PDA

צפייה בגרסה מלאה : קיבלתי רישיון, על מה מותר לי לנהוג ?

rupni
17-06-12, 19:32
אהלן חבר'ה, קיבלתי רישיון טרקטור (אחרי שעשיתי טסט) ורציתי לראות על מה מותר לי לנהוג, המטרה הייתה לבדוק לגבי יונימוג שאין לי מושג עד עכשיו אם אני יכול או לא, אבל גיליתי שבאחד הסעיפים תחת הכותרת "רשאי לנהוג גם" כתוב "רכב שטח", מה זה אומר ? מה מוגדר רכב שטח ? והאם אני יכול לנהוג ביונימוג ?

תודה אורי.

reuvenk
17-06-12, 19:54
לגבי יונימוג, אתה יכול לנהוג רק על יונימוג שרשום כטרקטור וזה לא כולם בכלל

נמרוד
17-06-12, 22:56
יש לך יונימוג שאתה שואל אם מותר לך לנהוג עליו?

ואם זה יונימוג של אבא/דוד/חבר/שכן.... אז תשאל אותו אם הוא מרשה לך בכלל לגעת בו, זה הרשיון שאתה צריך קודם כל... ;)

rupni
17-06-12, 23:01
ואם זה יונימוג של אבא/דוד/חבר/שכן.... אז תשאל אותו אם הוא מרשה לך בכלל לגעת בו, זה הרשיון שאתה צריך קודם כל... ;)

ברור אבל צריך לבוא אליו עם איזה "קייס"

shay_love_off_road
17-06-12, 23:13
יונימוג זה מעל 3.5 טון כולל לא?

אם כן ואם יש לך רישיון ב' אסור לך לגעת בו, גם רישיון טרקטור, רק אם ברשיונות הוא מוכרז כטרקטור,

הצעה שלי, לך לחברה שעוסקת בטרקטורים, תתקבל, תפוס קאטר-פילר, ותתחיל לעבוד,
גם תהנה, גם תשמין, וגם תוכל לחסוך ליונימוג משל עצמך :-D

rupni
18-06-12, 10:11
אני יודע על מה מותר לנהוג ומתי אבל נכנסתי לאתר משרד התחבורה וראיתי שכתוב רכב שטח, מה זה ? יש מישהו שכתוב לו ברישיון 'רכב שטח' ?

nirozenfeld
18-06-12, 22:31
בד"כ אני לא כותב פה אבל הפעם אני בקי בתחום :cool:

ברישיון הרכב בחלק השמאלי למטה יש סעיף "רישיון נהיגה מתאים"- אם כתוב 1 אז אתה יכול לנהוג עם הרישיון לטרקטור. אם כתוב C1 זה רישיון מעל 12 טון.
בארץ חלק מהיונימוגים זה רישיון טרקטור וחלק C1.. לנו למשל יש U1700 והוא רשיון C1 לצערי (משקל כולל משהו כמו 8 טון)

ניר

asafk
19-06-12, 21:36
כאמור, אם ברשיון של היונימוג כתוב טרקטור - זכית. אם זה משא - אז לא.
רכב שטח זו קטגוריה לכל מיני באגים וכלים שיש להם רישוי אבל אסור להם לנוע בכביש.

ככל שאני זוכר, יונימוגים מתחת לשנתון מסויים (תחילת שנות ה 70 למיטב זכרוני) הם טרקטורים ומעל זה - רכב משא. אחד הזכרונות שלי מבית ספר תיכון הוא אחד החברים שהתחיל לבוא עם יונימוג יפהפה לבית ספר בגיל 16...

דרגות רשיון הנהיגה בישראל תואמות כמעט 1 ל 1 את דרגות הרשיון האירופאיות. ובאתר של משרד התחבורה דרגות הרשיון מפורטות באופן ברור וחד.

אסף.

-->