PDA

צפייה בגרסה מלאה : כמה מילים על לוח מודעות וציוד שטח משומש למכירה-הארות והערות

yes1952
27-06-12, 10:03
בעוונותי הרבים אני מודה שגד'אטים ואני זו מחלה קשה שאינני מעוניין להיגמל ממנהפה ושם אני נתקל במודעות ששובות אותי בהזדמנות לקניית מוצר זה או אחר במחירים שפויים ביותר-אפילו אומר בהזדמנות ובמחיר הנמוך ממחיר ה "שוק"
למוצרים יד שניה ואף חדשים
בנוסף זו הזדמנות לפגוש ולהכיר את העומדים מאחורי המיקלדת-ולמעט פעם אחת בה התאכזבתי וזו אשמתי בלבד מפני שהאמנתי
הרי שאר הפעמים נהניתי להכיר את האנשים ואני בפירוש משתמש בכל אותם דברים שרכשתי באמת בסכומים מאוד מאוד סבירים
זה שהיה שלב ההארה
אני הייתי מציע למנהלי הפורום באם זה אפשרי לתת אפשרות להגיב למחירים או לפתוח תת נושא של התמחרות(מאין מכירה פומבית--אני סומך על יושרם של המפרסמים--בהסתייגות-חברי פורום שמוכרים כאן ולא איזה סוחר קטן וזריז אף כי ניתקלתי כאן באחד מאוד אמין
לדוגמא
לאחרונה קניתי מחשב אסוס שבעליו פירסם מכיר למכירה(סביר ביותר)אך ציין את מכירו בשוק--לצערו ולשמחתי הוא פירסם מחיר הנמוך בכ 200 ש"ח-וזאת לפי סקר מחירים שערכתי להערתי לו על כך כשקניתי ממנו את המחשב והוא כמובן סירב להוסיף למחיר הבחור "הפסיד" כמה שקלים
במקרה גם קוראים לו שניר בחור צעיר ג'יפאי שרוט כמו שצריך יושרה מדהימה-כל הכבוד לך שניר על היותך אדם אמין ונעים הליכות(המחשב כבר עובד ומצא מקום של כבוד בג'מוס)
וכך על הדרך אזכיר את קובי ערבה (גם לי יהיה קוקו כמו שלך)את מאיר שלא נתן לי לסחוב את וו הגרירה(תודה) וצחי שאוקטבה הוא כינויו אך האיש הינו תזמורת מלאה של יושרה חוכמה וחברותא של איש מעניין (צחי אני מכין לך עוד ברנדי --עלי -ועוד כמה שפשוט תקצר היריעה כאן אך הם יודעים את דעתי החיובית עליהם
פשוט אנשים מדהימים-שלו הארץ הזו היתה מלאה שבכמותם היינו כולנו חיים ברווחה יחסית ובשקט כלכלי וחברתי
שנמשיך כך כולנו
יוסי

נמרוד
27-06-12, 10:18
הלוח הוא לוח מודעות, כזה שמדביקים עליו פתקאות - מציע למכירה כך-וכך במחיר כזה וכזה. המשך הדיון - בטלפון, בהודעה פרטית, כל אחד כרצונו. עסקה בסופו של דבר נסגרת בין שני אנשים, ניהול משא ומתן קבל עם ועדה הוא עניין בלתי אפשרי (תחשוב על רוב העסקאות שביצעת בחייך).

בעבר הרחוק, בימים הראשונים של הפורום, מודעה בלוח הייתה פתוחה לתגובות כמו דיון רגיל. מה שאתה מדמיין כדיוני תמחור ברוח טובה, היו ברוב המקרים... לא ברוח טובה, ונסתפק בזה.

yes1952
27-06-12, 10:33
נמרוד
החכמתי
תודה
יוסי

kobiarava
01-07-12, 16:49
אם כבר מדברים על הנושא... ראוי להזכיר, שלא רק המוכרים הם הגונים, אלא גם הקונים פה בפורום מקפידים על הגינות ויושרה. אחרי כמה וכמה עשרות עסקאות שביצעתי דרך הפורום, עם אנשים שההיכרות שלי איתם מסתכמת בד"כ בשיחת טלפון או הודעה פרטית, והעסקה בהיקף עשרות, מאות ואף אלפי שקלים נחתמת בע"פ בלבד, לא היתה ולו פאלטה אחת, קונה אחד שהתחמק מתשלום, וזאת למרות שאני מקפיד למכור בשיטה של קיבלת-מרוצה-שלם, ולא לוקח את התשלום מראש. אין מה להגיד אלא שמדובר באמת בקהילה יחודית של הנשים הגונים, ולצערנו כאלה אנשים הולכים ומתמעטים, אז שאפו לכל מי שקונה\מוכר- נעים לעשות איתכם עסקים!

קובי

ש01
04-07-12, 07:06
לצערי, קובי, וכמו שציין יוסי, יש בפורום גם רמאים, שגם לא בוחלים באלימות ואיומים משנתפסים.
המבין יבין ושומר נפשו ירחק.

יחד עם זאת, ולא שבצעתי המון עסקאות,
הרוב החברים שפגשתי, וכן עסקאות טלפוניות בהן לא פגשתי את המוכר, היו כפי שציינתם.

