PDA

צפייה בגרסה מלאה : התלבטות קשה בהחלטת קנייה דודג' או סלבראדו

בשאר
30-06-12, 17:28
אהלן חברים,
אני חדש פה, ויש לי נסייון עם הרבה רכבים וטנדרים רגילים,
אני עצמאי ועובד טכנאי ומתקין, ויש לי עכשיו טנדר איסוזו דימקס ומרוצה ממנו מאוד.
ראיתי את הטנדרים הגדולים פורד ודודג' ושברולט ונדלקתי עליהם,
וראיתי שיותר משתלם לי לקנות טנדר כזה מאשר לקנות טנדר קטן יותר היום,
אז ההטלבטות שלי היא בין השברולט סלבראדו קבינה וחצי או דודג' ראם,
רציתי לשמוע מבעלי נסיון ברכבים האלה מה ההבדלים ביניהם?
מי יותר זול לאחזקה?
איזה מהם עדיף בצריכת הסולר? והאם ההבדל בינהם גדול משמעותית?
ובתכל'ס מי יותר חזק ומפנק על הכביש? ומי יותר איכותי ועמיד לאורך זמן?

הדרישות שלי מהטנדר זה ארגז סגור עד גובה הקבינה, יש לי כלים במשקל 500 קילו בערך שהם תמיד מועמסים על הרכב זה משקל כבוע ולפעמים אני מעמיס עוד איזה 200-300 קילו אבל זה רק לפעמים, ויש לי גם עגלה קטנה של 700 קילו שלפעמים היא עמוסה וגורר אותה אבל לא הרבה, אני לא נוסע בשטח אבל מעדיף שיהיה לי 4X4 מוכן תמיד.

אני נוסע בחודשיים 10,000 KM ,
אז על מה אתם ממליצים יותר משני הרכבים האלה ומה עדיף לי?
האם כדאי לחפש 2011 יד ראשונה או ללכת על חדש?

תודה רבה.

נמרוד
30-06-12, 21:40
ברוך הבא, יש לך מבחני דרכים מפורטים לכל הטנדרים (http://www.jeepolog.com/forums/content.php?r=18) פה באתר.

ספציפית, מבחני דרכים לדודג' ראם 3500 (http://www.jeepolog.com/forums/content.php?r=1939), שברולט סילברדו 2500HD (http://www.jeepolog.com/forums/content.php?r=2203), פורד F350 (http://www.jeepolog.com/forums/content.php?r=2009)מהשנה+ האחרונות.

היכולות שלהם דומות, וכולם יענו על הצרכים שלך. אם תקרה את חוות הדעת של אסף, הבוחן שלנו לענייני מכונות גדולות, אז הסילברדו כנראה עדיף בנוחות וקבינה מפנקת יותר בחיי היום-יום. הראם עדיף בתור רכב שטח בזכות הסרן החי הקדמי. אבל עצם זה שאתה שואל את השאלה בפורום של ראם אומר שאתה נוטה לכיוונו? זה בסדר גמור ללכת על נטיות הלב.

בשאר
30-06-12, 22:02
האמת קראתי את כל המבחנים פה באתר וגם חיפשתי הרבה,
אני כותב פה בפורום דודג' כי לפעמים אני מרגיש שאני בטוח הולך על הטנדר הזה אבל מצד שני כאשר אני רואה את הסילבראדו הלב שלי נפתח אליו ואני רואה את הסילבראדו כרכב יותר מפואר ויותר חזק,
אני באמת לא יודע מה לבחור אבל אני רוצה לאט לאט לעשות השוואה סופית ולסגור את העניין.
לגבי ביצועי מנוע, איך מרגישים את הפער על הכביש? האם הסילבראדו יעקוף את הדודג' ויעלם ממנו בעליות או לא כזה הפרש גדול?
ואיך הביצועים של הדודג'? הוא מרגיש גם זריז וחזק כמו האחרים? כי אף פעם לא היה לי נסיון איתו.

