PDA

צפייה בגרסה מלאה : חוויות מנעילה קדמית

סמוראי 92
27-02-05, 13:42
כמובן שהאוטו הרבה יותר עביר בכל מיני הצלבות ובורות שהוא בכלל לא עוצר בהם עכשיו וסמוראי ארוך נעול מקדימה ומאחורה זה דבר עביר מאוד.

אבל החוויה הבולטת ביותר היא - אין הגה. תסובב - לא יסתובב. גם אם יסתובב האוטו ימשיך באותו הכיוון עם גלגלים שמופנים לכיוון אחר בכלל.

הגה זה דבר קריטי בשטח ובוודאי ובוודאי שבנהיגה טכנית ולכן מצאתי את עצמי בירידות בהר חורשן משלב ל 2X4 רק כדי שיהיה לי הגה (וזה בכלל לא נעים לרדת ירידות תלולות ב2X4, האוטו מתדרדר חופשי אפילו שיש לי בלימת מנוע של יחסי העברה 4.89).

ההרגשה היא שכשמשלבים לוקרים ו 4X4 ההגה תפוס וקוטר הסיבוב הוא כמו של אוטובוס אם בכלל הוא מסכים להסתובב.

אמרו לי שזה טבעי וככה הנעילה האוטומטית של לוק רייט עובדת כששמים אותה מקדימה, ושפיתרון אפשרי הוא לשלב רק לוקר אחד ולנסוע 3X4 האם זה נכון ?
האם זה גורם לנזקים מסוימים שחשוב לדעת עליהם מראש ?
האם הנזקים הללו הם קריטיים ??

פיתרון אפשרי אחר הוא לנסוע עם לוקרים נעולים אבל רק 2X4 ולשלב ל 4X4 כשצריך אבל אז נוסעים שלא בהילוך LOW ועם המנוע החלש שלי זה פיתרון לא משהו.

המלצות דעות ?????

חנן א.
27-02-05, 13:45
נתקלתי פעם אחת במוסכניק שהתקשר אלי עם תלונה כזו, ולאחר תחקיר קצר, הסתבר שהנעילה לא הותקנה כמו שצריך (הוא שכח את הספייסרים משני צידי הסטליטים) והנעילה תפקדה כספול.

ביצעת בדיקה כמו שכתוב בספר ההפעלה? בנסיעה עם לוקרים נעולים והנעה קדמית לא משולבת בטרנספר, אתה מרגיש הפרעה כלשהי בהגה?

AvigdorAharon
27-02-05, 14:11
אני יכול לתאר שגם אצלי ההגה הופך להיות קשה מאוד עם רדיוס סיבוב גדול מאוד יחסית לנסיעה ללא שילוב של הנעה קדמית.
אני לא התקנתי את הנעילה, לכן אני לא יכול לדעת לגבי הספייסרים., אולי מוני זוכר?

אביגדור

gmb
27-02-05, 16:56
חבר'ה
מה זה ספול בכלל?
הוא הוזכר פה כבר בשני ת'רדים שונים באותו היום..
יש הסבר?

רמי

חנן א.
27-02-05, 17:01
חבר'ה
מה זה ספול בכלל?
הוא הוזכר פה כבר בשני ת'רדים שונים באותו היום..
יש הסבר?

רמי

http://www.jeepolog.com/j6tech_lockerguide.htm

אלון_ק
27-02-05, 17:17
אני עם חנן - קודם לפתוח ולראות שהרכבת נכון. לא רק ספייסרים, גם הקפיצים והפינים יכולים לנעול אותה תמידית (צ"ל קפיצים בחורים האובליים, פינים בעגולים).

אם היא תקינה אז נסיעה ב2X4 (לא בירידות קשות) עם לוקרים נעולים היא אכן הפתרון.
המנוע לא חלש מדי ולא נעליים. נכון שאם הוא היה 1.6 או 4.3 זה היה יותר טוב, אבל הוא לא חלש מדי בכלל. בשלושת הימים שלי במדבר בסופ"ש האחרון אתה יכול לספור את כמות השילובים ל4X4 על שתי ידיים ועוד קצת.

סוזי המשתוללת
28-02-05, 00:48
גם ב4x4 הנעילה משתחררת - הכל עניין של הרגל ונסיון
נכון ההגה הופך לקשה אפילו מאד ונכון שאם תתן גז אז לא משנה לאן ההגה מופנה האוטו ייסע ישר אבל אם תרפה מהגז אפילו לפרקי זמן קצרים תוכל לסובב את ההגה תוך כדי נסיעה בלי שום מאמץ
מה שכן בירידות כשכל המשקל על ההגה אז מאאאאאד קשה אבל לא בלתי אפשרי
פשוט דורש יותר תכנון
עם נעילה אחורית וטרנספר קצר אצה ממילא עובר ברוב המקומות רק עם הנעה אחורית אז פשוט תתרגל
השיטה עם שחרור הלוקר עובדת - עד הפעם השנייה
העצלנות תכריע אותך הרבה לפני כן או שתשכח לנעול חזרה את הלוקר ואז במכשול קשה פשוט תגזור את הציריה שכן מחוברת

חנן א.
28-02-05, 00:58
נכון ההגה הופך לקשה אפילו מאד ונכון שאם תתן גז אז לא משנה לאן ההגה מופנה האוטו ייסע ישר אבל אם תרפה מהגז אפילו לפרקי זמן קצרים תוכל לסובב את ההגה תוך כדי נסיעה בלי שום מאמץ

על מה אתה מדבר ? :roll: אתה מוזמן לסיבוב בג'יפ שלי, תראה איך מתנהגת נעילה תקינה, וזה לא מזכיר בשום צורה את מה שאתה מדבר עליו.

סוזי המשתוללת
28-02-05, 10:18
חנן
תאמין לי שהנעילה שלי תקינה
היא אפילו מרצ'תת כשצריך
אין מה לעשות מעצם עקרון הפעולה של הנעילה שהיא ננעלת על ידי תנועת גל ההינעהנעילה ננעלת כל פעם שאתה לוחץ על הגז אפילו קלות
מספיק שהאחיזה נמוכה יותר מהכח שאתה מפעיל (ולא צריך להתאמץ כד שזה ייקרה )והנעילה ננעלת
וכשהיא ננעלת אילו תופעות טבעיות שלה
הסיבה היחידה שהדיפרנציאל מגיע במקור פתוח היא כדי להקל על הסיבוב ומרגע שנעלת אותו ביטלת את הסיבה להמצאותו ובהכרח החזרת את הבעייה שאותה הוא בא לפתור

חנן א.
28-02-05, 10:21
למרות שבהחלט יש לי טיעונים נגדיים למה שכתבת, הם לא כל-כך משנים.

תבוא, תראה.

ההתנהגות שאתה מדבר עליה מזכירה לי את התקופה שבה נסעתי עם זיקה קדמית, לא את המצב הנוכחי, בשום צורה.

המהנדס
28-02-05, 11:18
מכל הדיון הזה הבנתי דבר אחד:
נעילה קידמית בסמוראי לא שווה את הכסף , כי בטיולים אתה נוסע 2X4 נעול אחורה (וזה פחות טוב מ4X4 נעול אחורה במקרה שאין נעילה קדמית) ובאתגרי עבירות קשים יכול להיות שהיא בכלל לא תשנה יותר מידי כי הגלגלים הקדמיים באוויר ואין עליהם יותר מידי משקל וגם המקרים האלו יחסית נדירים (אלה אם זה רכב עבירויות בלבד).

צודק ? :wink:

חנן א.
28-02-05, 11:19
לא.

המהנדס
28-02-05, 11:22
חנן:

נעילה קידמית בסמוראי

אני נסעתי ברכב של נקסוס עם נעילה קדמית משולבת ולא יכלתי לסובב את ההגה.
גם סוזי ועוד כמה טוענים אותה הטענה אולי באמת בסמוראי זה שונה ?

חנן א.
28-02-05, 11:23
זה שונה. אין לכם הגה כוח.

אני לא מדבר על זה, אלא על הרעיון המשונה שהרכב לא מסתובב.

גיא
28-02-05, 12:23
אני לא זוכר ממש במדוייק

כלומר כן, היה יותר קשה לסובב את ההגה אבל לא עד כדי פחד מוות מה יהיה בסיבוב הבא ...

משהו שם לא בסדר.

וסמוראי חייב נעילה קידמית כי נעילות זה כל מה שיש לאוטו הקטנטן הזה ....

ועוד מילה, נקסוס לא דוגמה פה לשום דבר.

אין לו סמוראי בכלל ... ( יש לו איזה מין סוג של שעטנז דיפנדר-סיקס-סמוראי ) :twisted:

סמוראי 92
28-02-05, 12:36
תודה על התגובות. אני חייב לציין שזה די מבלבל לראות את המקצוענים הכבדים חלוקים ביניהם . אמנם חנן עומד לבד מול כל השאר . אבל זה בכל זאת חנן כך שאני מבולבל.

