PDA

צפייה בגרסה מלאה : הורדת חלון קדמי על מכסה המנוע בסופה

גיתאי נוה
26-02-05, 23:46
אני מתכנן לאפשר את הפלת החלון קדימה בסופה פתוחה רגילה. רציתי לשאול:
1. כיצד מומלץ לעשות זאת מבחינת הכלוב, החלון, והברזנט?
2. אני חייב לקנות ברזנט חדש (הנוכחי במצב פשוט מחפיר...). האם כדאי להמתין עד לאחר סידור החלון או שזה לא משנה?

תודה,
גיתי

asafk
26-02-05, 23:49
בסופות של רשה"ט עשו סידור שהברזנט יושב על מסגרת מעל החלון, שמתחברת למסגרת של החלון בחורף, וכשרוצים אפשר לנתק אותה מהמסגרת של החלון, ולהוריד את החלון, ככה שנשאר ברזנט מעל הראש.

אסף.

גיתאי נוה
27-02-05, 00:03
אסף, אתה יודע איך בדיוק ההתקן הזה בנוי, או איפה אני יכול לראות דבר כזה?

גיתי

נמרוד
03-03-05, 14:57
השיטה שלי היא כיסוי קיץ על כלוב ההתהפכות, לא מחובר לחלון הקדמי. את הכלוב בניתי בגובה ובצורה שלא יפריעו להתקנת ברזנט רגיל או גג פיבר בחורף. הברזנט אמור להתחבר לחלון כרגיל, מתוך הנחה שבחורף אתה במילא לא רוצה להוריד את החלון, אז פעם אחת בתחילת הקיץ מורידים את הברזנט וזהו.

http://www.jeepolog.com/ext_images/am51.jpg

בפועל, לא כיסיתי את הג'יפ מאז שבניתי את הכלוב - לפני שלוש שנים.

גיתאי נוה
03-03-05, 20:37
תודה נמרוד.

אמנם להשאיר יריעה מלמעלה בקיץ נשמע נהדר, וכך אין תלות בחלון הקדמי, אבל לכך יש 2 חסרונות:
1. ג'יפ פתוח לחלוטין מזמין מבקרים בחניון של הבניין. אני אומר את זה מנסיון, אבל סגירת ברזנט עדיין מרחיקה פסיכולוגית כל מיני מבקרים עד רמה מסויימת.
2. לא תמיד כיף לנוסעים מאחור בנסיעה מנהלתית, במיוחד ממושכת, כאשר הכל פתוח לחלוטין. יש לעיתים ערך לברזנט המלא גם בקיץ.

אחד החברים (שלומי) העלה רעיון שעל פניו נשמע לי ממש לא רע, המשלב את ברזנט החורף יחד עם האפשרות להפיל את החלון הקדמי: לתפור את הברזנט (אני צריך לקנות חדש) כאשר יש רוכסן או כל סגירה אחרת לרוחב הברזנט בסמוך לחלון הקדמי. כך, ניתן לפתוח את הסגירה ובעצם לחלק את הברזנט לשניים, כאשר החלק הקדמי יישאר מחובר לחלון ויופל יחד איתו, ואילו כל השאר נשאר במקום. את מוטות המתכת הנשענות על החלון ניתן לפרק מראש.

מישהו ניסה פטנט כזה?

six 4 life
03-03-05, 20:57
רעיון נחמד
אבל לדעתי תהיה לך בעיית נזילות בחורף מהריץ'-רץ' שתעשה בגג הברזנט.

אם תצליח לחשוב על פיתרון חיפוי לריצ'רץ', הרעיון אחלה.

-ארז 8) -

AvigdorAharon
04-03-05, 08:49
אם תצליח לחשוב על פיתרון חיפוי לריצ'רץ', הרעיון אחלה.

ריצ'רץ' ומעליו סקוץ'.
לא ראיתי את זה אף פעם, אבל לדעתי שווה לנסות.
בכל מקרה, אם עדיין אין אטימה מוחלטת, תמיד תוכל להוסיף חתיכה לברזנט (היום עושים את זה בהלחמה, ולא בתפירה, כך שאין חשש לנזילות מים) ולהשאר בלי פתרון יצירתי.

אביגדור

-->