PDA

צפייה בגרסה מלאה : סיקס או אולי משהו אחר לגמרי ?

Avram
25-06-12, 14:07
שלום
אז ככה:
1. כמה אתם רוצים להשקיע? 30 אלף עם יכולת משחק
2. הרכב הוא יום יומי או מדובר ברכב פנאי לסופי שבוע? רכב פנאי לסופי שבוע עם נסיעות קצרות פה ושם
3. מי נוהג בו? אני ואשתי (30 + )
4. כמה אנשים הוא צריך להכיל בטיולים? אני אשתי ושתי כסאות בטיחות לילדות
5. כמה קילומטרים הג'יפ יעשה בשנה? 10K
6. יש תנאי סף? אוטומטי/ידני, דיזל/בנזין וכו'. - ידני

המטרה : גיפ לסופי שבוע וחופשים , ונסיעות לעבודה פעם פעמיים בשבוע (15K)
החלום : שיהיה גיפ אמיתי עם הרוח הרעש והעבירות ושיהיה אפשר לטפל ולשפר לבד
המציאות: לא נהגתי על גיפ כבר 12 שנה , ואני מכיר קצת מושגים ברכב , אבל מאז החיפושית שהחלפתי לה לבד שמן ופלאגים , לא ממש ליכלכתי את הידיים (הייטקיסט חיוור ...)

פינטזתי על FULL SIZE עתיק
וחשבתי שאיזה סיקס אספנות יהיה האידיאל (הוצאות יום יומיות מינימליות)
ובעברי נהגתי בטיולי גיפים על CJ8 ארוך וסקסי ונורא בא לי

אבל במחיר הזה קשה למצוא דוגמאות סבירות אז התחלתי לפזול קדימה בשנתונים
יש אלטרנטיבות אחרות שיכולות להתאים לי ?
כמה עולה היום ביטוח לסיקס \ סופה שנות ה90 ? וטסט ?
אילו כלים כדי לי לקנות קודם מהמדריך? בוקסות ו ... ?
צריך לקנות מעמדים כאלה ? או שעובדים כשהגיפ על סטנד?

או שפשוט אני אקנה איזה ריינגר מסכן שישמש אותנו גם בתוך הקיבוץ

נמרוד
25-06-12, 15:14
לפי הדרישות שלך די ברור לך מה אתה רוצה - ג'יפ אמיתי פתוח. זה יכול להיות סיקס וזה יכול להיות סופה, בתקציב שלך אפשר למצוא כלים סבירים ואפילו יותר מזה. אישית הייתי בוחר בסופה, שזה סיקס בלי החזית העגולה, חזק ואמין יותר... אבל כן, בגדול זה כלים דומים מאד.

אם אתה מחפש חיזוק להחלטה שלך, אז הנה קיבלת את הקול שלי :D

המבחר של כלים טובים לא גדול אבל הוא בהחלט קיים, שב על לוחות המודעות ובמקרה של סיקס/סופה אתה יכול לפרסם שאתה מחפש בלוח פה וזה ימשוך את תשומת הלב של אנשים ואני מאמין שתקבל הצעות - זה כלים שהרבה פעמים אנשים מחזיקים או מוכרים או קונים בהחלטות של רגע, לא בדיוק רציונאליות. אתה אפילו יכול להסתכל על הכלים פה של חברי האתר השונים ולפנות למישהו להציע לו הצעה... ככה בא מישהו לפני כמה שנים ולקח את הסיקס הישן שלי, פשוט התקשר, שאל אותי כמה אני רוצה בשביל למכור, המחיר שנקבתי התאים לו והלכנו לדואר להחליף בעלות...

רמי גלבוע
25-06-12, 16:17
בא אנוכי למחות ולהשמיע את זעקת ההמון הירוק, ולומר שעם כל הכבוד לעגלות האמריקניות או הכאילו-אמריקניות, יש גם כרכרות בריטיות וסהדי במרומים, האיש צייר במו ידיו דיפנדר פתוח שהוא כל הנ"ל אבל גם חסכוני, וגם נוח, וגם מרווח וגזעי, ותאמינו או לא, לא מחליד ולא מתקלקל כמו עגולי העיניים מדטרויט או נצרת או השד יודע מאיפה אתם מביאים את הגרוטאות האלה.

