PDA

צפייה בגרסה מלאה : פתרון קירוי זול ויעיל לגגון/פרגולה קטנה?

נמרוד
20-06-12, 09:34
אני רוצה לבנות גגון/פרגולה קטנה, 2X3 מטר, צמודה לבית מעל שטח שרות אחורי. האזור הוא אזור שרות/חניית אופניים/ג'אנקיה בלבד, אין חשיבות לאסטטיקה. התשתית תהיה עץ כי זה הכי קל (מדובר על פינה של הבית, צריך רק עמוד אחד, כבר יש משטח בטון).

צריך למעלה משהו אטום לשמש ולגשם שאפשר לשים ולשכוח לנצח. מה מומלץ?

yes1952
20-06-12, 10:11
נמרוד
רעפים זה פתרון פשוט ולאורך שנים
ניתן לחבר אותם לעץ עם חוט נירוסטה(תקבל ממני)
וזו הרי עבודה שניתן לעשות לבד
יוסי

נמרוד
20-06-12, 10:47
רעפים? ואללה? לא חשבתי כל כך אחורה...

חשבתי שאפשר לסגור עניין עם שלושה פחים/פלסטיקים/מה שלא יהיה מחוברים עם ברגים לעץ וזהו. אבל אני רואה כל מיני סוגים של חומרים וצורות מסביבי ולא ממש מבין בזה.

yes1952
20-06-12, 11:23
נמרוד
פח מחליד עם הזמן
פלסטיק כנ"ל
רעף?עד שהוא יתפורר מניזקי מזג האוויר אתה כבר תראה בני נינים
יוסי

אייל
20-06-12, 11:24
במקרה שלך, בגלל גובה הבית, אתה יכול לוותר על עמוד ולפוס את הסיפור על כבל למעלה.
אני חושב שרעפים זה מורכב מדי וכבד מדי. אם אתה רוצה להימנע מרעש של פרספקט או פח יש חומר גלי, יחסית גמיש שניתן להתקינו בקלות. הבעיה היחידה שאני לא זוכר את שמו...

אביעד פ.
20-06-12, 13:00
המלצה שלית פלטת עץ OSB ועליה יריעות שינגלס.
לא יוצר אפקט חממה, חרישי לקולות גשם, עמיד לשנים (יש מדינות שלמות שככה מרעפים את כל הבתים),
וזול.
כל הסיפור לא יחרוג מה-200 שקל, ועבודה קלה מאוד עם אקדח סיכות\מסמרים.

zagi
20-06-12, 13:18
רעפים אכן יחזיקו הכי הרבה זמן בד"כ , אך יש את סנטף של פלרם (http://www.palram.co.il/htmls/product.aspx?c0=13492&bsp=13556) שאם תרכיב אותו טוב ( לא תחסוך בברגי איסכורית ) תוכל לשכוח ממנו ל-10-15 שנה .

עלות למטר רבוע 40-45 ש"ח ( מחיר הסנטף בלבד ) , ישום מהיר , קל ולא מצריך קונסטרוקציה מסיבית כמו לרעפים .

נמרוד
20-06-12, 13:21
חיפשתי שינגלס בגוגל ונראה מעניין, אולי זה מה שאייל מתכוון?

zagi
20-06-12, 13:39
השינגלס הם אותו דבר כמו יריעות זפת ביטומניות רק שהם צבועים , מה שאומר שהחומר מאוד גמיש , ע"מ ליישם את השינגלס אתה צריך שיהיה לך משטח עץ מתחת לכל ולא רק לאטות /קרשים מתחת , נהוג להשתמש בלוח OSB מתחת לשינגלס , כמו כן חשוב מאוד להסיר את כל הנילונים שמוצמדים לשינגלס משום שיש נקודות זפת שצריכות להדבק אחת לשניה בחום הטבעי של השמש .

