PDA

צפייה בגרסה מלאה : ג'יפ ראשון- ייעוץ מפורט ואזהרות קנייה-ויטרה ארוכה. ממוקד

eladiosa
07-07-12, 15:22
שלום לכולם. ותודה מראש לכל העונים.
שמי אלעד, וכבר כמה שנים שאני בכיוון הג'יפ הראשון ועכשיו הגיע הזמן... החיידק קיים מימי הצבא שהייתי רספ ביהס לנהיגת שטח. אז יש לי המון תיאוריה והתנסויות בשטח. אבל ג'יפ משלי עוד לא היה לי..

אחרי הרבה חיפושים ותובנות אני די נעול על ויטרה ארוכה שתתאים גם לתקציב וגם לצריכת הדלק ולתנאי הכביש.
התקציב:בין - 30-45 K
ייעוד: רכב מרכזי- צורך לכביש נוח, נוחות לנוסעים- מרווח. בשוטף- טיולי שטח סטנדרטים לרוב, עם טיולים דרגת קושי בינוני - קשה כמה פעים בשנה
נהג יחיד אני ... :)
צריך להכיל שני כלבים גדולים ועוד שניים שלושה אנשים- קצר לא בא בחשבון כאן. אוהב להביא לטיול ה-כל איתי לא מתפשר על ציוד.

כמה שאלות יש לי

1. האם בחרתי נכון ? :)

2. האם ההבדל בין דגמי מתחת ל 94 ודגמי עד 98 מורגש ?
*יש כמה פוסטים על זה ש- 98 שונה טכנית ופחות עביר בשטח... אבל הדעות מרובות.. אז בוא נעזוב את הויכוח הישן ונתממקד טכנית בפלוס ומינוס של רכב 98 לעומת האחרים

3. מה באמת ההבדל בין דגמי- רגיל, gls, sidekick

4. כרגיל אין הרב בשוק ששוות הצצה- אני מתלבט בין שלוש מכוניות כל אחת בקצה אחר של הארץ וכאמור כל אחת מדגם אחר-- ולכן השאלה הקודמת

5. כמובן שהדעות מרובות אבל בהנחה שאני מחפש רכב שהוא פנאי-כביש קודם כל, ושטח משני אבל עם אופציה לקרוע את השטח כנהג טוב על בסיס חודשי,

ממה צריך להזהר- ואני לא מדבר על מה לבדוק בכללי- אני ממממוקד יותר כבר לאיזה שיפורים? כל שאלה ממוקדת לדברים שראיתי ולא בכללי אז פירוט יעזור
*כמה " הגבהה זה סביר ולא פוגע בחווית הכביש? (שלא לדבר על מסכן) קיטים שלא מומלץ לגעת ?
*על איזה גודל צמיגים להתמקד? יש רכב שמגיע עם 50\50 באחורי ו 70% בקדמי- ?
*בהנחה שזה נעשה באופן מקצועי (צריך לבדוק) רכב שעשה ראש זה לטובתי ? החלפת מנוע ?

והשאלה הכי מפגרת שאני יכול לשאול וזה למביני ענין שמבינים שריטות (ויש פה לא עט כאלו ראיתי) - יש לי מחלה על ידני ואני ממש שוקל ברצינות להסב לידני.
לא מצאתי מספיק חומר על זה ולכן אשאל פה - יש למישהו מושג מה זה מצריך
הרי אין ויטרה ארוכה ידנית ולכן אין גיר שהוא 100% אבל אם כבר אז מה טכנית יכול להתאים ?
מחיר ? מפוסטים ישנים שצאתי על רכבים אחרים- ראיתי שיש פה ענין של 10K לא פחות ואין בעיה אבל אני חייב לדעת שזה מהלך הגיוני- מחינה טכנית נטו.
עזבו את השיקולים מחיר מול תועלת כרגע- שריטה זאת שריטה.

תודה לכולם.

raanan
07-07-12, 16:07
ראשית, ברוך הבא !

לרוב השאלות שלך יש תשובות בפורום זה ובפורום סוזוקי. אל תתעצל וקח את הזמן לעבור על ההיסטוריה.
אם החלטת על ויטארה ארוכה אז, כולם דגם GLS (מפואר כולל 4 חלונות חשמל ומראות חשמל, מ 96 נדמה לי עם כריות אויר.)
סיידקיק זה ייבוא אישי מארה"ב . יש מעט הבדלים חלקם לטובה . אחת הגיעה עם מע' נגד נעילת גלגלים אחוריים בלבד.
הויטארות הארוכות שהגיעו בייבוא הסדיר היו אוטומטיות בלבד.
אחת ביצעה הסבה לידני, זה לא כזה פשוט וההוצאה יקרה מאוד (10000 ש"ח וצפונה).

לדעתי עדיף שתתמקד בגראנד ויטארה הארוכה בנזין (מנוע 2000 סמ"ק) משנת 99 ל 2001 . שם כבר תוכל למצוא ידנית מקורית.
למה גראנד עדיפה ? , מאמין שתמצא בקלות בחיפוש.

בהצלחה
רענן

eladiosa
08-07-12, 11:29
תודה רבה על התגובה..
לא ברור שאמרת הבדלים חלקם לטובה- התכוונת לטובת מי ?
ודבר שני לגבי הויטרה ארוכה ידני מנוע 200 בנזין איך הצריכת דלק שלה ? והאם הביטוחים וכו' לא יקר יותר משמעותית לעומת מנוע 1600 מתחת לשנת 2000
האם הביצועים עומדים על 1- 10 או פחות חשוב מאוד כי זה היה השיקול העיקרי לא לעלות - יש לי תקציב לזה אבל לא רוצה להקרע בשוטף

תודה שבוע טוב

-->