GodsFather
04-07-12, 09:16
סוחרים יש בכל מקום, לטוב ולרע. למזלנו בפורום הזה הם מעטים מאד מול רבים וטובים. מי שגולש בפורום ומכיר את האנשים יודע לזהות אותם מקילומטר ובהתאם להפעיל שיקול דעת אם לעשות איתם עסקים.

ניר ל
04-07-12, 09:24
לצערי, קובי, וכמו שציין יוסי, יש בפורום גם רמאים, שגם לא בוחלים באלימות ואיומים משנתפסים.
המבין יבין ושומר נפשו ירחק.

יחד עם זאת, ולא שבצעתי המון עסקאות,
הרוב החברים שפגשתי, וכן עסקאות טלפוניות בהן לא פגשתי את המוכר, היו כפי שציינתם.

יש בלוח סוחרים . אני לא מתכוון לבתי עסק רשמיים אלא ל "חאפרים" . בכל מקרה לא מדובר על חובבי שטח/ג'יפים שבמקרה יש להם ציוד עודף למכור אלא לכאלו שזהו עיסוק עבורם.
הדרך הפשוטה ביותר לזהותם גם למי שאיננו וותיק כאן , הוא להריץ חיפוש על הסטוריית ההודעות שלהם .
בכל מקרה - נוכחותם מועילה בד"כ , אני לא רואה מניעה לקנות מוצר שאני צריך מסוחר המציע אותו למכירה , גם אם הוא לא במחיר "מציאה".

אם מסתובבים כאן נוכלים /רמאים/מאיימים (לא שיש לי ספק) , כן הייתי רוצה לדעת מי הם . את זה אפשר לדווח גם בפרטי או למערכת האתר . מן הסתם נדע איך לטפל בזה. בטח שלא נכון לתת לחברי קהילה אחרים ליפול בפח.

yes1952
04-07-12, 17:24
ניר אהבתי את גישתך
יוסי

kobiarava
04-07-12, 19:44
כמובן שצריך הבנה בסיסית כדי לסנן את הלקוחות סינון ראשוני, אבל לטעמי הצורך בסינון הוא מינורי (וכנראה שהניסיון במכירות בסכומים והיקפים הרבה יותר משמעותיים עושה את שלו). תמיד צריך לדעת למי למכור, וגם למי לא למכור....

קובי

סופת המדבר
05-07-12, 22:57
אם אפשר להצטרף להארות..
אז לדעתי לאור ההתקדמות הטכנולוגית/סלולרית
היה אפשרי להכניס גם איזה 'פורום סלולרי' או משהו כזה

GodsFather
06-07-12, 04:44
מה הכוונה פורום סלולרי ? אתה רוצה תמיכה באיך להפעיל את הנוקיה שלך ?

סופת המדבר
06-07-12, 20:26
לא נוקיה אבל כן!
למה שלא יהיה פורום סלולרי אני בטוח שיש להרבה חברים פה מה לשאול
ובטוח שיש הרבה שיירצו לעזור
בכל אתר אחר צריך להירשם ואז כנראה בגלל שאתה חדש אז לא לוקחים אותך ברצינות
פה באתר כל משתמש מרגיש (לדעתי) כמו בבית אז למה שיפנה למקומות אחרים

tzagi
06-07-12, 23:07
Even a blind Squirrel finds a acorn every once in a while...

kobiarava
07-07-12, 00:08
לא נוקיה אבל כן!
למה שלא יהיה פורום סלולרי אני בטוח שיש להרבה חברים פה מה לשאול
ובטוח שיש הרבה שיירצו לעזור
בכל אתר אחר צריך להירשם ואז כנראה בגלל שאתה חדש אז לא לוקחים אותך ברצינות
פה באתר כל משתמש מרגיש (לדעתי) כמו בבית אז למה שיפנה למקומות אחרים

למה לא? אולי כי זה פורום ג'יפים ולא סלולריים? עמרי, אני מבין שאתה רואה צורך בייעוץ בענייני סלולר, אבל בשביל זה יש המון פורומים אחרים, לענייני סלולר, גאג'טים, טכנולוגיה ומה שתרצה. אין סיבה שיהיה פה פורום סלולריים, כמו שאין סיבה שיהיה פורום סריגה, רכיבה על אופניים, צלילה או איסוף בולים, למרות שכל אלה עשויים לעניין חלק מהחברים פה בפורום. לכאן נכנסים כדי להתייעץ בענייני ג'יפים, ולסלולריים, שכבודם במקומם מונח, הולכים לפורום שעניינו-סלולריים. זו דעתי בכל אופן.

קובי

tzagi
07-07-12, 01:12
להזכירכם,
יש פה פורום DIY לכול דבר מגגות ועד אסלות, אז למה לא פורום טכנולוגי? ( ולא דווקא לטלפונים בלבד).הוא קשור ישירות לרכב והרבה משתמשים בניידים מניווט לסריקת OBD .
אני מבין את הבחור, פורומים ישראליים יכולים להיות מאד עויינים למשתמש חדש, וגם לא חסר פה מוחות בנושא.

נמרוד
07-07-12, 08:13
יש פורום אוף-טופיק לנושאים שאינם קשורים ישירות בתחביב הג'יפאות.

מתוכו נגזר פורום עשה זאת בעצמך, כי הגענו למסקנה שיש מספיק דיונים בנושא, שהוא מספיק מעניין, כדי לגזור תת-פורום. כמו שנעשה בעבר פעמים רבות בפורומים הרגילים.

-->