PDA

צפייה בגרסה מלאה : לקראת פתיחת עונת סתיו 2012 בשביל ישראל

yairbunzel
27-06-12, 19:15
לכל מלאכי השביל שלום!
2 ילדי ואנוכי יוצאים לשביל ישראל.
את החלק הדרומי נעשה ברצף החל מראש השנה.
אחרי שקראתי (כמעט) כל מה שנכתב בנושא המים אני קצת מבולבל...
האם ההטמנות "הקבועות" עדיין פעילות ואם כן איפה?
האם יש עדיין ג'יפאים שמטמינים מים ללא תשלום?
אין כמובן שום בעיה עם מי שמבקש תשלום וכנראה שנשתמש גם בשירותיהם פשוט נשמח לעזרה ...:)
יש עוד למעלה מחודשיים ורצינו להבין מה המצב.

תודה לכל מי שיכול לתרום לידע שלנו.

יונתןמצפה
27-06-12, 19:43
ברוך הבא יאיר.
לפני הכל, אני ממליץ לך בחום להיכנס לפורום הזה: http://www.hike.co.il/forum_topics.asp?FID=8
תוכל למצוא שם הרבה מאד מידע בנושא הטמנות ומים, המסלול עצמו, ציוד, בטיחות ועוד.
הפורום פה מיועד בעיקר כדי לנסות ולתאם עם ג'יפאי שאולי מטייל באזור סביב המועד המבוקש ויוכל אולי לעזור.
אין כ"כ ג'יפאים שמטמינים מים ללא תשלום (לא יודע מה מצבה של ההטמנה בנחל גלד). הסיכוי היחיד הוא כאמור ג'יפאי שמטייל ומוכן לעשות טובה נקודתית (ולא כ"כ כדאי לסמוך על זה).

לגבי התכנית שלך:
לדעתי האישית, ראש השנה זה מוקדם מדי לקטע הדרומי. החום עשוי להיות בלתי נסבל בעליל וחמור מכך, להוביל למצב של סכנת חיים אמתית (ללא קשר לכמות המים וההטמנות שיש לך).
הייתי ממליץ להתחיל מהצפון ולהגיע לדרום כחודשיים אחרי, לקראת נובמבר.
לאלו שמתחילים בדרום מקובל להתחיל באזור מרץ-אפריל, ולהגיע לצפון בפריחה...
כל זה נכון שבעתיים אם אתם לא הלכים מנוסים וכשמטיילים עם ילדים.

להתחיל לתכנן חודשיים מראש זה לא כזה הרבה זמן. כמובן שאת ההטמנות כדאי להטמין כמה שיותר קרוב למועד ההגעה, אבל להתארגן מראש ולתכנן לוקח זמן.
במידה ואתם לא רגילים להליכה יום-יומית אינטנסיבית עם משקל, זה בדיוק הזמן להתחיל להיכנס לכושר.

כנס לפורום שבקישור!
בהצלחה

yairbunzel
28-06-12, 13:32
תודה יונתן על המידע.

אכן נושא הטמפרטורות מחייב זהירות רבה.
לצערי לא ניתן להזיז את החודש שבו נלך ברצף - מאמצע ספטמבר עד אמצע אוקטובר.
עד אז נלך את החצי הצפוני ב"תשלומים" פעמיים בשבוע קטע אחד כל פעם וניכנס שוב לכושר (יש נסיון בהליכה אבל צריך להוריד את החלודה...).
בדרום הרעיון הוא ללכת מוקדם בבוקר, לנוח בצל (שניקח איתנו) בשעות החמות ולהמשיך לקראת ערב. אם לא נצטרך לסחוב מים ליותר מיום אחד נחסוך 6-7 קילו לאדם. בימים עם עומס חום כבד במיוחד נצטרך לעצור או ללכת מעט.

אם יש עוד מידע על ההטמנות הקבועות או ישהוא שמגיע לאזור ומוכן לעזור - אשמח לשמוע.

ברוך הבא יאיר.
לפני הכל, אני ממליץ לך בחום להיכנס לפורום הזה: http://www.hike.co.il/forum_topics.asp?FID=8
תוכל למצוא שם הרבה מאד מידע בנושא הטמנות ומים, המסלול עצמו, ציוד, בטיחות ועוד.
הפורום פה מיועד בעיקר כדי לנסות ולתאם עם ג'יפאי שאולי מטייל באזור סביב המועד המבוקש ויוכל אולי לעזור.
אין כ"כ ג'יפאים שמטמינים מים ללא תשלום (לא יודע מה מצבה של ההטמנה בנחל גלד). הסיכוי היחיד הוא כאמור ג'יפאי שמטייל ומוכן לעשות טובה נקודתית (ולא כ"כ כדאי לסמוך על זה).