את הנעילה עצמה התקין חבר מכונאי שהביצה הובאה אל המוסך שלו והוא הכניס את הנעילה בצורה שנראתה לעיני הבלתי מקצועית כטובה. הוא בדק חופשים עם גריז כחול. לא נשארו ספייסרים בלתי משומשים או חלקים כלשהם בלתי משומשים (נשארו בצד 4 גלגלי שיניים פחוסים כיפתיים, גלגלי שיניים שהנעילה מחליפה)אותם כפי שהבנתי.

באשר לבדיקה שחנן הציע : שילבתי לוקרים, נסעתי 2X4 כדי לבדוק את ההיגוי, ולא הרגשתי השפעה כלשהיא על ההיגוי , כאילו נסעתי משוחרר לחלוטין. אבל כששילבתי ל4X4 הזיקה הופיעה. מכה קטנה של גז וההגה קופץ ומתיישר כמו פלדה מעורגלת.

סובבתי את ההגה תוך כדי נסיעה עם גז ובלי גז ולא שמעתי ריצ'וטים או תיקתוקים אבל הגה כאמור -אין.

אפילו כאשר ההגה ישר נגיעה בגז מקפיצה אותו.

עד כמה המהנדס צודק או לא אני אדע לאחר בדיקה מקיפה אבל כרגע נראה לי שיש הרבה בדבריו, האוטו היה הרבה יותר מהנה לנהיגה לפני הנעילה הקדמית.

האם כדאי בכל זאת להעלות על בוקים ולסובב גלגל גלגל בנפרד כדי לראות מתי הנעילה ננעלת לפני שפותחים ? האם זו הבדיקה האולטמטיבית ? האם צריך לחיות עם התופעה או שחנן עומד על דעתו שיש הגה אפילו עם נעילה אוטומטית קדמית ועל כן יש תקלה הדרושה תיקון ?

חנן א.
28-02-05, 12:41
שמע, זה לא עניין של דעה, זה עניין של עובדה. אני מטייל ככה כבר שש שנים, וחלק מהזמן עם לוקרים נעולים, והנעה קדמית משולבת בטרנספר.
לגבי ההשפעות על ההגה, בהחלט יתכן שאתם מרגישים דברים שאני לא מרגיש, בגלל הגה הכוח האמריקאי אצלי, אבל לגבי זה שהרכב לא מסתובב, זה לא נשמע לי מוכר.

אלון_ק
28-02-05, 13:18
אני לא חושב שיש כאן מישהו שחלוק בדעתו. אוהבי העבירות הקשה בעד נעילה, השאר מנחשים.
עם כל הכבוד לעידן, הוא עשה סיבוב של 1/2 שניה על הרכב. הוא גם ניסה לסובב את ההגה על משטח חולי, מה שהבטיח נעילה מלאה כל הזמן. כן, כשהנעילה נעולה קשה לסובב את ההגה - הגיוני, לא?
עידן, תיזכר בקטע שאחרי המדרגונת שעלית. נכון ששם הורגש פחות הקושי בסיבוב ההגה? לא שמעת את הקדמית מרצ'טת על הסלעים, מהרגע שעלית לגמרי את המדרגה? עדיין קשה יותר מסמוראי רגיל, אבל ממש לא נורא.

מכה קטנה של גז וההגה קופץ ומתיישר כמו פלדה מעורגלת
כמו נעילה אחורית, גם לקדמית צריך להתרגל. גם היא דורשת שינוי בהרגלי הנהיגה. גם כאן, זה לא שינוי משמעותי, זה לא נורא. פשוט צריך לנהוג נכון, זה הכל. מכות גז בסיבוב, ועוד בLOW (אני מנחש)? היא אמורה להינעל.
אני קטונתי מלימוד נהיגה, את זה אני משאיר לטובים ממני - אבל ידידי, יש לך נעילה יום וחצי. תלמד לנהוג איתה ואז תבוא בטענות אליה, לא ההפך. אני מסכים שנהיגה בלי נעילה קדמית נעימה יותר, אם כל מה שאתה עושה זה לנהוג בשבילים.
אם אתה אוהב סלעים, עליות בהצלבה וכד' - נהיגה עם הקדמית מהנה יותר.

כן, תרים את האוטו על ג'ק רגע, נעל לוקרים וסובב גלגל אחד. היא אמורה להפתח בלי בעיה, אתה תשמע את הריצ'וט.

אלון_ק
28-02-05, 13:29
מה שכן בירידות כשכל המשקל על ההגה אז מאאאאאד קשה אבל לא בלתי אפשרי
פשוט דורש יותר תכנון
אני לא מסכים איתך. אתה נוהג בסגנון תחרותי רוב הזמן, זה ממש לא אותו דבר כמו נהיגה בטיול.

בירידה דרדרתית אתה שואף להיות בשיווי משקל בין בלימת מנוע לבין נעילת הגלגלים. עם נעילה קדמית, נכנס לתמונה גם הבלם. אתה מאזן בין טורים מינימליים, מינימום נעילת גלגלים (כאן עדיף 0 מוחלט, כמובן) ומינימום בלם (גם, עדיף 0 מוחלט - בלתי אפשרי בירידות חדות). השילוב בין האיזון של כל שלושת המרכיבים יוצר מצב שבו יש הרבה משקל על הגלגלים הקדמיים, ללא לחץ מצד רכבת ההינע לשום כיוון. מה אומר, הנעילה הקדמית נפתחת ללא הפסקה. נפל לך גלגל לאיזה בור קטן, נכנסת להצלבה קטנה? מייד יש 0 התנגדות לגלגל שבאוויר והנעילה ננעלת. חזר מהבור? שוב אין נעילה.
זה דורש הרבה תרגול. תחת נסיבות אופטימליות, זה עשוי בהחלט להחשב לחסרון - אנחנו לא שואפים לרדת ירידות עם בלם לחוץ. אבל מה, ברוך בואנו למציאות - יש לנו סמוראי! כולם יורדים עם בלם בין כה וכה, יוצא הדופן היחיד הוא סמוראי עם יחס העברה נמוך מאוד על סלעים. ובסלעים, כמו האחורית בכביש, יש מעל ומעבר לחץ על הצמיג כדי לפתח את הכח הנדרש לפתוח את הקדמית. למה לא בדרדרת? כי אז אתה איטי מדי ואז הגלגלים ננעלים. אז עולים מ1 LOW להילוך 2-4 LOW בהתאם לצורך, ומתחילים לאזן בין מינימום בלם ל0 נעילה (בחירת ההילוך היא האיזון למינימום טורים).
בסופו של דבר, אתה יורד באותה המהירות של כל סמוראי אחר, עם אותו שימוש בבלם ועם הרבה יותר שליטה.

סוזי המשתוללת
28-02-05, 18:04
פלקססוססס
אני אקח אותך לכמה ירידות ושם אתה תגיד לי נכון או לא נכון ואח"כ נדבר
כשיורדים ירידה השאיפה היא לא לגעת בבלמים וזו אחת הסיבות העיקריות שהתקנת יחסי העברה
כיורדים ירידה רוב המשקל מרוכז על הגלגלים הקדמיים - גם על זה אין ויכוח וכמה שהרכב קצר יוצר כך המצב מחריף
לשני הנ"ל תוסיף קרקע עם אחיזה ואיזה סיבוב קטן באמצע והרי לך מתכון למלחמה עם ההגה ובמלחמות יש רק מפסידים (אתה או מערכת ההיגוי )
זו לא תיאוריה זו המציאות

debilezem
28-02-05, 18:08
אז מה הפתרון?
לא להתקין נעילה קדמית?
להתקין רק ARB? (שעולה חצי מהרכב שלי?)
לוותר על ההגה?
על ה 4X4?
יש לי 2 נעילות בדרך מארה"ב.
מה עושים עם הקדמית?
יש פתרון הגיוני לג'יפאי המתוסכל?

