PDA

צפייה בגרסה מלאה : בעייה עם הג'יפ אולי קרבורטור

עירא
16-06-03, 00:36
טוב, סוף סוף הבאתי את הג'יפ המיוחל.
יש לו עדיין בעייה (תאמת כמה אבל נתחיל בעיקרית) הוא לא מניע.
בהתחלה חשבתי (לא רק אני אלא גם כמה חברים :oops: ) שהבעייה בסטרטר, הרעש היה כאילו יש שניים שלושה סיבובים של המנוע ואז הסטרטר כאילו מחליק או פשוט חוזר בכיוון ההפוך.
הסטרטר פורק, נשלך לשיפוץ ועדיין אותה תופעה. (בשלב הזה האמא של המשפץ זכתה לקבל ממני מספר מחמאות :wink: ) פורק שוב, נשלך שוב לשיפוץ ונתגלה כתקין (לפחות לפי מה שהמשפץ אומר). בשלב הזה אותם חברה' שמתיימרים להבין קצת ברכב הגיעו למסקנה שמדובר בבעייה בכלל בקרבורטור מפני שבגרירה הוא מניע, לאחר התנעה הוא עובד יציב (בלי להתפרע על הגז) אחרי שהוא מונע זמן מסויים ונכבה, הוא מצליח להניע אם הסטרטר אבל בקושי אחרי הרבה חיחורי גסיסה ותוך כדי פליטת עשן שחור מהאגזוז. כשהוא עומד מונע יש ריח של דלק, בנסיעה כאשר יש ירידה פתאומית של הטורים (לדוגמא בעת הורדת הילוך בעלייה) הוא נכבה.
ולאחר הקדמה כה ארוכה, בדקתי באתר וראיתי את השירשור שבו דנים בכל נושא כיוון הקרבורטור אבל זה עדיין קצת גדול עלינו. רציתי לדעת:
א. האם באמת לדעתכם יכול ליהיות קשר לקרבורטור או שסטינו לחלוטין מהכיוון.
ב. במידה וזה נכון, האם שווה להתעסק אם הקרבורטור בעצמי או לשלוח אותו למוסך.
ג. אם עדיף לאל ללכת על מוסך אז אם אפשר הסברים קצת יותר מפורטים. (תמונות תמיד עוזרות).
תודה רבה :P
עירא

AvigdorAharon
16-06-03, 08:25
עירא בוקר טוב,
לא מסתדר לי הענין שבגרירה הג'יפ מניע וזה קשור לקרבורטור. אני הייתי מתחיל מהמצבר:
תבדוק שעל קטבי המצבר יש בערך 12 עד 14 וולט (כמובן לפני ההתנעה).
לגבי הענין שהג'יפ לא מחזיק טורים כשאתה מוריד הילוך, תנסה להחליף פלגים.
בכל אופן אני ממליץ לך לעשות "יישור קו" בכל התחומים הבאים (אתה לא יודע מתי הבעלים הקודמים ביצע זאת):
מסנן שמן, מסנני דלק, מסנן אויר, שמנים (מנוע, גיר, סרנים וכו'), פלגים ואולי עוד משהו ששכחתי.
לאחר ביצוע "יישור קו" תוכל לפתור את הבעיות בג'יפ (אם עדיין ישארו...)

אביגדור

נמרוד
16-06-03, 12:05
מהתיאור של בעיית הסטרטר, עולה אפשרות שהזר מניע שחוק, ולכן השיפוץ לא עזר. האם הסטרטר עובד, מסתובב חזק? תבדוק מתח על המצבר, צריך להיות באזור 12.7 וולט.

יתכן שיש יותר מבעייה אחת, חשוב להפריד בין תקלות.

עירא
16-06-03, 13:29
אני אבדוק את נושא המתח, אבל אני קצת סקפטי זה מצבר חדש (פחות מחודש) של 80A שאני הרכבתי.
הסטרטר עצמו גם הוחלף (עבור אחד אחר משופץ) שגם זה גורם לי לחשוד שזה לא הוא.
לגבי זר מניע, סליחה על הבורות אבל הכוונה לגג"שים שעל הסטרטר או על המנוע כי אם הכוונה לסטרטר אז כמו שאמרתי הוא הוחלף.
בנתיים אמרו לי שזה יכול ליהיות נושא של איחור הצתה או הקדמתה בדיסטריביוטר. מישהו מכיר או בעל דעה בנושא?

t_uri
16-06-03, 14:23
אהלן עירא.

