PDA

צפייה בגרסה מלאה : האם אפשר לגדל צמחי בר ?

BackDoorMan
03-07-12, 09:05
נניח בגינה ?
מה ההבדל בין עץ פרי מבוית לגירסת הבר שלו ?

stavamrosi
03-07-12, 15:16
"מבוית" הכוונה שעבר תהליך מויים בהכנתו לארץ כדי לגרום לו להרגיש יותר בבית.
יכול להיות וזה תלוי בעץ שאתה מדבר עליו, שתנאי האקלים לא יעשו עימו חסד.

על איזה עץ מדובר.?

אמיר ב.א
03-07-12, 20:17
יש המון מינים / הכלאות / הרכבות - אם אתה מדבר על עצי פרי למשל ,

הכל כפונקציה של נוחיות המשתמש ,

כלומר למשל , כדי שהעץ יניב פירות - בכמות גדולה , או בזמן מסויים , או בצורה מסויימת ,טמפ גידול מסויימת וכו'

המון המון פרמטרים , והעץ ה"בר" - לא בהכרח הכי מוצלח מבחינת הפרמטרים האלה...

תשאל שאלות ספציפיות ואפשר יהיה לענות בפירוט .

טלטולי
03-07-12, 20:27
כימעט כל העצים שמניבים פרי עוברים הרכבה כפועל יוצא של עמידות למחלות מזיקים .כמו שאמיר כתב תישאל ספציפי תקבל תשובה
יש במקביל פרוייקט מאוד יפה שמוביל קיבוץ גיבעת ברנר של זריעת פירחי בר עונתיים בכיכרות הערים

BackDoorMan
03-07-12, 20:50
אני שואל באופן כללי, בהתחלה חשבתי שחקלאות אורגנית היא האופציה היחידה, אבל אז קראתי את הכתבה המרתקת הזו (http://www.calcalist.co.il/local/articles/1,7340,L-3574734,00.html), והבנתי שהבעיה בחקלאות האורגנית היא שהחקלאי עדיין צריך לגונן על הצמח/עץ בעצמו,
זאת בשעה שצמחי הבר משתמשים בשיטות הגנה יעילות ומתוחכמות יותר.
הציטוט הזה במיוחד:
"זה דורות שחקלאים עושים סלקציה מלאכותית כבדה לטובת הצמחים שמביאים את היבול הגדול ביותר", הוא אומר. "היום הצמחים שהושבחו באופן הזה הם מפלצות בכל מה שנוגע לתוצר, אבל בדרך הם איבדו את רוב ההגנות הכימיות שלהם, ובהן את היכולת לשחרר הודעות עזרה לאוויר. לדוגמה, כששמנו כותנת בר וכותנה מתורבתת תחת התקפה של תולעים, כותנת הבר ייצרה פי עשרה יותר כימיקלי מצוקה מהמתורבתת. ואכן ראינו שצרעות טפיליות נמשכו לצמח הבר כמו מגנט, בעוד שהכותנה המתורבתת נותרה בודדה במערכה. זו, דרך אגב, אחת הסיבות המרכזיות לכך שחקלאים זקוקים לכל כך הרבה חומרי הדברה. הצמחים שלהם איבדו את היכולת לצעוק הצילו. כעת אנחנו בודקים מה יקרה אם ליד כל צמח מתורבת נגדל עוד שדה קטן של צמח בר, כך שאם מזיק כלשהו יפגע בשניהם, לפחות אחד מהם יוכל לקרוא לעזרה".

בכל דרך
11-07-12, 10:53
אני מגדל צמחי תבלין ומרפא טבעי/בר בחצר ביתי, האיכויות גבוהות בהרבה מאלו של שתילים שנקנו במשתלות, החסרון הוא ההתיבשות בקיץ, היתרון הוא עמידות ואיכות.
עצי פרי נראה לי מסובך יותר, אבל שווה לנסות.

BackDoorMan
11-07-12, 12:39
מאיפה משיגים צמחי בר ?
אני התייחסתי להבדל בין צמחים מבויתים לצמחי בר, אני לא יודע בדיוק מהו,
האם הם מחויבים בהאבקה טבעית?
האם ניתן לקנות זרעים שלהם ?
האם הדרך היחידה היא למצוא אותם בטבע ולשתול אותם מחדש בגינה הפרטית.

אמיר ב.א
11-07-12, 12:49
במקרה אצלינו במושב ישנו האדם היחיד למיטב ידיעתי שיש לו רשיון לאסוף מהטבע ולמכור זרעים / פקעות וכו - צמחי בר ישראליים ...

http://www.seedsfromzion.co.il/128163/seeds-of-flowers

נ.ב:אין לי קשר אליו ...

-->