המהנדס
28-02-05, 18:23
אלעד אני לא נסעתי מספיק עם נעילה קדמית אבל אחורית = חובה למטייל שרוצה קצת עבירות בכיף ולא להתעלל בצמיגים ובמכלולים יותר מידי.
כשתתקל במספיק מכשולים שלא תצליח לעבור עם נעילה אחורית (יותר מ20 פעמים נגיד) תחשוב על אחורית, לדעתי יחסי העברה באים לפני כן בסמוראי (אלון?).
תרומתי הצנועה לדיון.

debilezem
28-02-05, 18:35
אני נוסע עם מוט מייצב.
לא מוריד - לא חותך - לא מרתך.
נראה לי כאביזר בטיחות שאין שום דרך להתעסק איתו בלי להסתכן.
כתוצאה מכך ברוב העליות שאני עולה אני נמצא עם גלגל קדמי
באוויר.
נעילה קדמית נראית לי נדרשת מאוד.
לא מדובר על חוסר כוח (מה שיחס העברה פותר).
עדיין לא נתקלתי בחוסר כוח בשטח מצד הסאמוראי (טפו טפו טפו יש לי 1298...)
מדובר בבעית אחיזה.
ולכן שאלתי בעינה עומדת.
מה עושים?
מוותרים על ההיגוי (נועלים קדימה בלי לבלבל בשכל).
או מוותרים על אחיזה אפשרית (לא נועלים קדימה ומקווים לטוב).
או שיש אופציה באמצע (נועלים קדימה ושומרים על היגוי).
אם יש אופציה אמצעית מה היא? (ולא ARB או שטויות כמו בלמים נפרדים.)
אם אני מדבר שטויות תגידו לי...

yoav
28-02-05, 19:19
אלעד- תרשה לי להחזיר את כולנו X שנים אחרוה- לפני שהאתר היה קיים... אנשים קנו סמוראי וטיילו איתו. לא תחרותי אמנם- אבל טיילו- ובינינו- עברו כמעט כל מסלול טיול מסומן וחוקי בארץ. מתי מעט המבינים גם התקינו נעילות. והנה בא האינטרנט ואתרי הג'יפים ופתאום כולנו חייבים הגבהות נעילות כננות וכיו"ב. וזה מובן- ואני חוטא באותם המאווים- שיהיה ברור.
אבל בינינו- אני חושב שאם בלי הנעילות עוברים כמעט הכל אז עם הנעילה האחורית עוברים הכל (שוב לא תחרותי ולא כל מיני מעברים שעושים סתם לכיף בתוך מסלול קיים- הכוונה שעוברים כל מסלול מתחילתו ומגיעים איכשהו לסופו...). לא- סמוראי בלי נעילות כפולות קפיצי CJ ויחס העברה נמוך לא יעבור כל מה שאלון עובר ובטח שלא באותה הקלות.... אז מה? עדיין תכנס לכל שביל מסומן המיועד לכלי רכב בארצנו- ותצא ממנו עם חיוך מאוזן לאוזן גם עם הסמוראי שלך סטנדטי עם נעילה אחורית... ואת הכסף של הנעילה הקדמית... לא חסר במה להשקיע כדי להפוך את השהיה בשטח ליותר מהנה.. 8)
זו דעתי הצנועה כמובן.

boaziko
28-02-05, 19:43
אלעד, תגדיר לעצמך מה אתה רוצה!
איזה סוג טיולים אתה עושה/ שואף.
אני מתנצל מראש בפני כל המחזיקים בדעה שרכב שטח הוא רכב כפול נעילות - הם צודקים, כיוון ששטח מבחינתם הוא X והוא דורש נעילה כפולה.
אבל (וכאן אני מסכים עם יואב) המקומות בהם אתה לא עובר רק עם נעילה אחורית הם די מוגדרים ואתה מגיע אליהם במודע ובכוונה תחילה (אני לא מדבר על בוץ).
אני לא יודע כמה זמן אתה עם הסמוראי ומה יכולות הנהיגה שלך אבל דעתי האישית (מוזרה ככל שתהיה) היא לטייל בהתחלה בלי נעילות בכלל -ולמה:
כי אתה לא מכניס את עצמך למכשולים קיצוניים (יש לי נעילות אז אני עובר...) שהם מעל לרמת הנהיגה שלך.
כי אתה לומד להכיר את השטח, את הבעיות, את הצרכים והמגבלות של האוטו שלך. לומד להתמודד עם המכשולים ע"י קריאת שטח נכונה ושיפור הנהיגה. תן לי טנק - והנהג הכי גרוע בארץ עובר כל מכשול בעיניים עצומות - האם הוא יודע לנהוג?!
אולי זה טיפה סגפני, אבל זה מאתגר ומלמד.
תודה וסליחה.

אלון_ק
28-02-05, 20:04
יש לי חבר נחמד, עם סמוראי פתוח. 4.16 בטרנספר, נעילה אחורית, צמיגי הנקוק MT 215, קפיצי דובינסון (הגבהה של 3''). ביננו, זה רכב הטיולים האולטימטיבי לסטודנט, כל עוד אתה דבק בשבילים. יותר מזה לא צריך - כי אתה תמיד יכול לעקוף. אם אתם מטיילים כמו שטיילתם בסופ"ש הזה (ועוד בחבורת סמוראים), אני באמת לא רואה סיבה לשים קדמית.
אם בשבילכם הטיול הוא לא רק שבילים והאתגרים שנמצאים בשביל, אם חלק מהכיף שלכם זה לעלות גם את המצלעות, אם אתם חייבים לנסוע דווקא באמצע האוכף בחורשן - אין לכם מה לחפש בלי קדמית. מי שיורד מהשבילים ימצא את עצמו בחוסר מהר מאוד אם אין לו קדמית, גם עם דיפנדר או סופה.
במשפט אחד, אם הנסיעה היא אמצעי ולא מטרה - ייתכן שהקדמית לא בשבילכם (או שתתקינו גם הגה כח). בשבילי, הנהיגה היא מטרה, היא רוב הכיף. לכן - קדמית. בלי לחשוב פעמיים.

סושי, יחסי ההעברה פותרים בלימת מנוע רק כשיש לך אחיזה ואתה יכול להנות מ1 או 2 LOW. יותר מזה וכבר אין לך בלימה בשיפועים חדים. ההתייחסות שלי הייתה לדרדרת, שם אתה לא יכול להנות מבלימת מנוע לבדה, כי אתה ב3-4 LOW במקרה הטוב (2-3-4 אצלך, אם לשפוט לפי החברים שלי עם ה4.16). 1 פשוט מחליק, זה בדיוק כמו לנעול את הגלגלים. לכן, במצב בו אין לך ברירה ואתה ממילא נאלץ לעשות טרייד אוף בין הילוך מינימלי לבלימה מינימלית, נצל את המצב להורדת עומס ממערכת ההינע הקדמית. איך? טיפה יותר בלם ע"ח בלימת מנוע (שממילא אין לך, כי אם תתן לרכב להחליק עליה הוא יצבור תאוצה מהר מאוד). תאר לך שהיית (מראש) יורד ירידה דרדרתית עם קלאץ' בפנים. נכון שהיה לך הגה? זה אותו דבר, רק שכאן אתה כן משתמש גם בבלימת המנוע וכשאתה רוצה לפתוח את הנעילה, אתה משחק בעדינות עם דוושת הבלם כדי להוריד את הלחץ ממערכת ההינע. בוא נלך עם זה לכמה ירידות דרדרתיות, אני מבטיח לך שזה לא רק תיאורטי - זה אפילו די קל, אחרי שמתרגלים קצת.

אני חולק על בועז ויואב. תסלחו לי, אבל למה לא להתקין משהו שעושה לך חיים קלים? לעבור גבולות קל מאוד גם בלי נעילות. ללמוד לנהוג עם נעילות לא ילמד איך נוהגים בלי, אבל למי אכפת - אתה ממילא כבר נעול. תעשו חיפוש, היה דיון ארוך בנושא (לא זוכר איפה). הדעות כאן חלוקות ואין עובדות חדות וברורות בנושא, להוציא את זו - נעול יותר עביר. עכשיו, כמה עביר אתה צריך? צא לטייל. תפסיק לחרוש באינטרנט, קנית ג'יפ כדי לטייל. לך תראה בעצמך מה אתה רוצה, אח"כ תחליט.

boaziko
28-02-05, 20:24
אלון אתה צודק -אין עובדות יש דעות חלוקות.
ודעתי היא ללמוד ללכת לפני שלומדים לעוף. למה? כי זה מאתגר. כי זה מלמד. כי, כנראה, אנחנו אנשים שלא תמיד מחפשים את הקלות, אלא את החויה והסיפוק.
וגם פה אתה צודק - צא לטייל!

אלון_ק
28-02-05, 20:40
מצאתי את מה שחיפשתי. תקראו ואז תמשיכו (כאן). דיון בדיוק בנושא שגלשנו אליו.
http://www.jeepolog.com/jp_forum/viewtopic.php?t=283&highlight=%F0%F2%E9% EC%E5%FA

המהנדס
28-02-05, 21:15
לדעתי זו אבולוציה .
צריך לנסוע במצב רגיל לראות מה טוב לך ואז להתחיל לשפר לפי ראות עיניך /שיכנועי חבריך/ פוזות אל מול רעיך.
אני נסעתי במצב לא משופר כלל, טיילתי עם עוד סמוראי נעול אחורה בכמה מקומות בארץ כולל חורשן והחלטתי לשפר את שלי לצרכי:
בהתחלה מיגונים (מיכל דלק שהוכיח את עצמו בחורשן ובטיול האחרון ומדרגות צד)
אח"כ נעילה אחורית.
אם אני ארגיש בעיות אם רמת העבירות במסלולים שאני מטייל בהם אני אחשוב על יחסי העברה ונעילה קדמית.
לדעתי זה הסדר הכי טוב והכי חכם כי אני מתאים את הצרכים שלי לעניין ולא אומר : וואלה כדי לטייל אני חייב א' ב' ג' ...כי אמרו לי שאחרת אני אתקע בשטח/אהרוס את הרכב.