לגבי התכנית שלך:
לדעתי האישית, ראש השנה זה מוקדם מדי לקטע הדרומי. החום עשוי להיות בלתי נסבל בעליל וחמור מכך, להוביל למצב של סכנת חיים אמתית (ללא קשר לכמות המים וההטמנות שיש לך).
הייתי ממליץ להתחיל מהצפון ולהגיע לדרום כחודשיים אחרי, לקראת נובמבר.
לאלו שמתחילים בדרום מקובל להתחיל באזור מרץ-אפריל, ולהגיע לצפון בפריחה...
כל זה נכון שבעתיים אם אתם לא הלכים מנוסים וכשמטיילים עם ילדים.

להתחיל לתכנן חודשיים מראש זה לא כזה הרבה זמן. כמובן שאת ההטמנות כדאי להטמין כמה שיותר קרוב למועד ההגעה, אבל להתארגן מראש ולתכנן לוקח זמן.
במידה ואתם לא רגילים להליכה יום-יומית אינטנסיבית עם משקל, זה בדיוק הזמן להתחיל להיכנס לכושר.

כנס לפורום שבקישור!
בהצלחה

יונתןמצפה
28-06-12, 16:07
יאיר, אני יאלץ להעלות מעט הילוך באזהרה שלי לגבי הליכה בתאריך המדובר במדבר.
ספטמבר במדבר זה בדיוק אותו דבר כמו אוגוסט במדבר. אם היית אומר לי שאתה מתכוון ללכת לבד היית אומר לך שאתה עושה טעות שעשויה לעלות לך בחיים שלך...
אבל ללכת עם ילדים זה כבר ליגה אחרת של אחריות.
במקרה הזה, דעתי האישית (שמגובה בהרבה מאד נסיון, כולל הליכות רב יומיות במדבר באמצע יולי עם משקל כבד) היא חד משמעית לא!
האפשרות לסחוב מיים ליותר מיום אחד בכלל לא קיימת. לי כי זה 6-7 ק"ג יותר, אלא יותר בכיוון של 10-12 לאדם מבוגר (ליום אחד X שני ימים כן?). זה כולל בישולים והשלמת נוזלים מהיום בלילה.
לא יודע איזה צל אתם מתכוונים לסחוב, אבל צל קטן לא מספיק. הקרקע שלידך תהיה רותחת ואתה תתבשל מתחת לצל ברמות קשות! גם צל של רוב העצים לא מספיק בעונה הזו וצריך לבנות על צל מלא, טבעי. למצוא את זה בעונה הזו במדבר זה לא פשוט...

אני חוזר על הבקשה שלי שתכנס לפורום שצרפתי ותעלה שם את הסוגיה. זה לטובתך ולטובת ילדיך!
בני כמה הם אגב?

yairbunzel
29-06-12, 01:04
הבנים שלי יהיו בספטמבר בני 17 וחצי ושש עשרה.
העליתי את הנושא לפורום שהצעת:
http://www.hike.co.il/forum_posts.asp?TID=8490&PN=1&TPN=1
אשמח להמשיך שם...

rlzel
08-07-12, 00:14
אתה מוזמן לפנות אלי לגבי הטמנות ומנהלות באזור הדרום.

סער
26-07-12, 23:23
את האזהרות לגבי העיתוי שמעת...
גם את ההמלצה לפורום.
קצת מנסיוני האישי -
אפשרי וכדאי מאד לתכנן מילוי מים כל יום
הטמנות "קבועות" - לא לסמוך על זה! צא לסיבוב הטמנות משלך לפני היציאה לטיול (וצריך להקדיש מחשבה לאיך מטמינים, אחרת לא תמצא שם כלום כשתגיע אח"כ...)
אם אהיה בסביבה כשאתם שם - אעזור בשמחה.
שמור רשימת טלפונים של פקחים וג'יפאים שמקפיצים מים בתשלום. הם עשויים להציל אותך כשתגלה שנגנבה לך הטמנה...
יש עדיין חבר'ה משכמם ומעלה שיהיו מוכנים לפגוש אותך בדרך עם שישיית מים, אני מאמין שתמצא אותם פה

תכנון המסלול - ממליץ להתחיל מאזור ב.גוברין פחות או יותר, כדי להגיע לקטעי הדרום ה"אמיתי" בכושר טוב. זה מאד משפיע.
עדיף להתחיל ללכת בערך שעה לפני אור ראשון, לנוח בצל טבעי בין 11-16, וללכת שוב בערב (אין באמת אף אופציה אחרת...).

אם תרצה לשמוע עוד - פנה בפרטי.
תהנו.

-->