PDA

צפייה בגרסה מלאה : ביצה קדמית בויטרה / גרנד ויטרה - אלטרנטיבות

asypeer
03-07-12, 14:13
שלום,
אמנם הנושא נטחן בכמה שרשורים, אבל אני מעוניין להחכים בפרטים שלא מצאתי:

1. מלבד החלפה מלאה של כל הסרן הקדמי לסרן מברזל (עלות של 7k ממש שהבנתי עבור חלק מיובא), מהן האופציות הזולות יותר? האם ניתן להחליף רק את הקייס של הסרן ולהעביר את כל החלקים הפנימיים AS-IS? האם זה מבטיח פתרון לעניין הרגישות בחלק הנ"ל? האם יש פתרון אחר שלא מחייב החלפת כל הסרן ?
2. הבנתי שסרן הברזל איננו מיוצר ע"י סוזוקי (רק דגם XL-7 הגיע עם סרן ברזל) - האם ניתן לייצר סרן כזה ע"י בעל מקצוע ולהוריד עלויות ? אולי לייצר רק את הקייס ע"פ שבלונה (במידה והתשובה ל-1 הינה חיובית..)?
3. ראיתי שקלמיני ואתרים אחרים בחו"ל מוכרים מיני חיזוקים ותושבות שמתלבשות על החלק ומבטיחות הגנה, מישהו יודע על הנושא?

תודה (סליחה עם הנושאים כן נמצאים בחיפוש, אני לא מצאתי..)

אסף

raanan
03-07-12, 14:45
תודה (סליחה עם הנושאים כן נמצאים בחיפוש, אני לא מצאתי..)

אסף
חלק מהלינקים כבר לא עובדים. מקווה שתקבל כיוון על האופציות (שים לב המידע נכון ללפני כמה שנים, ייתכן שהשרשור זקוק לרענון):
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=40760&highlight=%F4%F8%E5%F0%E8%E0%F7%F1

רענן

asypeer
03-07-12, 14:52
תודה,
מכיר מישהו שביצע את א (א. אופציית חיזוק בסיס הפיניון על מנת שלא תשבר נקודת העיגון ע'י ממונט הפיתול) בארץ ? אם כן - מה העלות ?

raanan
03-07-12, 15:07
תודה,
מכיר מישהו שביצע את א (א. אופציית חיזוק בסיס הפיניון על מנת שלא תשבר נקודת העיגון ע'י ממונט הפיתול) בארץ ? אם כן - מה העלות ?
הרעיון לקוח מפורום רוסי.
אני חושב שסטס (נדמה לי שהכינו שלו SNP ) בזמנו ביצע שינוי כזה.
לא אמור להיות סיפור יקר.
צריך פלאך 3 ממ" עובי. לכופך אותו בצורת אומגה, בינו "ולאיבר השלישי" לרפד עם גומי עבה.
2 קלמרות או קדיחה בגשר והכנסת ברגים ארוכים להידוק הפלאך על "האיבר השלישי".

בהצלחה
רענן

asypeer
03-07-12, 15:54
והח.ע רוסי הזה אמור למנוע שבירה של הביצה...?

motorica.net
03-07-12, 16:00
יצא לי לראות סרנים שבורים שגם חיזוק כזה לא עזר.
זה פשוט מעביר את החולשה לנקודה הבאה.

asypeer
03-07-12, 16:13
אפשר לייצר את הקייס מברזל בארץ?

raanan
03-07-12, 16:35
יצא לי לראות סרנים שבורים שגם חיזוק כזה לא עזר.
זה פשוט מעביר את החולשה לנקודה הבאה.
זה בטוח לא פתרון מוחלט כמו סרן ברזל. אבל זה מעלה את סף השבירה בעוד כמה אחוזים.
בקיצור, חיזוק ושיפור זול "לתפרנים" .

רענן

motorica.net
03-07-12, 17:51
הכל אפשרי, אבל זה לא יתן לך כלום, התוצאה אגב תהיה דומה ל-Anvil של קלמיני.
קודם כל העלות תהיה לא זולה, שנית עדיין נשארת עם איבר שלישי מאלומיניום שיהפוך להיות הנקודה החלשה הבאה.

לא מבין מה עושים מזה סיפור, תקנה קייס ברזל תעביר את החלקים הפנימיים ותמכור את הקייס מאלומיניום.
זה יקזז את העלות, אם זה יקר לך תהיה בטוח שכל רכב אחר עם יכולות שטח דומות יהיה יקר לא פחות (סביר להניח יותר) גם אם לא תצטרך להשקיע בסרן קידמי.
זה התחביב והוא לא בחינם.