כל אחד צריך להתחיל מרכב לא משופר לדעתי כדי להבין את צרכיו ואולי בכלל להחליף רכב כדי להשיג את מטרותיו.

להזמין 2 נעילות מארצות הברית לדעתי זה בזבוז כסף (גם אחת זה הרבה כסף ולא הייתי קונה אם לא הייתי משיג ב 600 שקל משומשת במצב טוב :wink: כי לא באמת הייתי צריך).

מסקנות לאלעד:
1) HOLD YOUR HORSES
2)צא לטייל
3)תמגן את האוטו לפני שתשפר אותו
4) השיפור הכי טוב בסמוראי זה מזגן (אח"כ מושבי וולבו והגה כח) .

:lol:

yoav
28-02-05, 21:27
בתור אחד שישב אצל עידן באוטו- מושבי וולוו! לפני הכל! (לא משנה כמה אתה מטייל בשנה- תעשה חשבון, כולל הדרך לטיול וחזרה וסתם ימי אמצע השבוע- אתה 90% מהק"מ על כביש. מושבי וולוו- השיפור) .
בקיץ כמובן- עידן ייכנס לסמוראי הממוזג שלי , יישב על הכיסאות המקוריים הלא נוחים ויקלל :twisted:
כשנכנסתי לפה לפני שנה בערך- הייתי להוט להוציא הרבה מאוד $$ על כל שיפור אפשרי שקראתי עליו פה. אבל אחרי שנה של טיולים אינטנסיביים (ויש לי פה עדויות שבאמת טיילתי הרבה השנה) הבנתי ש:
1. מי שמטייל צריך לשמור כסף בצד לתקלות לא צפויות.
2. לדרמן, שק"ש חם, זוג מכשירי קשר, ותקציב מוגדל לדלק- הוצ' יותר חשובות לי :wink:
3. הפנמתי שנעילה אחורית תשפר את חיי ואת חיי סמו בשטח- ומתישהוא היא תבוא. אבל קודם גגון ובולמים...
מה אני מנסה להגיד- הדרישות שונות לא רק מנהג לנהג- אלא גם מרכב לרכב: תמיד יש מה לתקן להחליף ולשפר בסמוראי. זה כנראה נכון מהרגע שקרעו ממנו את הניילונים. צריך לטייל איתו ולהגיב לדרישות הספציפיות שצצות, ולאט לאט....הנה רק הסופ"ש היינו יחד 8 סמוראים בטיול בן יומיים, ופגשנו עוד 6 בשטח...כל אחד שונה מהשני, בגלל שהוא שונה ושופץ בהתאם למה שהכי הציק לבעלים שלו. תנסה לראות מה מציק לך מנסיונך- ואת זה תפתור.
בהצלחה
וכשתסיים- תביא סיבוב! 8)

המהנדס
28-02-05, 21:30
בקיץ כמובן- עידן ייכנס לסמוראי הממוזג שלי , יישב על הכיסאות המקוריים הלא נוחים ויקלל
גם לי יש מזגן אז לא נראה לי שאני יהיה זה שיקלל :lol:

AvigdorAharon
28-02-05, 21:53
אלעד- תרשה לי להחזיר את כולנו X שנים אחרוה- לפני שהאתר היה קיים... אנשים קנו סמוראי וטיילו איתו. לא תחרותי אמנם- אבל טיילו- ובינינו- עברו כמעט כל מסלול טיול מסומן וחוקי בארץ.

יואב, הרשה לי מילה אחת בדיון המאלף הזה:
בתקופה שאתה מדבר עליה, לא היו רכבי כבישטח ו SUV למינהם, לא היו מגנומים וטויוטות.
היו רק CJ, סמוראים וכמה ניבות. לא היה מצב בו כל זב חוטם היה מנסה לעלות את הזיק...
מה שאני מנסה לומר, שפעם היו הרבה פחות רכבי שטח בשטח, ולכן השטח היה "קל" יותר.
אני מוכן להראות לך תמונות מהזיק או מחצבה בשנת 93 או 94 (היה מזמן מי זוכר) של CJ פתוח, צמיגי אליאנס, שהשיפור היחידי בו היה

ניתוק מוט מייצב! (ויש לי עד שגולש באתר).
כיום, קשה מאוד לנסוע בשטח ללא נעילה (אלא אם אתה נהנה לעבוד עבודות מע"צ לפני כל מעלה) ולכן לדעתי נעילה אחורית זה עוזר מאוד מאוד!
לגבי נעילה קדמית, הייתי מחכה אם זה קצת.

...My Two Cents

אביגדור

סוזי המשתוללת
28-02-05, 22:46
לפני כמה שנים התהפכתי והרכב עמד לפני השבתה אז מכרתי את הנעילות לגיא
אלא שאני לא הייתי מוכן בעד נזיד עדשים לגרוס את סוזי והתעקשתי שתוחזר "למצבה לפני קרות התאונה"
את הפח החזירו אבל אז נשארתי בלי נעילות ואז הגיע הטיול למצלעות
לא היה קל אבל היה כיף להזכר איך זה בלי נעילות
אז זה היה כיף אבל לא מספיק כי מעבר לעובדה שבמקומות שלפני כן הייתי עובר בקלות נעול 4x2 התקשייתי ב4x4
השלב הבא באבולוציה היה המקומות שבהם התקשייתי ב4x4 נעול אחורה ואז נעלתי גם קדימה
תאמינו לי אתם תמיד רוצים שתי נעילות
לרוב זה בטוח יותר באותו סדר גודל של מכשול והסיבה העיקרית לסיכון הגדול יותר ברכב נעול הוא מכיוון שהוא פשוט מגיע רחוק יותר וגבוה יותר מה שמטבע הדברים מסוכן יותר
לכל דבר בחיים יש יתרונות וחסרונות
arb יותר נח מלוקרייט אבל גם עולה הרבה יותר אז השאלה על מה מתפשרים
מוותרים על נעילה קבועה בגלל הנוחות ?
מוותרים על arb בגלל הכסף ?
מוותרים על נעילה בכלל ?
הויתור על נעילה בכלל לא בא בחשבון כי הרכב פחות עביר /יותר מסוכן
מכיוון שאין לי כסף אחרת הייתי נוסע בg wagen גם arb לא בא בחשבון
ומכיוון שאני טיפוס אופטימי שרואה את חצי הכוס המלאה אז לוקרייט זו הבחירה הטבעית
לחסרונות מתרגלים והם באמת זניחים עד לא מורגשים אל מול היתרונות

חנן זה שיש הגה כח זה לא בהכרח יתרון כי לא מרגישים את המלחמה שם למטה בין הגלגלים לתפוחי ההגה ובמלחמה תמיד מישהו סובל

אלעד תיקנה את שתיהן תרכיב אחורית כשתתרגל תתקדם ברמת העבירות ותרגיש שחסרה הקדמית תרכיב

בבסמוראי בלי נעילות לא מרגישים את חוסר הכח כי תמיד יש איזה גלגל שמפרפר ושומר את המנוע בתחום רצועת הכח ככל שתנעלו יותא את הרכב כך תרגישו יותר את המחסור בכח

asafk
28-02-05, 22:53
תרשה לי להחזיר את כולנו X שנים אחרוה- לפני שהאתר היה קיים... אנשים קנו סמוראי וטיילו איתו. לא תחרותי אמנם- אבל טיילו- ובינינו- עברו כמעט כל מסלול טיול מסומן וחוקי בארץ. מתי מעט המבינים גם התקינו נעילות. והנה בא האינטרנט ואתרי הג'יפים ופתאום כולנו חייבים הגבהות נעילות כננות וכיו"ב
...ואז התחילה המהפכה...
וכולם יצאו לשטח. וגרסו אותו עד דק, ופתאום עליות נהפכו ל"מעלות"...

לא קשור. נחזור לנושא.
חפשו דיונים על נעילה אוטומטית קדמית. אני טוען כל הזמן שאי אפשר לנסוע ב4X4, והחבר'ה עם הנעילות האוטומטיות אומרים "שטויות". והנה, גם אלון מדבר על זה שהוא שילב ל4X4 מעט פעמים בטיול. בלי הנעילה האוטומטית מקדימה, היית משלב פעם אחת בלבד, אלון. בכניסה לשטח.
אז מה? לא להתקין נעילה? בוודאי שלהתקין, אבל להיות מודעים לתשלום. זה כיף, זה הופך את החיים ליותר משעשעים, וככה אנחנו רוצים ("רוצים", יואב, זה לא כמו "צריכים". מזגן- "צריך". כסאות וולוו- לא בטוח. נעילה קדמית- "רוצה". לנסות לעבור חריץ בעומק מטר, סתם כי הוא שם- "רוצה") מה לעשות עם 2000 שקל? לוקרייט קדמי נשמע לי אחלה שימוש לכסף. אבל חייבים לדעת שהחיים ב4X4 הופכים להיות קשים יותר, ובלי הגה כוח, קשים הרבה יותר. לי זה לא התאים כשבחנתי את האופציה הזו לסופה, אז לא התקנתי. לא חייבים.

