PDA

צפייה בגרסה מלאה : וונטה חשמלית

dvirya
23-06-12, 17:33
שלום לכולם..חשבתי לעבור מוונטה קלא'צ לוונטה חשמלית במקום,יש למישהו ניסיון בעניין או עצות בנושא אני אשמח-הרכב הוא טויוטה היילקס דיזל.

תודה

טל חסיד
23-06-12, 20:17
למה חשבת אל זה ?

טל

raanan
23-06-12, 20:17
שלום לכולם..חשבתי לעבור מוונטה קלא'צ לוונטה חשמלית במקום,יש למישהו ניסיון בעניין או עצות בנושא אני אשמח-הרכב הוא טויוטה היילקס דיזל.

תודה
למה ? מה המטרה ? או מה אתה רוצה להשיג בכך ?

בעקרון, מאוורר מכני כולל הפן קלאץ' אמין יותר מקומבנציית וונטה חשמלית, ממסר ויוניט.
בנוסף, בד"כ יכולת השאיבה/דחיפת האוויר גדולה יותר במאוורר המכני .
אם יש לך בעיית התחממות, רצוי לטפל בשורש הבעיה ולא לנסות למצוא פתרון בוונטה חשמלית.

היתרון היחידי לוונטה החשמלית, בכך שהיא גוזלת פחות כוח מהמנוע ועובדת רק עפ"י הצורך.
אני מניח שגם לאחר החלפה, לא תוכל להתחרות בסופה ...

רענן

zoharami
23-06-12, 20:43
אני משולב גם חשמלי גם מכני.
חשמלי בשליטה ידנית שימוש עיקרי בימים חמים כשאני מפעיל מזגן והרכב עומד.
לא הרבה מעבר.
בהצלחה

טל חסיד
23-06-12, 22:24
בהילקס ישן שנישאר אם מנוע מקורי אטמוספרי אין צורך בונטה חשמלית. במידה ומחוג החום זז לכיוון האדום בצורה חריגה (מעבר לחצי גם ללא מאמץ)הייתי בודק את כל מערכת הקרור יסודי ובתור התחלה את יונית חום המנוע שהרבה פעמים טועה כי היא מלאה בציפוי של קורזיה ואבן. אם שם המצב לא טוב צריך לעבור אל כל המערכת.
בהילקס שעבר הסבה למנוע טורבו עלול להיות בעיה של חימום יתר זה ניתן לפתרון במיספר דרכים. שבינהם אפשר להוסיף ונטה.

טל

dvirya
24-06-12, 08:31
[QUOTE=טל חסיד;456824]למה חשבת אל זה ?

טל[/QUO

יש מישהו שאני מכיר שעשה את זה ,אחרי בדיקה מקיפה לכל מערכת הקירור הכל תקין יצא,אבל שהוא היה נוסע בעליות ביום חם החום מנוע היה עולה וגם בעמידה לאורך זמן הוא היה מתחמם[פקקים ארוכים],אז הוא החליט לשים וונטה חשמלית ולבטל את פן קלא'צ,הוונטה החשמלית עובדת מצויין הרכב לא מתחמם בכלל עכשיו,עומד על חום מנוע תקין גם עם מזגן ביום חם,וגם הוונטה שואבת בצורה מאוד מאוד טובה,זו וונטה גדולה של רנו קנגו, השאלה שלי מה החסרונות בעניין?

תודה

טל חסיד
24-06-12, 08:45
מי שאתה מכיר איזה מנוע יש לו טורבו או אטמוספרי ?

למה לך להחליף יש לך התחממות ?

טל

zoharami
24-06-12, 21:25
כמו כל דבר חשמלי שבא במגע עם מים בוץ ושאר מרקים....כמה פחות חשמל ואלקטרוניקה ככה יותר טוב.(וזה אחרי שלמדתי את שניהם)
אם עובד טוב למה לשנות?

ד ו ר ו ן
24-06-12, 22:41
בהילקס ישן שנישאר אם מנוע מקורי אטמוספרי אין צורך בונטה חשמלית.

טל
אני עם טל,
אם אתה עם מנוע אטמוספרי שמתחמם, תחפש את הבעיה במקום אחר מאשר המאוורר.
זה מנוע שבעמידה בפקק עמד על רבע/ שליש מחוג ולא זז משם, גם בנסיעה בינעירונית.
אם הוא מגיע לחצי זה הרבה, ומעל זה משהו במערכת קירור לא עושה את העבודה שלו.

-->