PDA

צפייה בגרסה מלאה : התייעצות לגבי רכב לסטודנט- עד 20,000 ש"ח

אורי ק.
01-07-12, 15:12
אהלן,
השאלה בשביל חבר טוב.

סטודנט שנוסע יום-יום נסיעות קצרות בעיקר, ועוד נסיעה בסופ"ש הביתה וחזרה, כ-70 ק"מ הלוך וחזור.
המגבלה היחידה היא למעשה התקציב- 20,000 ש"ח. לא חשוב ידני או אוטומט, אבל מן הסתם ידני זול יותר בקניה ובצריכת הדלק ולכן מקבל עדיפות קלה.
כרגע הכיוון הוא קורסה/איביזה/פולו. דגש חשוב צריך להיות על אמינות (ממתי נכנס הגיר הרובוטי בקרוסה?). באמת שאין דרישות או מגבלות נוספות.
אשמח לקבל הצעות עבור הדגמים האלה, וכיוונים נוספים גם באים בחשבון- אולי אפילו רכב גדול יותר (אלמרה, לנסר- נכנס בתקציב משהו נורמלי?).

תודה ושבוע טוב!

גלדיאטור
01-07-12, 15:47
מאזדה 323 ידועות ככלים אמינים נוחים ולא מתקלקלים
חפש אולי זה בתקציב שלך

sos4u
01-07-12, 16:08
פיאט פונטו בשנתונים המתאימים לתקציב שהזכרת. ידני- נדיר - אבל חסכוני בדלק. גם הטיפולים - בדיחה.
בהצלחה

אורי ק.
01-07-12, 16:45
שמע, לא רוצה להיות מקובע, אבל פיאט?? פיאט ואמינות לא הולכים אצלי יחד באותו משפט... בטח לא הדגמים הישנים. אבל אולי אני טועה ונכנע למוסכמות העדר...
עוד מישהו יכול להמליץ בלב שלם על פונטו?

sos4u
01-07-12, 18:13
האם אתה מכיר אישית מישהו שסבל מאמינות של פונטו ? או שזה רק משמועות ?!
אני מחזיק 2 כאלה.
אחת חדשה מודל 2011 , לא חכמה , עד עכשו לא נכנס אפילו לטיפול ראשון ...
אחת 2005 מהשכרה, לשעבר, עם קרוב ל 170 א' ק"מ. נכון לפעם האחרונה שראיתי שפשוט כבר לא שווה למכור.
הרכב נוסע במשפחה כבר 4-5 שנים כל הנהגים [ 4 עד היום ] היו נהגים צעירים שלא ידעו לנהוג בשיט כשהתחילו לנהוג ...
כל מה שהלך באוטו בתקופה היה:
1. קלץ' ומיסב שהתפרק - תיקון עלה כ 1600 ש"ח
2. מצבר - פעמים- הקודם היה חרא של שנפ שבקושי שרד 14 חודש עכשו יש ורטה שעלה 470 ש"ח
3. כבל של הידית הילוכים שנקרע והוחלף בחדש. עלות לכל כבל 800 ש"ח [ יש שניים ]
4. צינורית קליפר בלם קדמי שהזיעה והוחלפו השתיים למען המזל הטוב. [עלות זניחה ]
וכמובן טיפולים כל 15 K כמו שעון עלות ממוצעת לטיפול כ 400 ש"ח. לא כולל שטיפה.
ולא לשכוח ביטוח וטסט כל שנה [ שזה תשלם בכל רכב ] אהה.. וצריכת דלק ממוצעת עם רגל רגועה של 14:1

תוסיף לזה את מחיר רכישת הרכב [ עלה בזמנו כ 38000 ש"ח ] ותיקח בחשבון [ אפילו ולא יימכר ] החזר עבור הגריטה של 3000 ש"ח - ותגיד אם יש רכב זול מזה ...

Tsafrir
01-07-12, 18:34
ניסן אלמרה (1600) נחשבת כאחת המכוניות היותר אמינות וזולות לאחזקה.
נכון, אפורה משהו אבל סוס עבודה.
למשל: מנוע עם שרשרת טיימינג ולא רצועה כמו רוב המכוניות.

אורי ק.
01-07-12, 18:48
האם אתה מכיר אישית מישהו שסבל מאמינות של פונטו ? או שזה רק משמועות ?!

אמרתי שאולי אני מקובע ונכנע למוסכמות העדר, איני מכיר פונטו באופן אישי.

אלמרה/לנסר/לנטיס- זולות לתחזוקה כמו פולו/קורסה ושות'? כי נכון לומר שהקטנות יהיו חסכוניות יותר, אך אם זה מתקזז עם עלות הטיפולים אז זה לא קריטי.

בוזי
01-07-12, 19:20
פולו לא זולה לאחזקה.
אמנם קטנה ודי חסכונית, אך אמינות בינונית, חלקים ועבודה יקרים.
מצטרף להמלצה על מאזדה לאנטיס, צורכת סביב 12-13 ק"מ לליטר אך אמינה מאוד וזולה במוסך.
בכלל זה שוק של קונים, כל מי שתקנה ממנו ינשק לך את הידיים.