אסף.

אלון_ק
01-03-05, 08:58
היית משלב פעם אחת בלבד, אלון. בכניסה לשטח.
זו נקודה חלשה. הרי בכל מקום ששילבתי, לא שילבתי רק כי הייתי צריך 4X4, אלא כי הייתי צריך לנסוע לאט. ממילא הייתי צריך לעצור ולהעביר מ4X4 HI ל4X4 LOW, אז מה זה משנה אם העברתי מ2X4 ישר לLOW ודילגתי על ה4X4?
זה מה שמרתיע מישהו? לשלב ידית קטנה? ועוד בלי לצאת מהאוטו או משהו?

debilezem
01-03-05, 10:52
נעילה אחורית אני רוצה. אין שום ויכוח בעיניין.
מזגן- אני לא! לא רוצה! לא יהיה לי! איכס!
כיסאות- מענין לי את התחת :D
מיגונים- יש לי את מדרגות הצד הכי טובות בעולם!
ומיגון מיכל דלק מאלומיניום 6 מ"מ.
עוד שיפור חשוב שעשיתי - הורדתי את הגגון...
בקשר לטיולים- מאז שקניתי את הג'יפ עד שעברתי למרכז (3 חודשים בערך)
טיילתי כל יום מסיום העבודה עד הלילה.
יש לי כבר 2 נעילות (עדיין לא מורכבות) - כבר שילמתי, זה לא הדיון.
השאלה זה מה לעשות איתן.
אולי באמת אני (כן בטח אני לבד...) ארכיב אחת ואחכה עם השניה...
בכל מקרה אני בטח אבקש איזה סיבוב על סמו נעול 2X כדי להרגיש עד כמה קשה ההיגוי...
השיפור היחידי שעוד מעניין אותי זה יחס העברה קצרצר בטרנספר.
אבל לזה יש עוד זמן.

המהנדס
01-03-05, 19:23
כיסאות- מענין לי את התחת

חכה חכה נגיע לקיץ ,לפקקים (רכב ראשון לא?) לאבק לכאבי הגב ....
לא פלא שסמוראים פתוחים חסרי מזגן מחליפים בעלים כמו גרביים ...
זה פשוט סיוט לנהוג ברכב פתוח לא נוח ובלי מזגן כרכב ראשון.

אני נותן לך שנה ,שנה וחצי מקסימום. :wink:

debilezem
01-03-05, 21:27
אני יודע מה זה קיץ ברכב בלי מזגן...
בקיץ הקודם עבדתי בעמק בית שאן,
רוב הזמן בתור נהג, בתוך (שים לב)
א. טרקטורים סגורים (במהירויות עד 40 קמ"ש במקרה הטוב) - בלי מזגן.
ב. סובארו טנדר סגור (במהירות עד 140 קמ"ש רוב הזמן בפקקים) - בלי מזגן.
כך ש 40 קמ"ש + 40 מעלות + אי נוחות תמידית (לטרקטור מהלך מתלה של 0 ס"מ ובלי
קפיצים בכלל!!!).
ואלה הרכבים היחידים שהיו לי לטיולים ולנסיעות יום יומיות.
הקיץ לא מפחיד אותי.
סמו הרבה יותר נוח בשטח מטרקטור
ופתוח בכביש בקיץ מסובארו סגורה.
בכל מקרה שאלתי עומדת בעינה.
מה עושים עם הנעילה הקדמית?

t_uri
01-03-05, 22:05
הדיון הזה מעניין. סמוראי הרבה יותר נוח מטרקטור. תמשיכו. בבקשה.

debilezem
01-03-05, 22:45
הדיון הזה מעניין. סמוראי הרבה יותר נוח מטרקטור. תמשיכו. בבקשה.
לא תמיד!!! בשטח אמרתי.... :D
ושוב:

בכל מקרה שאלתי עומדת בעינה.

סוזי המשתוללת
01-03-05, 23:19
אסף
אתה חושב כלנדרובריסט
אני למשל משלב 4x4 רק כשהתנאים מתחילים להיות ממש קשים
אפילו בשבילי בוץ חלקלק אני לא משלב בעיקרון
אני הרבה יותר נהנה לנהוג על שביל בוצי ב4x2 נעול ולשמור על התקדמות באמצעות טכניקות נהיגה (שליטה על המצערת / בחירת הקו/ בחירת ההילוך הנכון /תזמון )
זה הרבה יותר כייפי ומאתגר מאשר סתם לשלב
לשלב 4x4 בכניסה לשטח זה נכון להגיד למישהו שאין לו מושג ואתה רוצה להסיר ממך אחריות
הסיבות העיקריות שאני משלב בהן הנעה קדמית הן מצבי עבירות קשה שעשויים לגרום לנזק בנהיגה מהירה מדיי למכשול או הקטנת עומס מהמערכות השונות אבל שוב רק במצבים בהם באמת צריך לשלב

סוזי המשתוללת
01-03-05, 23:25
מתקינים - לא טוב ?תמיד אפשר להוריד ולמכור

asafk
01-03-05, 23:27
זה עניין של טעם. בלנדרוברים אני נוהג מעט זמן ונהגתי מעט מאוד יחסית לג'יפים.
כבר כמה שנים וכמה אלפי קילומטרים בשטח, ואני לא רואה שום טעם בנסיעה ב2X4 בשטח. שבילים טובים? נכון. לא תמיד שילבתי. אבל כשהשטח נהיה "שטח", ואפילו סתם שבילים לא טובים, תמיד נסעתי ב4X4. הג'יפ מתנהג יותר טוב, פחות קופצני, בולם כמו שצריך...
בלי נעילה אוטומטית מלפנים, לפחות יש את הבחירה אם לנסוע 2X4 או 4X4. יש נעילה קדמית אוטומטית- אין בחירה. קשה מאוד לנסוע 4H. אז בין עם זה עניין של טעם או לא... הנעילה האוטומטית מבטלת את דעתך- ברגע שהחלטת להתקין אותה- החלטת שאתה נמנע מ4H כמה שאתה יכול. וזה לא מוצא חן בעיני, ולכן העדפתי לא להתקין נעילה כלל בסופה, על פני להתקין נעילה אוטומטית.

ובכל זאת- ברגע שמודעים למגבלה הזו, ומוכנים לסבול אותה, ורוצים נעילה קדמית ויהי מה- אז יאללה, להתקין.

אסף.

חנן א.
02-03-05, 00:28

לא הבנתי מה אתה מחפש. דעות לכאן ולכאן? כבר שמעת.
אתה מחפש לעשות סקר ולהחליט לפי הרוב? למרות שדמוקרטיה היא דרך שלטונית הטובה ביותר שמוכרת לנו כרגע, היא דרך די מחורבנת להחליט החלטות מסוימות בחיים. יש בהחלט סיכוי שהאדם היחיד שיגיד לך ללכת נגד מה שהרוב חושב, הוא זה שצודק.

בקיצור, בקש ממישהו עם נעילה קדמית סיבוב, ואם זה מתאים לך אז תרכיב.

לא תראה שכולם כאן מתכנסים להסכמה, מחד,
וזה די דבילי ללכת לפי הרוב בנושא כזה, מאידך.

debilezem
02-03-05, 07:40
חנן אתה כרגיל צודק.
השאלה היא אם יש חיה כזו?
כלומר יש בפורום מישהו שמותקנות אצלו 2 נעילות על סמו סטנדרטי?
כלומר בלי יחסי העברה, מערכות מתלים אימתניות, צמיגי טירוף (כלומר לא אלון...)
סמו מוגבה קצת, עם מוט מייצב, וצמיגי MT 215?
יש כאן מישהו כזה?

גיא
02-03-05, 08:34
תשתמעו .. אתם ז**י שכל !

לי היה סמוראי בלי יחסי העברה עם צמיגי 215 במשך 3 שנים וקצת נסעתי כל הכביש על חצץ על סלעים ועל בוץ
בלי מוט מייצב ובלי הדרסים משופרים.

בורדית בגלל הנעילות הגעתי למצב שהתישבתי על הגלגל ספייר, כי טיפסתי על סלע שהיה יותר גבוה מהאורך של הסמוראי.

חוץ מזה לא היו שום בעיות. לא היה לי הגה כוח ויכולתי לסובב את ההגה. לא היתה לי קוביית פרווה על המראה ובכל זאת הגעתי בשלום לכול מקום.

הנעילות שלי היו משומשות, ניקנו מסוזי ( הוא ציין את זה באחת ההודעות הקודמות ) ומיד אחרי שמכר לי אותם רץ לקנות את של חגי כי הוא הצטער על זה ורצה אותם בחזרה, אני לא רציתי להחזיר לו.

מה הקטע שלכם ?