ישי.פ
04-07-12, 00:47
תחפש סרן של XL מפירוק.
זה נראה לי הפתרון הכי זול, אבל למצוא זה כבר סיפור אחר

motorica.net
04-07-12, 06:40
למה אתה חושב שזה ישים ?
XL7 משנתונים מוקדמים הסרן גם מאלומיניום ובשנתונים מאוחרים הקייס מברזל אבל שונה לחלוטין.
בדגמים מסוימים ולשווקים מסוימים הוא הגיע קייס ברזל+איבר שלישי ברזל.

asypeer
04-07-12, 11:56
דיויד, מה

momi-r
04-07-12, 15:46
אסי..
החוכמה (למי שיכול להרשות לעצמו) היא לקנות רק את בית הסרן מברזל עוד לפני שהאלומיניום נשבר.. ואז אתה מעביר את החלקים הפנימיים..

ככה אתה חוסך (לפני שבירה של הסרן) גם את בית הסרן וגם את החלקים הפנימיים - את בית הסרן מאלומיניום תוכל למכור ולהוזיל בעלויות של בית הסרן מברזל.

כמו כן קח בחשבון שאתה צריך להחליף ללוקרים ידניים אם אין לך וצריך גם שינוי קל בחשמל (לדעתי זה החיווי של ה 4X4 ) .

ישי.פ
04-07-12, 19:35
למה אתה חושב שזה ישים ?
XL7 משנתונים מוקדמים הסרן גם מאלומיניום ובשנתונים מאוחרים הקייס מברזל אבל שונה לחלוטין.
בדגמים מסוימים ולשווקים מסוימים הוא הגיע קייס ברזל+איבר שלישי ברזל.
הסרנים שיש מברזל הם לא מ-XL7? ואם לא אז מאיזה רכב הם מגיעים?

benza
04-07-12, 19:59
הסרנים שיש מברזל הם לא מ-XL7? ואם לא אז מאיזה רכב הם מגיעים?

בעיקר דגם ה V6 ודיזל ספציפי שלא הגיעו לארץ

asypeer
04-07-12, 20:21
לוקרים ידניים כבר יש. מה העלות של הקייס ללא כל הרכיבים הפנימיים?

עמריהונתן
04-08-12, 12:53
קבל עיצה מבעל נסיון כואב

אין להשיג בארץ ביצה קדמית ואם תמצא ישחטו אותך.

אני החלפתי קידמית פעמיים והן לא היו תקינות ונאלצתי להחליף סרן אחורי על מנת שיתאים ליחסי ההעברה של הביצה התקינה היחידה שמצאתי אחרי 4 חודשים!

בקיצור, הג'יפון המצחיקון של אישתי (גראנד וויטארה בנזין שנת 2000) מוצע למכירה אחרי ששיפצתי אותו באלפי אלפי שקלים וזה פשוט לא הגיוני להחזיק רכב

שאין לו חלפים בארץ ואין לי מושג איך יצא לוויטארה מוניטין של רכב אמין, אני החלפתי הכל ברכב ממנוע ועד סרנים כך שיש לי רכב שנת 99 אך הכל בו מדונדש.

פשוט אין לנו יותר אמון ברכב הזה - עברנו למיצובישי קינג...

תהנה ידידי

raanan
04-08-12, 14:08
קבל עיצה מבעל נסיון כואב
יש להשיג. אך הם מצרך מבוקש ...
מה זה מחיר "שחיטה" ?

אני החלפתי קידמית פעמיים והן לא היו תקינות ונאלצתי להחליף סרן אחורי על מנת שיתאים ליחסי ההעברה של הביצה התקינה היחידה שמצאתי אחרי 4 חודשים!
מעבירים את "האיבר השלישי" בלבד. הנזק קורה במעטפת. אלא אם כן המשכת לנסוע וטחנת את הסלטליטים/קורונה/פיניון בלי שמן אחרי שהפרונטאקס נשבר/התפוצץ.
חוץ מזה, פעם אחת מחליפים לסרן ברזל והצרה הזאת מאחוריך לתמיד !

בקיצור, הג'יפון המצחיקון של אישתי (גראנד וויטארה בנזין שנת 2000) מוצע למכירה אחרי ששיפצתי אותו באלפי אלפי שקלים וזה פשוט לא הגיוני להחזיק רכב
שאין לו חלפים בארץ ואין לי מושג איך יצא לוויטארה מוניטין של רכב אמין, אני החלפתי הכל ברכב ממנוע ועד סרנים כך שיש לי רכב שנת 99 אך הכל בו מדונדש.
שאני אבין, עברת 400 אלף קמ' איתו ? אם לא, איך הלך מנוע ?
יתכן שנפלת על נבלה שלא תוחזקה, ו/או שהאחזקה ואופי הנהיגה שלך לא משהו.