yes1952
01-07-12, 00:28
בשאר
תעשה סיבוב ניסיון אצל היבואנים--נסיעת מבחן--
אינני איש טנדרים אך בעבודתי בכבישים אני רואה שהרבה קבלנים עם עגלות חץ וכלים לצביעת כבישים עוברים לסילברדו--לשאלתי למה לא פורד או דודג'
התשובה זהה--הפינוק של השברולט--בסך הכל הם די דומים--לפי הטופ גיר האחרון שראיתי מארצות הברית הדודג' היה הנחות מבין השלושה והפורד הוביל
אך לך תדע --זה ארצות הברית
יוסי

איתמר_DRZ
01-07-12, 01:52
בקשר ליכולות שטח אני לא חושב שיש יותר מדי ויכוח שהפורד מוביל..

רן סיטון
01-07-12, 20:56
ואיך הגעת למסקנה שאין ויכוח?
אין הבדל כמעט בן הדודג' לפורד. הסילברדו שייך לקטגוריה אחרת. רכה הרבה יותר.
בדגמים החדשים של הדודג', כבר יש בקרת משיכה שלמעשה מדמה נעילות, ועושה עבודה די טובה.

asafk
01-07-12, 21:48
בשטח - היתרון המובהק ביותר של פורד הוא הנעילה. לעומת זאת המתלה הקדמי של הראם משמעותית יותר טוב. של פורד מאובן ושל הראם גמיש.
תוסיפו לראם נעילה - ונהיה יותר מעניין.

בכביש, ובאובראול - קשה להחליט. עניין של טעם, כנראה.

אסף.

בשאר
02-07-12, 20:12
אני לא צריך חיית שטח, אני עובד בעיר ונוסע על כבישים ראשיים וכביש 6, אז מעניין אותי יותר כוח וסחיבה טובה,
מה דעתכם על סילבראדו 2X4 קבינה וחצי? הדגם הכי זול, דווקא הוא משתלם יותר אבל אין לו 4X4 אם אצטרך יום אחד אז זה בעיה, אבל מישהו יש לו נסיון אישי איתו?

MR BIG
18-07-12, 14:05
אנסה לתמצת, למרות שקשה:
1) אם אתה נמצא בעיקר על הכביש , ואתה לא צריך עבודת שטח מאסיבית וקשה - רק סילברדו! פינוק אמיתי...
2) אל תיקח 2X4. רק 4X4!! יהיה לך קשה מאד למכור 2X4....- גם על זה צריך לחשוב.
3) ואם כבר סילברדו - אז למה קבינה וחצי? זה כל כך לא פרקטי ולא נח!! ממליץ בחום על קבינה כפולה רגילה.
4) צריכת סולר ואחזקה - אצלנו בחברה יש כרגע 2 סילברדו ו- 5 דודג' . פחות או יותר צריכת סולר זהה, אך שים לב שהדודג' צריך טיפול כל 12,500 ק"מ לעומת 15,000 של הסילברדו. זאת אומרת שבהנחה ועלות הטיפול זהה, אתה תשלם 17% יותר על טיפולים בדודג'.

אני רוצה להמליץ לך עכשיו על גישה או דרך מחשבה איך לנהל את תהליך הקניה , קבל זאת ברוח טובה:

אתה קונה רכב עבודה.נקודה! במקרה שלנו, לא חשוב מה תקנה , אתה לא תסבול יותר מדיי מאי נוחות או מכל דבר אחר. אולי לא יהיה הכי יפה בעיניך...אבל שלושתם רכבים מצויינים. הדבר היחידי שצריך לעבור לך בראש וזה הקו המנחה היחידי הוא : איזה רכב לקנות על מנת שההרפתקאה הזו תעלה לך הכי מעט. זהו, בעיניי שום דבר אחר לא מעניין!!
איך ומה לקנות על מנת שעלויות התפעול , המיסוי, הפחת, המימון, הסולר , האחזקה והמיסים יהיו הכי זולים.
ולכן , אתן לך טיפים על מה להסתכל ומה לדרוש:

1) אני ממליץ לא לקנות חדש!! יש הרבה מאד רכבים בשוק , שנת 2012, 2011 עם 10-50 אלף ק"מ. אלה רכבים בתוליים שמי שיקנה אותם יהנה !! היד הראשונה חטפה את הירידה החזקה במחיר ואתה בא וקוצר את הפירות שהבעלים הקודם הפסיד. אני ממליץ ללכת על הקונסטלציה הזו...
2) אם כבר החלטת ללכת על חדש, אז תתמקח על המחיר עד שתשיג הצעה אטרקטיבית שכמובן תכלול עסקת טרייד אין עתידית בסוף התקופה . זאת אומרת שעכשיו תקנה את הרכב , ובעוד 3 שנים תעשה טרייד אין על אחד חדש....- לסגור את זה מעכשיו!! (דודג' עושים את זה...)

יש כאן בליל גדול של שיקולים וגורמים...- תכניס אותם למיקסר שלך...ותראה מה נקודת האופטימום הכי טובה בשבילך.

תהנה!!
אייל.

tzagi
19-07-12, 02:35
מבעל דודג' קאמינס 2001.5 קבל זוית אחרת.

בניגוד לשאר המותגים ההחלטה לקנות את הדודג' שונה, אתה קונה את המנוע הטוב בעולם ולגמרה במקרה הוא הא עטוף בברזל ופלסטיק עם סמל של ראם
אתה קונה מנוע תעשייתי שנולד לעבוד קשה, כול המכלולים מאסביים באוברקיל מטורף, חלקי המנוע גם זולים (כשלא קונים אותם מקרייזלר)
קל לעבוד עליהם, 6 בטור כנגד V8, שיפורים ואפרמרקט בלי סוף ועוד ועוד.

http://i1125.photobucket.com/albums/l593/tzagi1/cumminscr.jpg

בשאר
09-11-12, 21:48
חברים אני עדיין לא קניתי טנדר, כרגע אני עם איסוזו דימקס ,
יש לכם אולי הצעות על דודג יד 2? כי חיפשתי ולא מצאתי,
ונאם לדעכם אם אלך לקנות חדש, אז בסוכנות יתנו לי מחיר טוב על טרייד אין לדימקס או ישחטו את המחיר?
כי אני חייב רכב צמוד ולא יכול למכור את הטנדר שלי ואז לקנות חדש, אני עובד ואין לי זמן להפסקות.

hogi
10-11-12, 00:09
טרייד אין לדי-מקס:
המחיר שתקבל נגזר משני דברים-
מצבו של הדימקס
מצבו של הסוחר.

אתה צריך לברר אצל 2-3 סוחרים כמה הם מוכנים לתת ורק אז ללכת ליבואן ולראות כמה הוא מציע.
סוחרים שונים פועלים בשוק עם שיקולים שונים. בשני ה-וולוו שמכרתי אי אפשר היה למכור אותם בשוק וסוחרים הציעו פרוטות. בשני המקרים עשיתי טרייד אין בוולוו עצמם וקיבלתי מחיר מצויין, גבוה יותר מזה שהצעתי ביד 2.

אתה יכול לבדוק בדודג' מה זמן האספקה ולהתנות את המכירה לתאריך הקבלה או להשכיר רכב לתקופת הביניים.
סילברדו יש אצל לא מעט סוחרים כך שיותר קל לעשות טרייד איתו.

בשאר
12-11-12, 20:06
טוב , אז יש לי שאלה לבעלי נסיון עם שני הרכבים, הדודג' והסילבראדו החדש,
מבחינת כוח וזריזות על הכביש, לא מעניין אותי שטח רק כביש,
האם מרגישים הבדל גדול בין 2 הרכבים?
כאילו האם הסילבראדו יטוס ליד הדודג' והדודג' ישאר 4 קילומטר מאחור ?
או שזה לא באמת הבדל גדול?
ומה ההבדל בין V6 לבין V8 חוץ מזה יש לו 6 בוכנות וזה 8 , יש הבדל ?