גלדיאטור
20-06-12, 15:45
נמרוד, למה לא לקחת איסכורית מבודדת? זה שתי פחים איסכורית עם פוליאוריתן בינהן אפילו חתיכה אחת תספיק... הפח מגולוון גם ככה זה יחזיק גשם, זה קל, זה לא חדיר לשמש, וזה מתחבר פלטה לפלטה עם שגם כזה.
http://www.google.co.uk/imgres?q=%D7%90%D7%99%D7%A1%D7%9B%D7%95% D7%A8%D7%99%D7%AA+%D7%9E%D7%91%D7%95%D7% 93%D7%93%D7%AA&hl=en&sa=X&biw=1163&bih=644&tbm=isch&prmd=imvns&tbnid=nkn3iWepGiQVTM:&imgrefurl=http://www.where-r-u.co.il/1470-site.aspx&docid=KOwxHD48wJ3mUM&imgurl=http://www.where-r-u.co.il/up/sites/1470_snxv7gb9.jpg&w=360&h=270&ei=w8XhT4yzEoTesgaunJlx&zoom=1&iact=rc&dur=283&sig=102508616224629743869&page=1&tbnh=136&tbnw=186&start=0&ndsp=15&ved=1t:429,r:6,s:0,i:91&tx=110&ty=62

נמרוד
20-06-12, 16:36
למה מבודדת? פח איסכורית זה כמובן אופציה.

אייל
20-06-12, 17:44
למה מבודדת? פח איסכורית זה כמובן אופציה.

רעש!!! זרזוף של גשם אצלי בסככה ולידה נשמע כמו מבול.
סנטף גם רועש.

lizard
20-06-12, 17:59
הכי ול זה איזכורית.
כשאתה בונה את הפרגולה תוודא שאין מצב שהיא תעוף לך.
בפרגולות תלויות זה עלול לקרות אם התשתית לא טובה/חזקה מספיק ואם אין קונטרה. תחשוב על זה שגג פרגולה אטום זה כמו מפרש...

חנן-ג'יפולוג
21-06-12, 05:28
הפרגולה שלנו מאיסכורית (מעל מחצלות, בשביל האסטטיקה. רק השכנים מהרחוב העליון וצופי גוגל ארת' סובלים מהלוק הנוראי של האיסכורית). בישראל, כשיורד גשם גם קר אז ממילא אתה בבית עם חלונות סגורים. הרעש חסר כל משמעות.

אומי5
21-06-12, 11:00
יש לי בכניסה לבית, בערך שני מטר מרובע איסכורית מכפה על שאריות פיברגלס גלי עתיק, ועם טלאי ממשהו שנראה כמו הסנטף. (דירת סטודנטים מתפוררת)
אני יודע בדיוק איפה החתול מתיישב על הגג לפי הרעשים שהוא עבר בדרך.
פיבר גלי עתיק-בכל מקרה לא רלוונטי, הסנטף/דמוי סנטף-שביר, ואיסכורית מרעיש מאוד גם כשסתם שני חתולים הולכים עליו מכות.
אם זו פינת איחסון ואין חשיבות למראה הייתי בונה קונסטרוקציה מצינורות (אפשר לקנות מופות ולהבריג כדי לא לרתך) עליהן עם אומגות, פלטות עץ צבועות נגד גשם, אם אני לא טועה ניתן לקנות פלטות בגדלים כמו של גבס, שלוש כאלו בהרעפה, סוגרות את הפינה.
חזק, זול, פשוט.

