PDA

צפייה בגרסה מלאה : מתלבט לפני קניית גיפ - לנד קרוז רקצר או גרנד ויטרה

myon
17-06-12, 17:29
אני מודע לזה שההתלבטות בין לנד קרוזר או גרנד ויטרה מעלה כמה חיוכים בין כל היודעי דבר ..:) . עבורי זהו גיפ ראשון ואין לי נסיון בנהיגת שטח בכלל אבל לאחרונה הגוק לא עוזב אותי ( אמרו לי שזה קשור למשבר גיל 40 ) . לאחר מספר שיחות ובדיקות צמצמתי את האפשרויות ללנד קוזר שנת 2002 קצר או גרנד ויטרה ארוך 2007 ( עם קצת תוספת כסף ) .הרכב ישמש כרכב שני שביום-יום ישמש את אישתי לנסיעה לעבודה ( פחות מ20 קמ ליום). טיולים נעשה אבל לא במתכונת של כל סופש או שבועיים, אני מניח שאחת לחודש נטייל (אנחנו זוג עם 2 ילדים בגילאי 7 וארבע). האם עדיף להתחיל עם הויטרה ואם הגוק ידבק לעבור יותר מאוחר ללנד קרוזר ? האם הויטרה יכול לתת מענה טוב לטיולי שטח בינוניים ברמתם ? גם ברמה של עלות אחזקה אני מניח שיש פער גדול לטובת הויטרה .. ביטוח, דלק, טיפולים .
מודה מראש על כל עזרה והכוונה.

raanan
17-06-12, 18:00
ממליץ שתפסול כול ג'יפ במרכב של 3 דלתות . זה מאוד לא נוח כשצריכים להכנס ולצאת נוסעים.
עם ילדים זה בכלל קשה בפרט אם צריך לסייע בחגירתם.

גראנד ויטארה ארוכה עם יכולת שטח טובה/ בינונית, תמצא עד שנתון 2003 . אח"כ זה כבר צעצועים ...

מכוון שאתה לא מתכנן נסועה (קילומטראז') רבה, צריכת הדלק פחות עקרונית
פועל יוצא, ממליץ לך להתמקד בג'יפים עם מנוע בנזין (לא מוסב ושלא הוסב לגז). האחזקה יותר זולה ויחסית נטולת "הפתעות" יקרות לעומת דיזל.

מכאן תעשה חושבים ותשאל יותר ממוקד.

בהצלחה
רענן

שגיא S
17-06-12, 20:27
מה התקציב שלך?
אם הנסועה שלך היא פחות מ20 ק"מ ביום, ופעם בחודש טיול, נראה לי שתוכל לעמוד בהוצאות של רכב בנזין.

אני הייתי ממליץ על הטרופר בנזין 99-2004. רכבים חזקים ואמינים. ויש כמה טובים למכירה עכשיו, אחד מהם אני מכיר אישית וממליץ מאוד

myon
17-06-12, 21:17
התקציב באזור ה80K ...
אשמח לקבל המלצות אחרות.
תודה

KOOKE
17-06-12, 23:48
צ'רוקי או גרנד צ'רוקי שנים 2001 או 2002. אם תמצא צ'רוקי - תעדיף אותו. רכב קצת יותר קטן מהגרנד צ'רוקי. האשה תסתדר איתו היטב ביום יום. חלפים זמינים וזולים יחסית (מנוע ומיכלולים רבים משותפים לג'יפ סופה). אפשרויות שיפור אין סופיות כעומק הכיס וכגודל החשק - ניתן להפוך אותו לחיית עבירות.

הבעיה היחידה שיש מעט צ'רוקי בשוק והם יקרים יחסית לשנתון.

raanan
17-06-12, 23:59
התקציב באזור ה80K ...
אשמח לקבל המלצות אחרות.
תודה

אני משוחד,
א. טרופר בנזין ארוך 2002 עד 2004
ב. פראדו בנזין ארוך 2001 עד 2003
ג. קינג בנזין ארוך
ד. גראנד צירוקי (אישית לא מתחבר לצורה של סטיישן מוגבה ...)
ה. טרקאן בנזין
ו. טראנו בנזין

בהצלחה
רענן

שגיא S
18-06-12, 00:49
אני גם יכול להמליץ מניסיוני על טרופר בנזין (ואישית אני ממליץ על הטרופר של אפי שמפורסם פה למכירה)

אחרי הטרופר הייתי הולך על הצ'רוקי/גראנד... הם קצת פחות נוחים לטעמי האישי(!)
אבל מגניבים ויש להם את הסמל הנכון מקדימה, יחד עם המנוע הנכון .

לא שלטרופר חסר...

Asaf-a
18-06-12, 15:32
הייתי בהתלבטות זו לפני כשלוש שנים ורכשתי פראדו קצר 2001 (זוג + 3 ילדים).
עשה סיבוב בשני הרכבים, סביר להניח שתהנה הרבה יותר בכביש ובשטח בלנד קרוזר, זו הייתה ההתרשמות שלי.
הלנד קרוזר הקצר הוא גדול יחסית והחיסרון היחידי הוא גישה לספסל האחורי, משאר הבחינות כולל תא המטען (תןך סידור חכם והוספת מדף) אין בעיה, ממילא בטיולים רצינים גם עם רכב ארוך מוסיפים גגון.
בהנחה שהילדים חוגרים עצמם הרי שההכנסת הילדים אינה מטרד משמעותי.
לגבי הוצאות - יש הרבה עניים של מזל בסעיף זה כך שקשה להשוות.
היתרון של הרכבים הקצרים שרכבים מהם היו רכבים שניים בבית כך שיש מבחר רכבים עם קילומטרז נמוך יחסית בהשוואה לרכבי העבודה הארוכים.

-->