PDA

צפייה בגרסה מלאה : נעילת דטרויט משומשת על SUV

בוזי
01-03-05, 23:42
שלום חברים,

במסגרת חיפושי אחר נעילה אחורית, מצאתי דטרויט לוקר משומשת.
לטענת המוכר היתה מורכבת על סופה כ-3 חודשים. הוא דורש עבורה 2000 שקל.

השאלות:

איך נעילה כזו תתנהג על SUV בכביש?
מה בודקים בנעילה משומשת?
האם הנעילה תשרוד עשרות אלפי קילומטרים בכביש?
האם המחיר סביר?

אודה לתשובת בעלי הניסיון.

בעז.

asafk
01-03-05, 23:46
למה מפריע לך דווקא שהיא משומשת? דטרויט משומשת תהיה טובה כמעט כמו חדשה- אמנם יש שחיקה, אבל היא מזערית.
השאלה הבסיסית- נעילה אוטומטית על רכב אוטומטי- אכן עלולה להטריד, אבל מנסיון של רבים מאוד- זה לא יפריע לך יותר מדי. בתחילת נסיעה, ברגע השילוב לD אתה תרגיש את החופש המובנה של הנעילה נסגר (וזה עושה בום קטן), וזהו... המשקל של הרכב מספיק בשביל לא לאפשר את המצב שהנעילה לא נפתחת בסיבוב, ולכן היא תמיד תיפתח ולא תפריע לך בנסיעה.

אסף.

חגי
02-03-05, 10:37
נעילה אוטומטית מתרידה הרבה הפחות ברכב אוטו' מאשר ידני.

האיש הזקן
02-03-05, 11:50
לפחות כולנוט מסכימים שנעילה אוטומטית מטרידה.
היה לי בסופת הפיקוח ויש לי ב- 4ראנר דטרויט סופט לוקר. מתרגלים לזה מהר מאד וזה פשוט מוצר טוב בשטח ובכביש כאחד. רק צריך להכיר את ההתנהגות שלו ואת ה"שגעונות" שלו. למשל לא לבלום בזמן פניה, להרפות מהגז, וכשהרכב באמצע הקשת של הפניה או ממש מעט לפני זה, לתת מכת גז. אל תנסו את זה בבית! בטח לא על כביש רטוב.
מדי פעם הוא נותן בום ענקי , עד כדי כך שבפעם הראשונה שזה קרה ירדתי מהרכב לראות אם לא נפל לי כל הסרן על האספלט והוא בטח שוכב מתחת לרכב מטפטף ושבור. אז זהו שלא: זה חלק מהעניין, בעיקר בדטרויט לוקרים הישנים. בסופט לוקר זה פחות מורגש אם כי גם פה מדי פעם זה תופס אותך ומפחיד לשניה.
ברכב אוטומטי מרגישים את ה"מכה" בכל פעם שעוזבים או לוחצים גז בבת אחת וכמובן בשילוב ההילוכים מ N ל D או במעבר מ D ל R וחוזר חלילה. ברכב ידני מרגישים את זה בכל פעם שמכניסים מצמד או משחררים מצמד תוך כדי נעיצה רצינית במצערת. גם כל נעיצה רצינית במצערת מקפיצה את זנב הרכב מצד לצד Fishtailing. מה שאומר שעם דטרויט, אוטומטי או ידני, יש לנהוג במתינות. זאת המילה. מתינות, לחוש את ה"מכה" ה"דפיקה", החופש האינהרנטי שקיים במערכת, זה שמאפשר למערכת להשתחרר כשצריך, למשל בפניות תחת אחיזה טובה, וללכת איתו, להשתלב בו ולא נגדו.
כל זה כדי לומר שדטרויט מתאימה ככפפה לחובבי לנדרוברים: מדוע? כי הם כל כך רגילים לחופשים עד שלעולם לא ידעו לומר אם זה מהפלאנג'ים, מהבוקסות, מהרדיוסים, מהמרכב, מתושבות המנוע, או אולי בסופו של דבר זה מהדטרויט עצמו. :D
:mrgreen:

הצפרדע
03-03-05, 16:58
שלום,
כל מה שנאמר למעלה אמת ויציב.
אבל, אם אתה לא מכיר מנסיון אישי נעילות אוטומאטיות ו/או אם לא רק אתה נוהג ברכב(SUV שהוא בודאי בסביבת ה - 2 טון), אזי חשוב מאד שתהיה מודע לתופעה המשמעותית ביותר של הנעילות האוטומאטיות, והדטרויט בכללן -
הנעילה משתלבת אוטומאטית ומיידית בשעת סיבוב כאשר אתה מאיץ, ומשתחררת באותה פתאומיות כאשר אתה עוזב את הגז באמצע הסיבוב.

