PDA

צפייה בגרסה מלאה : שבירת צלבים בעקבות הגבהות.

zsahi
02-01-03, 14:29
הדיפנדר שלי מוגבה מקדימה בצורה "הגיונית/ממוצעת" בכל אופן כשהוא נמצא על הליפט והגלגלים הקדמיים בפתיחה מלאה, נוצר מגע בין בצלב האחורי של הדרישפת הקידמי לטרנפר , לפני שאני הולך על CV-JOINT (יקר) למישהוא יש פתרון זול יותר?

חנן-ג'יפולוג
02-01-03, 14:34
אתה יכול לצלם?
זה לא משהו שקצת עבודה יצירתית עם דיסק תפתור?

zsahi
02-01-03, 15:57
לצלם יהיה קצת קשה, אבל נראה לי שדיסק הוא לא הפתרון. במצב של פתיחה מלאה בשני הצדדים (מתחת לליפט), קיים קושי לסובב את הגלגלים הקדמיים עקב הנגיעה ויש צורך להשתמש בכוח כדי להעביר אותם מעבר לנקודה הבעייתית.

Alon
02-01-03, 16:14
צחי מה שחנן אולי התכוון זה שיש חיכוך בין אחד המרכיבים לאורך הדרייב שאפט לבין אחד הקורות \ תומכות \ SKID PLATES .
אם לפי מה שהבנתי עכשיו פשוט יש נעיה לסובב את הגלגלים זה כנראה אומר שיש בעית זוויות ושני היוקים לא מקבילים. את זה בד"כ אפשר לתקן בסופןת וסיקסים על ידי קלין
אלון

ארז
02-01-03, 16:56
צחי הצלב נשבר לא עקב הגבהה שהרי הרכב לא גבוה באופן יוצא דופן,אלא בגלל מהלך המתלה הגדול שיש לך מקדימה
חנן אין שם מה ל"ישר" עם דיסק מכיוון שהצלב פשוט זז עד שהוא נוגע ביוק
אך שאני רואה את זה הפתרון היחיד הוא CV

חנן-ג'יפולוג
02-01-03, 17:06
אני הבנתי את זה והתכוונתי לנגיעות ביוקים עם דיסק במקומות הקריטיים.
הרעיון לא שלי אלא נלקח מפור-ווילר.

ארז
02-01-03, 18:48
קצת מפחיד אותי העניין אבל אם בפורווילר כתוב מי אני שאגיד לא...
בכל מקרה לגבי צחי זה לא אקטואלי מכיוון שכרגע אני עובד על מתלה ארוך יותר ברכב שלו מקדימה נהיה חייבים בכל מקרה את הCV כי הדרייבשפט יפול עוד יותר עם המתלה החדש...

נמרוד
05-01-03, 17:58
יכול להיות ששימוש ברצועת הגבלה אחת לדיפרנציאל תפתור את הבעייה. עדיין תוכל לייצר מהלך מתלה גדול יותר בהצלבות, אבל זוית הדרישפט תהיה מוגבלת למשהו סופי ומוחלט.

zsahi
05-01-03, 19:32
נמרוד תסביר לי למה אתה מתכוון ואיך זה עובד.

נמרוד
05-01-03, 20:07
רצועת הגבלה שמחוברת לראש הביצה, ולשלדה בדיוק מעל. צריך להוסיף בשביל זה איזשהי קורת רוחב חזקה, שהדיפרנציאל יהיה תלוי ממנה (לחלופין אפשר בלי הקורה, ולתלות את הדיפרנציאל על ידי שתי רצועות משתי קורות השלדה). ככה הדיפרנציאל יכול לרדת רק מרחק מסוים, שאתה קובע על ידי אורך הרצועה, והצלבים לא ינזקו. בהצלבה, כל גלגל עדיין יכול לרדת יותר, על חשבון הגלגל השני שעולה.

eran4x4
06-01-03, 13:55
נמרוד

אני אוהב את הפתרון שלך, יש איזה מיגבלה\סיבה שהרצואה תחובר לשידה בדיוק מעל מרכז הסרן (למרות שכתבתה לביצה לפי דעתי המקום האופטימלי לחבר הוא מרכז הסרן) ולא קצת קדימה יותד לדוגמה למוט יצוב?

