PDA

צפייה בגרסה מלאה : שני צירים חיים, דיזל - מה ממולץ?

shahav
20-06-12, 11:47
תרשו לי לחלום על רכב האידאלי מבחינתי, איזה רכב מומלץ עם הדדישות:

* שני צירים חיים
* דיזל

היתי רוצה רכב לא ענק, אמין, זול וניתן לשיפורים. ברור לי שרוביקון דיזל אין בארץ ולא בתקציב שלי...

רבין

נמרוד
20-06-12, 11:48
דיפנדר, דיסקברי, פטרול, לנדקרוזר 70 או 80, או, הכי פרקטי והכי פחות סקסי, היילקס ישן...

דרור ברלי
20-06-12, 11:54
בטיפול/שידרוג הנכון, גם היילקס יכול להיות "סקסי". מסתובבים כאן בישראל כמה אקזמפלרים שיכולים לגרום נזילות ריר רציניות.

raanan
20-06-12, 16:29
תשובה פשוטה, לנדקרוזר 73
הבעיה, לך תשיג אחד כזה במחיר שפוי ...

רענן

shahav
20-06-12, 17:16
פטרול - גדול מידיי, יקר מידיי,מנוע בעייתי, מנקר עניים.
דיפנדר - לא מכיר את הבעיות שלו, אבל לא ניראה לי רכב מספיק מפנק.
דיסקברי - הבנתי שזה רכב למסוכניק. נכון כגיפאי צריך ללכלך את הידיים, אבל יש מינימום של אמינות.
היילקס - זה יותר מידיי טנדר ופחות מידיי גיפ. אבל אין מה להגיד זה רכב מרשים.

נשארנו עם ה-לנד קרוזרים :80,70,73
מה השנים שהם שווקו בארץ?
רבין

raanan
20-06-12, 17:36
מה השנים שהם שווקו בארץ?
רבין
80 נדמה לי שלא קיים בארץ כדיזל . בכול מקרה הוא ענק (בגודל של פטרול שפסלת)
73/75 (75 מכוער בטירוף) יובאו בעיקר בשנת 98 .

רענן

נמרוד
20-06-12, 17:42
יש אגב מספר צ'רוקי דיזל שמסתובבים בארץ, מדי פעם אחד מהם למכירה. נדירים כמו לנדקרוזר 80, אבל בניגוד אליו, הביקוש אליהם לא פסיכוטי, כי יש הרבה יותר צ'רוקי בנזין שזה, ביננו, ה-אוטו...:)

elro
20-06-12, 20:32
לנדקרוזר 73, לפחות זו היתה התשובה בשבילי...

* שני צירים חיים , יש
* דיזל, יש

היתי רוצה רכב לא ענק (בדיוק בגודל לטעמי), אמין (מאוד), זול (לא כל כך, אם בצדק? אני לא אוביקטיבי...) וניתן לשיפורים (שיפורים די פשוטים ולא מסובכים).

asafk
20-06-12, 20:40
פטרול - גדול מידיי, יקר מידיי,מנוע בעייתי, מנקר עניים.
הרוב נכון, אתה בכיוון.
דיפנדר - לא מכיר את הבעיות שלו, אבל לא ניראה לי רכב מספיק מפנק.
נוח לנסיעה יותר מרוב החשודים האחרים בקטגורייה גם במצב סטנדרטי, ואף אחד לא באמת צריך יותר מסטנדרטי. מפנק? מה זה מפנק?
דיסקברי - הבנתי שזה רכב למסוכניק. נכון כגיפאי צריך ללכלך את הידיים, אבל יש מינימום של אמינות.
אכן בעייה
היילקס - זה יותר מידיי טנדר ופחות מידיי גיפ. אבל אין מה להגיד זה רכב מרשים.
גם זה נכון.

מה השנים שהם שווקו בארץ?
רבין

בקיצור - דיפנדר זו האופציה הסבירה והזמינה ביותר לדעתי.

אסף.

ארז
20-06-12, 22:39
ה73 הוא הקרוזר הקצר נשמע מתאים לך, רק קח בחשבון מחיר גבוה וקפיצי עלים, מעבר לכך רכב אמין מאוד וחסון מאוד.
ה75 גדול מאוד ועם 3 דלתות, לא לכל אחד זה מתאים, מבחינת פנים הוא דומה לדיפנדר( כמובן שגם ה73 כזה).
80 יש בארץ דיזלים ,יש ידניים ויש אוטומטים, ברמות שונות של גימור/פאר או איך שלא מגדירים את זה, אפ אתה רוצה יש אפילו אחד למכירה, סופר משופר עם גיר ידני ומנוע דיזל טורבו( ומחיר גבוה).