גילוי נאות - אני מת על סיקסים, אבל אין כמו 110 בריא ומגרגר.

ועכשיו, תיכנסו בי, תקרעו אותי...

Avram
25-06-12, 16:21
תודה על החיזוק :)

איזה דיפנדר יכנס לי בתקציב?
הוא לא יותר מסובך לטיפול עצמי?
חלקים יקרים יותר וכדומה ?

דרור ברלי
25-06-12, 16:22
זהירות - במחיר טיפול אחד של דיפנדר אתה מחזיק סופה במשך שנתיים-שלוש. נבדק מול חברים בעלי כרכרות שלא מתביישים להודות שהם טמבלים.

בוא ותתחיל מנקודת מוצא - אין לך דיפנדר סביר ב-30K. כנראה שגם אין נבלת דיפנדר שמניעה ונוסעת בסכום כזה.

אם אתה מוכרח לנדרובר אז בסכום כזה תוכל למצוא דיסקברי דור ראשון במצב טוב ולהישאר עם עודף, או שניים-שלושה דיסקברים במצב ממוצע (יש גם נטושים בחינם...) למה הם כל כך זולים? אפשר להבין לבד. כן - הם לא מפסיקים להתקלקל. והאחזקה שלהם מטורללת.

ועל אותו משקל - אני מת על לנדרוברים. אוהב לנהוג בהם. בתנאי שמישהו אחר מתחזק אותם ומשלם את החשבונות...

eliv1
25-06-12, 16:59
מר ר.ר או אברהם היקר.

כל מה שצריך לעשות זה לקחת חבר שמבין בסיקסים (אני בטוח שתצליח למצוא מישהו כזה יש כאן הרבה כאלה שישמחו לעזור לך ;) ) וללכת לראות רכבים עד שתמצא גרוטאה שההשקעה עליה היא מינימאלית והעיקר שיהיה לך חיבור עם הגרוטאה.

sgill
25-06-12, 17:41
בתקציב הזה ניתן לשקול גם:

1. סמוראי פתוח
2. ויטארה פתוחה
3. פאג'רו ידני קצר ברזנט.

מאמצע עד סוף שנות התשעים (לא בני 25 כמו הסיקסים). וכנראה עם פחות נסיעות בשטח מהסיקסים והסופות.
15K עם צריכת דלק של סופה וההיגוי המשייט זה לא הכי נעים. גם הפחד לקום בבוקר ולראות שהסופה נגנבה....

10K-15K ק"מ בשנה עם סיקס זה הרבה. הרכבים המוזכרים לעי"ל יותר נוחים בכביש, צריכת דלק סבירה ובעלי עבירות טובה (הויטארה קצת פחות).
הרכבים האלה ידניים וניתן להשיל את הגג.
אמנם לא מזכיר את ימי הצבא אבל אלטרנטיבה לא רעה בעיקר אם עושים גם קילומטראג' על הכביש.

רמי גלבוע
26-06-12, 00:39
אוי, דרור, אתה מתחיל לעייף אותי עם המיתולוגיות על הרוברים הגוססים.
היה לי סיקס, היה לי דיפנדר, היו לי 3 דיסקברים. המספרים שלי (רשומים בטבלת אקסל עד השקל הבודד) מראים אחרת לגמרי, ואני אפילו לא טיפלתי בכלים בעצמי. אתה מכיר רק כרכרות שנטבחו בשטח, ואני מעולם לא נתקעתי בשטח - אחרי כ-400,000 ק"מ מצטברים עם 4 כרכרות (בום, מחר זה ייקרה לי!...).

יאללה, לילה טוב, איש איש וכרכרתו

GodsFather
26-06-12, 06:02
יש פה בפורום מישהו שמוכר סיקס 76' במצב די מבטיח עם חריגה קטנה מהתקציב שהצבת לעצמך. שווה בדיקה.

אין לי איתו דבר וחצי דבר, אבל אני יודע שאם אני הייתי בארץ היום, הייתי הולך לבדוק אותו מקרוב.

