PDA

צפייה בגרסה מלאה : עזרה! כלב תקף את כלבי

benb
29-06-12, 14:22
לפני שעתיים אישיתי יצאה לזרוק זבל ( אנחנו גרים במושב) והכלב שלי מסוג פקינז יצא בעקבותיה
הכלב אף פעם לא מורשה לצאת מגבולות החצר ולרוע מזלי הפעם הוא ראה בחוץ שכן שמטייל עם הכלבים שלו והצליח לחמוק החוצה
הוא רץ לכיוונם ריחרח קצת ( מדובר בזאב כנעני נראה לי ובאמסטף) פתאום משום מקום האמסטף החליט לנשוך את הכלב שלי בראש ולטלט אותו באוויר ולרוץ איתו בפה איך הוא הצליח לרוץ איתו? השכן החביב החליט לשחרר את הכלב ושמט את הרצועה מידיו.
שמעתי את הצעקות מבחוץ וישר רצתי ריצת עמוק יחף (כל הרגליים שלי עם כוויות וחתכים ) על הכורכר והאספלט עד סוף הרחוב למצוא את הכלב שכבר שוחרר ממלתעות הבהמה וברח .
לאחר הרגעת הכלב ובדיקה לא נראו סימני נשיכה רציניים או עמוקים חוץ מחתך באיזור הלסת שלא מצריך טיפול דחוף או תפירה
כרגע אני באמת עובד עצות מה לעשות עם השכן
חיפשתי עליו קצת ברשת ומסתבר לי שיש לו 3 תיקים פתוחים במשטרה על כלביו שתקפו כלבים ואף אחד שכלביו תקפו אדם במושב וריצה על כך 8 חודשי מאסר בפועל
אשמח לעזרה
שבת שלום

BackDoorMan
29-06-12, 14:30
אם הכלב שלך חמק החוצה, והכלב שלו היה נתון ברצועה בעת התקיפה לדעתי אתה יכול לעשות מעט מאוד.
אולי לתבוע אותו על כך שהכלב שלו לא היה נתון במחסום, מצד שני הוא יכול לטעון שלך היתה רשלנות תורמת, בקיצור בעיה.

benb
29-06-12, 14:38
אין ספק שהכלב שלי לא היה אמור להיות בחוץ
אבל שקרה המקרה הוא פשוט שיחרר את הכלב שלו שזה חתיכת בהמה ובמזל הכלב שלי חי עכשיו
בכל מקרה זה כנראה סוג של הובי אצלו לשסע את הכלבים על כלבים אחרים וחתולים
השאלה אם יש דרך למנוע את הפעם הבאה
בכל זאת הוא שיחרר את הכלב במכוון ולא נראה לי שפחד מהכלב שלי שהוא בגודל של הנעל שלו

tooshey
29-06-12, 14:55
אמסטף נכלל בשמונת הגזעים שהוגדרו ע"י המחוקק כ "כלב מסוכן", וחלות הוראות מיוחדות לגבי היתר אחזקה לכלבים אלו.
חפש בגוגל תחת "חוק כלבים מסוכנים".
לדעתי, חבל על הדיבורים, פנה מיד לווטרינר העירוני/איזורי ודווח לו על המקרה.
אם נפגע גם אדם ע"י הכלב, פנה למשרד הבריאות.
פעולות אלו יכניסו את הכלב להסגר מיידי.
קח עו"ד ותבע את השכן ככה שלא ישאר לו כסף לאוכל, ובטח לא להאכיל כלב...

בברכה,טושי

shmil
29-06-12, 15:50
גש למשטרה, אתה או אשתך ותגיש תלונה.
עם אישור הגשת התלונה גש לעירייה / מועצה מקומית/אזורית, ותתלונן גם שם.
לגבי התביעה - כעורך דין אני ממליץ לך לא להגיש תביעה אם אין לך נזק מוכח ומגובה בקבלות. חבל על זמנך ועל הכסף שתשלם. לקבל פיצוי ללא הוכחת נזק זה משהו לא פשוט לאזרח מן המניין.