מלכי
20-06-12, 22:59
פעם אחרונה שהסתכלתי גם לגרנד שלי יש "שני צירים חיים" והוא דיזל נכון חרא של מנוע וגיר, מרצדס יצרן פסולת ידוע, בקיצור כמעט 50,000 ק"מ בשנה וחצי אחלה אוטו,עבירות מצוינת,חיסכון בדלק לא מטחנת סלעים בהחלט סוס עבודה,בכביש "אמריקה ורסנו אמריקה"

שמעון2
21-06-12, 01:18
רק פטרול יש לו יתרונות בעלות אחזקה ,עלות שיפורים ,נוחות ,יכולות שטח ,והנאה בנהיגה ובנסיעה . גם אם אתה לוקח בחשבון שפעם בכמה שנים תיהיה לך בעית מנוע. רכב מאוד מפנק בשטח נוח ובטיחותי גם בתנאי שטח קשים . בשורה התחתונה השקעה נכונה וטובה לטווח ארוך.

shahav
21-06-12, 10:28
אסף, קראתי שוב את המדריך שלך לקניית דיפנדר... חייב לציין שהמדריך מפורט הייטב, אוליי בגלל הפרוט הרב הוא "מבריח" אנשים:-)
שורה תחתונה לאחר סקירת שוק בסיסית, נראה שאין הרבה אפציות פרט לדיפנדר...
רבין

nirs
21-06-12, 10:48
המדריך של אסף לא צריך להבריח אף אחד.
חצי מהפיתרון זה להבין את הבעיה.

מציע לעבור גם על השרשור של שחר שמשפץ כרגע 90.

דרור ברלי
21-06-12, 11:44
אחד הקריטריונים שהוגדרו הוא "זול".
דיפנדר זה כנראה כיף, אבל זול זה לא.

Saar
21-06-12, 12:32
רק פטרול יש לו יתרונות בעלות אחזקה ,עלות שיפורים ,נוחות ,יכולות שטח ,והנאה בנהיגה ובנסיעה . גם אם אתה לוקח בחשבון שפעם בכמה שנים תיהיה לך בעית מנוע. רכב מאוד מפנק בשטח נוח ובטיחותי גם בתנאי שטח קשים . בשורה התחתונה השקעה נכונה וטובה לטווח ארוך.

אתה מזכיר את בעיית המנוע כבדרך אגב....
לא ממש מסתדר לי עם היתרון בעלות האחזקה, כדבריך.
אולי תכתבו כאן כמה עולה המנוע שפעם בכמה שנים צריך להחליף?

שומר כיסו ירחק....
סער

(נכון לא היהי לי פטרול, לא היה לי אף רכב עם מנוע דיזל ולכן אני נמנע מלהמליץ כאן על כזה או אחר, אך לכתוב על פטרול יתרונות בעלות האחזקה נראה לי קצת צורם)

דרור ברלי
21-06-12, 14:54
גם אני בעד צ'רוקי דיזל.
יש לו שני יתרונות בולטים:

1. רובם ככולם בארץ עם גיר ידני.
2. חוקי ומותר (ומתבקש) להחליף למנוע בנזין
= ואז מקבלים את הדבר האמיתי: צ'רוקי בנזין ידני... לא גדול, אמינות (מנוע 4.0 של קרייזלר, בין האמינים שקיימים, גיר ידני אמין פי כמה מאוטומטי), המון כוח על מעט משקל = ביצועים שחבל על הזמן, ואפילו חסכון יחסי בדלק לעומת הדגם האוטומטי או סופה עם אותו מנוע.

שמעון2
22-06-12, 00:07
אתה מזכיר את בעיית המנוע כבדרך אגב....
לא ממש מסתדר לי עם היתרון בעלות האחזקה, כדבריך.
אולי תכתבו כאן כמה עולה המנוע שפעם בכמה שנים צריך להחליף?