פלג_
21-06-12, 11:39
שלום

נושא הרעש תלוי במיקום הפרגולה, אם הפרגונה נמצאת מתחת לחלון חדר השינה, אז לא יעזור לך כלום, גם לא חלון סגור, ויש מצב שתוכל לדווח על הגשם עוד לפני דני רופ.
בכל מקרה יש לך מספר אופציות.
פאלרם וכו'...יחסית זול, יש גם שקוף לכניסת אור, מחזיק לא מעט זמן אך רואים עליו את השנים.
איסכורית...מראה של מחסן, מרעיש.
שינגלש...לא מכיר כל כך אבל יודע שיש צורך בהתקנה נכונה בעיקר בארץ החמה שלנו.
פנל מבודד..ניראה בדיוק כמו איסכורית, אך אינו מרעיש. וגם מבודד אך אין לזה חשיבות במקרה של פרגולה, וקונסטרוצקיה פשוטה לבניה.
רב רעף וכו'...יקר ביחס לכל השאר,דורש קונסטרוקציה מדוייקת יחסית, ניראה כמו גג רגיל, אינו מרעיש, ומחזיק לאורך זמן .

גלוי נאות.
אנחנו מייבאים את הרב-רעף משנת 89,הראשונים עוד לפני כל המוצרים הסינים בלגים וכו'.
היום זה כבר פחות מעניין אותנו (עסק משפחתי) אבל יש לנו עדיין כמויות שמיועדות בעיקר לפרוייקטים.
http://www.rav-raaf.com/
פלג_

נמרוד
21-06-12, 12:17
מדובר כאמור על סככת שרות קטנה בחלק האחורי של הבית. חדרי השינה רחוקים ממנה.

נראה לי שאסכורית או סנטף עונים על הדרישות של "פשוט" ו"זול" בצורה מיטבית במקרה זה. ההתלבטות היא בין קונסטרוקצית עץ או פלדה מגלוונת. עץ יהיה יפה יותר אני מניח, פלדה אמיד יותר לאורך זמן אבל המראה תעשייתי לחלוטין.

lizard
21-06-12, 17:21
מי אמר שפלדה יהיה מראה תעשייתי? לדעתי לא נכון.
בעץ אתה צריך להשקיע בצבע ולק כל כמה שנים. אם נשבר קשה לתקן וכולה יותר מברזל.

נמרוד
22-06-12, 19:44
אני שם לב לסככות למיניהן, רובן באמת איסכורית "פח גלי" בצורה כזאת או אחרת. ועולה השאלה - איזה מפתח צריך להיות בין הקורות לרוחב האסכורית? בואו נגיד ככה, בשביל אורך של 2 מטר אסכורית, האם מספיק 2 קורות לרוחב - אחת גבוהה, אחת נמוכה - מפתח של נניח 1.60 בינהם, האסכורית לוקחת כזה מפתח לכפיפה במימד החזק שלה?

lizard
22-06-12, 20:30
אתה צריך מסגרת ואם אתה לא הולך להשתמש בפרופיל בריא כמו 60X60X2 ממ אז תשים במרכז עוד קורה אחת.
את הפטות שאליהן מחוברת האיזכורית תשים כל מטר בערך.

מה האורך ומה הרוחב של האיזור, איזה צד (מבחינת מטרים) צריך להיות עם השיפוע?

אגב שיפוע, מינימום 10 מעלות, רצוי יותר.

נמרוד
22-06-12, 22:39
2X3 מטר. רוחב 3 מטר, עומק (שיפוע) 2 מטר. הצד העליון יהיה בגובה של 2.60 או יותר, הצד התחתון אני מניח משהו כמו 2.20-2.30 או מה שלא יצא כדי לתת שיפוע יפה.

שאלה נוספת - איך מקובל לאטום את הממשק של האסכורית עם הקיר?

itayhi
23-06-12, 00:41
נמרוד,
ברשותך אני מחזיר אותך רגע ל"פנל מבודד" (איסכורית מבודדת).
גם אם אין לך צורך ב"בידוד" אמיתי, מספיק שתאלץ לעמוד בסככה 5 דקות ע"מ לנפח אופנים ביום קיץ חם כדי שתבין שהיה עדיף להשקיע עוד כמה גרושים
בגג מבודד.
גם האופניים ושאר הדברים המאוכסנים שם יגידו לך תודה עם השנים.
ההפרש במחיר ל-6 מ"ר באמת לא שווה את ה"שינמוך".
מעבר לכך שעם גג כזה לדעתי לא תצטרך קורת תמיכה נוספת (ושייתקנו אותי המומחים אם אני טועה)
אטימה לקיר מתבצעת בקלות עם מיכל אחד של ספריי פוליאריטן מוקצף.