וביחס לטנדר הדימקס שיש לי כרגע האם הדודג' יהיה גדול בהרבה מבחינת ארגז ומבחינת הקבינה בפנים? האם ארגיש מרווח יותר בסביבת הנהג?
והאם יהיה באמת בעייה בחניה בעיר או שזה לא באמת מפחיד?
וומבחינת מנוע האם הדודג' יהיה הרבה יותר חזק מהדימקס ויותר זריז?
ומה מומצע צריכת דלק אמיתית עם עומס?

ושאלה לבעלי ראם 2010, 2011, האם היום אחרי שנתיים הראם עדיין מרגיש טוב ללא תקלות ומחלות מיוחדות? כאילו אין בלאי מיותר? וחומר והאיכות עדיין בסדר עם עבודה קשה והעמסות כבדות וגרירת עגלות?

אשמח לעוד פרטים, תודה.

tzagi
12-11-12, 20:16
תלוי מה אתה מחפש,
אתה רוצה מכונית שרירים לך על הדורמקס
אם אתה מחפש רכב עבודה שיכול לגרור בתים בלי להזיע ויעשה זאת באמינות למאות אלפי קילומטרים....אז הקאמינס.

ניצן40
12-11-12, 20:29
אם אפשר מנוע וגיר של סילברדו בגוף של פורד
בגלל שלא ניתן רק דודג
מכיוון שהדילר של די-מקס וסילברדו זה אותו אחד כנראה שאצלו תקבל את הדיל הכי קרוקדיל:rolleyes:

בשאר
03-05-13, 18:12
חברים כנראה אני הולך להזמין ראם חדש, רציתי לדעת מה הצריכת דלק האמיתית מבעלי נסיון? ומה הצריכה כאשר הוא עמוס ?

רן סיטון
06-05-13, 22:54
6:1 ביום יום עם עגלה בינונית. אם אתה ממש מתעקש, מחוץ לעיר אפשר להגיע ל7.5:1 בנסיעה מתונה. 110 בערך. עמוס? מה זה עמוס? 500 600 ק"ג הוא בכלל לא מרגיש. בטח שלא בסולר. מעבר לזה. ממש נחמד. נוח לאורך היום, ואותי זה מה שמעניין, כי יש ימים שאני לא יוצא מהאוטו. ככה בסוף היום אתה אולי עייף, אבל בלי כאבי גב וכאלה.

בשאר
07-05-13, 19:18
ומה אתה מספר על האוטו הזה? הוא בסדר? אמין? איך המחירים של מוסכי החברה? כמה זמן יש לך אותו על הכביש?

רן סיטון
07-05-13, 23:44
האוטו אצלי שנה. עשיתי כבר קרוב ל50000 ק"מ. אמין? זה עדיין חדש. אני לא חושב שאפשר לדעת על אמינות בפרק זמן כזה קצר. אוטו כזה, עם מנוע תעשייתי כמו שמורכב בו, אמור לדעתי לסיים את חייו עם המנוע המקורי... שאר המכלולים נראים מסיביים. כנס מתחת לאוטו. בנוי כמו פעם, והפעם זה לטובה.. סרנים חיים, הכל שמור היטב במסגרת השלדה, עושה רושם שיש לי עסק עם משהו טוב. מחירי טיפולים נורמליים. פחות מהניסן נווארה שהיה לי קודם. ברקסים למשל, למרות שעברו 50000 ק"מ, עדיין במצב חדש. בשחיה עם המוסך הבנתי שזה נורמלי לגמרי. הדודג' הראשון שהחליף ברקסים עבר עליהם 120000 ק"מ.. מעבר לזה, לך תעשה נסיעת מבחן. ההנאה מובטחת.

