PDA

צפייה בגרסה מלאה : מה הסיבה למכה שמרגישים כשלוחצים מהר על הגז בפראדו

Ben
25-06-12, 16:06
ב4 מתוך 4 פראדואים שיצא לי לנהוג עליהם (שניים 99, אחד 2000 ואחד 2001) כשלוחצים לחיצה בריאה על דוושת הגז יש רעידה ומכה מייד שהרכב מתחיל להאיץ, בעיקר במהירויות מעל 60קמ"ש, זה קורה רק במכת גז כלומר לפני הלחיצה לא נוגעים בגז ונותנים לטורים של המנוע לרדת.
מישהו אמר לי שזה כנראה חופש שקיים בין הדריישאפט לדיפרנציאל הקדמי ברכב..

אני בטוח שהתופעה מוכרת לחברי הפורום ואשמח לשמוע פרטים

נמרוד
26-06-12, 09:46
מה שאתה מתאר נכון וקיים בכל רכב, לאו דווקא בפראדו, ברמה כזאת או אחרת, כי יש חופשים במערכת ההינע, תמיד. כמובן שיתכנו חופשים מוגזמים, כמו גם תושבות מנוע או גיר גמורות, שיכולים להחריף את המכה.

השאלה מה עוצמת המכה. מה שמרגיש לך חריג, לא בטוח שמישהו אחר בכלל ישים לב אליו... אם נסעת על כמה פראדואים וכולם מרגישים אותו דבר - כנראה שזה נורמלי. רכב שטח זה לא פרייבט, יש הרבה מסה מסתובבת והרבה חופשים מובנים שמצטברים.

raanan
26-06-12, 09:58
בפראדו ידוע על חופש בטרנספר (שרשרת).
כנראה שצריך להיות עדינים עם המצערת ולהשלים עם מצב זה. אלא אם כן מחמיר ומטריד מאוד.

רענן

חנן גולומבק
26-06-12, 09:59
גם בפראדו שלי יש את זה , בדקתי את הרכב על הליפט במוסך טויוטה ולא מצאתי שום דבר חריג. אצלי המכה היא דווקה בתחילת הנסיעה.

Pageup
26-06-12, 11:52
זה דבר מוכר בפראדו ולומדים לחיות אתו. ברגע שזה מחמיר אז יש צורך בשיפוץ הטרנספר.
לומדים להחליק את ההילוך בזמן ההחלפה עם דוושת הגז כמו שהיינו עושים לפני 20 שנה
עם הגירים האוטומטיים של פעם. אחרי תקופה אתה אפילו שוכח שזה קיים כי אתה רגיל
לנהוג ככה.

Ben
26-06-12, 17:54
אז בגדול אין מה לעשות וגם אין מה לדאוג...

Orang
15-08-12, 23:40
תיאור התופעה דומה ל...כאילו מישהו לקח פטיש ונתן מכה מתחת לדשבורד עשירית שניה בדיוק אחרי שלוחצים על הגז בשיוט בעיקר.
הסיבה כנראה היא חופש גדול בשרשרת הטרנספר, התופעה נפוצה מאוד כמעט בכל הפרדואים.
התיקון דיי יקר ולכן לא רצים לתקן, אין גם מה לדאוג יותר מדי, חיים עם זה.
תמיד כשאני נוהג בפרדו אני שואל את אשתי (שנוהגת בו ביום יום) את לא מרגישה את המכה ?
ואז היא עונה, זה ככה, זה תמיד היה...מה אתה מחפש לי תקלות באוטו ? לא מספיק שאתה שובר אותו בסופי שבוע ?

שחר 9
23-08-12, 18:25
אכן כמו שכולם ענו לך גם אצלי זה קיים אבל שלא תכנס לשאננות,
בדוק חופשים בצלבים ובגלי ההינע זה יכול להעצים או לצמצם את המכה.

לי אמרו פעם במוסך טויוטה שאם רוצים לצמצם את זה ניתן לעלות בדרגה את צמיגות השמן בטרנספר , לא ניסיתי כי המכה אצלי מאד חלשה.

joey
30-08-12, 17:29
לפני כמה שנים החלפתי שרשרת וגלגלי שיניים , זה לא פתר את הבעייה ,
אין לי חופשים בדיפרנציאלים ,ולא בצלבים , למדתי לחיות עם זה , לא מפריע

qpon12
19-05-16, 22:11
אומנם אני ראיתי את השרשור הזה היום,
אצלי הייתה אותה הבעיה הרמתי על ליפט ותושבת הגיר הייתה גמורה החלנו והבעיה נפתרה איך אף אחד לא חשב על זה???????

-->