נקודה נוספת למחשבה - ציינת בעצמך מי האדם. כדאי שתשב עם עצמך ותריץ לעצמך מקרים ותגובות בראש.

ניר ל
29-06-12, 16:09
במקרה שלך - תודה לאל שזה נגמר ככה. האמסטף עשה את מה שטבוע לו בגנים , לבעלים יש רשלנות תורמת כיוון שלכלב לא היה זמם , אבל עיקר הרשלנות היא כנראה שלכם. מקווה שהפקינז למד לקח ...

ishc
29-06-12, 17:58
החוק לגבי כלבים מסוכנים לא תקף עם הכלב מעורב.
גש למשטרה ולעירייה כמו שייעצו לך ותגיש תלונה ושחרר מהעניין.

itayhi
29-06-12, 18:17
צחי,
החוק תקף לפי מה שכתוב ברשיון של הכלב.
אם הוטרינר עשה V ברובליקת ה"מסוכן" אז הכלב מסוכן ולבית המשפט לא אכפת שזה צ'יוואוואה...

יש לי פיטבולית מעורבת בת 10, ראית אותה. היא פחות מסוכנת מזבוב. אבל הוטרינר החליט שהיא מזן "מסוכן", סימן V במקום המתאים
וזהו. לדיראון עולם היא תחשב מסוכנת.

איתי

JustDoB
29-06-12, 18:47
נקודה נוספת למחשבה - ציינת בעצמך מי האדם. כדאי שתשב עם עצמך ותריץ לעצמך מקרים ותגובות בראש.

+1...

gp1
29-06-12, 19:03
צחי . ועל מה בדיוק התלונה ?
החוק שווה לכל הכלבים ולא משנה הגזע : המחזיק בכלב לא יאפשר את יציאתו מתחומי חצרו/ביתו אלא אם כן הכלב מוחזק בידי אדם המסוגל לשלוט בו באמצעות רצועה שאורכה לא יעלה על 5 מטר.
הכלב של השכן היה מוחזק ברצועה , והכלב שלו משוחרר . הכלב שלו קרב לכלב השכן והחל להתגרות בו . והכלב של השכן היה מוחזק ואז הכלב שלו תקף. אם גדלת כלבים אז אולי אתה יודע שיש כלבים קטנים שהם מפגרים והם לא פוחדים לתקוף כלב גדול מהם בכל מקום ובעיקר סמוך לטריטוריה שלהם .( רק שלנו זה נראה תמיד שהגדול תוקף -- ראית פעם ערסים רבים ?? תמיד הקטן הוא שמתגרה מחמם ולרוב גם מכה ראשון ואז,,, הגדול נכנס לפעולה)
דרך אגב בישוב כפרי הכלב חייב לפי החוק להיות רשום אצל וטרינר המועצה האיזורית , נושא שבב ולבעליו מונפק רשיון אחזקת כלב . ברשיון כתוב את פרטי הבעלים שם הכלב מס' השבב צבע וגזע . יש סיכוי גדול מאוד שלשכן כתוב ברשיון הכלב שאתה זיהית כאמסטף , גזע : מעורב .

BackDoorMan
29-06-12, 20:52
אין ספק שהכלב שלי לא היה אמור להיות בחוץ
אבל שקרה המקרה הוא פשוט שיחרר את הכלב שלו שזה חתיכת בהמה ובמזל הכלב שלי חי עכשיו
בכל מקרה זה כנראה סוג של הובי אצלו לשסע את הכלבים על כלבים אחרים וחתולים
השאלה אם יש דרך למנוע את הפעם הבאה
בכל זאת הוא שיחרר את הכלב במכוון ולא נראה לי שפחד מהכלב שלי שהוא בגודל של הנעל שלו

אתה מבין שזה מילה שלך כנגד שלו ?
אם הוא לא חושש מתיק פלילי וישב במעצרים, מה ימנע ממנו לשקר ולומר שהכלב השתחרר לו במקרה? ואיך תוכיח שהוא משקר ?
ללא תיעוד, גם ידי השופט כבולות.