בשאר
08-05-13, 21:15
זהו הזמנתי את הרכב בשעה טובה, אני אעדכן ברגע קבלת הרכב ואחרי כמה נסיעות, ילא שיהיה לנו מברוק ומזל טוב..... תודה לכם חברים.

רן סיטון
09-05-13, 00:37
שיהיה במזל טוב! איפה הזמנת את הרכב? איזה תוספות?

בשאר
09-05-13, 16:31
הזמנתי בסוכנות קרית שמונה, תוספות כרגע זה מדרגות צד נירוסטה, סט ניקלים מלא, חיישנים ומצלמת רוורס, ואני חייב להתקין גם ארגז סגור לצורכי העבודה, ונראה מה יהיה תוספות בעתיד, כרגע אני ממתין בקוצר רוח לטלפון החשוב :) ,,, תוך כמה זמן מיום ההזמנה קיבלתה את הרכב?

רן סיטון
10-05-13, 02:01
תוסיף מצלמה קידמית זה נהדר! במיוחד בחניות צפופות. זה מתחבר למסך המקורי. לא הזמנת התנעה מרחוק? מה לגבי בולמים? בסוכנות באלונים יש דילים לא נורמליים על פוקס 2". לקח די הרבה זמן, אבל גם לא מיהרתי עם התשלום. מהרגע ששילמתי הכל, בערך שבועיים.

Aviram
10-05-13, 14:22
רן מה העלות של הפוקס?

זה לא פוגם באחריות?

בשאר
10-05-13, 21:36
האמת לא הציעו לי את ההתנעה מרחוק בכלל ושכחתי מזה, כמה עולה בערך? והמצלמה קדמית באמת עוזרת בחניות ומדוייקת? ואיך האחורית? איפה היא ממוקמת? ולגבי בולמי פוקס לא יודע אם אני צריך אותם, אם יש לי 600 קילו ציוד קבוע על הרכב אז צריך בולמים משופרים?

IlanHadar
10-05-13, 23:14
לא הזמנת התנעה מרחוק?

ההתנעה מרחוק עובדת עם קודן? אצלי ג'יפ ברגע שהקודן נדרך ההתנעה מרחוק כמובן מושבתת.

רן סיטון
11-05-13, 01:13
ההתנעה מרחוק לא עובדת עם קודן. אתה מניע את האוטו, הוא מצידו מקרר בינתיים עם המזגן, ונשאר נעול. אתה יכול גם לפתןח, ואז למרות שהאוטו דלוק אי אפשר לנסוע. חייב קוד וכמובן להכניס מפתח. סופר נוח לימים חמים, או לחימום בבוקר עד שאתה מגיע עם הקפה..
הבולמים לא פוגעים באחריות. מרכיבים אותם אצל הסוכן עצמו.
נסעתי על האוטו חודשיים עד שהחלפתי בולמים. שחור ולבן.
המצלמה הקידמית עוזרת בתמרון, וגם שנצמדים מאוד בחניות צפופות. הכל פשוט קל יותר. האוטו הזה די גבוה. זה נוח.
המצלמה האחורית ממוקמת על הפגוש. כל הקוטר שלה, וגם של הקידמית, זה בערך 2 סנטימטר. זה כלום.
אגב גימיקים, הוספתי במסך המקורי גם צ'יפ טלוויזיה ( עידן פלוס ) כך שבפקקים בבוקר אפשר לראות חדשות..