הסטרטר מסובב את המנוע ובאיזה שהוא שלב מתחיל להחליק (אתה שומע מין צווחה של גגשי"ם טוחנים אחד את השני)?

אם כן, אז הבעיה היא הזר שיניים המחובר לגלגל תנופה (זה שאתה התכוונת שהוא מחובר למנוע). כנראה שתצטרך להחליף את הזר הזה. זה כרוך בהוצאת המנוע או הורדת הגיר למג'יפ. בכל מקרה, זה דבר שאפשר לעשות בבית ואין הכרח ללכת למוסך השביל זה. זה לא קל כמו להחליף גלגל כשיש פנצ'ר, אבל מדובר לרוב ביום עבודה.

*כנראה שאין קשר בין הבעיה הזו לקרבורטור

אורל טל.

חנן-ג'יפולוג
16-06-03, 14:55
בוודאי, הצתה מוקדמת עלולה לעצור את הסטרטר ואף להעיף אותו אחורה נגד הכיוון הרגיל.

עירא
16-06-03, 19:35
חנן, איך מאחרים את ההצתה? (אני יודע את התאורייה, השאלה אם מעשית זה באמת פשוט כל כך בהתחשב שזה הפורום לג'יפאים מתחילים) :oops:

חנן-ג'יפולוג
16-06-03, 20:21
ליד צוואר המפלג תמצא בורג 1/2 אינטש שמהדק פחית בצורת מזלג ששומרת שהמפלג לא יסתובב. אתה משחרר קצת את הבורג הזה, מסובב את המפלג טיפה עם כיוון השעון כדי לאחר את ההצתה, סוגר חזרה את הבורג, והנה איחרת את ההצתה.

שים לב: קידום הצתה זה עניין חשוב מאוד, אז גם אם העלמת בצורה כזו את הבעייה גש אח"כ לג'יפאי או מוסכניק מנוסה שיבצעו את הכיוון בצורה טובה יותר.

עירא
16-06-03, 21:31
א. תודה
ב. למי יש צבע כחול? (הרבה בשביל לצבוע את כל הג'יפ ואח"כ לזרוק לים)
ג. פה אני ומכריי הקרובים מתחילים אם המבטים המזוגגים בעיניים ולא יודעים מה לעשות, אולי באמת הסטרטר או הגגש"ים או לא יודע מה. אם יש מישהו שחושב שיכול ורוצה ופנוי לעזור, כל עזרה תתקבל בשמחה. אני פשוט מניח שלמרות הרצון האדיר שיש פה לעזור אני לא יכול לתאר את הבעייה בצורה ממוקדת מספיק.
עירא :cry: :cry: :cry:

UNIX
16-06-03, 22:00
חשוב מאוד מאוד!!!
לפני שאתה משנה את כיוון ההצתה תסמן עם טיפקס את מיקומה כעת
כי אם אתה לא מנוסה בזה אתה יכול לתת איחור גדול מדי ואז המנוע לא יניע כלל
גם אם הבעיה היא רק בזר מניע אז לפני שאתה עושה באלאגן בין כל התקלות
ומגיע למצב שלא תדע איפה ומה התקלה האמיתית תסמן כדי שתדע בדיוק
איך הכל היה לפני השינויים
בהצלחה
ברוך

ד"א לדעתי יש לך בעיה גם בקרבורטור ואולי גם בזר מניע אבל לפני שאתה מפרק
תבדוק שיש מינוס שמחובר היטב למנוע .