benb
29-06-12, 23:17
כל התגובות נכונות, כעיקרון אין לי כוונה להגיש תלונה
אלא להתנחם בעובדה שהקטנציק נוחר כהרגלו ולא מריח פרחים מלמטה
ולקבל כמו גבר את העובדה שיצאתי טמבל ורצתי על הכורכר והאספלט ועכשיו אני סובל מכוויות וחתכים ובקושי מסוגל ללכת להשתין
השאלה איך מונעים את הפעם הבאה שילד שמשחק בחוץ יינשך כי אני כל כך רואה את הכתובת על הקיר
הכלבים שלו רעים וביום שאחד יברח החוצה יהיה אסון
ושוב הבנאדם נחשב לאיימת המושב וכולם מפחדים ממנו ככה שאין עם מי לדבר

סולי
30-06-12, 09:39
אני יכול לתרום מנסיוני , ארוע דומה אך שונה בקיבוץ, כלב ובעלים עם היסטוריה, כלב מסוג סלוקי,
רק שהכלב לא תקף את הכלב שלי.. הבעלים תקף אותי כשהערתי לו על כך שהכלב משוטט בקיבוץ ומציק לכלבי.
הבעלים ידוע כאדם בעייתי, רק מהסיבה הזו לא הסכמתי לוותר, הגשתי נגדו תלונה.
שבוע אח"כ מישהי נוספת בקיבוץ התלוננה על הכלב המשוטט , אבל לא אצל הבעלים, אלא אצל השירות הווטרינרי שמסר לבעלים את שם המתלוננת, והוא הגיע לביתה לאיים עליה בל תעשה זאת שוב.
שתי תלונות במשטרה, על תקיפה ואיומים הרגיעו את הבחור בינתיים...
אני מציע לך לא לוותר, זאת אחת מהסיבות שיש אנשים שמטילים אימה..., אנשים מהצד מפחדים לעשות משהו , מה שמעצים את האנשים האלימים הללו ובסוף שומעים על כך בחדשות.

BackDoorMan
30-06-12, 09:53
תרסיס פלפל, יעיל נגד כלבים ובני אדם כאחד.
ולגבי הבנאדם... אם הוא לא חושש משכן אחד, הוא כן יחשוש מ 4 ויותר שכנים נחושים.
בקיצור, כדאי למצוא עוד נפגעים או נפגעים פוטנציאלים ולאחד שורות נגדו.

BlackStar
30-06-12, 11:25
אין לך חברים במושב ?
במושבים ככה פותרים בעיות ( לא כמו בקיבוץ )
נגיד ותלך למשטרע ויגלגלו אותך מהמדרגות שתגיש תלונה שהכלב שלו נשך את הכלב שלך .... ומה ?

קח לום ושבור לאיש תראש
למזלי הכלב שלי לא משאיר עקבות אחרי שאוכל כלבים אחרים אני חושב שהוא בולע ולא ויורק שאריות של פקינזים וחתולים וכו :)

61096

boaz avrahami
30-06-12, 11:40
לא הבנתי, אתה מחזיק כלב קוקסינל ומתלונן שהערס השכונתי לועס אותו ועוד בשטח ציבורי?

תחליף לכלב קצת יותר קשוח או שתשמור ששלך לא יצא מפתח הבית :-)

omri_t
30-06-12, 12:32
פרצופה של המדינה...

שני כלבים רבו, כדרך הטבע אגב.
וכולם רצים למשטרה ואוספים חברים ומביאים גם לום.

מה נסגר איתכם????

זה שסיפר לנו החבר הנכבד שהאיש הוא איימת המושב לא אומר שהוא עשה משהו רע לחברנו פותח השרשור.
זה לא אומר שיש סיבה להכות אותו או לתבוע אותו.
בסופו של דבר הוא הלך במושב עם כלב קשור ולחברנו ברח הכלב מהבית ורץ אל הנ"ל.