השיפור הכי טוב שיכול להיות לאוטו הזה חוץ מצמיגי 215 ואתם טוחנים את הפורום על זה ...
שעתיים עבודה להרכיב ( אם מצליחים לפתוח את הברגים של הקורונה :twisted: ) ו5 שעות אם לא .. ויש נעילה. לא טוב ? שעתיים וזה בחוץ. יש מי שיקנה !!

את הנעילות שלי מכרתי לפני מכירת האוטו כי לא רצו להוסיף עליהן למחיר האוטו, לקח כמה חודשים ספורים וקיבלתי עליהן את המחיר שרציתי. לנקסוס יש אחת מהן ומישהו שעבד אצל גפני קיבל את השניה, עד כמה שידוע לי הן עדיין פועלות נהדר.

תפסיקו לפחד.

אלון_ק
02-03-05, 09:16
אלעד, נסעתי ככה בערך שנה וחצי. נעול פעמיים, 215 MT, בלי מוט מייצב. אין עם זה שום בעיה.

itayhi
02-03-05, 12:57
כיסאות- מענין לי את התחת

חכה חכה נגיע לקיץ ,לפקקים (רכב ראשון לא?) לאבק לכאבי הגב ....
לא פלא שסמוראים פתוחים חסרי מזגן מחליפים בעלים כמו גרביים ...
זה פשוט סיוט לנהוג ברכב פתוח לא נוח ובלי מזגן כרכב ראשון.

אני נותן לך שנה ,שנה וחצי מקסימום. :wink:

אהמ...אהמ....
37 חודשים, את החשבון תעשה לבד... (זה שכרגע אין מנוע לא קשור לעניין :roll: )
3 חורפים (מתוכם 2 בלי חימום ועם ברזנט דולף) + 3 קייצים, והיד עוד נטויה.
מי שלא מפונק (אהמ...אהמ... :twisted: ) מסתדר נהדר!!!

תמשיכו בדיון....
אני אתן פה את הדיעה שלי:
כן, גם אנוכי חשבתי על נעילה קדמית, אבל שימו לב למה שסוזי כתב (זה בעצם משהו שאלון אמר לי כבר מזמן)
כשיש נעילה קדמית+אחורית, הרכב לא מפרפר
לא מפרפר=טורים נמוכים באופן יחסי
טורים נמוכים בסמוראי=אין כוח
עם רכבים "קטנים" כמו שלכם :lol: ששוקלים 900 ק"ג אולי זה אפשרי
ה"בהמה" :P שלי שוקלת 1250 ק"ג לפני ציוד
אין כוח
בקיצור, אצלי מספיקה האחורית עם ה215 שלי (אלון...תזכיר לי...)
לא כולם משוגעים כמו הדרקסוס... :twisted:
אני ממשיך עם מה שיש
אם תיפול לי לידיים נעילה קדמית בחינם.....
שוין!

איתי

tayrie
02-03-05, 13:36
אולי הסיבה הכי חשובה לנסיעה ב4X4 בכל שטח בעל אחיזה לקויה - תגובת הרכב להיגוי , גם אם בסמוראי לא מגיעים למהירויות בשבילים לעיתים קרובות, גם אם אחדים מכם נהנים מזה, זה ענין בטיחותי . (לכו תבדקו :twisted: )

(אם העלו כבר את הנקודה הזאת אני מצטער לא קראתי את הדף הקודם לעומק)

המהנדס
02-03-05, 15:28
אהמ...אהמ....
37 חודשים, את החשבון תעשה לבד... (זה שכרגע אין מנוע לא קשור לעניין )
3 חורפים (מתוכם 2 בלי חימום ועם ברזנט דולף) + 3 קייצים, והיד עוד נטויה.
מי שלא מפונק (אהמ...אהמ... ) מסתדר נהדר!!!

איתי אתה ילד מיוחד :wink: .

אם היה לך כסף היית קונה/מחליף/משנה ...
ברזנט דולף וגם חוסר בחימום זה לא תענוג והיית מעדיף אם היה מזגן והיה חימום (הרי זה לא גורע רק מוסיף) כנל גם אם המושבים של הוולבו בחצר היו אצלך באוטו.

העניין הפוך עם הנעילה הקדמית ,התקנתה פשוט גורעת מהיכולות של הרכב במהירויות גבוהות(להסתובב בעיקר) כלומר לנסוע בשטחים שהם לא דרדות או עליות מטורפות (רוב תנאי השטח בטיול ממוצע ) וזו עובדה (אני לא מתווכח עם העובדות).
לי יהיה פחות כיף לנסוע בלי 4X4 ב99% מהטיול (זו דעה - אפשר להתווכח).

חנן א.
02-03-05, 15:51
אם היה לך כסף היית קונה/מחליף/משנה ...
ברזנט דולף וגם חוסר בחימום זה לא תענוג והיית מעדיף אם היה מזגן והיה חימום (הרי זה לא גורע רק מוסיף) כנל גם אם המושבים של הוולבו בחצר היו אצלך באוטו.

כמה דעות מוצקות...

ואם אני אספר לך שהג'יפ שלי היה סגור שנתיים, עם מזגן וחימום, והעפתי ממנו את הסגירה לפני כחמש שנים, כמו גם את מערכת החימום, ועשיתי הסבה מקצועית למזגן לטובת קומפרסור...ואין לי שום כוונה בעתיד הנראה לעין לחזור למצב האומלל הקודם?

ולגבי כסף... יש לי קורולה ליומיום וCJ , טרקטורון ואופנוע דו"ש לסופ"ש, פלוס קנגו לאשה. אתה עדיין חושב שכסף הוא המגבלה שגורמת לי לנסוע דווקא בCJ ?

המהנדס
02-03-05, 17:43
ולגבי כסף... יש לי קורולה ליומיום וCJ
יופי .אמרת הכל וענית לעצמך.
לא חכמה להשוות בין רכב שני לראשון.
אין לי מה להתווכח איתך כי זה ויכוח סרק - אתה במצב אחר.
איתי ,אלעד ,אני וכמעט כל שאר בעלי הסמוראים נוסעים בהם כרכב ראשון.
אני לא אגיע לעבודה עם רכב פתוח מזיע בתוך הבגדים ויושב על כסאות לא נוחים אני בטוח שגם אתה לא.
כרכב שני לטיולים זה זניח אבל כרכב ראשון ממש לא.

חנן א.
02-03-05, 17:51
זה בהחלט נכון שכשיש כסף, אז המצב הוא אחר, אבל זה מראה לך ש"מצב אחר" לא אומר שאתה מוותר על הפאן של רכב שטח פתוח.

בוזי
02-03-05, 18:15
הייתי מחדד את הנקודה עוד יותר:
אם אתה יכול להחזיק רכב יעודי לכל שימוש - אשריך.
כל פתרון אחר הוא התפשרות, וזה כולל SUVים.

גיא
02-03-05, 18:35
ולגבי כסף... יש לי קורולה ליומיום וCJ
יופי .אמרת הכל וענית לעצמך.
לא חכמה להשוות בין רכב שני לראשון.
אין לי מה להתווכח איתך כי זה ויכוח סרק - אתה במצב אחר.
איתי ,אלעד ,אני וכמעט כל שאר בעלי הסמוראים נוסעים בהם כרכב ראשון.
אני לא אגיע לעבודה עם רכב פתוח מזיע בתוך הבגדים ויושב על כסאות לא נוחים אני בטוח שגם אתה לא.
כרכב שני לטיולים זה זניח אבל כרכב ראשון ממש לא.

כשהייתי בן 30, לא ממש ילד ולא ממש עני, נסעתי בסמוראי פתוח בלי מזן ( עם חימום ) לעבודה יום יום

מה זה אומר ? חוצמיזה שאני חוראני :twisted: הקיצר, שטויות. אתם מפונקים.
אה .. עוד משהו, תבדקו את הנושא של מושבים קידמיים של סיויק ישן זה שהמשענת ראש מחוברת רק בצד אחד. אני ממליץ בחום !!!! מושב מ-צ-ו-י-י-ן !!!!!!!!!!
( אתם יכולים להבין שהיה לי בסמוראי ולא אני הרכבתי , זה שלפני )

debilezem
02-03-05, 18:44
יש פה בדיון 2 דעות מנוגדות!
דעה א' אומרת סמוראי עם 2 נעילות זה סבבה, לא נורא בכלל וכיף לסוע עם זה.
דעה ב' אומרת סמוראי עם 2 נעילות זה זוועה אי אפשר לסובב את ההגה או לסוע ב 4X4.
התופעות שסמוראי92 (יוזם הדיון) מתאר, תקינות או לא?
בסופו של דבר זאת השאלה.

boaziko
02-03-05, 18:52
נכון. יש פה שתי דעות מנוגדות. גם לגבי המזגן.
אני אגלה לך סוד - הם ישארו מנוגדות........... רק האנשים יתחלפו..
השאלה היא רק מה אתה רוצה.