תהנה ידידי
כאן רציתי לכתוב לך, חכה עד שתעשה טיפול גדול במוסך מורשה, אז תגלה שבשני טיפולים זה שווה ערך לכול התיקונים שעשית בגראנד ויטארה.
אז נזכרתי שהשם משתמש שלך הופיע לא מזמן בהודעת מכירה :
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=68026
אז כנראה שכבר הכרת את עלויות הקינג ...

בהצלחה בבחירת הרכב הבא
רענן

עמריהונתן
04-08-12, 17:46
הי רענן

אל תתקרב לוויטארה יקירי וכל משפט מיותר
לא עברתי כלום והלך המנוע, זה גם מופיע בשרשור, תחפש את כל סיפור נעילת הדיפרנציאל לוויטארה ותהנה מהקריאה
עד היום לא מכרתיו בגלל חצופים שחושבים לשלם 50% מהמחירון, נו מה לעשות ישראלים...

ולגבי הקינג
בצער רב וביגון קודר משיקולים אחרים לחלוטין
זה הרכב הטוב ביותר שהיה לי עד היום

אם תימכר הוויטארה, הקינג יועבר לאשתי,
אני בכל אופן חוזר לרכב חברה

נשתמע

אלדר
04-08-12, 18:05
יניב לגבי אלו שרוצים לקנות ב 50% מהמחירון זה מצב השוק, היום קשה מאוד למכור רכבים גם פרייבטים.
לדעתי אתה נפלתה עם הגרנד ויטרה שלך, האחזקה בויטרה היא הכי קרובה לפרייבט.
נכון שלפעמים קונים חלפים מקוריים והם יקרים אבל תשווה לחברות אחרות ותראה שהן לא ממש יקרים.
זה שהחליף לך סרן היה צריך לבדוק לפני שיסי העברה זהים, ולא לגרום לך להחליף גם סרן אחורי.

benza
04-08-12, 23:09
הי רענן

אל תתקרב לוויטארה יקירי וכל משפט מיותר
לא עברתי כלום והלך המנוע, זה גם מופיע בשרשור, תחפש את כל סיפור נעילת הדיפרנציאל לוויטארה ותהנה מהקריאה
עד היום לא מכרתיו בגלל חצופים שחושבים לשלם 50% מהמחירון, נו מה לעשות ישראלים...

ולגבי הקינג
בצער רב וביגון קודר משיקולים אחרים לחלוטין
זה הרכב הטוב ביותר שהיה לי עד היום

אם תימכר הוויטארה, הקינג יועבר לאשתי,
אני בכל אופן חוזר לרכב חברה

נשתמע

אתה מצחיק... קנית רכב, איך בדקת אותו, איפה, האמת זה לא זה ממש משנה, נפלת במקרה או שלא על רכב עם בעיות שחלקן גם יצרת בעצמך ע"י התקנת הנעילה במוסך שאתה אפילו לא מוכן לחשוף את שמו, הסכמת לאיזו קומבינה של החלפת סרן אחורי כי לא בדקו לך יחסי העברה לפני שהביאו לך חלק

בקיצור נפלת בקניה ונפלת במוסכים ובכל זאת אתה מאשים את הרכב... ?

eyal1979
05-08-12, 01:47
קבל עיצה מבעל נסיון כואב

תהנה ידידי

בויטארה או בגראנד ויטארה נכון שלא קל או פשוט להשיג סרן קידמי.
אבל בכל זאת גם לא בלתי אפשרי.
צריך רק לדעת לחפש במקומות הנכונים.(כולל כאן בפורום, אני אישית מכיר 2 חברים שפירסמו כאן את הסרן אלומיניום שלהם למכירה).
מנסיוני, כשרציתי גם מצאתי סרן קומפלט מברזל, כולל חברים טובים שרצו לשדרג את הרכבים אצלם ואף לקזז את ההוצאות במכירת הסרן אלומיניום.
אגב במחיר 2 סרני האלומיניום ששברת יכולת למצוא סרן ברזל אחד שהיה פותר לך את הבעיה אחת ולתמיד.
כבר אמרו לפניי מה היה ניתן באפשרותך לבצע עם הסרן הקידמי ולא ארחיב.

בקשר לאמינות הרכבים האלה תרשה לי להגיב לך.
הכל עניין של תרבות נהיגה.
לא פלא שהרכבים האלה או ספציפית הרכב שלך מתקלקלים,
נוסעים איתם בבוץ ומים,בלי להבין את המשמעויות של זה,
לא דואגים להחליף שמנים מחזירי שמן אטמים וטיפולים בתדירות גבוהה יותר,
קורעים את הרכב בכביש או על סלעים ודרדרת ושוברים סרנים או מכלולים כך.
ואני לא אמרתי שאת כל זה אתה עשית לרכב אלא אולי הידיים הקודמות לפניך גם.