שומר כיסו ירחק....
סער

(נכון לא היהי לי פטרול, לא היה לי אף רכב עם מנוע דיזל ולכן אני נמנע מלהמליץ כאן על כזה או אחר, אך לכתוב על פטרול יתרונות בעלות האחזקה נראה לי קצת צורם)
עלות אחזקה אם תקח 300000 ק"מ שמחזיק מנוע של פטרול שעולה 50000 ש"ח תקון כזה .ותעמיד זאת מול הדיפנדר או כל רכב אחר בעל 2 סרנים חיים ,שלהם יש מחלות אחרות שונות ומשונות . הוא בעלות אחזקה בין הזולים שיש ולא נדבר על נוחות שהוא ברמה הגבוהה מכולם והבטיחות שלו.
חוץ מזה משנת 2008 אם המנוע השונה (מסילה משותפת) המנוע מחזיק הרבה יותר.

raanan
22-06-12, 00:54
עלות אחזקה אם תקח 300000 ק"מ שמחזיק מנוע של פטרול
נראה לי שהתבלבלת בקילומוטרז' , צריך לחלק ב 2 ....

שעולה 50000 ש"ח תקון כזה
וואלה זה מחיר שקונים היום SUV שגרתי (אומנם לא עם סרן "חי" מקדימה , וכמובן ללא האגדה ...)

ותעמיד זאת מול הדיפנדר או כל רכב אחר בעל 2 סרנים חיים ,שלהם יש מחלות אחרות שונות ומשונות . הוא בעלות אחזקה בין הזולים שיש ולא נדבר על נוחות שהוא ברמה הגבוהה מכולם והבטיחות שלו.
נשמע שאתה מאוהב לחלוטין. או, הכחשה והדחקה ...

אך חבל חבל, מנוע יותר חזק ואמין, וגם לי היה פטרול בחניה ...

רענן

מידבר
22-06-12, 08:10
80 נדמה לי שלא קיים בארץ כדיזל . בכול מקרה הוא ענק (בגודל של פטרול שפסלת)
73/75 (75 מכוער בטירוף) יובאו בעיקר בשנת 98 .

רענן

רענן ידידי, ה80 בסדר גודל של הפראדו. הפטרול אפילו יותר גדול מה 105 שהוא האח הגדול של ה80.
יום טוב.

motorica.net
22-06-12, 08:34
מה לגבי הענין של המרכב האחוד בצ'ירוקי והבעיות שנגזרות מכך ברכבים שעובדים בשטח ?

raanan
22-06-12, 11:37
רענן ידידי, ה80 בסדר גודל של הפראדו. הפטרול אפילו יותר גדול מה 105 שהוא האח הגדול של ה80.
יום טוב.
כשאתה אומר, אתה צודק ! :)
טבלת המחשת המידות למי שיתעניין בעתיד
60694
רענן

raanan
22-06-12, 12:37
מה לגבי הענין של המרכב האחוד בצ'ירוקי והבעיות שנגזרות מכך ברכבים שעובדים בשטח ?
דיויד, בא לא לך להרגיז את החברה פה ? אם לא, אז אני "אעורר" אותם ...

לדעתי צ'ירוקי זה ויטארה ארוכה רק עם מנוע גדול יותר :p :)
ע"מ שיהיה רכב שטח אמיתי צריך ,
להחליף לסרנים דנה 44 ברזל קדימה ואחורה
להוסיף נעילות בסרנים
הגבהה של 3.5"
חיזוק תושבות במרכב עבור מוטות הרדיוס
העתקת מיקום תושבות קידמיים ע"מ להרכיב מוטות ארוכים לשיפור מהלך המתלה הקידמי
להחליף לטרנספר 5 מצבים אם לא קיים
מעכר להגדלת צמיגים למידה סטנדרטית של 31" בכול SUV יפני

שורה סופית, בהשקעה כספית לא מבוטלת,
קיבלנו רכב סטיישן גבוה, עבירות טובה מאוד. אבל,
צרחן דלק רציני ואנמי בכביש ....

רענן

Saar
22-06-12, 17:40
רענן, אחלה השכמה :)
במשך 4 שנים טיילתי עם צירוקי מוגבה 2״
צמיגי אופניים 225/75/16 (tel:225/75/16) ומנתקים מייצבים.
ההשקעה הכספית של ההגבהה הייתה 2000 שח.
הסרנים סטנדרטיים.
הרכב הקודם שלי היה.... ויטרה ארוכה :)
אין מה להשוות בין הרכבים, עולם אחר.
הויטרה מאפשרת לך להפגין כישורים של נהג ויכולת גבוהה במקומות שכל מה שנדרש מה xj זה להחזיק את ההגה וללחוץ קצת על הגז.

סער

ד״א לבעל הפטרול,
לא מסתדר לי אחזקה זולה עם 50000 ₪ על 30000 קמ

motorica.net
22-06-12, 18:00
אין לי שום בעיה עם הצ'ירוקי להיפך ! אני מאד אוהב את הפרופורציות שלו ואין לי צורך במרכב גדול יותר.
ובכל זאת אני לא מקבל תשובה, מה לגבי המרכב האחוד מה המחלות כתוצאה מהקונפיגורציה הזאת בכלים שמטיילים/משופרים.