אלון_ק
02-03-05, 18:53
ברור שיש 2 דעות. יש לך כאן שני סוגים של נהגים, אם יורשה לי להגדיר אותם לפי עידן:
אלו שאם היה כסף היו קונים פאג'רו (או כל SUV אחר), ואלו שאם היה כסף היו קונים דיפנדר (או סופה, או CJ, או מה שלא יהיה). 2 סוגים שנהנים מדברים שונים לחלוטין - סוג אחד נהנה ממה שרכב שטח מאפשר לך, השני נהנה מהרכב עצמו ומהאתגרים שהרכב מציב לך. איזה מהם אתה?

התופעות שהבחור מתאר, בפרט תחת החריפות שלהם, לא נורמליות ולא מאפיינות נעילה קדמית - אלא אם אתה עוד לא יודע להשתמש בה. אתה תוכל למצוא דוגמאות כאלו גם לאחורית, החל בהחלקות זנב בלתי צפויות וכלה בקפיצות לשיפועי צד מטורפים בלי כל סיבה נראית לעין. עם נעילה אוטומטית צריך ללמוד לנהוג אחרת, זה חלק מהמשחק.

debilezem
02-03-05, 19:16
אין אמיתות מוחלטות בעינינים הללו.
טוב שאלה אחרונה...
מגיעות אלי בקרוב 2 נעילות.
מה לעשות?
להתקין את שניהם ביחד, או קודם אחורית ואח"כ קדמית?
שאלה אחורונה, מבטיח, הדיון כבר מוצה...

אלון_ק
02-03-05, 19:21
גם זו שאלה של דעה ולא של עובדות מוחלטות.

אבל לדעתי אחרי שתתקין את האחורית אתה תרצה איזה יום חופש... :lol:

zagi
02-03-05, 19:29
הדיון הזה מחיל להשמע כמו דיון באתר בצהוב ... :evil:
תקראו את ההודעה הראשונה בשרשור הזה ומשם תמשיכו ... :!:
חאלאס עם זיוני המח , כן מזגן לא מזגן ........................................ .......
שגיא .

tayrie
02-03-05, 19:50
דיון לעניין , אלון סיכם אותו יפה (כמעט כמו שכל הדיונים המענינים מסתכמים) , אבל הפעם זה פשוט לא מתאים.
למה?
אמרו פה שבגלל הנעילה הקדמית אתה נמנע מלשלב 4X4 בשבילים , זה מצב לא נכון בעליל ,טענתי פה אפילו טענה בטיחותית, ויש עוד.
זה שלמדת להתרגל למצב טיפשי כזה , זה לא אומר כלום.
אלון אני מזכיר לך , אתה עדיין לא גורר את הרכב לתחרויות - אתה נוסע בשבילים כמוני וכמו עידן.

יצאתי מהקריאה של הדיון במסקנה ברורה - לבחון את אותו הרכב ספציפית אותו מתכוונים לנעול קדימה , ולהרגיש .
אם המצב הוא כמו שמתואר , אז מה שנותר זה ARB כמו שהרבה עושים או כלום. ( או לשפר את המהלך מקדימה , שזה בטח לא פחות זול\פשוט מנעילה ...)

גיא
02-03-05, 20:02
והוא יודע מה אומר ( נקסוס ... ) :twisted:

אם יש לך גישה לפטיש אויר .. מה טוב !

המהנדס
02-03-05, 20:09
אלו שאם היה כסף היו קונים פאג'רו (או כל SUV אחר), ואלו שאם היה כסף היו קונים דיפנדר (או סופה, או CJ, או מה שלא יהיה).
יופי בגלל מזגן ומושבים נוחים הפכת אותי לפג'רואיסט :evil: .....
( יש לי מחשבות על דיפ' 90 זה אומר עלי משהו? :roll: )

יש שני סוגי אנשים - לא לפי מה שתארת:
כאלה עם פרייבט ורכב שני רק לטיולי ג'יפים (למה לעזאזל שזה יהיה פג'רו אם זה לא יכול ליהיות סופה --> חצי מחיר ופי שניים כיף)
וכאלה שמשלבים בין השניים מחוסר ברירה וקונים פג'רו או כל SUV אחר (בהנחה שהם לא חונים על מדרכות כל יום).

סמוראי הוא חיה אחרת ובגלל זה כל כך קשה איתו כי הוא גם עירוני מבחינת מימדים וצריכת דלק והוא גם בעל יכולות שטח נחמדות. אולי בגלל שהוא קצת מהכל ובכל זאת בלי כלום (אל תאכלו אותי) אפשר להגמיש אותו לכל צד . אם זה לצד שלי (למרות ששלי עם צמיגי שטח+נעילה אבל נניח) בצורה נוחה מאוד לנהג או בצורה של אלון - בעל יכולות שטח גבוהות בלי להקדיש יותר מידי מחשבה למזגן וכאלו....(אני יודע ששלך נוח אבל ניסיתי להעביר נקודה מסויימת) :wink:

gil4
02-03-05, 21:20
אל תתקין נעילה קידמית ותימכור לי אותה. :wink:

אלון_ק
02-03-05, 22:55
עידן, הכוונה שלי היא בדיוק מה שאמרתי בפעם הראשונה - בשבילך הרכב הוא אמצעי לממש תחביב. בשבילי, הוא התחביב. הרי גם אם יהיה לך כסף לרכב טיולים נטו, הוא עדיין לא יהיה על 35 עם כל מיני שטויות לעבירות - כי זה לא מה שהמילה "טיול" אומרת לך.

חיים, בהנחה שאתה צודק - ואני לא חושב שאתה צודק, עובדתית סמוראים לא עומדים בקצב שלי בשבילים רק כי אני יכול לדלג מהמורות שהם חייבים להאיט - אז מה? זה מחיר שאני מוכן לשלם בשביל לעשות את מה שאני אוהב. לא בטיחות, מהירות. הורדת מהירות משמע יותר שליטה ברכב. אם תסתכל על חבורת סמוראים נוסעים, אתה תגלה שגם אלו שעושים שבילים רחוקים מאוד מנסיעה מהירה... תראה איך הם לא עומדים בקצב של רכב נח. זה מחיר שהם משלמים גם בלי הקדמית.
אבל זה שנוי מאוד במחלוקת ומאוד תלוי בתוואי הספציפי. אז בוא נטען אחרת: בוא נטען שהיגוי יתר הוא מיומנות שאף אחד מאיתנו לא מתיימר לשלוט בה (נהגי ראלי מקצועיים מסתבכים עם זה ברמות שעולות להם בהתהפכות, אז אנחנו נצליח? זה התנשאות לחשוב שכן). נעילה אחורית מגדילה לך את היגוי היתר פי כמה וכמה. אז היא לא בטיחותית? אולי נוותר גם עליה? אם אנחנו כבר שם, אולי נוותר על נסיעה מהירה בסמוראי, כי הוא הפיך?

נוהגים לפי המגבלות של הרכב והדרך, תמיד. אתה מוזמן להוסיף מגבלות - כמו נעילה קדמית - ולהאיט בהתאם. העובדה הפשוטה הייתה ונשארת ששום סמוראי רגיל לא עומד בקצב שלי בטיול, לא כי אני נוסע מהר - כי אני מגהץ הרבה יותר טוב. מסקנה => המהירות של הסמוראי מוגבלת קודם כל מתנאי השטח, בהכללה, כל עוד אתה לא מדבר על שביל ספציפי. ובטיול רגיל - כמו האחרון שעשית, עידן - לא הוגבלנו במהירות ע"י הפחד מאובדן שליטה בסיבוב או בהתחמקות ממהמורה, הוגבלנו בעיקר מחריצים ושאר דברים בדרך.

זה שוב חוזר ומסתכם באותה הנקודה - זה סמוראי, לא דיפנדר. תחליט מה אתה רוצה, מה אתה יכול להרשות לעצמך ומה יותר חשוב לך בטיול. תנהג בהתאם. עניין אישי.

tayrie
02-03-05, 23:32
בשבילים טיפה טכניים , יכול להיות שאתה מסתדר טוב יותר בגלל יכולת הגיהוץ של הרכב שלך , וכך גם קצב ההתקדמות טוב יותר.
באותם שבילים שציינתי , אתה עלול למצוא את עצמך מתקדם למכשול\סכנה ללא יכולת לתמרן את הרכב (ולא במהירויות שמזכירות מהירות של ראלי , תנסה), כנ"ל לגבי כל רכב ללא הנעה 4X4 קבועה .

:roll:

אלון_ק
02-03-05, 23:52
...ולכן, חזרנו לנק' ההתחלה - זה תלוי איפה אתה מטייל ומה אתה אוהב. תלוי בך. דעה, רצון, עניין אישי.

די. זה נמרח.