בשאר
11-05-13, 11:03
לגבי התנעה מרחוק אני חושב שאצלי זה מיותר, כי אני כל בוקר חייב להעמיס כלים ולסדר את הארגז ורק אז אני מניע את האוטו ונותן לו להתחמם, ולפעמים ההעמסה והסידור לוקח לי יותר מחצי שעה, אז חבל על הדלק סתם, ולגבי מצלמה אחורית אם היא ממוקמת בפגוש אז סבבה זה לא יפריע לארגז הסגור שאני מתקין, כי הדלת האחורית אני מפרק אותה ומתקין ארגז, וראיתי באינטרנט שיש כאלה שמרכיבים אותה בפלסטיק של ידית הדלת האחורית המקורית ,ואצלי זה לא טוב כי צריך לפרק גם את המצלמה וגם את הדלת בגלל הארגז הסגור, ולגבי המצלמה הקדמית, מתי היא עובדת? ברגע שאתה משלב ל D? ואיך אתה מפעיל אותה דרך המסך מולטימידיה יש בחירה? כי אם לא אז היא בטח עובדת כל הדרך??

בשאר
11-05-13, 14:12
ועוד שאלה חברים, כמה אתם משלמים ביטוח מקיף שנתי? וכמה החובה? ולגבי הסולר ,האם הוא מוגבל להחזר עד 12.000 ש"ח בשנה? וכמה היום מחזירים על כל ליטר? ואם אני נוסע הרבה ובחישוב שלי 12.000 ש"ח לא מספיק כי אני מתדלק יותר ליטרים אז יש אפשרות לקבל יותר החזר? כמו משאית יותר גדולה? וההחזר הוא כל 4 חודשים? וכמה קילומטר עושה טנק מלא?

IlanHadar
11-05-13, 16:18
הוספתי במסך המקורי גם צ'יפ טלוויזיה ( עידן פלוס ) כך שבפקקים בבוקר אפשר לראות חדשות..

רן - אפשר קצת פירוט על העניין הזה? יש לי בג'יפ את המסך המקורי של קרייזלר, מי המומחה?

רן סיטון
11-05-13, 19:21
למצלמה הקידמית יש כפתור הפעלה ( מקורי ) שנמצא בגב גלגל ההגה. כך שזה עובד רק לפי דרישה.
מקיף לראם עלה לי בסביבות 8000. אל תתפוס אותי על הגרוש.
את ההתקנה של המצלמות והטלווויזיה עשה הסוכן ממנו קניתי את האוטו. אהוד שביט בקיבוץ אלונים. אני יודע שהוא כמעט היחיד שמתקין מצלמות קידמיות וצ'יפ טלוויזיה.
למעשה ברוב המוחלט של הראמים שראיתי אין לא התנעה מרחוק, לא מצלמה קידמית ולא TV. אגב המסך המקורי, רואים נהדר!
בשאר, אני לא שולט במה מותר ואסור מבחינת ההחזרים. תתיעץ עם רואה החשבון שלך.
האוטו עושה בממוצע כ650 ק"מ בן תדלוק לתדלוק. אל תשכח שיש שם מיכל מאוד גדול 136 ליטר..

בשאר
11-05-13, 19:29
טוב תודה רבה לך רן, עזרתי לי מאוד בנושא הראם, אני יעדכן ברגע קבלת הרכב ,תודה.

srul
25-05-13, 21:33
שיהיה מברוק אוטו מפנק תשתדל לא ללחוץ על הברקסים השבוע הייתי בטיפול בפ''ת הם רוצים 3800 ליפני מעמ

tzagi
25-05-13, 22:01
שיהיה מברוק אוטו מפנק תשתדל לא ללחוץ על הברקסים

יענו......עדיף למעוך איזה מזדה 3 ????

רן סיטון
26-05-13, 23:35
תגיד srul? כמה ק"מ עשית עד שהלכו הברקסים?

רן סיטון
29-05-13, 19:26
נו בשאר? יש?