נמרוד
22-06-12, 18:12
אין לי שום בעיה עם הצ'ירוקי להיפך ! אני מאד אוהב את הפרופורציות שלו ואין לי צורך במרכב גדול יותר.
ובכל זאת אני לא מקבל תשובה, מה לגבי המרכב האחוד מה המחלות כתוצאה מהקונפיגורציה הזאת בכלים שמטיילים/משופרים.

שאלה טובה, מנוסחת היטב, ולא קשורה לשאלה אחרת, מנוסחת לא פחות טוב, שפתחה את הדיון הזה... אז אם אתה רוצה, פתח דיון נפרד בבקשה :D

שמעון2
22-06-12, 21:43
נראה לי שהתבלבלת בקילומוטרז' , צריך לחלק ב 2 ....

וואלה זה מחיר שקונים היום SUV שגרתי (אומנם לא עם סרן "חי" מקדימה , וכמובן ללא האגדה ...)

נשמע שאתה מאוהב לחלוטין. או, הכחשה והדחקה ...

אך חבל חבל, מנוע יותר חזק ואמין, וגם לי היה פטרול בחניה ...

רענן

אני לא התבלבלתי אני אומר עובדות שמדי פעם יש הודעה באנטרנט הלך לי מנוע ב... זה לא עובדתי כמו שיש הרבה הודעות על רכבים אחרים שצריך לקחת בפרופורציה ואני לא מנסה להכפיש או להשחיר אף סוג עובדתי מנועים של פטרול מחזיקים בממצוע 250000 -350000 ק"מ משנת 2008 הרבה יותר .ויש לפעמים ,כמה יוצאי דופן ,כמו בכל סוג .ונכון זה לא זול ,אבל עדין בתחשיב של מספר הקלומטרים שהרכב עשה והטיפולים והמחלות שלו הוא רכב אם אחזקה זולה .
בדבר אחד אתה צודק אני מאוהב ואין מה להשוות לSUV בלי סרן חי מקדימה.שמעון

מי שלא טעם לא יודע...

Jacob80
22-06-12, 22:26
לא מבין למה אין התייחסות לדברים של מלכי.

גרנד צירוקי דיזל 2003 או 2004.
אחר הגבהה זה אוטו מעולה לשטח, הוא מפנק מאד בכביש, לא גדול, לא קטן.
צריכה ממוצעת של 1:9.

לדעתי זה עדיף על הפטרול כי אין לו את בעיית המנוע, הוא עם ביצועים דומים בשטח ויותר נוח בכביש.
עדיף על דיפנדר כי יש חלונות חשמל, דשבורד, רדיו ועוד כאלה דברים משוכללים וחדשניים..
עדיף על הטויוטות כי אני לא מת עליהן, הנסיעה בהן מרגישה כמו בכל אוטו יפני - חסר משהו באופי.

זהו, my two cents

בני
07-07-12, 12:34
לא מבין למה אין התייחסות לדברים של מלכי.

גרנד צירוקי דיזל 2003 או 2004.
אחר הגבהה זה אוטו מעולה לשטח, הוא מפנק מאד בכביש, לא גדול, לא קטן.
צריכה ממוצעת של 1:9.

לדעתי זה עדיף על הפטרול כי אין לו את בעיית המנוע, הוא עם ביצועים דומים בשטח ויותר נוח בכביש.
עדיף על דיפנדר כי יש חלונות חשמל, דשבורד, רדיו ועוד כאלה דברים משוכללים וחדשניים..
עדיף על הטויוטות כי אני לא מת עליהן, הנסיעה בהן מרגישה כמו בכל אוטו יפני - חסר משהו באופי.

זהו, my two cents

ואני לא מבין למה אין התייחסות לדברים של דיויד, למה צריך לפתוח דיון חדש?
באופן כללי יש לי הרושם שיש נטייה לא לדבר על הבעייה הזו...

shahav
12-02-13, 00:23
עברה חצי שנה והחלפתי את הטרנו הפצועה שלי ברכב דיזל עם שני צירים חיים.
ועכשו חידה, למה החלפתי? מי היה הכי משכנע??
על דאגה, אני לא אשאיר אתכם במתח, הריי צריך לעשות יישור קו אז כבר מחר בבוקר אצתרך את המלצתכם בפורום מתאים:-)

ותודה על הדיון שעזר לי לבחור.

-->