עירא
24-06-03, 02:57
להל"ן סיכום ביניים של המצב:
היום (הערב) ישבנו אני, ערן המסוקס (שוב תודה רבה על כל העזרה) ועוד חבר לנסות להביון ולתקן את הסיקס הגיבור. לאחר הצטיידות בספרי לניקוי קרבורטורים והגעה של סטרטר משיפוץ (בנדיקס חדש) הורם המכסה מנוע ואיתו כמובן גם הציפיות. הרכבנו את הסטרטר וראינו שהבעיה נשארת, הסטרטר ממש מתקשה לסובב את הזר מניע, אחרי פירוק והרכבה שלו מחדש הרכב הניע אבל הסטרטר עדיין לא נשמע טוב. משחק בקידום ובאיחור של ההצתה עזרו קצת לקטע שהו יצליח להניע ביכלל.
אבל השמחה הייתה מוקדמת ולאחר מספר ניסיונות התנעה נוספים ורעשים וניצוצות מכיוון הסטרטר שוב הוא לא מצליח לסובב את המנוע ומשמיע חירחורי גסיסה מתקדמים. בדיקה של השיניים בזר מניע העלתה שהן תקינות (קצת שחוקות אבל לא משהו חריג) בשלב זה גילינו שכאשר מנתקים את הר=קבל הראשי של המפלג הסטרטר מסתובב יופי וברגע שמחזירים אותו המנוע מייצר קומפרסייה חזקה וגורנישט. שיחה עם נץ לבן העלתה שהמצב מוכר וצריך להגדיל את החור שמחבר את הסטרטר להוזינג וע"י כך לתת לו זוית שבה יהיה מגע טוב יותר בין השיניים שלו לזר מניע. בחנו את המצב והגענו למסכנה ששיוף הבורג יוביל אל אותה תוצאה. פרקנו שייפנו, החזרנו והתנענו וכלום.
אם יש לכם פרטים אשמח.
ערן אם טעיתי אז אתה מוזמן לתקן אותי.

מוני דיסקו
24-06-03, 10:01
מתאור המצב שלך נראה כאלו קידום ההצתה דפוק לגמרי.
אם אתה מנתק קבל הכויל, אתה מונע הצתה זה הכול. אין שום השפעה על הסטרטר.
אם אתה רוצה לתקן לבד, מה שאני מציע הוא לבצע בדיקה מקיפה.
1. בדוק קומפרסיה רק כדי לשלול בעיה שם. באותה הזדמנות בדוק האם הסטרטר יכול להזיז את המנוע טוב כשהפלגים בחוץ.
2. במידה וקומפרסיה טובה והסטרטר טוב, אין בעיה מכנית.
3. בדוק מערכת חשמלית. את הכיוון של ההצתה לפי נקודה מתה עליונה (ראה בהינס איך בדיוק עושים זאת. וודא שאתה מקבל ניצוץ טוב בזמן ושהסטרטר מסובב את המנוע כמו שצריך.
4. אם עדין המנוע לא עובד בדוק מערכת דלק.

אחרי שתעשה שלבים אלו בצורה יסודית ומסודרת, מובטח לך שהמנוע יניע.
מנוע זה לא משהו קסום. תמצא את הבעיה בצורה מסודרת, ומובטח לך שהוא יהיה בסדר.

נמרוד
24-06-03, 11:47
א. הדיון עובר לפורום CJ.
ב. ברור שהבעייה לא בסטרטר!
ג. עירא שים לב לתגובה מס' 6, של חנן, ולתגובה האחרונה של מוני, ותכוון את ההצתה מחדש. לא לשחק איתה, אלא לכוון.

ניר ל
24-06-03, 12:15
כשהמנוע עובד הוא עובד עגול ?
בדוק שחוטי ההצתה מסודרים לפי הסדר, תניע בדחיפה, תגיע לטמפ' עבודה, נתק קידום הצתה וכוון את ההצתה כמו שצריך.
אם עדיין יש בעיה - אל תאמץ את הסטרטר.
תעבור על כל חוטי הזרם הגבוה וחווט אותם מחדש אחרי הסרת הקורוזיה - מדובר בחוטים העבים מצבר > אוטומאט>סטרטר (+) מצבר>בלוק מנוע (-).

אל תעיז לשייף את פחית תאום המנוע, הקומבינה הזאת תעלה לך ביוקר.
אם משתלם לך להגיע למרכז אני אשמח לעזור לך, אם אין מי שיעזור לך בסביבה גש לחשמלאי טוב.