איתי

אייל
23-06-12, 08:17
אטימה לקיר מבצעים עם חתיכת פח מכופפת. מחברים אותה לקיר, מפציצים סיליקון בינה לבין הקיר והחלק המכופף משתלב על הגג עצמו.

lizard
23-06-12, 09:32
אצלי במסגריה אין אטימה של הגג לקיר. לדעתי לא קריטי אבל אם כן קריטי לך, תפוצץ עם מסטיק אקרילי וזהו. לא פחים ולא נעלים. זה לא חדר מגורים וגם ככה הגשם יכנס מהצדדים.
בקשר לגג, לא מדובר על איזכורית חשופה (מגלוונת) אלא לבנה. זה לא שנות ה50. לדעתי לא יהיה לך שום בעיית חום. אצלי למשל אין אבל אני סגור 4 צדדים.

אוקי לבניה עצמה.
תבנה מסגרת מרובעת בגודל של הגג. כשבצד עם השיפוע שמחובר לקיר אתה קודח מתחת למסגרת חור בריא ותוקע שם פין מתאים (שיכנס קצת בלחץ) ומרתך את המסגרת אליו. הייתי שם כל 30-50 ס"מ. בצד שמהווה את התחלת השיפוע תרתך פלטות 4 חורים ותחבר עם ברגים שיצמידו את המסגרת לקיר. אם יש לך טיח שפריץ ולא חלק, תדאג ליישר אותו כמה שאפשר להתאמה מושלמת. אם יש לך שם חגורת בטון אז אני ממליץ בחום להשתמש בה עם ברגים ייעודיים לבטון ולא ברגי ג'מבו. (לברגי ג'מבו אין בכלל תקן והם עשויים ממתכת ממוחזרת)
אחרי שיש לך מסגרת עומדת אתה מרתך אליה פטות, הפטות יכולות להיות עומדות או שוכבות. לדעתי לא יותר מפטה 60 מ"מ) בניצב לכיוון השיפוע. אם זה 2 מטר אז אני חושב שלוש פטות, 2 קרובות למסגרת ואחת באמצע. מוט של 6 מטר פטה אחד יספיק לצורך העניין. אם אתה רוצה לחבר את האיזכורית כמה שיותר קרוב למסגרת אז אתה יכול להכניס את הפטות לתוך המסגרת ולא עליה. אישית אני חושב שמעל עדיף. בנוסף, אם אתה חושב שהפטות עלולות לקבל בטן אז אתה יכול לשים קורת חיזוק באמצע המסגרת.
על הפטה אתה שם את האיזכורית. 3 פחים של 2 מטר. סביבות ה150 ש"ח.
איזכורית בנוייה בדר"כ מ3-4 גלים. יש את החלק הבולט והחלק השטוח. אתה שם בורג בכל חלק שטוח שנפגש עם פטה. בהנחה שיש 3 גלים אז 9 ברגים לכל חתיכת איזכורית.