נמרוד
06-01-03, 14:03
כתבתי מעל הביצה כי אני לא יודע אם הביצה במרכז הסרן או לא. אני לא מבין ב"דבר אחר"... התפקיד של הרצועה הוא להגן על הדריבשפט והצלבים מזוית מוגזמת, ולכן היא צריכה להיות מחוברת למרכז הביצה בדיוק. לא ברור לי למה אתה מתכוון כשאתה רוצה לחבר את הרצועה קדימה יותר.

אדי
06-01-03, 14:08
הפתרון של נמרוד נראה טוב למניעת הבעיה , אבל זה לא יגרום לחוסר סימטריות בפעולת המתלה? הוא לא מוגבל מהמרכז כי בלנדרוברים הביצה בצד הנוסע בשני הסרנים .

מוט מייצב בדיפנדר? למיטב זיכרוני אין . וגם אם יש כדי להגיע למהלכי מתלה גדולים שיגרמו בעיה כמו הנ"ל בדרך כלל מנתקים אותו .

אדי

ארז
06-01-03, 14:17
נמרוד רעיון מצוין.
אני רק חושב שכדאי לחבר רצועה למרכז הסרן ולא מעל הביצה כי באמת בלנדרובר הביצה נמצאת בצד הנוסע מה שיגרום לסירוס המהלך בצד אחד...
האמת שהתופע מופיע רק בפתיחה של 2 צדדי הסרן באותו הזמן(לא בהצלה אלא למשל על הליפט/נסיעה מהירה וקפיצה על במפ)

אדי
06-01-03, 14:23
ארז , מצד שני , תצטרך יותר הגבלה על ירידת הסרן אם תחבר למרכז הסרן , כי הביצה תרד יותר מגובה מרכז הסרן במקרה של הצלבה . כדאי לבדוק שזה לא מגביל מדי את המהלך ...

אדי

נמרוד
06-01-03, 14:56
אני מתעקש שהרצועה צריכה להיות מעל הביצה ולא במרכז הסרן. אם היא תהיה במרכז הסרן היא תצטרך להיות קצרה יותר כדי להגביל את הדרישפט לאותה זוית , והיא למעשה תגביל יותר ממה שצריך. הרצועה צריכה להיות אלסטית במידה מסוימת, ואני חושב שכדאי להשתמש ברצועות יעודיות.

eran4x4
06-01-03, 15:30
נמרוד,

לגבי מרכז סרן או מרכז ביצה - מרכז ביצה יצור א-סימטריה במהלכי מיתלה - האם זה חיסרון? לא בטוח....

הכזוונה בקדימה יותר הינה לחסוך את

"צריך להוסיף בשביל זה איזשהי קורת רוחב חזקה"
לטובת הדיון נקודת חיבור על הפגוש הקידמי.

נמרוד
06-01-03, 16:25
למה אתה מצפה שתהיה סימטריה? הרי הסרן לא סימטרי. המגבלה הזאת שאנחנו מדברים עליה, של זוית הדרישפט, קיימת רק בצד אחד. אז למה להגביל גם את הצד השני? הפתרון העקרוני הוא רצועת הגבלה אחת, מחוברת לראש הדיפרנציאל, ניצבת לקרקע. עכשיו מתעוררת בעית החיבור לשלדה - אפשר לבנות קורה מיוחדת שתחזיק את הרצועה, ואפשר בעקרון לחבר שתי רצועות לשתי הצדדים, או רצועה אחת בזוית קדימה לפגוש, או בזוית אחורה לנקודה זמינה אחרת במידה ויש... אלו בעיות פרקטיות שצריך לבחון לגופו של עניין. בכל מקרה, אם הרצועה בזוית היא צריכה להיות יותר ארוכה ויותר חזקה. כמובן שצריך לראות באיזה אופן הרצועה לא מפריעה לשום דבר ושום חלק לא יכול להסתבך בה.

TOOTY
14-04-03, 19:44
לדעתי(הבלתי מקצועית ...) CV JOINT (או איך שלא קוראים לזה ) לא יהיה כל כך יקר ...
תלך לגרינגראס (ששש... שלא יישמעו ... :wink: ) או שאפילו תתקשר אליו (כמה זה כבר עולה לך :?: ) ,
לדעתי ניתן לעשות הסבה לדרייבשאפט מרגיל למפרק כפול - כל מה שצריך לעשות זה לקצר את הדרייבשאפט ולהחליף את המפרק הרגיל במפרק כפול .
דרייבשאפט מפרק כפול עולה אצלו כ- 1500 ש"ח . כמה תעלה לך רק ההסבה?

ויכול להיות שאני סתם מדבר שטויות ... :roll:

יוסי

-->