לביא
26-06-12, 16:46
[COLOR=#333333]3. מי נוהג בו?[B] אני ואשתי (30 + )

בכל חמש השנים שהחזקתי בסיקס, אישתי, למעט נהיגת מבחן אחת - לא הסכימה לנהוג.
אם זוהי דרישת סף - כדאי לתת לה נסיעת מבחן לפני הרכישה.

דרור ברלי
26-06-12, 19:13
אוי, דרור, אתה מתחיל לעייף אותי עם המיתולוגיות על הרוברים הגוססים.
היה לי סיקס, היה לי דיפנדר, היו לי 3 דיסקברים. המספרים שלי (רשומים בטבלת אקסל עד השקל הבודד) מראים אחרת לגמרי, ואני אפילו לא טיפלתי בכלים בעצמי. אתה מכיר רק כרכרות שנטבחו בשטח, ואני מעולם לא נתקעתי בשטח - אחרי כ-400,000 ק"מ מצטברים עם 4 כרכרות (בום, מחר זה ייקרה לי!...).

יאללה, לילה טוב, איש איש וכרכרתו

מי אמר להיתקע בשטח?
נתקעים במוסך, נתקעים ע"י חשבונות מבהילים.
תבחר כל תיקון שתרצה והוא יקר יותר בלנדרוברים בסדר גודל של בין עשרות למאות אחוזים. העדר לא תמיד טועה רמי. אין עשן בלי אש.
אתה היחיד ביקום כנראה, שאצלו לנדרוברים לא מתקלקלים.

לנדרובר זה כיף, אבל הוא אוטו לעשירים כשהוא חדש, והוא נשאר אוטו לעשירים גם כשהוא כבר נבלה בת 17 ושווה פחות מ-10% ממחירו כשהיה חדש.

kfir s
26-06-12, 21:25
אין על סיקס חזק סקסי ואפשר לשפר שהשמיים הם הגבוללללל רק סיקס

hogi
26-06-12, 22:31
אתה מחפש בדיוק מה שאני חיפשתי לפני 3 שנים!
לביא צודק בקשר לאישה. למעט אישה מאוד מיוחדת, זה לא כלי שכל כך אהוד עליהן, לא לנהיגה ולא בטיפול בחשבונות שאתה מביא אח"כ ובזמן שאתה מתעסק איתו ע"ח הטיפול בגינה, שאיבת האבק וטיפוח שיעורי הבית של הבנות...

זה נכון שאין על הסקסיות של הסיקס והצורה שלו היא הקלאסיקה האמיתית של הג'יפ באשר הוא אבל אני לא הייתי שולל סופה שנות ה-90. היא מבוססת על הCJ-8 בגודל האמבטיה אבל מודרנית יותר.
עם כל היופי של סופה מקוצרת ופתוחה- כשאתה עם משפחה ומטייל עם סופה ארוכה - יש לך מקום לכל מה שרק תרצה.
יש לא מעט סופות 92-93 שאינן סקסיות כי השאירו אותן עם הגריל 'הבוכה' [כמו שלי] אבל משום מה יש גם איזו קורלציה בין סופות ארוכות, עם סגירת פח ו-בוכות' שמוחזקות אצל בעליהן זמן ארוך יחסית ומשמשות לטיולים משפחתיים [=10K בשנה]. נראה כי אלו סופות שאמנם לא צבועות בצבעים יפים, לא מרופדות בכסאות עור, אין להן ג'נטים מניקל וכו וכו' אבל אולי גם פחות התעללו בהן. זה נכון לגבי הסופה שלי וזה נראה כך לפחות על 3-4 כאלה שאני רואה ביד 2, חלקן אפילו מהאיזור שלך. קח בחשבון שבגלל הצורה הפחות סקסית יותר קשה למכור אותן ולכן הן בשוק יותר זמן וזה מאפשר לך כקונה יכולת מיקוח גדולה יותר ועוד ישאר לך עודף מהתקציב המקורי - אתה תמיד יכול לנצל את ההפרש ולהחליף את החזית לחזית של סיקס או של רנגלר - כבקשתך!