בקשר למסגרת עצמה ואיזה חומר להשתמש.
אני חושב שכדאי שתשתמש בלפחות 50X50 עובי 2 מ"מ. אני אוהב את הפרופיל 60X60 אבל זה אני. אם תרצה תמונה, יש לי של פרגולה שהארכתי עם הפרופיל הזה.
אל תרד בעובי למרות שזה יותר כבד ויקר. יהיה לך קשה לרתך את זה. אם אתה שורף את החומר ועושה חורים אז תרתך בפיקים. כלומר, 2 שניות, מרים את האלקטרודה וזז 2 מ"מ. לא אידיאלי אבל עדיף מחורים. ל50X50 יהיה לך כמובן שטח ריתוך ארוך יותר מה שמהווה שיקול גם בבחירת החומר.
חומר כמובן מגלוון. תשייף את הגילוון באיזור הריתוך. גם ככה הוא נשרף ויהיה לך קל יותר לרתך בלי.
אחרי שאתה מסיים תרסס את כל הריתוכים והנקודות בהן התנין (הארדונג) היה מחובר (הוא שורף את הגילוון) על בתרסיס גילוון קר. מאוד זול ועושה את העבודה יפה.
אחרי שאתה מרסס את הריתוך, אתה לוקח מסטיק אקרילי וסותם את כל החורים שיש.
הארכתי פרגולה שכל החלק העליון שלה, החלק שהלקוח לא רואה, לא היה מרותך ודרך החריצים נכנסו מים לפרגולה ולעמודים. למרות הגילוון, המצב הגיע לזה שיש מרבצי מלח אדירים וכל הפרופילים הסגורים של הפרגולה היו מלאים במים. אז קח זמן לאטום שלא יכנסו הרבה מים.

אם אתה יוצק עמוד, תדאג שהגובה ההתחלתי שלו, איפה שהפלטה שלו מחוברת לרצפה, יהיה גבוה מהרצפה. ככה מים לא יקוו שם ויחלידו את הריתוך.

זהו לבנתיים. אם תצטרך עזרה בבניה והקמה אז תגיד, אמנם זה לא קרוב אלי אבל אולי אוכל לבוא לעזור לך. תמורת תשלום סמלי לדלק :-)

עידו לוריה
23-06-12, 13:43
2X3 מטר. רוחב 3 מטר, עומק (שיפוע) 2 מטר. הצד העליון יהיה בגובה של 2.60 או יותר, הצד התחתון אני מניח משהו כמו 2.20-2.30 או מה שלא יצא כדי לתת שיפוע יפה.

שאלה נוספת - איך מקובל לאטום את הממשק של האסכורית עם הקיר?

ואני חשבתי שכבר סיימת עם "הפרויקט" :p
אטימה עם פח 0.6 מ"מ מכופף בערך ( קצת פחות ליצור לחץ בהרכבה ) לזווית שנוצרת בין הקיר לשפוע הגג קצת דיבלים דפיקה לפח הרבה סיקה פלקס וזה הכול , בדרך כלל מי שמספק את האיסכורית מספק לך את פח האטימה מגולוון וצבוע באותו גוון של האיסכורית .

עידו

סופת המדבר
24-06-12, 10:54
אם תשתמש בסנטף אז ראיתי שיש פינה יעודית לזה
שאמורה להיתפס על הקיר ואז משתלבת עם הגלים
בקשר לקיר פנל או איסכורית מבודדת יקח לך כמה ימים של המתנה עד שיהיה מוכן
או שאולי תמצא מקום עם שאריות אז יהיה לך על המקום אבל מבחינת מפתח הוא הכי חזק גם 3-4 מטר מפתח לא יפריעו לו
ואז אתה תופס אותו עם ברגי איסכורית ארוכים לקורות שלך
בקשר לקונסטרוקציה לדעתי שם שתי קורות לשיפוע בינהם שתי קורות למפתח ועל זה או פנל או איסכורית וזהו זה לא סככה תעשייתית

S.V.
25-06-12, 02:01
יש בפורום בחור בשם ירון גל שמוכר איסכוריות מבודדות מעודפי ייצור, במחיר לכל כיס. נכון ללפני חצי שנה עוד נשארו אצלו כמה חתיכות של 2מ'. אסכורית מבודדת חזקה הרבה יותר מהחד-שכבתית, ובמקרה שלך תבטל את הצורך בקורות רוחב באמצע הגג, אלא רק אחת בחזית. לדעתי שווה לך לבדוק איתו.