אנשים מנהלים על הרכבים האלה תרבות של תחזוקת שבר וכך הם נראים.
לא פלא שאנשים המעוניינים היום לקנות ויטארה , מתקשים למצוא רכב במצב טוב באמת(ולאט לאט מגיע גם תורן של הגראנד ויטארות להימצא במצב כזה)

נסיונך על הרכב הזה הוא מר נכון, אבל כנראה נפלת על נבלה שנשחטה בוודאות ע"י בעליה הקודמים.
רבים פה בארץ וגם בחו"ל המתחזקים את הרכב הזה נכון טוענים אחרת.

עמריהונתן
05-08-12, 13:13
אייל כתבת יפה.

כרגע הציעו 29 לאשתי ותחזיקו אצבעות....

מי שירכוש אותו קונה רכב דנדש - לשמחתו

ואנשאללה נשאיר את הקינג בבית

נשתמע

עמריהונתן
06-08-12, 22:00
לא נמכר....בכל הפורום הזה, אין מי שיכול לסייע במכירה?הזוי

אלדר
07-08-12, 20:17
[QUOTE=עמריהונתן;463880]לא נמכר....בכל הפורום הזה, אין מי שיכול לסייע במכירה?הזוי[/QUOTE

יניב ,מה שצריך זה המון סבלנות.

עמריהונתן
13-08-12, 09:46
נמכר
No more Suzuki

רון נחמן
13-08-12, 09:56
מצטער שאני מחזיר את הדיון לכותרת שלו.. אבל מה לגבי הקייס ברזל ש4*4 פרו מציעים?

אני אישית שותף לדעה שכדאי להחליף כמה שיותר מהר לקייס ברזל, ולמכור את האלומיניום. קשה למצוא אותם ולכן הם לא זולים.

asypeer
13-08-12, 21:06
ממה שהבנתי מדובר על סרן שלם ולא רק על הקייס. אם זה רק קייס (ולא עולה 9k..) - קניתי

benza
14-08-12, 15:36
ממה שהבנתי מדובר על סרן שלם ולא רק על הקייס. אם זה רק קייס (ולא עולה 9k..) - קניתי
ממה שאני יודע יש אפשרות גם לזה וגם לזה, קייס בלבד כמובן יותר זול

asypeer
15-08-12, 00:06
מכיר מישהו שמוכר רק את הקייס ?
מצאתי באיביי בכמה מאות דולרים, בטוח ייצא יותר זול גם עם המשלוח...

benza
15-08-12, 07:29
מכיר מישהו שמוכר רק את הקייס ?
מצאתי באיביי בכמה מאות דולרים, בטוח ייצא יותר זול גם עם המשלוח...

דיברת עם נתי זוקיפרו? 050-909-0346

גם דרך הים לא יהיה לך זול. תוסיף מיסים והגעת למחיר של זה בארץ ואפילו יותר

asypeer
15-08-12, 15:30
אני לא יודע אם על חלק מפירוק יש מיסים. מה שכן - בגלל המשקל המשלוח לא יהיה זול.
הייתי מעדיף לקנות בארץ, אבל 9.5 אלף ש״ח לסרן זה מעט יקר.

benza
15-08-12, 17:22
אני לא יודע אם על חלק מפירוק יש מיסים. מה שכן - בגלל המשקל המשלוח לא יהיה זול.
הייתי מעדיף לקנות בארץ, אבל 9.5 אלף ש״ח לסרן זה מעט יקר.

אני לא מבין מאיפה אתה מביא את המחירים האלה...
http://4x4pro.co.il/suzuki/grand-vitara/%D7%A1%D7%A8%D7%A0%D7%99%D7%9D-%D7%95%D7%91%D7%9C%D7%9E%D7%99%D7%9D.htm l?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=266&category_id=33

ושוב, דבר עם נתי במקום נחש ולהתבסס על שמועות

asypeer
15-08-12, 20:21
ידידי, למד חשבון (או קרא את האותיות הקטנות):
7,600 לפני מע״מ יוצא 9,000 ש״ח בערך עבור סרן קומפלט.
5,800 לפני מע״מ יוצא 6,700 ש״ח בערך.
לפני עבודה עבור הקייס.
נראה לך הגיוני לשלם רבע מערך הרכב על חלק שנמכר בשליש בחו״ל?
אז כן, יש אחריות ויש אבא ויש וודאות שהחלק מתאים ותקין.

benza
16-08-12, 21:48
ידידי, למד חשבון (או קרא את האותיות הקטנות):
7,600 לפני מע״מ יוצא 9,000 ש״ח בערך עבור סרן קומפלט.
5,800 לפני מע״מ יוצא 6,700 ש״ח בערך.
לפני עבודה עבור הקייס.
נראה לך הגיוני לשלם רבע מערך הרכב על חלק שנמכר בשליש בחו״ל?
אז כן, יש אחריות ויש אבא ויש וודאות שהחלק מתאים ותקין.

