PDA

צפייה בגרסה מלאה : CJ סימן II ?

yanivcj
02-07-12, 19:22
יום אחד בבוקר, סתם כך, נשרף לי פיוז בראש והחלטתי להוסיף דלת צד נוספת בצד של הנוסע.
בלי הרבה חוכמות, קודם כל חתחתי את הפתח ורק אח"כ התחלתי לחשוב מה אני עושה. אז נעצר הפרויקט והתחיל שלב התחתון.
הכנתי שבלונה של דלת שאני רוצה, בהתאם לנתונים של הג'יפ, התאמתי את המפתח, יצרתי מפח ומפיברגלס את הדלת וזה מה שיצא.

דרור ברלי
02-07-12, 20:19
על המראה של זה - עניין של טעם... מילא.
אבל כל הכבוד על האומץ לבצע ללא חשש ניתוח שכזה במדינה הזו...
ללא ספק שדרוג של ממש שהרבה בעלי ג'יפים חולמים עליו.

cj 64
02-07-12, 22:51
אחלה פרןיקט!
אך לא חשבת לשדרג את הידיות על הדרך?
יותר מודורני לא?
גל

omri_t
02-07-12, 23:24
מגניב!

קצת עושה קונוטאציות לרכב ממוגן... :)

סחטיין על הביצים!! ועל הביצועים!

יריב קלר ברוך
02-07-12, 23:54
יפה זה לא אבל פרקטי מאוד וביצוע מקצועי

snirjeepdreamer
03-07-12, 03:01
ועדיין כל אותם אנשים שביצעו תוספות דלתות כאלו ב- CJ ובסופות שואלים את עצמם: איך מישהו מצליח להיכנס בנוח דרך הדלת הזו ??:confused:
ואיך עוד יותר עושים את זה ברכב מוגבה ? ? האם מטפסים על הגלגל ? ?

אבל אין ספק, ביצוע סופר מקצועי כמו שיניב יודע, לא הפתיע אותי :D

yanivcj
03-07-12, 07:07
האמת שזה הגיע מכיוון של הילדים שלי, יש לי 3 בנות, תאומות בנות 9 והקטנה בת 5, וכל טיול היינו מתעקבים בגלל העליה והירידה שלהם דרך הדלתות הקדמיות.
לאדם מבוגר שיהיה קטן ככל שיהיה זה לא נוח לרדת ולעלות דרך הדלת הנוספת, ילד לאומת זאת מטפס בקלילות גם שהרכב מוגבה.
אבל בתנאים שיש לרכב הזה, זה מה יש.

CJ-64 יש לך הצעה לידיות יותר מודרניות ? אני בהחלט מוכן לשמוע, גם אני לא כל כך אוהב את הידיות האלה.
חשבתי לקחת ידית ומנגנון נעילה מרכב פרטי ולהשקיע אותו בדלת, אבל זה מצריך עובי דלת פנימי גדול יותר וזה בדיוק מה שאין בדלת האחורית.
יניב

Tourist
03-07-12, 09:08
מעולה !

ואני גם חושב שזה יפה.
אבל אני גם חושב שדיפנדר יפה...

Sent from my iPhone using Tapatalk

sos4u
03-07-12, 10:14
עבודה מקצועית כרגיל.
יופי ? יש כאלה שלא יאהבו את ה"יופי" של ה CJ מלכתחילה.
אני מעריך שברכב בגיל שכזה כבר מזמן לא מסתכלים על יופי [ ככה אני רואה את הדברים ] אלא על פרקטיות, וזה בהחלט פתרון מצוין לצורך שהועלה ...
בקיצור, כשאין על מה לא חייבים להעביר ביקורת. אפשר סתם לכתוב - "ביצוע יפה" ... וזה בדיוק מה שזה.

מצד שני זה מלמד על היכולת, ועל הדיוק. ועל איכות העבודה.

savyon
03-07-12, 10:16
שאפו.

itayt
03-07-12, 10:32
עבודה מקצועית.
בגיל הזה כבר פחות חשוב היופי, מה שחשוב זה שהיא עושה הכל. (הרכב כן ?.....)

ishc
03-07-12, 11:44
חופשי נראה כמו רכב ממוגן, יניב סחטיין על התעוזה, אני אוהב מאוד פרקטיות גם אם זה על חשבון מראה.
מה עם כאלו ידיות: http://www.jeeplanet.com/Product.aspx?productid=1134

גלדיאטור
03-07-12, 13:05
נראה יפהההה מאוד

ידיות של רנגלר הם לא שקועות

yanivcj
03-07-12, 17:49
האמת שלא חשבתי על לשנות את הידיות של הדלתות הקדמיות ולכן לא השקעתי מחשבה בידית של הדלת הנוספת, והלכתי על אותו קונספט.
עכשיו אחרי שהערתם את תשומת ליבי, הפרויקט הבא הוא להחליף את 3 הידיות לידיות שקועות ומבפנים בידוד וידית פנימית.

cj 64
03-07-12, 19:06
יש "לנועה פרזול "בפארק סיביל,ידיות לא כמו של סופה ,עדיין זולות משמעותית.

sos4u
03-07-12, 19:25
יש "לנועה פרזול "בפארק סיביל,ידיות לא כמו של סופה ,עדיין זולות משמעותית.