מקרה אולי דומה קרה לנו, הכלבה ברחה מהחצר המגודרת, נשכה אישה על אופניים. ביס קטן שעשה סימן כחול בלי דם.
כמובן התנצלנו והסברנו. הכלבה הלכה להסגר. ואנחנו זומנו לתת עדות במשטרה.
במזל המשטרה החליטה לסגור את התיק.
קנינו לאישה הנכבדה ג'ינס חדש וסלסלת שוקולדים.
אז גם אני אימת המושב, שמדגל המון כלבים גדולים ושחורים- זה הופך אותי לעבריין?? צריך לבוא אליי עם לום הביתה??
הגיוני שאם האישה היתה פותחת כאן שרשור זו ההמלצה שהיינו נותנים לה.
(יש לי גם ג'יפ סופה, בטח זה מתייג אותי כערס דורס צבים ומחזק את הצורך להכות אותי בעיניי רבים)

שלושים ומשהו שנים אני כאן במושב.
פעמיים בילדות חטפתי נשיכות לא קלות מכלבים של אחרים במושב שהסתיימו בחדרי ניתוח.
תמיד גידלנו בבית כלבים, הרבה, 3 או 4 ו5 במקביל- להקות כלבים.
חלקם היו קריזיונרים ולכן היו קשורים (לא מדבר על מיני מסוכנים כלבים אלימים אלא כלבים ששנאו טרקטורונים או אופנועים וכו')
האחרים הסתובבו חופשי, בלי גדרות וחומות- מושב אתם יודעים (או שלא...)
נכון, שהיום השתננו, שגם במושב כבר כמעט אין כלבים לא קשרים.
נכון שאם חלילה את הילד שלי היה נושך כלב לא הייתי מקבל זאת בסלחנות כמו שהוריי קיבלו זאת.
אבל מפה ועד איסוף חברים ולומים כי שני כלבים רבו... המרחק מאוד-מאוד גדול.

חם, לח, וכולנו עצבניים ומדברים וכותבים הרבה שטויות.
פה זה עוד בסביבה הוירטואלית. אבל ברחובות ילדים בני 16 שוחטים קשישים כי משעמם להם.
בים דוקרים ועל חניה רוצחים - תחשבו קצת לפני שאתם מתנסחים ככה.

פרצופה של המדינה....

סולי
30-06-12, 12:45
אולי אתה צודק עומרי לגבי הלום וחברים...
אבל לגבי משטרה, טעות ביידך.
אם כמו שהבחור אמר לאדם יש עבר וגם לכלב, מאוד דומה כמו המקרה שלי..
אין שום סיבה לקבל זאת בסלחנות, אין סיבהשכלב עם היסטוריה של תקיפות יחמוק ויסתובב חופשי, זו רשלנות של הבעלים.
זה לא סתם ריב על טריטוריה בין כלבים.., הבעלים של הכלב היה צריך לדעת לשמור עליו טוב יותר כבר מהתקיפה הראשונה, אבל נראה שזה מזיז לו את ..

benb
30-06-12, 14:33
לא צריך להגזים הבחור בן 60 אבל מהסוג שזורק ז.. על כולם הוא אנטי ממסדי ועושה הרבה דווקא
בקיצור יש לו את כל הזמן בעולם לרדת לך לחיים בדרכים הכי מעצבנות כמו לראות את הפרצוף האיימישי שלו כל בוקר
מרוב שהוא פחדן כנראה הוא תמיד מסתובב עם הכלבים שלא יוכלו להתקרב אליו
ועומרי זה בדיוק מה שחשבתי לעשות להעביר לו מסר שיתנצל ( ואולי על הדרך יבין שצריך לשים להם זמם)
ואם לו אז אני אתלונן במחלקה הווטרינרית וזה ממש לא מתוך כבוד או משהו אלא למען הילדים הקטנים שמתחילים את החופש ומשחקים בחוץ

avishon
30-06-12, 16:30
...חם, לח, וכולנו עצבניים ומדברים וכותבים הרבה שטויות.
פה זה עוד בסביבה הוירטואלית. אבל ברחובות ילדים בני 16 שוחטים קשישים כי משעמם להם.