במקום לבזבז זמן על המקלדת, תתחיל לעשות טלפונים :-)

הנה עוד אופציה רצינית:
http://www.jeepolog.com/forums/content.php?r=2634

דבר אם רפי וארנון, אם הם שמים סרן אחורי על גרנד ויטרה ב 3500 כולל העברת מכלולים הקדמי לא אמור להיות יקר יותר ואפילו הפוך מזה
אני בטוח שאם תארגן קבוצת רוכשים יהיה מחיר אטרקטיבי

asypeer
17-08-12, 08:54
בודק את ההיתכנות, תודה.

ישי.פ
17-08-12, 19:57
אם המחיר נורמלי אני גם בעניין

motorica.net
17-08-12, 20:46
איך זה בדיוק יקדם אותכם ?
האיבר השלישי עדיין יהיה מאלומיניום, הוא יהפוך להיות החוליה החלשה הבאה.

חייבים להחליף גם את הקייס וגם את הבית של האיבר השלישי.
אין קיצורי דרך.

raanan
18-08-12, 01:07
איך זה בדיוק יקדם אותכם ?
האיבר השלישי עדיין יהיה מאלומיניום, הוא יהפוך להיות החוליה החלשה הבאה.

חייבים להחליף גם את הקייס וגם את הבית של האיבר השלישי.
אין קיצורי דרך.
עקרונית אתה צודק.
אך בכול אופן זה יהיה הרבה יותר חזק וטוב מהמצב המקורי.
הוספת חיזוק אומגה שיחבוק את האבר השלישי לקורת הרוחב, תשפר עוד יותר את העמידות.
לדעתי, קייס מברזל + חיזוק אומגה, השכיחות לפגיעה בפרונטאקס תהיה נמוכה מאוד.

רענן

motorica.net
18-08-12, 07:33
הכל בתיאוריה.
במציאות אנשים שניסו להחליף רק את הקייס חטפו כשל באיבר השלישי.
המחיר שיקבלו על בניית קייס קידמי יהפוך את הענין ללא משתלם.
בקיצור, יותר מדי חפירות על כלום.

gruyon
13-10-12, 23:44
במקום לבזבז זמן על המקלדת, תתחיל לעשות טלפונים :-)

הנה עוד אופציה רצינית:
http://www.jeepolog.com/forums/content.php?r=2634

דבר אם רפי וארנון, אם הם שמים סרן אחורי על גרנד ויטרה ב 3500 כולל העברת מכלולים הקדמי לא אמור להיות יקר יותר ואפילו הפוך מזה
אני בטוח שאם תארגן קבוצת רוכשים יהיה מחיר אטרקטיבי

אז מישהו בדק את הנושא ? זה מסקרן אותי .

התחלנו את פתרון הבעיה ב-9K . אחר כך זה ירד ל-7K אחר כך לסביבות ה-5K . הצלחנו להגיע ל-3.5K ?

איזה עבודת מחקר ! באוניברסיטה אין דברים כאלה .

asypeer
14-10-12, 07:07
פניתי אליהם, לא זכיתי לתגובה.

gruyon
27-12-12, 15:56
בגלל שזה דיון של בעלי ויטרות אז מעניין אותי לשמוע המלצות לגבי הגבהה או נעילות במינימום הוצאות .

asypeer
29-12-12, 19:14
נעילה אחורית (אוטומטית) בזול - לוקרייט 1512 (אם הרכב שלך אוטומט, ברכב ידני היא מורגשת הרבה יותר ביומיום) - סיפור של 250 דולר באייביי, התקנה בטח עוד איזה כמה מאות שקלים בארץ.
נעילה אחורית (נשלטת) ביקר: ARB, לא זוכר בדיוק איזה דגם, סיפור של 8-10K ש"ח בארץ, להביא מחו"ל כבר יותר סיפור (כבד!)
יכול להיות שיש דגם של בולסטר שמתאים לויטרה ובטח יעלה 6-7K. שווה לברר.