נועה פרזול יושבים בצמוד ל"יד יצחק" / בנק לאומי בראש העין . ברח המרץ.

yanivcj
03-07-12, 20:56
העניין הוא לא הזול, לא ניסיתי לחסוך. העניין היה להוסיף דלת ולא חשבתי בכלל לשנות את הדלתות הקדמיות, לכן לא חשבתי על זה.
עכשיו לבצע את השינוי, אחרי שכבר יצרתי את הדלת, לשנות אותה וגם את הקדמיות זה הרבה עבודה, ושוב פחחות וצבע.
אני עובד עם נועה פרזול, ההבדל בין הידיות שלהם לידיות של סופה, הם בעקרון הפתיחה הפנימי. בסופה אתה צריך עוד ידית פנימית עם שטנגה שתפתח את הדלת מבפנים ובנועה פרזול יש על המנגנון מבפנים גולה גדולה שמתחברת ואיתה אתה פותח את הדלת.
הפרויקט הבא יהיה להפוך את ה3 דלתות לידיות של סופה (השאלה אם שחורות או ניקל) להוסיף ידית פנימית וכיסוי פנימי לדלת)

דרור ברלי
04-07-12, 00:18
שחור, יניב, שחור.
ניקל זה מזעזע.

ולגבי היופי... חלק גדול מה"לא יפה" לדעתי האישית, נזקף כאן לחובת החלון האחורי המוזר בסגירת הפיבר. למה הוא נראה ככה? הייתה כאן איזו מגבלה מעשית לעשות אותו גדול יותר?

yanivcj
04-07-12, 13:37
החלון הקטן שאתה רואה דרור, הוא המקור של הסגירה. במקור יש שני חלונות משני הצדדים, אחד גדול והשני קטן.
פשוט השארתי את החלון הזה לשם סימטריה עם הצד השני. ראה תמונה מצורפת, איך היה לפני השינוי.
יניב

נ.ב מקבל את ההעדפה לשחור.

דרור ברלי
05-07-12, 10:56
שלא תבין לא נכון - הניתוח הזה הוא אחד הדרושים והנחשקים ביותר לדעתי.
היו לי כל מיני רעיונות איך לבצע את זה אסתטי, ובעיקר כדי שהדלת האחורית תהיה קצת יותר גדולה ותאפשר גם למבוגרים להיכנס ולצאת איכשהו, אבל היקף העבודה הנדרש הוא עצום (ויקר).

בכל מקרה שאפו גדול על הביצוע ובעיקר על האומץ.

GodsFather
05-07-12, 12:11
נראה לי שבפתוחה יהיה יותר קל לעשיה, לא ?

דרור ברלי
05-07-12, 12:24
בפתוחה הרבה יותר קל מין הסתם.

הרעיון מתבסס על הרחבת מפתח הדלת הקיים עד לבית הגלגל האחורי, וייצור דלתות ברזנט חדשות - מלפנים מעט יותר קטנות (במידה של CJ, ואחוריות תואמות, אולי בצורה שמבוססת על העיצוב של דלתות CJ הישנות (המעוגלות) כאשר בסיסי צירי הדלתות האחוריות יהיו מחוברים לכלוב/קשת התהפכות האמצעית, שככל הנראה גם יצטרך להיבנות מחדש (חיבור לריצפה).

אם אני לא טועה, נתן פליישר (הנדסת חלומות ז"ל) בנה פעם משהו דומה.

זה חומר למחשבה לכל מי שמשפץ סופה/סיקס פתוחים וממילא צריך לעשות פחחות ולבנות כלוב חדש. כמובן צריך גם לתפור ברזנט חדש לפי מידה ספציפית של הג'יפ (מה שמוריד מהפרק את הברזנטים המוכנים כלומר אמריקאיים למיניהם או ברזנט מקורי של תע"ר שהוא מצויין) מה שמייקר עוד את כל הפרוייקט.

אני אעלה אחר כך איור שמסביר קצת יותר טוב מה הכוונה.

tzagi
05-07-12, 22:59
אם כבר...אז כבר...

http://i1125.photobucket.com/albums/l593/tzagi1/4djeep.jpg

דרור ברלי
05-07-12, 23:26
לא חוכמה.
תביא משהו שמסתדר עם 104 אינץ' של בסיס הגלגלים המקורי...

tzagi
05-07-12, 23:29
לא חוכמה,
סדר את עניין משרד התחבורע ולא תגיד לא חוכמה.

הגיוני לא?

דרור ברלי
05-07-12, 23:58
יותר קל לחלוב אבנים מאשר "לסדר את עניין משרד התחבורע".
רק אחמדינג'ד יכול לפתור לנו את עניין משרד התחבורע. אני מוכן לתת לו נ.צ. - ושידייק בבקשה.

yanivcj
06-07-12, 07:20
בין לבין, עד שסיימתי את הסגירה (שבאמת הרבה יותר קשה להתאים אותה) בניתי דלת חצי. כל מה שנשאר, אם אני רוצה לפתוח אותו (ובהתחלה זה קרץ לי) נשאר רק להתאים ברזנט ופתח לדלת בחלק העליון.

GodsFather
06-07-12, 07:25
אין מצב להזיז קצת את הסרן האחורי אחורה ?

yanivcj
06-07-12, 19:36
ניתן להזיז את הסרן האחורי אבל אם תזיז יותר מדי הוא יפגע במיכל דלק בכל הזדמנות של סגירת מתלה, גם בנסיעה ביום יום בכביש.
בו נגיד שהצלחת להזיז יותר מ1 ס"מ. מה תקבל ? מה זה יתן ? הבעיה זה האורך של השלדה ושל הבודי, אם תאריך את השלדה והבודי תוכל לפתוח דלת כפי שיש בJK.

דרור, יש בעיה עם הנ.צ של משרד התחבורע, גם אם הוא ידייק, רוב הזמן הם לא נמצאים שם. :)

נמרוד
07-07-12, 09:53
אחלה עבודה.

וחלאס לזהם כל דיון בפורום עם "משרד-התחבורה"/"משטרע". זה סתם מעכיר את האווירה בלי לתרום או לקדם דבר. בואו ננסה. הפניה לגולשים כמו גם למנהלי הפורום...

-->