נאה דרשת !

stavamrosi
30-06-12, 17:03
ובנימה אופטימית זו, סור עם הכלב שלך לבית חוליםפ וטרינרי ושלם 250 שח ובצע צילום חזה וחלל הבטן במיידי!!!

בכלבים ובמיוחד בפיקנזים בעלי רעמת שיער לא רואים את הפגיעה במקום , ואתה כמו כול אחד אחר מחפש
מחפש המטומה פנימים בצבע עז, אבל אתה לא תצליח לראות לפחות לא בשעות הקרובות...

הכלב יהיה בטראומה בשבועות הקרובים, אל תלחץ עליו ותהיה עדין איתו... יעבורו מס חודשים עד שיחזור לעצמו...
ועדיף שהוא לא יראה את הכלב שנשך אותו, כי הם זוכרים.. במיוחד פיקנזים.

ניר ל
30-06-12, 17:37
ובנימה אופטימית זו, סור עם הכלב שלך לבית חוליםפ וטרינרי ושלם 250 שח ובצע צילום חזה וחלל הבטן במיידי!!!

בכלבים ובמיוחד בפיקנזים בעלי רעמת שיער לא רואים את הפגיעה במקום , ואתה כמו כול אחד אחר מחפש
מחפש המטומה פנימים בצבע עז, אבל אתה לא תצליח לראות לפחות לא בשעות הקרובות...

הכלב יהיה בטראומה בשבועות הקרובים, אל תלחץ עליו ותהיה עדין איתו... יעבורו מס חודשים עד שיחזור לעצמו...
ועדיף שהוא לא יראה את הכלב שנשך אותו, כי הם זוכרים.. במיוחד פיקנזים.

+1

לשכנים נפל החתול מקומה שביעית .... הוא כנראה נראה שלם ולא הראה סימנים מדאיגים . אז הם היו בטוחים שבסה"כ הוא ביזבז נשמה .... אבל הוא מת כעבור מס' ימים כתוצאה מפגיעות פנימיות.

zviki
30-06-12, 18:18
לא קשור, אבל אם אתם כבר מעלים את נושא בע"ח .
נעלמה לי חתולה מהבית,ידוע שחתולים לפעמים מגיעים למקומות שהם אינם יכולים לצאת משם בכוחות עצמם. אחרי יותר מ3 שבועות מצאתי אותה בחדר המעלית.שרדה ללא אוכל ומים כל התקופה [3 שבועות] . כחושה,צרודה ,יבשה וטראומטית וזו חתולה בייתית מפונקת ולא חתולת חצר. עכשיו ישנה ללא הפסקה. אם היו מספרים לי את זה........לא הייתי מאמין. מילא אוכל ....אבל בלי טיפת מים? אני מתחיל להאמין בעניין הזה של 9 נשמות. :)

yes1952
30-06-12, 23:22
צביקי
לחתולים אין תשע נשמות אבל יש להם אהבת אין קץ למי שמטפל בהם
והיא שרדה רק בכדי להגיד לך--אל תעיז לתת לי לצאת לבד
ומי שלא ראה אותך עם החתולים לא יבין איזה קשר מיוחד ומדהים יש להם איתך ולך איתם
יוסי

revi3
01-07-12, 00:20
צביקי, אתה דובר חתולית?:)

Ronyo
01-07-12, 00:25
תתקשר לבין דודה שלי עורך דין רוני מושה ב 04-852-3383 או 04-837-6946
גם תמסור לו ד"ש ממני. הוא ישמח לדבר אתך.

zviki
01-07-12, 01:03
קצת סטינו מנושא השרשור [הכלב שננשך] אבל:
רק מי שאיבד חיית מחמד אהובה יכול להבין את האושר המציף כאשר היא חוזרת בריאה ושלמה אם כי קצת תשושה.

gp1
01-07-12, 09:50
אולי אתה צודק עומרי לגבי הלום וחברים...
אבל לגבי משטרה, טעות ביידך.
אם כמו שהבחור אמר לאדם יש עבר וגם לכלב, מאוד דומה כמו המקרה שלי..
אין שום סיבה לקבל זאת בסלחנות, אין סיבהשכלב עם היסטוריה של תקיפות יחמוק ויסתובב חופשי, זו רשלנות של הבעלים.
זה לא סתם ריב על טריטוריה בין כלבים.., הבעלים של הכלב היה צריך לדעת לשמור עליו טוב יותר כבר מהתקיפה הראשונה, אבל נראה שזה מזיז לו את ..