הגבהה (2 אינטש) בזול:
ספייסרים קדימה ואחורה, החלפת בולמים לארוכים יותר מאחורה (מקדימה הבולמים עם תושבת, יקרים הרבה יותר), אפשרי גם להחליף קפיצים (אצלי יש של ג'ימני, בגלל הערגול הצר יותר שלהם בסוף הקפיץ) סדר גודל של 3-4K, תלוי מי עושה ואיזה בולמים.
הגבהה (2 אינטש) ביקר:
קיימים סטים של קלמיני (קפיצים ובולמים,, הבנתי שהבולמים לא מאוד מוצלחים) או של חברה תורכית אחרת שאת שמה אני לא זוכר שגם מציע משהו דומה. סיפור של 7-8K.
יש גם קיטים ל-3 אינטש שמחייבים כבר התאמות יותר מורכבות ועולים בהתאם.
חיפוש בפורום יניב תשובות של חכמים ממני..
אסף

gruyon
29-12-12, 19:25
הבעיה הרצינית פה היא החילוקי דעות בנושאים האלו . יש שיגידו שספייסרים זה לא טוב וצריך לקנות קיט ויש שאומרים שספייסרים זה בדיות מה שצריך .

מה התכוונת לגבי הבולמים הקדמיים ? ובנוסף מה העלות רק של הבולמים האחוריים ומה האורך של הבולם שאני צריך לשים כדי לקבל עוד 2" .

שאלה נוספת זה אם אני שם רק בולם ארוך יותר מאחורה האם ייתכן שהקפיץ ייצא מהמקום ?

asypeer
30-12-12, 00:02
לגבי חילוקי הדיעות - עניין של תקציב ושל שימוש. מי שרוצה להשקיע הרבה אכן יקבל תמורה לכספו. השאלה מה הוא יעשה עם הרכב, אני בדיעה שמי שבאמת הולך לנצל רכב כזה לטיולים שדורשים כאלו שיפורים - שיקנה סופה או ברזל אחר שלא נשבר בקלות.
אני נוסע עם החלופה הזולה כבר למעלה משנה, 95% מהזמן אני בכביש ולא מרגיש שינוי מלבד זה שאני חייב לעשות כיוון פרונט בתדירות יותר גבוהה. אבל אולי גם עם קיט של קלמיני זה היה המצב.

לגבי הבולמים הקדמיים, התכוונתי לכך שהחלפה של בולמים לארוכים יותר מאחורה זולה משמעותית מהחלפת קדמיים כי הקדמיים באים עם תושבת ולא כל בולם ניתן להתאים לשם, העלות (הערכה שלי..) היא כ-300-400 ש"ח לבולם גז אחורי של מונרו אל מול 1500 ש"ח לבולם קדמי של קוני, אז יש הבדל.
מה שבעצם עושים, בכדי לשמור על גובה אחיד, מכניסים ספייר בין הבולם לבודי מקדימה ובעצם מנמיכים את הבולם בלי להגדיל את המהלך שלו.
מאחורה שמים בולם ארוך יותר ושני ספיסרים, אחד על להנמיך את הבולם והשני על מנת לפצות על ההפרש בין הבולם החדש לקפיץ הישן (כי הרי את הקפיץ לא החלפנו).
לגבי יציאה של הקפיץ מהמקום, לדעתי זה מאוד תלוי מי מבצע את העבודה, צריך לחרוט את הספייסר כמו שצריך, הקפיץ צריך לשבת בצורה הקרובה ביותר לתצורה המקורית.
לא שמעתי על מישהו שברח לו הקפיץ.. אבל לך תדע.
להגיד לך שזה אידיאלי? זה לא קיט של קלמיני, אבל בשבילי זה מספיק עם כמות הטיולים שאני מטייל. בכביש אני לא מרגיש הבדל לרעה שזה גם משהו.. בטח ה-5 ס"מ האלה מאוד משמעותיים כי הרכב מאוד נמוך בלי ההגבהה. בטיול במדבר לפני ההגבה, המיגון גירד כל סלע אפשרי.