נמרוד
30-06-12, 21:39
השבת עבדתי קצת והרמת את הסככה. צינורות צול ורבע מגלוונים, שלוש חתיכות של איסכורית פשוטה. בניתי מסגרת עם עוד מוט רוחב באמצע, המידות שלה זה 2.90 על 1.80 בערך. את המסגרת תליתי על שני פינים 10ממ שתקעתי בתוך הבטון של הממ"ד. אחרי זה הרמתי את המסגרת והעמדתי עמוד בפינה ואת הצד השני חיברתי לחגורת בטון בקיר עם שלות. מה שנשאר לי לעשות זה את האיטום לקירות, תודה ללוריה על הפחים המכופפים מהשאריות שלו. אבל לפני שהגעתי לזה החלטתי שזה יהיה מוגזם לטפס על האיסכורית לבד, יש גבול לטמטום... את זה אעשה עם עזרה. עלות חומרים - כ-400 שקלים.

תודה לכולם על העצות הטובות!

61462

טלסקופ
30-06-12, 23:54
לא לשכוח לשלם ארנונה על עוד 6 מ"ר!

boaz avrahami
01-07-12, 02:05
סע ללוריה שוב וקח ממנו מדבקה של 3M להחריש את רעש הגשם שהפחים האלו יעשו בחורף...

נמרוד
07-07-12, 08:33
וואלה פורום של פולנים, מה שלא תעשה ידאגו להצביע על כל טיפת מים שאיננה בחצי הכוס הריקה...

אז ירעיש בחורף, ומתי שהוא יטוסו מעל הבית ויעלו עלי. אבל בניתי סככה, כולל fishmouth לצינורות :) ופיניתי את האופניים ואת הציוד הנלווה שלהם מהסדנא שלי, הפחתה משמעותית במספר המבקרים הלא רצויים. עכשיו הפרויקט הבא הוא להוציא את השותפה העיקרית לדירה - הכלבה. למישהו יש תובנות לגבי בניית מלונה?

עידו לוריה
07-07-12, 16:24
גש לאלי לבן קנה קרשים לפי הצורך + ברגים וקדימה לעבודה , עם צריכה להיות אטומה לגשם אז את הגג הייתי עושה מ - OSB עם נייר טול עליו ושינגלס , רצוי מאוד בידוד בגג , וגם במשולשים של הגג להשאיר חורי אוורור בקודקוד .
הרצפה של המלונה יכולה להיות משטח העמסה עם דיקט , כך בחורף הכלבה לא תישן בשלולית .
או שתקנה צינורות כרום מולי מארה"ב ותבנה , מכוון שאתה כבר מקצוען ב - fishmouth :p

עידו

גלדיאטור
07-07-12, 17:40
מלונה?
מיכל קוב של משטח עם כלוב ברזל עליו, וגם משטח. הכלב לא יהיה במים או בבוץ
תחתוך לו רק פתח כניסה כי הוא לא יכנס בפקק למעלה :)

טלסקופ
09-07-12, 23:10
ממליץ בחום על מלונת פלסטיק של כתר. במחיר שלה, לא מצדיק את המאמץ של בניה עצמית.

asafk
09-07-12, 23:37
מלונה?

61681

אסף.

itayhi
10-07-12, 00:07
אסף קלע בול !

אצלנו כבר מעל 20 שנה הכלבים ישנים ב"מלונות" ש"נבנו" מארגזים ישנים של פרי הדר. אלו עם מסגרת ברזל וקורות עץ.
מעיפים 2 קורות שיהיה פתח. זורקים גג (איסכורית מבודדת/סנטף/פלרוף/אסבסט :P כל הבא ליד) והופה יש מלונה.
מוגבהת מהרצפה. מבודדת יחסית (עץ ולא פלסטיק בעובי 3-4 מ"מ...). אף כלב לא התלונן מאז ועד היום.

איתי

-->