PDA

צפייה בגרסה מלאה : איך מחלצים רכב (ויטארה 96) ? האם יש נקודות לעיגון החגורות מעבר לוו הקטן שבא עם הרכב?

ys101
29-06-12, 17:31
האם ניתן לחבר רצועה כך שהרכב ימשך מהמרכז?

shmil
29-06-12, 17:47
במרבית כלי הרכב הקיימים כיום ממש לא מולמץ למשוך מהמרכז בתצורה בא הם מגיעים מהיצרן.
נהפוך הוא - למשוך דווקא משתי קורות השלדה, אם כאלו קימות, אבל באופן שווה, ולא לגרום להפעלת מאמצים בכיוונים לא רצויים..
אם תהיה יותר ספציפי לגבי סוג הרכב, התשובה תהיה יותר עניינית.

ys101
29-06-12, 17:51
ראשית, תודה רבה.
מדובר ב סוזוקי ויטארה 96

asafk
30-06-12, 12:54
במקרה של ויטרה 96 - מאחור יש סרן, נכון? הסרן הוא נקודת החיבור החזקה ביותר.
מלפנים - תצטרך להוסיף נקודות עיגון מיוחדות. גם מאחור מומלץ, כי לא תמיד נוח להגיע לסרן.
בכל מקרה, נקודות העיגון המקוריות אינן מיועדות לחילוץ.

אסף.

raanan
30-06-12, 13:12
במקרה של ויטרה 96 - מאחור יש סרן, נכון? הסרן הוא נקודת החיבור החזקה ביותר.
מלפנים - תצטרך להוסיף נקודות עיגון מיוחדות. גם מאחור מומלץ, כי לא תמיד נוח להגיע לסרן.
בכל מקרה, נקודות העיגון המקוריות אינן מיועדות לחילוץ.

אסף.
אסף, אל תהיה כזה נחרץ.
אני משכתי פראדו קצר והעלתי אותו מדרגה קשה בצוקי גיתה.
כן כן עם אותו לולאה מקורית שמרותכת לשילדה מאחור.
הלולאה ממוט ברזל בקוטר 10 או 12 ממ' .
אגב, ממליץ לבעלי הויטארות לשכפל אותה לולאה ולרתך גם לקצה הקורה שמאלית אחורית.

רענן

ronen7k
30-06-12, 13:45
ואם מותקן וו גרירה מאחור , עדיף להשתמש איתו מאשר לקשור לסרן ?

raanan
30-06-12, 13:48
בוודאי !
אני בכלל מסתייג מקשירה לסרן. עלולים לפגוע בצנרת הבלמים שעוברת על הסרן .

רענן

asafk
30-06-12, 13:54
אסף, אל תהיה כזה נחרץ.
אני משכתי פראדו קצר והעלתי אותו מדרגה קשה בצוקי גיתה.
כן כן עם אותו לולאה מקורית שמרותכת לשילדה מאחור.
הלולאה ממוט ברזל בקוטר 10 או 12 ממ' .
אגב, ממליץ לבעלי הויטארות לשכפל אותה לולאה ולרתך גם לקצה הקורה שמאלית אחורית.

רענן

כמו בדיון אחר שמתנהל כאן בימים האחרונים- זה שעשית משהו, והצלחת - לא אומר שהאמצעי מיועד למשימה. הלולאה הזו לא מושכת את הרכב באופן מאוזן. לגרור רכב אחר על הגלגלים (גם על מכשול), לא דומה לחילוץ (למשל) מבוץ. כל מקרה לגופו.
אני לא אומר שאי אפשר קטגורית להשתמש בנקודת העיגון המקורית - אבל זו נקודת עיגון, ולא נקודת חילוץ. היא לא מיועדת לחילוץ.
כיוון שהיא די חזקה - שכפול שלה כפי שהמלצת - ועל ידי זה יצירת שתי נקודות סימטריות ביניהן ניתן לקושר רצועת רסן - בהחלט יכול להיות פתרון סביר. רק לא לשכוח שנקודת התורפה היא או הריתוך או הפח של השלדה.

אל תשכח גם ששיקול הדעת שלך, לאור הנסיון שיש לך, הוא יותר טוב משל גולש מתחיל שמחפש המלצה והכוונה במה להשתמש לחילוץ הרכב..