אני מגיע לנורדיה מדי פעם, אז אתה מוזמן לתאם איתי ולעשות סיבוב על הרכב, לראות אם מתאים לך. במידה וכן - אפנה אותך לבעל המקצוע שהגביה לי את הרכב, שיושב לא רחוק ממך.
אסף

harele
25-11-13, 20:28
שלום לכולם ,

חבל שנושא כל כך שכיח לבעלי הויטרות נסגר בצורה לא ברורה...
אני כרגע באותה צרה ( מחפש רק את הקייס ברזל או אלומיניום )

יש למישהו רעיון איך להשיג את החלק במחיר סביר...?

asypeer
25-11-13, 20:42
אם אתה מחפש רק את הקייס זה אומר שהחלטת להקדים תרופה למכה או שהפנים לא ניזוק בשבירה?
האופציות שלדעתי יש לך:
1. לחפש סרן ברזל בפירוקיות - סיכוי קטן למצוא בארץ, מעטים הרכבים שיובאו עם סרן ברזל (גרנד ויטארה דיזל או XL7 בשנתונים מסוימים, לא מזדה 3..)
2. לחפש סרן אלומיניום באותם מקומות - יותר סביר אבל עדיין לא קל וידרוש סבלנות ואורך רוח.
3. לקנות סרן ברזל מזוקיפרו (היחיד שמביא לדעתי)
4. לקנות באיביי ולייבא לבד (עדיף כבר שתמצא ברזל אם אתה רוצה להיכנס לסיפור הזה..) קח בחשבון מיסוי ואישורים. אבל סיכוי טוב שזו האופציה הזולה ביותר.
5. במידה ושברת את הקייס הקיים - בדקת אפשרות של תיקון הקייס וחיזוקו? הבנתי שסלמן עובד על משהו בנושא. שווה לדבר איתו.

אסף

Sent from my iPhone using Tapatalk (http://tapatalk.com/m?id=1)

harele
25-11-13, 21:03
אסף תודה על התגובה המהירה.

אני צריך רק את הקייס כל החלקים הפנימיים תקינים , ולאחר ברורים לא מומלץ לתקן ( כנראה שריתוך אלומניום לא פשוט ) אלא רק להחליף .

בכל אופן אני מתכנן להגיע למפגש בסופ"ש אז אני קצת לחוץ בזמן וגם קצר בפפלינוס....

asypeer
25-11-13, 22:15
ממליץ לך להתייעץ לגבי תיקון הקייס הקיים וחיזוקו עם מומחה לפני שאתה רץ להחליף. חפש את עידו לוריא בפורום,

harele
25-11-13, 23:08
בודק....

ishc
26-11-13, 11:48
לויטרה יש את האנויל של קלמיני, שמחליף את הקייס אלומיניום, אפשר להתאים איבר שלישי של סמוראי כדי לקבל איבר שלישי מברזל. יש רכב שכבר נוסע עם המתכון הזה בארץ כולל נעילה אוט' ועובד יופי. לגראנד ויטרה אפשר להסב סרן של סמוראי ולבנות סרן ברזל. מורכב יותר אבל יש כבר תיכנון כזה ופרוייקטים דומים התבצעו בחו"ל. אני מאמין שאת ההסבה של סרן סמוראי אפשר לעשות גם לויטרה. בסופו של דבר איך שלא תסובב את זה זה יוצא כמה אלפים טובים.

asypeer
26-11-13, 12:56
לפני הכל - בדוק את האופציה של תיקון הקייס הקיים. בעל מקצוע טוב (לא מוסך..) יוכל לתת לך חוות דעת אם תיקון אפשרי ויחזיק. למוסך ייתכן ולא יהיה את הידע/כלים לבצע כזה תיקון (ריתוך אלומיניום זה לא משהו שכל אחד מסוגל לבצע)

harele
26-11-13, 14:00
לפני הכל - בדוק את האופציה של תיקון הקייס הקיים. בעל מקצוע טוב (לא מוסך..) יוכל לתת לך חוות דעת אם תיקון אפשרי ויחזיק. למוסך ייתכן ולא יהיה את הידע/כלים לבצע כזה תיקון (ריתוך אלומיניום זה לא משהו שכל אחד מסוגל לבצע)

שוב תודה ...

מישהו מכיר בעל מקצוע באזור חיפה/קריות ?

harele
27-11-13, 18:07
הבעיה טופלה !

נכנסתי שוב למוסך אחר לצורך אבחון נוסף ולמרות שהבחור הלך לכיוון פרוק סרן קדמי לגורמים ושליחה לריתוך... הבוס שלו חשב על תיקון מקומי והפנה אותי ל PRO JEEP לצורך בדיקה .

שם להפתעתי הרבה הצליחו לפתור את הבעיה לשביעות רצוני בלי פרוק ובלי נעליים . ( נס חנוכה :cool: )

מסקנה : לא לוותר על דעה נוספת ואף יותר .

לי זה חסך אלפי שקלים...

תודה לכולם וחג שמח.

asypeer
27-11-13, 18:21
לא ברור, הקייס נשבר ותוקן?

ishc
27-11-13, 18:35
לא ברור, הקייס נשבר ותוקן?

+1...?

harele
27-11-13, 18:58
מסתבר שהאוזן של הקייס נשברה ואף פצעה את הקייס באזור .
החברה שם הצליחו לאלתר אוזן + חיזוק .

