PDA

צפייה בגרסה מלאה : ניסיון העלאת תמונות ממלחמת העולם ה-2

yes1952
18-06-12, 14:48
אני מנסה להעלות תמונות של ג'יפים מארכיון הפרטי של אבא שלי ז"ל
סורק שומר ומנסה להמיר ל jpg
שיהיה לנו למזכרת לחובבי הג'יפים השרוטים
יוסי

yes1952
18-06-12, 17:03
עוד 2 תמונות הצלחתי להמיר ל jpg
אני די מתלבט באם להעלות כאן אנקדוטות מסיפורים של האבא וחבריו בימים שהם ישבו אצלנו בסלון הלומי קוניאק
אני הקטן קיבלתי מהם את "הכבוד"למזוג להם כשהכוסות היו ריקות ובתמורה הם הרשו לי לנקות להם את האקדחים
ואיזה אקדחים-לוגרים פרבלומים עם סמלים מאוד מאוד מיוחדים-אפרופו כל האקדחים הללו נמצאים במוזיאון צה"ל וההגנה
אישית העברתי אותם לשם עם סיפור של כל כלי וכלי(בסוף שנות ה -70)
יוסי

raanan
18-06-12, 17:53
אני די מתלבט באם להעלות כאן אנקדוטות מסיפורים של האבא וחבריו בימים שהם ישבו אצלנו בסלון הלומי קוניאק
אני הקטן קיבלתי מהם את "הכבוד"למזוג להם כשהכוסות היו ריקות ובתמורה הם הרשו לי לנקות להם את האקדחים
יוסי,
זה יכול להיות הנצחה הולמת לאביך ז"ל .

לאחרונה בתי הגדולה ביצעה עבודת "שורשים" משפחתית, חלק מהעבודה היה ראיון של הסבים וסבתות (מי שנשאר).
כול כך ראיתי את העונג של אבי לספר לה סיפורים מהעבר . לא פחות מכך, גם בתי נהנתה להקשיב ולתעד הסיפור האישי.

מה שאני רוצה לומר, אם לא תכתוב ותעביר לילדך למשמרת, פועלו של אביך ישכח.
בקיצור, תתחיל לכתוב (ותוך כדיי להיזכר) ! "ויפה שעה אחת קודם"...

בהצלחה
רענן
נ.ב - תשנה את הגדרות הסריקה ל DPI יותר גבוה. כך יצאו התמונות גדולות יותר להצגה (בלי לפגוע באיכות)

yes1952
18-06-12, 18:33
אנסה לשנות כפי שהצעת אולי במהלך הערב
רענן מחכה לך הודעה פרטית שתשאר פרטית
האם בתך הגדולה היא זו שעשתה את הסרט?
אני מאוד התרשמתי
לנו כילדים אסור היה לדבר על ההורים-למעשה אסור היה לנו לדבר בכלל
יוסי

אומי5
19-06-12, 08:55
מסקרן מאוד, נשמח לראות עוד תמנות ולקרוא סיפורים מתקופה הזו.
אני אישית מאוד מתעניין בתקופת המלחמה השניה.

erezgur
19-06-12, 10:05
יוסי,

עצה / בקשה נוספת הקשורה לסריקה - חשוב להקפיד להניח את התמונות על מגש הסריקה במדוייק, כך שקצוות התמונות מקבילות לשולי מגש הסריקה (ניתן להניח מספר תמונות יחדיו).
בעת הסריקה ניתן להגדיר כל פעם את אזור הסריקה - חשוב להקפיד לא לסרוק אזורים שמחוץ לתמונה, כלומר שלא נקבל את השוליים הלבנים / שחורים וכו'.

ארז גור

yes1952
19-06-12, 13:04
ארז גור
תודה-מכל מלמדי השכלתי
הרקע השחור נון שלי-הרקע הלבן כך במקור בתמונה, התמונה עצמה הינה קטנה 9 ס"מ על 6 ס"מ נטו 6*6
מה שכן הצלחתי לחדד ולהבהיר את התמונה
כך בחשבון שהתמונות צולמו בסוף 45 והחזקו בקופסת סיגרים הנושאת את התאריך 1946 אך ההערה אינה הערה אלא הערה ויש לי עם כל ניסיוני הרבה ללמוד
אשתדל בתמונות הבאות באם יורשה לי לפרסמם (אני לא בעל הבית היחיד על העזבון יש לי שותפים-הוא אצלי בנאמנות של כבוד)
אומי ידידי
אני חגב מאוד קטן בנושא של סיפורי מלחמת העולם השניה-מעבר לידע שלי בהיסטוריה צבאית(נושא לימודיי פעם באוניברסיטה)אילו סיפורים מפי לוחמים של אז שליקטתי במשך השנים וזה המקום היחיד בעולם שהם יוצאים לאור
יש חומר רב בנושא הבריגדה כולל עדויות ראשוניות מפי לוחמים במוזיאון צה"ל-אך אשמח מידי פעם להעלות כאן חומר ואשמח כמובן להעשיר את סקרנותך בנושא-צור קשר בפרטי
יוסי
יוסי

avishon
19-06-12, 13:33
...תשנה את הגדרות הסריקה ל DPI יותר גבוה. כך יצאו התמונות גדולות יותר להצגה (בלי לפגוע באיכות)...

תמונות מהסוג הזה אני סורק בלפחות 300 DPI ולפעמים אף ב-600...
מומלץ "לנקות" (crop) מסביב ולהשאיר רק את התכל'ס , וכמובן להביא את התמונה לגודל המתאים לדף (עד 800X600) .
ראה דוגמאות לסריקה של תמונה מסוג כזה ב-200 , 300 ו-600 DPI :

avishon
19-06-12, 13:45
...בנושא הבריגדה...

אפרופו הבריגדה , עוד דוגמיות לנפלאות העלאת ה-DPI בסריקת תמונות ישנות...
הסריקות הן ב-200 , 300 ו-600 DPI , והפעם לא הקטנתי אלא חתכתי (crop) עד שהגעתי לגודל שרציתי (800X600) :

yes1952
19-06-12, 13:52
אבי
א תמונה נפלאה יש לך את הסיפור מאחורי התמונה?
ב תודה על השיעור

יוסי

erezgur
19-06-12, 14:56
הרקע השחור נון שלי-הרקע הלבן כך במקור בתמונה, התמונה עצמה הינה קטנה 9 ס"מ על 6 ס"מ נטו 6*6

יוסי,

אני מדבר גם הלבן - לטעמי הוא מיותר בסריקה, אלא אם כן אתה מוצא חלק הכרחי (למשל אם יש כיתוב וכו' - אבל גם אז רק בחלק התחתון). שילוב של חיתוך נכון + DPI קצת יותר גבוה + תיקון מינימאלי לשיפור איכות התמונה הישנה (בהירות, חדות וניגודיות) יאפשר לתמונות שלך חיים חדשים... אבישון ידידי (שהאהבה לים משותפת לשניכם) ביצע לא מעט עבודות "שחזור" כאלו של תמונות ישנות וניתן ללמוד מנסיונו בתחום.

ארז גור

yes1952
19-06-12, 15:40
ארז זה מסובך==אבישון גם אוהב ג'יפים גם ים ואם הוא גם אוהב מידי פעם בירה או יותר הרי זה משובח לא?
יוסי

אומי5
19-06-12, 15:40
יוסי גם אני לא מומחה גדול, כל הידע מתבסס על ספרי קריאה ועיון, וקצת מסיפורי פה לאוזן.
דווקא הסיפורים האישיים, ולא הטקטסים מלאי התאריכים מהמוזאון הם אלו שמענינים.

-->