אסף.

asafk
30-06-12, 13:55

אם הוא מותקן היטב - זו נקודת חילוץ טוב ומאוזנת, ובוודאי נוחה יותר לשימוש מהסרן.

אסף.

raanan
30-06-12, 14:55
הלולאה הזו לא מושכת את הרכב באופן מאוזן. לגרור רכב אחר על הגלגלים (גם על מכשול), לא דומה לחילוץ (למשל) מבוץ.
לא מתכנן להתנצח איתך . אבל,
עם מעט מאמץ אני אמצא סרטון איך אני מחלץ מבוץ טובעני בירקון ויטארה ארוכה אחרת.
כנ"ל טרופר דיזל קצר (בעל הרכב חבר באתר) שגם זכה לעזרה מאותה ויטארה.
כמובן שזה לא מיטבי כמו משיכה מרצועת רסן שמחוברת לשני צידי הקורות. אבל,
לעיתים זה מה יש. וכמובן שהכול צריך להעשות בשיקול דעת ובבטיחות.

אני לא אומר שאי אפשר קטגורית להשתמש בנקודת העיגון המקורית - אבל זו נקודת עיגון, ולא נקודת חילוץ. היא לא מיועדת לחילוץ.
אני חושב שאני יודע מדוע אתה סקפטי,
היום ברכבים החדשים לולאות אלו חלשות בצורה קיצונית ותפקידם רק לעגן הרכב בהובלה על המשאית.

כיוון שהיא די חזקה - שכפול שלה כפי שהמלצת - ועל ידי זה יצירת שתי נקודות סימטריות ביניהן ניתן לקושר רצועת רסן - בהחלט יכול להיות פתרון סביר. רק לא לשכוח שנקודת התורפה היא או הריתוך או הפח של השלדה.
אם ייצא לך, תציץ על הלולאה בויטארת הישנות, אז תראה עד כמה היא "בריאה" ומרותכת היטב לקורת השילדה.
כמו שציינת, שיכפול שלה ושימוש ברצועת רסן, יהווה פיתרון זול ולדעתי הרבה יותר מסביר (בפרט שבד"כ הג'יפונים מחלצים בינם לעצמם ולא סופות ו SUV בגודל מלא).

רענן

asafk
30-06-12, 15:21
סבבה, רענן.
אין ויכוח - הנקודה הבודדת הזו מאחורה מספקת כשלעצמה למרות שזה לא הייעוד שלה. אבל נקודה אחת במקרים רבים מדי לא מספיקה לחילוצים מורכבים - ושוב, הנסיון שלך שווה הרבה מאוד כשמדובר בחילוץ - ולא תמיד ג'יפאי לא מנוסה יבחין כשמשהו לא עובד נכון, ולכן הוא יהיה חייב נקודה נוספת, חזקה לפחת כמו הראשונה.

אסף.

motorica.net
04-07-12, 11:50
בויטרה בקצה המרכב יש צינור חלול שמקשר בין 2 קורות המרכב.
אפשר לייצר מוט שעובר דרכו ואליו מחברים שאקלים לחלוקת עומס, יש אפילו מוצר מדף.

GodsFather
04-07-12, 11:56
ממתי וו גרירה הוא אמצעי חילוץ ? ?

raanan
04-07-12, 12:22
ממתי וו גרירה הוא אמצעי חילוץ ? ?
למה ? מה הבעיה עם וו גרירה "בריא" ?

רענן

GodsFather
04-07-12, 12:25
תגדיר בריא.

raanan
04-07-12, 12:35
תגדיר בריא.
קורה רוחבית שמקשרת בין האורכיות ועליה מותקן תפוח גרירה גדול (ניתן לחבר אליו כול עגלה או כלי מכני גדול).
לדעתך זה לא מספק בשביל גרירה וחילוץ ?

רענן

61581

GodsFather
04-07-12, 12:41
אם מסתכלים על הנחיות גרירה של וו גרירה, רואים שהוא יכול/אמור לשאת משקל מסוים בתנאי כביש. נאמר וזה מגיע עם מקדם בטחון מסוים (אני לא מתקין מקצועי, אין לי מושג לנתון המדויק אבל אין ספק שיש מקדם בטחון) אבל האם אתה יודע מה העומס שיעמוד על כזה וו כשאתה מחלץ מישהו שתקוע בבוץ או מרים אותו במעלה וכד' ? יש לך גם עומס משקלי אחר וגם זוית גרירה אחרת.