סוזי המשתוללת
03-03-05, 00:03
יש כאן דיעות מעט שונות של חנן שלי ושל אלון כשאם אינני טועה מכל מי שכתב בשרשור אנחנו היחידים כפולי נעילות אוטומטיות
לאף אחד מאיתנו אין בעיות בטיחות לא בשביל טכני ולא בשביל מהיר
אני נוהג הרבה מאד בשטח בשבילים כולל עם רכבים רכים ומעולם לא נזקקתי לשילוב 4x4 על השבילים
נכון זה יכול לשפר במעט את היציבות הכיוונית בשבילים מהירים בסגנון נקרות - אז שם אני נוסע 10 קמ"ש פחות ,שומר על המתלים שלי וכשמגיע למכשול שבאמת מצריך שילוב יש לי 4x4 אמיתי כמו ש4x4 אמור להיות (כל הגלגלים סובבים כל הזמן )
נעילה קידמית היא שיפור בכל קנה מידה נקודה
נעילה קדמית אוטומטית מוסיפה במצבים מסויימים ומורידה באחרים
אם אתה נהג ראלי אז היא לא מתאימה עבורך אבל אז גם לא הסמוראי הדיפנדר והסופה
אתה צריך קינג
אם אתה נהג שמחפש את העבירות אתה לא צריך- אתה חייב שתי נעילות ועל זה אין ויכוח
אם אתה עשיר אז גם אין ויכוח - נעילה נשלטת כי החיים נוחים יותר
אם אתה סטודנט /תפרן שנוהג בסמוראי אבל גם לא מוכן לותר על העבירות הגבוהה אז נשארה לך ברירה אחת לוקרייט
לסיכום
אפשר לנסוע משולבים גם עם שתי נעילות - כל עוד שנוסעים ישר אין שום בעייה וכשצריכים להסתובב אז ההגה נלחם בך אבל אפשר לחיות עם זה ואפילו די בקלות ומי שאומר אחרת מדבר מתיאוריה ולא מעובדות חיים

tayrie
03-03-05, 00:13
הגה כוח משנה את התמונה לגמרי?
ז"א לא יהיה צורך להמנע מנסיעה ב4X4?

AvigdorAharon
03-03-05, 09:29
הגה כוח משנה את התמונה לגמרי?

ב CJ יש הגה כח ועדיין לטעמי ההגה הופך קשה יותר. כמה יותר? לא יודע, "יותר" זו מילה יחסית...
קניתי רכב כפול נעילות, כך שלא היתה לי דילמה. בדיעבד, יכול להיות (לא בטוח) שלא הייתי מתקין נעילה קדמית.

...My Two Cents

אביגדור

tayrie
03-03-05, 10:24
יצא לך להמנע מלשלב 4X4 בגלל זה בשבילים? או שבלי קשר אתה מאלה שלא משלבים עד שהאוטו מתקשה.

AvigdorAharon
03-03-05, 12:45
יצא לך להמנע מלשלב 4X4 בגלל זה בשבילים?
אם הכוונה לשבילי כורכר, אז אני אוהב לנסוע ב 2X4 וקצת לזרוק זנב (שריטה...)

או שבלי קשר אתה מאלה שלא משלבים עד שהאוטו מתקשה.
לא, אני מעדיף (חוץ מהמקרה שתואר למעלה) לנסוע ב 4X4 משולב תמיד, ולרוב אפילו ב LOW.
אני לא מחכה שהרכב יתקשה ואז לשלב.
כך בחשבון, דנה 300, אם לא תדבר יפה, הידית לא תעבור. לפעמים צריך מטר קדימה או אחורה, ולא תמיד יש לי. לכן, סיגלתי לי נהיגה בד"כ ב LOW.

ד"א, למעט שבילי כורכר, בדרך כלל לא יצא לי לנסוע בטיול יותר מ 40 קמ"ש, ובמהירות כזו, גם הילוך רביעי וטרנספר ב LOW מספיקים לי. אם השביל הופך להיות קל יותר, אז אני מעביר ל HIGH.

אביגדור

debilezem
18-08-05, 12:10
במזל טוב הצטרפתי למועדון כפולי הנעילות. (נראה לי שאני הסמו היחיד בארץ עם צמיגי AT 205
וזוג נעילות...)
לאחר 15 דקות בשטח הבנתי כמה טוב שיש נעילות.
הבנתי גם כמה זה מסוכן.
לעיניין הדיון- כאשר 4X4 LOW משולב, ניתן להסתובב!
אמנם רדיוס הסיבוב גדל (בחול) אבל ניתן! ההגה קצת קשה, אבל זה ממש נחמד שהוא
מתישר ביציאה מהסיבוב לבד ומהר.
חוץ מזה כאשר פשוט מוציאים בידית מ 4X4 אין שום הבדל בנסיעה.
תענוג לסוע 2X4 עם נעילה אחורית- מדהים מה שהאוטו עובר- ההתנהגות שלו הרבה יותר
צפויה- אין אבדן אחיזה פתאומי באחד מהצדדים.
וכאשר מגיעים למכשול קשה פשוט משלבים ל LOW ואוטומטית הנעילה הקדמית נכנסת
לפעולה.
אין צורך להכנס ולצאת מהאוטו למשחקי לוקרים.
אני חוזר ומדגיש גם ב 4X4 LOW השד לא נורא כ"כ!
בקיצור המלצתי היא- התקינו נעילה קדמית חווית השטח האולטימטיבית (לסמוראי).
תודה רבה לכולם על הדיון המעניין!

debilezem
22-08-05, 19:32
טוב, יש פגמים באידיליה...
בשבוע שעבר (יום אחרי התקנת הנעילות) נתקע לי הטרנספר במצב N ולא רצה להשתחרר,
בעזרת עידן בטלפון פירקתי את ידית הטרנספר ופתרתי את הבעיה.
בהזדמנות הראשונה אני אקנה את הגומיה הבעיתית.
היום טיילתי למשלט 21 וכשהגעתי למעלה (בהרבה תענוג) ורציתי לשחרר את ה 4X4
לא יכולתי. יכולתי רק לבחור בין H ל L. כאשר פתחתי את הלוקרים נפתרה הבעיה וה 4X4
השתחרר.
האם מקור הבעיה בגומיה שוב?
קצת מוזר לי כי לפני התקנת הנעילות לא נתקלתי בבעיות כאלה בכלל.
האם יש קשר בין התקנת הנעילות לסרבול ההעברה בטרנספר?

אלון_ק
23-08-05, 03:13
טרנספר תחת עומס לא ירצה להשתחרר אף פעם. אתה יכול להעמיס אותו בדיוק אותו דבר גם בלי נעילה, אבל עם נעילה זה יהיה יותר קל.

זה לא בעיה של הנעילה, זו בעיה שלך.

debilezem
23-08-05, 13:41
טוב, הבנתי. (יש קשר בין הנעילות לעומס בטרנספר)
השאלה שלי היא איך אני משחרר את העומס מהטרנספר?
(חוץ מפתיחת לוקרים) יש איזה טריק?
כי לפני הנעילות הוא היה משתחרר בקלות כמעט תמיד-
ואם לא הייתי נוסע קצת קדימה ומשחרר.
במקרה שלהלן הוא לא רצה לעזוב את מצב 4X4 ויהי מה.

גיא
23-08-05, 14:29
בגדול,

דירדור איטי מאוד קדימה / אחורה בהילוך סרק תו"כ משחק עדין אך תקיף בידית אמור לעזור.

הגה ישר באמצע ! זה הכי חשוב.

עוד משהו שלא נגעתם פה בדיון הזה.

לכל מי שנוסע עם נעילות אוטומטיות ! ....

1. בשום פנים ואופן בשום מקרה ! אף פעם ! לא לנסוע נעול קדימה עם לוקרים נעולים וידית טרנספר משולבת על מצע עם אחיזה טובה = כביש ..... בסיבוב הגה הראשון משהו עשוי להישבר שם ! - אל תשכחו שברכב ללא דיפרנציאל מרכזי , בזמן סיבובו יש בעיה לא רק של הפרשי מהירות בין הצדדים ( הנעילה האוטומטית תפתח ותתקתק ) אלא יש גם בעיה של הפרשי מהירויות בין הסרנים עצמם ! וכשהכל נעול .. משהו ישבר.

2. בדיקה תכופה של לחצי אויר בגלגלים - חייב להיות אותו דבר בכל סרן. אחרת הנעילה תפרש את ההבדלים בלחץ אויר ( = הבדלים בקוטר הגלגלים ) כסיבוב ותתקתק כל הזמן גם בזמן נסיעה ישר. ומידי גז פה ושם גם יהיה "בום" כשהיא תינעל ... זה מין הסתם לא ממש מצב אידיאלי לנעילה. ( ולצלבים גם לדעתי )

יקיר גרין
23-08-05, 18:27
גיא, הערה מס. 1 שלך נכונה בלי קשר לנעילה אוטומטית ...
היא נכונה יותר כשרק אחד הסרנים (האחורי בדרך כלל) נעול, אז הפרש המהירות בין הסרנים בסיבוב גדול יותר כי הנעילה גורמת לגלגל הפנימי להסתובב במהירות הממוצעת של שני הקדמיים.

-->