בשאר
31-05-13, 15:33
בטח יש, סליחה על האיחור ,קיבלנו את הרכב לפני שבוע אבל היתי כל הזמן עסוק בעבודה ולא היה לי זמן למחשב בכלל, אז כמו שאתם יודעים על הרכב אין לי מילים לתאר, פשוט רכב מדהים, מפואר ,נוח חזק ... אז הנה כמה תמונות בינתיים, ואןלי מחר אני אצלם עוד כמה תמונות, אז תגידו מברוק ומזל טוב....https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/581997_190158931140781_1027510034_n.jpg

בשאר
31-05-13, 15:37
ושאלה, בקשר להילוכים ולמעבר מ R ל D, אתם מרגישים את הדפירינציאל כאילו מסתובב או שומעים אותו מבחוץ? והגיר מרגישים שהוא עבר מR ל D כאילו בתזוזה קטנה של הרכב זה בסדר?

רן סיטון
01-06-13, 10:23
תתחדש! נראה יופי! אין סיכוי שאתה שומע את הדיפרנציאל מסתובב במעבר מקדימה לאחורה מהסיבה שעושים את זה בעמידה... הקפיצה הקטנה בהכנסה לקדימה נורמלית.

Aviram
01-06-13, 13:36
יש לי כנפיים של BUSHWACKER אם אתה מעוניין

http://www.autotrucktoys.com/ram/images/Dodge-Ram-Bushwacker-OE-Style-Fender-Flares.jpg

בשאר
02-06-13, 14:48
תודה רן, אז הכל בסדר , תגיד נכנסתה איתו לשטח? איך הוא מתנהג שם? אבירם שלחתי לך הודעה פרטית.

רן סיטון
03-06-13, 02:12
ברור שנכנס איתו לשטח... המון שבילים, גם טיולי מדבר ארוכים מידי פעם. איך הוא מתנהג? ממש בסדר, כל עוד אתה זוכר שהוא יותר ארוך מגבוה...
מפתיע לגמרי בעליות קשות ובהצלבות. מחר אעלה כמה תמונות. זוכר את הצ'אט על הבולמים? אחרי הטיול הראשון, אז גם לך יהיו פוקסים..(:-

בשאר
03-06-13, 18:46
טוב שלח תמונות ,ובולמים משופרים לא פוגעים ביכולת ההעמסה של הרכב? כי אני תמיד עמוס כלים ולפעמים גורר

בשאר
06-06-13, 21:41
נו רן שלח תמונות של הראם שלך

רן סיטון
07-06-13, 01:18
753807538175382בבקשה....

רן סיטון
07-06-13, 01:32
בשאר... בולמים טובים משפרים את התנהגות הרכב בכל מצב. גם בנסיעות כביש רגילות לגמרי אתה ממש מרגיש הבדל.
מעבר על פסי האטה, נדנודי אספלט שונים, ובכלל האוטו מרגיש יותר " מחובר".
בכל אוטו שהיה לי החלפתי בולמים. אבל מעולם לא נתקלתי בבולמים מקוריים מחורבנים כמו שהיו בדודג'.
לגבי העמסה, אין שום פגיעה ביכולת. את הקפיצים השארתי מקוריים.

בשאר
10-06-13, 22:13
כלי יפה מאוד, פגוש קדמי של רוקסוילד נכון? משפר את זווית הגישה משמעותית? ולגבי הבולמים מומלץ FOX או משהו אחר?

רן סיטון
11-06-13, 00:13
כן הפגוש של רוקסוליד. גם המדרגות. בעיקר בגלל שהם הסט היחיד שמחובר לשלדה ולא לפח שמתחת לדלת. שים לב שאצל כל יצרני המדרגות, זה מחובר לפח! כך שאם קורה מצב שאתה מתיישב על איזה תלולית או אבן, אתה עלול לכופף את הפח שמתחת לדלתות. וזה תופס גם בסילברדו ו בפורד. הפגוש נותן זווית גישה נורמלית, ובעייני גם נראה הרבה יותר טוב מהמקורי.
fox נחשבים לבולמים טובים, והפכו את הנסיעה אצלי לנעימה הרבה יותר. כבר כתבתי על זה כמה דפים אחורה. יש עוד יצרנים טובים לא פחות.

-->