טדי
25-06-03, 00:17
תתקשר ואשמח להדריך אותך טלפונית
אני אשאל שאלות אתה תענה ונפתור את הבעיה
050997019 טדי אשמח לעזור

ערן המסוקס
25-06-03, 12:38
מאחר וראיתי את הג'יפ. הבעייה היא לא בכיווני מנוע לדעתי. זה שהמנוע נכבה לבד וכולי ייתכן מקרב' סתום ועוד הרבה דברים אחרים. בכל מיקרה כשהוא מונע הוא עובד דיי יפה. הבעייה היא שכאשר הסטרטר מקבל התנגדות הוא קופץ שיניים.
לאחר שיחה עם נץ לבן, מסתבר שהפתרון הוא הרחבה קלה של חור הבורג התחתון של הסטרטר עצמו. כך יהיה אפשרי לקרב אותו לגלג"ש וזה אמור לפתור את הבעייה.
מרגע שנושא הסטרטר ייפתר, ניישר לו את הקו.
לא בוצע שינוי בבל האוזינג, בפחית, או בשום חלק חשוב אחר.

נמרוד
25-06-03, 12:46
אמרתם שכשההצתה מנותקת, הסטרטר מסתובב טוב, לא? אז הוא מסתובב טוב! ההתנגדות שהסטרטר אמור לעבוד מולה זה הקומפרסיה של המנוע. נוצרת התנגדות חזקה יותר כשההצתה מחוברת ----> כיוון הצתה לא תקין.

ערן המסוקס
25-06-03, 12:58
אצלי אם כוון ההצתה מוקדם מידי הסטרטר מתקשה להסתובב אבל בטח ובטח שלא מחליק! אם אנסה להניע בהילוך הרכב יסע גם בעלייה. החלקה של גלג"ש לא אמורה להיות. לדעתי כרגע הגלג"שים נוגעים אבל על הקצה ומספיקה התנגדות קלה כדי שהחופש הקטן שיש יביא להחלקה.
דרך אגב, ניסינו לשנות את ההצתה, וזה עוזר מעט אבל עדיין נוטה להחליק, בעיקר אם המנוע נעצר בנקודת שיא קומפרסיה.

עירא
29-06-03, 22:32
שאלה,
האם יש מישהו שמוכן (עבור תשלום אם יש צורך) לבוא לדרום (הלא כל כך רחוק, ממש לייד צומת קסטינה) ולכוון את ההצתה שתיהיה מכוונת טוב ואז אולי הסיקס הגיבור שלי יסע? (אוכל שתייה ומוסיקה עלי)
אם לא, אני צריך מוסך / מוסכניק שיבצע זאת. המלצות?
נסיונות הסברים טלפוניים לא הולכים (תנו לי שנה ואני מניך שאז אני כבר יוכל אבל כרגע חסר ידע ורגש :oops: ).
לגבי חלקים שאולי יהיה צורך להחליף, יש לי סט שלם (מנוע על כלל מכלוליו) ואם יש לכם אני אשלם עבור כל מה שידרש. (אני רוצה לעשות לו יישור קו כללי)
תודה,
עירא.
053-255229

ron_gal
30-06-03, 09:27
עירא,

לדעתי הבלתי מקצועית , הזר שלך שחוק מדיי
לכן כאשר נוצר עומס התנעה , הוא מחליק.
שילוב של בעיה זאת עם כיוון הצתה לא נכון מביא לתוצאה שאתה מתאר.
החלפת הזר (או גלגל התנופה כולו) היא עבודה לא קלה , אבל לדעתי אין לך ברירה אחרת.
פרק דרייבשאפטים , הורד טרנספר וגיר , והחלף את גלגל תנופה עם זר תקין.
בהזדמנות זאת בדוק גם את מצב הקלאטצ' ...

לגבי כיבוי בעמידה וכו' , ניתן לשפץ קרבורטור לבד , קיט שיפוץ עולה כ 70 ש"ח אצל יאנוביץ
או פשוט לדבר עם טדי שהציע עזרה ... ויכול גם לתקן לך את הקרבורטור (או את כל הג'יפ ...)

רון.

עירא
02-07-03, 21:02
עידכון העניינים
א. תודה למי שהציע לעזור, מצטער אם לא חזרתי לחלקכם אבל עבודה...
ב. היום לקחתי את הג'יפ המקרטע לחשמלאי שיבצע כיוון הצתה. בסוף היום כשעוד הייתי קצת אופטימי ובאתי לקחת את הג'יפ הוא אמר לי שהבעייה היא כנראה בזר + העובדה שבהוזינג קדחו את ההברגה של הסטרטר ויכול ליהיות שלא עשו את זה הכי ישר. :cry:
ג. בלי קשר כשנסעתי איתו הטמפ' הייתה 185+- וברגע שנעמדתי היא זינקה לסוף הסקלה (דבר שאני מניח שאינו תקין :cry: :cry: )
ד. ושוב לי קשר כשהחנתי אותו אצלי בבית גיליתי שצינורית בלם שמאלי קדמי נוזלת :cry: :cry: :cry:
לסיכום:
* החלפת זר (ואולי גם האוזינג)
* שיפוץ סטרטר
* משהו במערכת קירור
* החלפת צינורית ברקס קידמי