אני לא פוסל את כל ווי הגרירה שקיימים, כי ברור שיש כאלה שיכולים לשאת עומסים גדולים, אבל זה לא הופך כל וו גרירה של מזדה 6 לכזה שיכול לחלץ רכבים תקועים.

היה על זה פעם דיון בפורום אחר ולדעתי גם פה ואנשים זעקו את זה די בקול רם... לכן הפליאה שלי לתמיכה הזו פתאום.

raanan
04-07-12, 13:24
אני לא פוסל את כל ווי הגרירה שקיימים, כי ברור שיש כאלה שיכולים לשאת עומסים גדולים, אבל זה לא הופך כל וו גרירה של מזדה 6 לכזה שיכול לחלץ רכבים תקועים.

היה על זה פעם דיון בפורום אחר ולדעתי גם פה ואנשים זעקו את זה די בקול רם... לכן הפליאה שלי לתמיכה הזו פתאום.
הוו אצלי "קצת" יותר מסיבי משל מזדה 6 ...

האמת לא הקדשתי לנושא יותר מידיי מחשבה.
פשוט ראיתי את צורת החיבור והמסיביות של הוו והתפוח עצמו והחלטתי שבמקרה הצורך זאת נקודת החילוץ והגרירה שלי.
בכול אופן, כבר נמשכתי לאחור ע"י רוביקון מתוך בור בוץ ולא קרה דבר.
בנוסף, אני זוכר פאג'רו בנזין קצר מעלה ביואיק רנדוו מעלה רציני עם אותו וו ותפוח גרירה ללא כול בעיה.
המצחיק הוא שהביואיק נגררה ברוורס כי אין לה מקדימה אוזן גרירה נורמלית.

רענן

GodsFather
04-07-12, 13:45
פעם חילצתי פוראנר שהיה שקוע בבוץ פלמחים עד גובה הדלת עם רצועת ראצ'ט של צה"ל ברוחב של 5-7 ס"מ... ועוד במשיכות "מכה". זה היה אחרי שעם אותה רצועה חילצתי גם איסוזו טרופר ארוך מאותה ביצה ובאותו האופן. זה היה עם CJ7 שעף את הבוץ הזה כמו אימפרזה טורבו בכביש 6.

זה אומר שמה שעשיתי היה נכון ? אני לא הטיפוס שמאמין במזל, אבל אלה שכן היו אומרים שהאלה של המזל הייתה איתנו שם בביצה.

יש מבין ?

raanan
04-07-12, 13:55
יש מבין ?
לא !
אוזני הגרירה של הויטארה לא טובים. וו גרירה ותפוח מסיבי לא טוב.
כנראה שכול מה שקיים לא מספיק טוב בתאוריה ולמקלדת. אך מצד שני,
עבד, עובד, וכנראה ימשיך לעבוד אצלי ואצל אחרים.

רענן

asafk
04-07-12, 14:34
אמיר, במקרה של הויטרה ולא רק - וו הגרירה בד"כ מחובר ישירות לשלדה, עם שתי "אזניים" שמחוברות בברגים לקורות האורך בדיוק כמו שהיית מחבר אוזן חילוץ. בין שתי האזניים האלו מחוברת קורה מסיבית, ואליה הוו.
אין שום מניעה לחלץ עם החיבור הזה.

יש ווי גרירה שמחוברים באופן שמאפשר להם להסתובב סביב בורג החיבור לשלדה במידה ומופעל עליהם עומס גדול מדי - וזה מתכון בטוח לעשות נזק לשלדה - היה לי כזה וו גרירה בניבה למשל. אז כל מקרה לגופו, וברוב הג'יפים הסידור של הוו גרירה הוא חזק מאוד.

אסף.

GodsFather
05-07-12, 04:40
יפה, אז הצלחתי להוריד אתכם מ"תמיד זה בסדר" ל"רוב הפעמים זה בסדר".

-->