וכמו שציינתי לשביעות רצוני...

ishc
27-11-13, 21:08
לאלתר אוזן שנשברה ללא ריתוך?

harele
27-11-13, 23:31
חיובי.

yoni_0000
30-11-14, 18:55
מעלה את השרשור מהמתים... לפי מה שהצלחתי להבין, הבעיה היא בקייס ובאיבר השלישי, והפתרון מהמדף בארץ עולה בין 7K-9K..
בחיפוש קצר ברשת מצאתי את זה
http://suzukicarparts.com/parts/2006/Suzuki/XL-7/Base?siteid=214820&vehicleid=187974&diagram=F751080&diagramCallOut=7

קייס של xl7 משנת 2006 2.7 V6. כמו כן יש שם גם אופציה לדגמים אחרים...

זה בצירוף של איבר שלישי מסמוראי אמור לתת מענה יחסית זול לבעיה, לא?

או שאני מפספס פה משהו..?

asypeer
30-11-14, 20:08
תביא סרן ברזל מחו״ל. לא קל למצוא אבל יעלה חצי.

Sent from my Ass

yoni_0000
30-11-14, 20:44
אז זהו שלא צריך לחפש.. יש לך פה מוצר מדף ב230 דולר. פשוט צריך למצוא את התצ דגם הספציפי

asypeer
30-11-14, 20:51
לא נפתח לי הלינק..אנסה מהמחשב.
בגדול קייס של xl7 מתאים ואיבר שלישי לא. ראיתי את האלתור עם הסרן של הסמוראי, זה מצריך יכולת מסגרות כי לסמו אין איבר שלישי ובעצם מקצצים סרן אחורי שלו ומתאימים לתושבות ולקייס. יש מוצר מדף כזה?

Sent from my Ass

yoni_0000
30-11-14, 21:03
כן. יש תרשים ופירוט לגבי כל חלק.. אבל זה כבר מגיע לאזור 800 דולר.

asafk
30-11-14, 21:35
מה לגבי חיזוק חיצוני? מעין ״גשר״ בין הארבעה קדחים שסביב היציאה השמאלית לארבעת הקדחים שסביב היציאה הימנית?
אם אני מבין נכון השברים הם תוצאה של גמישות של הקייס שתלוי בין שתי האזניים, בעיה שגשר כזה עשוי לפתור.

??

אסף.

asypeer
30-11-14, 22:38
יש כל מיני פתרונות כמו http://www2.izook.com/?page_id=308
לדוגמא. לדעתי סוזוקי פשוט פישלו עם בחירת החומר שממנו עשוי הקייס. בדגמים מאסיביים יותר (xl7) הקייס מברזל ואין בעיה. כמובן שגם נהיגה אגרסיבית והצלבות רציניות לא תורמות. מכיר קייס שנסדק ללא כל אגרסיביות - עייפות החומר כנראה.
האלומיניום הזה פשוט פריך.
מימין הפריכית, משמאל המשקולת [אוסף אישי]
http://tapatalk.imageshack.com/v2/14/11/30/829125fafb40c9d4bcc2b72ef880f500.jpg

Sent from my Ass

gmike
30-11-14, 22:51
אסי, הכוונה של יוני הייתה לקחת סרן ברזל(קייס), ורק איבר שלישי מסמוראי(ראש חזיר). להתאים איבר שלישי של סמוראי לויטרה לא מסובך, קצת עבודה עם דיסק ורתכת, דיי בסיסי, מניסיון.
אפשר גם, כמו שאמרת, לקחת סרן שלם של סמו אחורי או קדמי ולקצץ, קצת יותר מסובך.

מיכאל

asypeer
30-11-14, 22:55
אסי, הכוונה של יוני הייתה לקחת סרן ברזל(קייס), ורק איבר שלישי מסמוראי(ראש חזיר). להתאים איבר שלישי של סמוראי לויטרה לא מסובך, קצת עבודה עם דיסק ורתכת, דיי בסיסי, מניסיון.
אפשר גם, כמו שאמרת, לקחת סרן שלם של סמו אחורי או קדמי ולקצץ, קצת יותר מסובך.

מיכאל

ממה שאני יודע, להשיג כל אחד מהחלקים האלו קשה באותה מידה להשגת שניהם. אם כבר מצאת קייס ברזל, סיכוי טוב שהוא מחובר לאיבר שלישי מברזל, ובתוך הסרן גם יהיו יחסי העברה של 4.3
רק בארץ הופכים את את זה לגביע הקדוש. בחו״ל זה נמכר במעט יותר ממחיר הברזל.

Sent from my Ass

-->