לדעתכם, האם שווה לי בכלל להיכנס לזה או פשוט לזרוק אותו במוסך ולהגיד להם שאני רוצה אותו נוסע תקין. תשובות יתקבלו בשמחה (אשמח אם תכתבו משמעויות, לכאן או לכאן).
על סף יאוש
עירא

ערן המסוקס
02-07-03, 23:34
בקיצור לקחת אותו לחשמלאי בשביל כוון בצתה בלבד? נו באמת.. אני ארתי לך שזאת לא הבעייה.
את הסטרטר צריך לשפץ שוב, או פשוט לבקש מדוד ערן שיביא לך גלג"ש חדש בחינם.
את הרדיאטור יש לפרק ולהגיש לרדיאטוריסט הקרוב לביצוע ניקוי מקצועי פנימי של הרדיאטור (עם חוטר).
לדעתי כדאי לנסות את ההצעה של נמרוד (נץ לבן) ואני מוכן לעשות לך את כל הסידורים שצריך כולל יישור קו, כשתקציב לי זמן מספיק לעבודה רצופה על ג'יפך.
אני מאמין שכל הסידורים יחד לא צריכים להיות אפילו יקרים במיוחד, כולל אם צריך להחליף לך את צינור הבלם (אפשר למצוא מפירוק או חדש מיאנוביץ').

דרך אגב, אני מאוד מאוד לא ממליץ לך לנסוע עם הג'יפ במצבו הנוכחי, ייתכן שהוא מתחמם עקב שמן המנוע המפוקפק שבתוכו ועוד הרבה סיבוי אחרות.

עירא
09-07-03, 22:25
היום הגיבור ניכנס למוסך (אודי מיזרחי לייד גבעת ברנר) ואני מקווה שהוא יגרום לו לעבוד.
הוא אמר לי שעבודה (לגבי החלפת זר ולגרום לו לעבוד) 600-1000 ש"ח וחלקים עוד 500 הגיוני?

t_uri
09-07-03, 23:11
לא. זה לא הגיוני.

מחיר זר שיניים חדש אצל ינוביץ' הוא 200-220 ש"ח (היה בפעם האחרונה שקניתי - תחילת השנה).

עבודה - לא יודע. אם תשאל אותי, הגיוני לבקש על העבודה כמה שרוצים ממך (בכל זאת, זה לא טרוויאלי כל הפירוקים שם). שמעת כבר ולא רק ממני שאתה יכול לעשות את זה לבד. השאלה אם אתה רוצה.

אורי טל.

עירא
10-07-03, 00:30
השאלה אם אתה רוצה.

רוצה מאוד, יכול קצת פחות.
חייב בשביל זה יום יומיים פנויים עם עזרה של מישהו שעשה את זה בעבר / יודע לעשות את זה, כרגע אני קצת לחוץ בעבודה (אם יש לי שש שעות שינה זה טוב... ואני כבר לא בקבע) ולהצליח לתאם עם מישהו ועם הזמן המוגבל שלי ממש לא יוצא לי.
אני מקווה שאחרי שהוא יהיה אצלי במצב נסיעה תקין שאר הטיפולים / תיקונים הבאים יהיה הום מייד.
עירא

הרב
20-07-03, 01:28
מנסיון שלי החלפתי זר + פחית תיאום -שהחורים של הברגים בה היו מורחבים
באותה הזדמנות שכבר פירקו את האוזינג החלפתי קלא'צ \
ובא לציון גואל

coas
27-08-03, 11:34
ליד צומת בילו יש מוסך מצויין של אודי מזרחי, הבחור מאוהב בג'פים מטפל רק בהם, מחזיק אוסף עצום של גרוטאות לפירוק( לרוב בחינם). גש אליו כאשר אתה מתייאש או טלפן. בטוח שתקבל עזרה ובמחיר סביר.

-->