PDA

צפייה בגרסה מלאה : צינורות מים מתוכנתים או בעייה אחרת?

razzamataz
09-07-12, 21:31
היי
לאחרונה התחילו לנזול לי צינורות מים באיפון
אחד הוחלף, התחיל לנזול זה שלידו, שני הוחלף התחיל לנזול אחרת
מאחר שהמנוע לא מנפח משמעותית, אין אכילת שמן או שאר מרעין בישין, החלפתי גם את פקק הרדיאטור ההודי בגרמני והנזילה הסתדרה לחודשיים...ועכשיו
נוזל הרביעי, במיקום ממש חרא בין המנוע לקיר האש

אז השאלה היא...יש מצב שאני צריך לקלל ולסבול את החלפת כל הצינורות (איזו עבודה חרא זו הולכת להיות) כי האוטו קרוב ל300 אלף קמ, והם כנראה המקוריים ומתוכנתים למות ביחד

או שיש לי בעייה אחרת הדורשת טיפול?

דרך אגב הצינורות שהוחלפו לא היו סדוקים או מנופחים בהגזמה, רק עם קצת משקעי חלודה.
ודרך אגב ב 300 אלף אני הולך לעשות טיימינג שגם ככה דורש פירוק רדיאטור, אז למה לעזאזל זה לא יכל לקרות עוד 7 אלף ק"מ או שכדי לשמור את הנוזל הישן עד
הטיימינג (נוזל שעשה 50 אלף)

asafk
09-07-12, 23:32
הסיפור פשוט. הגומי של הצינורות מזדקן אורך חיים אופייני בין 5 ל 8 שנים, תלוי בהרבה דברים, אבל לכל הצינורות באותו תא המנוע, הדברים האלה דומים. מצד שני, הלחצים והטמפרטורות נשארים אותו דבר. סידרת צינור אחד, הבא יפרוץ. כולם ישנים. לכן מחליפים הכל יחד, במכה אחת.
ועל כך נאמר:
"בית עם עכברים, זה כמו גומה סביב עץ. סותמים מצד אחד ומצד שני פורץ" (מן המקורות)

אסף.

razzamataz
12-07-12, 00:47
טוב זו הולכת להיות עבודה חרא עם איפה שחלק מהצינורות ממוקמים אבח הגיע זמנם אחרי 12 שנה!, ועכשיו שתי שאלות:

1. חיפשתי במחסני חלפים ואין להם את כל הצינורות שאני צריך
אז האם האופציה הולכת להיות רק בחברה (100 ש"ח בערך כפול 8 לא הולך להיות זול), או שיש איזה מחסן\מפעל גומי איפשהו שאפשר לבוא עם הישנים ולקבל חלופיים?

2. האם אין מצב שהבעייה היא אטם ראש מנוע\ בריחת קומפרסיה למי הקירור?
אין שמן במים ולהפך, ולא מצאתי אף אחד שמחזיק את הקיט שמשנה צבע שיש גזי פליטה בנוזל הקירור
איך בודקים בשיטה אמינה שזה לא האטם?

נמרוד
12-07-12, 08:34
אני במקומך, אם אפשר להשיג צינורות מקוריים קומפלט ב800 שקל, הייתי עושה את זה. קנה לך שקט לעוד 10 שנים בתחום הזה (לא מבטיח שהרדיאטור או משאבת המיים או הפלאנג' או רדיאטור החימום בתא הנוסעים לא ינזלו הבאים...). לפחות את הצינורות הגדולים שהולכים שנכנסים ויוצאים לרדיאטור.

אם אין מקורי, או שאתה רוצה בכל זאת לחסוך, אז כן, אפשר למצוא תחליפים, בחנות חלפים טובה. העניין הוא הצורה המיוחדת שכל צינור יצוק בה עבור הרכב, אבל אפשר למצוא צינורות "כמעט" או קרובים בצורה ושאפשר לקצר קצת או לכופף קצת, מרכבים אחרים. וכמובן שחלק מהצינורות הקטנים אפשר לחתוך מצינור שאתה קונה במטר. אם אתה יכול להשבית את הרכב, לפרק את הצינורות ולגשת איתם לחנויות חלפים, ואני בטוח שתמצא פתרונות. אבל שוב, אם כל החבילה נמצאת אצל היבואן ועולה כמו שציינת, לא בטוח ששווה.

כשהייתה לי טויוטה היילקס החלפתי יזום את כל הצנרת, למקורית. עלה לי אם אני זוכר נכון 1300 שקלים. כשקניתי את הצ'רוקי גם החלפתי יזום, ניגשתי לראוף בנצרת, והוא ארגן לי סט קומפלט שלא כולו היה בדיוק צנרת מקורית של צ'רוקי, בכמה מאות שקלים.

-->