BlackStar
01-07-12, 20:10
פולקסוואגן פולו קלאסיק דיזל ידני
אתה תודה לי עד אחורן ימייך עושה 1:18
מה גם שסולר ובנזין עולים אותו דבר
מחיר הקניה בסביבות ה 10K

אני לא יודע על איזה אחזקה בוזי מדבר האוטו לא אוכל שמן ולא מיים ולא סולר
הוא פשוט נוסע בלאט נוסע ונוסע ונוסע

S.V.
02-07-12, 02:59
אלמרה - תשומת לב מיוחדת לאיכות נוזל הקרר. (באופן כללי, רלבנטי בכל רכב בתחזוקה ישראלית מצויה)
ניסן סאני - אותה אלמרה, אותו מנוע, אותו גיר. קצת יותר ישנה, גיר ידני נפוץ יותר, עלות הרכב שליש מהאח החדש יותר. צריך רק לבחור בקפידה.

קורולה עד 99 - חשיבות לשמן מנוע איכותי, זולל קצת שמן כדרך קבע. תופעה נורמלית, רק לזכור לבדוק ולהוסיף. צריכת דלק סבירה גם עם הגיר האוטומטי. הדגם הידני גניב.

פוקוס דור ראשון - רענן יותר, התנהגות כביש טובה, יקר יותר לאחזקה, זולל קצת יותר דלק. ידני נדיר אבל מומלץ.

מיצובישי סופר לנסר - רק ידני, הגרסה האוטומטית צמאה לדלק ולגיר האוט' יש נטיה להתחמם ולהשרף. זהירות, הידני גניב.

מיצובישי קולט - רכב קצת צפוף אבל חמוד. חסכוני יחסית בזכות משקל עצמי נמוך מאוד. מנוע וגיר של סופר לנסר. מאותה סיבה לבחור רק גרסה ידנית. גניב פחות מהאחות הארוכה.

גרמניה זולה וקומפקטית - גולף. רכב דיי מוצלח. לא מכיר לעומק, לא יודע לייעץ.
ככלל, הגרמניות יהיו נוחות יותר אבל יקרות יותר לאחזקה. באופן אישי אני סובל מאלרגיה חריפה לתוצרת צרפתית ואיטלקית עממית, ולכן לא אביע דיעה.

zviki
02-07-12, 05:17
אורי, כבעלים של אלמרה פרפקט ...יש לי כל כך הרבה לדבר איתך על אמינות הרכב, על סוס העבודה הזה, על פשטותו , כך....שאם אתחיל לכתוב את כל הפרטים כאן ע"ג מקלדת....קרוב לוודאי שהיא תתקלקל , או שהאותיות תמחקנה וזה גם משעמם מאד. אז אם אתה מעוניין לשמוע- אפשר דרך ה"פ, או טלפונית. בכל אופן - לא בתקציב של 20000 ש"ח, החבר שלך יצטרך להתאמץ עוד קצת.בפעם האחרונה שבדקתי במחירון -שנתון 2004 ,1800 סמ"ק בסביבות ה-30000 ש"ח, תיבה אוטומטית, לא נמצאת כמעט במגרשי המכירות,נדיר. ואם כן--- המוכרים מבקשים הרבה יותר מעל לוי יצחק וגם מקבלים.
שלא תהייה אי הבנה , זו לא הצעת רכישה ממני בדלת האחורית, אני לא מוכר ולא אמכור, היא מיועדת לבני.

אורי ק.
02-07-12, 11:14
אלמרה 1800 לא קצת זללנית? מה הצריכה שלה? 1600 יותר קשה למצוא?

יש לו הזדמנות לקנות אופל קורסה, 2004, עם 120,000- נכנסת בתקציב. הסתייגויות? גיר רובוטי או לא (המוכרת לא יודעת..)??

zviki
02-07-12, 18:45
אלמרה 1800 [1769 סמ"ק ליתר דיוק] תיבה אוטומטית בנסיעה רגועה,רגילה , מחוץ לעיר "תעשה" לך משהו כמו 11.5 - 12 ק"מ לליטר. רק בעיר- כ8-9 בערך. דגם ה1600 לא מוכר לי.את האלמרה אני מחזיק אישית כך שהדברים הם ממקור ראשון ולא מכתבות בעיתונים או נתוני יצרן. את הקורסה אני לא מכיר, לא הייתה לי מעולם להוציא אחת מושכרת בגרמניה שדי הרשימה אותי. אני מציע שתפנה את השאלות [הסתייגויות, גיר רובוטי] אם יש לך זמן מצד המוכרת למר ברלי דרור, כתב רכב וותיק.
כשאני מדבר על האמינות המשעממת של האלמרה, אני מתכוון לרכב שתוחזק היטב ע"י נהג סביר ונורמטיבי,היסטוריה של טיפולים וכו' . אצלי במד האוץ 167000 ק"מ ומעבר לטיפולים שגרתיים בזמן עדיין לא השקעתי בה גרוש מעבר לכך.

motorica.net
02-07-12, 19:58
+1 על האלמרה.
רכב שקשה להרוג :)

-->