הדבר עלול לגרום ל"זריקה" חזקה ואף בלתי נשלטת של הרכב, תלוי בעוצמת ההאצה/בלימה. התופעה מסוכנת בכביש יבש ומסוכנת שבעתיים בכביש רטוב.

חייבים להיות כל הזמן במודעות מלאה לכך, אבל הבעיה היא בעקר בהאטה יותר מאשר בהאצה - אם אתה מאיץ בסיבוב ומרגיש את התופעה, תוכל להאיט ולשלוט על הפרד הבועט, אבל, אם נכנסת לסיבוב מהר עם דוושת גז לחוצה, ואז אתה חייב להאיט(דהיינו, לעזוב את הגז), אתה עלול לחוות חוויה רעה מאד.

אם נהגים לא מודעים או כאלה שאין להם הבנה בסיסית במרכיבי הרכב והתנהגותו, משתמשים ברכב, אז הסכנה הרבה יותר משמעותית.

קבל דוגמא אישית - התקנתי בסופה של הבת שלי שתי נעילות אוטומאטיות, ואז הסברתי, הדגמתי, נתתי לחבר'ה להרגיש מה קורה במצבים הנ"ל וחזרתי והזהרתי.

כשבועיים אח"כ, התברר לי שהבן שלי שאהב לקחת עם הסופה(כשעוד לא היתה נעולה ) סיבובים חדים במהירות, נתן גז חזק בסיבוב רגיל בתוך העיר, והרכב פשוט נזרק והתנפץ על אבני מדרכה עגולות(כאלו שמונעות חניה במקומות מסויימים). מזל שלא היה שם איש ולא נגרם נזק לגוף. הנזק לרכב הסתכם בטרנספר מרוסק, קפיצים מעוקמים, בולמים מרוסקים, דרייבשפט מקוצץ, גלגל שבור, מכה בקרטר מנוע ועוד.

מתנצל על הנאום הארוך, אבל אם אתה לא מודע ולא נוהג לבדך על הרכב, שים לב!!!

בוזי
03-03-05, 17:26
ברוך, תודה על התשובה המושקעת.
זו תשובה מהסוג שציפיתי לשמוע. אכן עיניין ה"נהגים הבלתי מודעים", כהגדרתך, הוא החשוב ביותר.
החשש הכל ביותר שלי הוא שאשתי תתהפך חו"ח עם הרכב בסיבוב תמים, רק בגלל שפעם אמרתי ביציאה מהסיבוב נותנים גז :? .
האם מישהו מקוראי הפורום יוכל להדגים לי באופן חי איך מתנהגת נעילה כזו על SUV בכביש?

תודה מראש.
בעז.

ryanai
04-03-05, 10:14
אם אתה מעוניין,

לפחות עד הקיץ - גראנד ויטרה אוטומטית נעולה בלוקרייט.
בערך אותו משקל כמו קוראנדו קצר, מנוע בנזין אבל בגלל הצמיגים הגדולים הוא מתנהג כמו סולר...

יעזור לך ?

אני מעריך שלנעילה ב SUV יהיה פחות השפעה מאשר בסופה:
1. הגיר אוטומטי.
2. המנוע (במקרה שלי 1600) הרבה יותר "עצלן" ממנוע סופה.
בגלל השילוב של גיר רציף ומנוע חלש - הנעילה לא ננעלת גם בסיבוב כאשר מורידים את הרגל מהגז, אבל אני מקבל זריקת זנב קטנה כמעט בכל קיק דאון (בירידה להילוך נמוך משלישי).

אני אגב מאוד מרוצה מהנעילה, יש תופעות בכביש אבל לדעתי כל עוד אתה לא "משתולל" עם הרכב אז השד ממש לא נורא.

-->