הכלב הננשך היה משוחרר . והנושך קשור . העבריין זה הבעלים של הכלב המשוחרר . אפילו שהוא נלעס . להיפך . ההוכחה היא שבעל הכלב שפותח השירשור קבע שיש לו עבר רע , הפנים את העבר והוליך את כלבו קשור בציבור. וציית לחוק כיאה לאזרח שומר חוק ( צויין כאן שהוא שילם את חובו לחברה - אז הוא כנראה השתקם).

זה בערך כמו שתקפוץ לפני רכב נוסע בכביש החוף ותדרס ולנהג יש 4 הרשעות קודמות. אז מי אשם ?

sos4u
01-07-12, 11:24
פרצופה של המדינה...

שני כלבים רבו, כדרך הטבע אגב.
וכולם רצים למשטרה ואוספים חברים ומביאים גם לום.

חם, לח, וכולנו עצבניים ומדברים וכותבים הרבה שטויות.

פרצופה של המדינה....

צודק לגמרי.
אח"כ טוענים ובצדק שנוער בסך הכל מקצין את ההתנהגות שלנו . יש משהו בדברים.

אוקטבה
01-07-12, 16:36
אני מעוניין לשפוך קצת אור על הנושא מזוית מעט שונה.
אני מגדל שני כלבי אמסטף כ10 שנים.
הכלבים כמובן מחוסנים ומטופלים כמו ילדים.
הכלבים טובי מזג ואוהבי אדם אך שונאים חתולים וחיות אחרות.
לפני כשנה וחצי עברתי ליישוב אחר מזה שגרתי בו בחמש עשרה השנים הקודמות.
עקב דעות קדומות נוצר
""עליהום" על הכלבים שלי וכתוצאה מזה גם עלי
המצב הפך ליותר חמור כאשר כלב משוטט הכניס את הראש שלו דרך השער הנעול שלי ותקף את הכלבים.
כמובן שגם הוא נפגע.
זה קרה עוד פעם אחת ואז שמתי רשת על השער הנעול כדי שאי אפשר יהיה להכניס שום חלק לחצר.
ואז קיבלתי מכתב מהוטרינר המחוזי שאני מחזיק כלבים מסוכנים ללא רשיון ועוד ועוד עברות.
כמובן שאין קשר בין המכתב למציאות(הייתי בעברי יו"ר הועד המקומי ואני מקפיד על קיום החוק)
רק לאחר שיחה איתו והבהרת העניין כמו גם ביקור לראות שהחצר מגודרת והכלבים המשוטטים תקפו נסגר העניין.
יש בארץ סטיגמה על כחבי אמסטף כי אנשים לא מבינים שכל כלב מעל 20 קילו מסוכן.
היה לי כלב זאב שתקף אתי בגלל גידול בראש
אז מה כל כלבי הזאב מסוכנים?

אנשים הם מסוכנים וסטיגמות הם בעיתיות.

שימו לב כע האיש הלך עם כלב קשור לפי החוק.

בהחלט יכול להיות שהרצועה נשמטה לו תוך כדי הבלאגן?

אך תמהרו לחפש אנשים עם לום כי לא יודעים איך זה יגמר.

בישוב הקודם כשגידלתי את הזאב היו שני שכנים שבאופו קבוע שיסו את הכלבים שלהםב כלב שלי.

הכלבים שלי מעולם לא יצאו מהחצר ללא רצועה אבל בכל פעם שהכלבים ההם התקרבו שיחררתי את הכלב כדי למנוע פגיעה בו.

יום טוב ורגוע לכולם.

שבו במזגן שתו משהו קר ואל תפתרו דברים באלימות

צחי

-->