אם אתה באיזור רחובות אתה מוזמן לבוא להתנסות עם אחת כזו - לא סקסית אבל סוס אמיתי, לשמוע על היתרונות והחסרונות ומי יודע? אולי תחזור איתה הביתה...:)

Avram
27-06-12, 10:30
תודה על התגובות
אני באמת מתכוונן על סיקס או סופה שיכנסו לתקציב
אבל מה לעשות , סגירת פח זה לא בשבילי.
האישה היא נהגת שודים לא קטנה , אבל נראה לי שבאמת כדי לבדוק את זה יותר לעומק
אולי קצר יהיה יותר קל לעיכול בשבילה
אני אעדכן בהמשך החיפוש , אולי אני אצטרך עזרה כשאני אגיע למרכז
תודה

נימי
27-06-12, 14:52
כמה נקודות שלי:
- לפי דעתי נסיעה בשטח ברכב פתוח זה מאוד שונה מכל רכב שאינו כזה, לטובה.
- 10 אלף קילומטר בשנה לרכב שמוגדר כרכב טיולים זה נראה לי די הרבה, יכול להיות שאני טועה
- אכן סביר מאוד להניח שלאישה תהיה בעיה או יותר נכון לומר חוסר רצון לנהוג בכזה רכב, אם הוא משופר הבעיה אפילו עלולה להחמיר אבל אני מכיר יותר מאישה אחת שיש בבעלותה סיקס והיא נוהגת בו כך שזה תלוי רק באישה
- אישתי מאושרת כל פעם שאנחנו יוצאים לטיול יחד (וזה לא משנה עם זה טיול ליד הבית או שלשה ימים בנגב), גם הילדים שלי (שני ילדים), כמו בסעיף הקודם, זה תלוי ספציפית במישפחה שלך איך יתקבל הרעיון
- ג'יפ קצר יותר יפה\סקסי אבל פחות פרקטי, משפחה עם שני ילדות אני חושב שג'יפ ארוך יותר יתאים, אני אישית חיפשתי ארוך והיתפשרתי על קצר, זה לא שלא מיסתדרים איתו אבל ארוך הרבה יותר מתאים לטיול של יומיים שלשה עם הילדים, בעצם גם ליום אחד מהבוקר עד הערב הארוך יהיה נוח יותר

עלויות שנתיות לסיקס
טסט 1322 ש"ח
ביטוח חובה 1504 ש"ח
ביטוח צד ג נדמה לי עוד 800 ש"ח +- (אבל אני לא בטוח)

סט בוקסטות, מפתחות וכל מה שצריך אתה יכול לחפש כתבה באתר בשם ארגז כלים לג'יפאי מתחיל, בגדול מתחילים עם כלים בסיסיים (ורצוי מאוד שיהיו איכותיים) ושיש צורך בכלי נוסף פשוט רוכשים אותו

עובדים על הסיקס כמו שזה נישמע, עובדים על הסיקס, לא צריך סטנד, מקסימום 4 חמורים, הוא פשוט בדרך כלל ואין בעיה לעבוד איתו בחניה

כל מה שכתבתי זה מהניסיון שלי עם הסיקס שלי במשך 6 שנים +- (וממשיך לספור)

sgill
27-06-12, 16:44
מסכים שנהיגה בסיקס היא לא מתאימה לכל אישה,
נימי, נסיעה בשטח עם רכב פתוח היא לא תמיד "לטובה" ניחא החום בקייץ, אבל האבק של המדבר, בעיקר בנחלים זה לא נעים בלשון המעטה (בעיקר אם אתה לא המוביל). לכן, לדעתי, היכולת לסגור את הגג יחסית בקלות היא חשובה.

six 4 life
27-06-12, 18:17
אם האוטו מתוכנן לשמש את האישה ביום יום וג'יפ פתוח הוא חובה, חפש לך סופה ארוכה אוטומטית. זו הנוסחה עם הסיכויים הכי גבוהים להצלחה במקרה שלך.
אם לא חובה ג'יפ פתוח, תוסיף עוד כמה אלפים וחפש לך גרנד צ'רוקי משופר בטעם. אין אישה שלא אוהבת את האוטו הזה כפרייבט שלה, על כל דגמיו, והמחירים ברצפה.

ishc
27-06-12, 19:23
הרבה לפני ההגה כוח האישה שלי נהגה יום יום על סמוראי ארוך פתוח ומשופר לעבודה וחזרה. יש נשים שהן כמו אוצר ;)

-->