PDA

צפייה בגרסה מלאה : אהלן, מצבר איכותי לסמוראי

ilan.sch
10-07-12, 10:05
שלום לכולם
לפני שנה וחצי קניתי מצבר וולטה 45אמפר אם אני לא טועה, הדק יותר שנכנס ויושב בול.
קיצר איך אומרים
היה קקה של חרא
אומנם פרקתי אותו פעם פעמיים.. אז אולי בגלל זה הוא נדפק אבל גם אחרי ההטענות האיטיות בלילות הוא לא חזר לתפקד כמו שצריך

בכל אופן, מחפש מצבר טוב לסמוראי, שיושב כמו שצריך (הוא טיפה צר יותר כמו שאתם יודעים)..
יש המלצות לדגמים / חנויות ?
ומה המחירים ?

שאלה נוספת, נניח והאוטו יעמוד שבועיים בלי לזוז, אם אני מנתק את הכבלים לפני שאני מעמיד, וחוזר אחרי שבועיים ומחבר בחזרה, לא אמור להיגרם נזק למצבר מפעולות כאלה נכון ? ככה שלא ייקרה מה שקרה פעם קודמת. השאלה אם זה גומר את המצבר יותר מהר הניתוקים האלה שאני יעשה לו

תודה רבה לעונים ויום טוב

שגיא S
10-07-12, 11:00
יש את המצברי ג'ל/פריקה עמוקה
הם יקרים יותר...אבל עמידים הרבה יותר

לי בסמוראי אגב יש 55 אמפר לדעתי

ilan.sch
10-07-12, 12:21
יש את המצברי ג'ל/פריקה עמוקה
הם יקרים יותר...אבל עמידים הרבה יותר

לי בסמוראי אגב יש 55 אמפר לדעתי

תגיד 55 זה לא מסוכן ? זה לא יכול להעביר יותר מדיי מתח בחיווט ולשרוף את המערכת ?

הבנתי שמצברי ורטה יש להם 20 חודשים אחריות אבדוק את שלי ואלך בחזרה לכולירות שמכרו לי אותו.

shlomomos1
10-07-12, 13:08
אילן:

1. לגבי התנעה אחרי תקופת "אי שימוש": אצלי אחרי שבועיים הרכב מניע בקלות כי אין "גנבי זרם" וזליגות (רק צריכת זרם מינימלית של אימובילייזר תקין).בכל מקרה אם תנתק לא צריכה להיות בעייה בכלל.
2. פריקת מצבר (רגיל - לא "פריקה עמוקה") לגמרי - אפילו פעם אחת - גומרת אותו : מקצרת את חייו ואת קיבול החשמל שלו.
3. אין בין "גודל המצבר - 45, 55 (נמדד באמפר שעה) לבין הזרם (באמפר) ולא כלום. אתה יכול לחבר גם מצבר של 10,000 אמפר שעה כל עוד זה 12V. הגודל אומר כמה זרם יכול להיות מסופק אם המצבר נפרק תוך שעה אחת . מצבר עם קיבולת גדולה ייתן זרם ליותר זמן - חשוב כאשר יש צרכנים כבדים (כננת, תאורה וכו')
צריך רק לוודא שהאלטרנטור יודע לטעון מצבר גדול.

ilan.sch
10-07-12, 13:33
אילן:

1. לגבי התנעה אחרי תקופת "אי שימוש": אצלי אחרי שבועיים הרכב מניע בקלות כי אין "גנבי זרם" וזליגות (רק צריכת זרם מינימלית של אימובילייזר תקין).בכל מקרה אם תנתק לא צריכה להיות בעייה בכלל.
2. פריקת מצבר (רגיל - לא "פריקה עמוקה") לגמרי - אפילו פעם אחת - גומרת אותו : מקצרת את חייו ואת קיבול החשמל שלו.
3. אין בין "גודל המצבר - 45, 55 (נמדד באמפר שעה) לבין הזרם (באמפר) ולא כלום. אתה יכול לחבר גם מצבר של 10,000 אמפר שעה כל עוד זה 12V. הגודל אומר כמה זרם יכול להיות מסופק אם המצבר נפרק תוך שעה אחת . מצבר עם קיבולת גדולה ייתן זרם ליותר זמן - חשוב כאשר יש צרכנים כבדים (כננת, תאורה וכו')
צריך רק לוודא שהאלטרנטור יודע לטעון מצבר גדול.

תודה רבה

omri_t
10-07-12, 20:06
מה שבטוח אל תקנה שנפ. כי שנפ הוא זבל.
גם וולטה לא הייתי קונה, כי הוא מזכיר את שנפ.

זה להבדיל מוורטה- שהוא מצבר מצויין- וזו המלצתי לך.
יש בשוק מצברי ACDELCO שכניראה הם האטרקטיביים ביתר היום לאור אחריות מאוד ארוכה ומחיר סביר.

לא הייתי משקיע במצבר ג'ל- לדעתי אין לך צורך בו.
אם הרכב עומד תקופות ארוכות- דאג למפסק מתאים לכבל ה(-) ונתק אותו, כך תבטיח אורך חיים למצבר.
גם מטען קבוע או טעינה כל כמה ימים לא יזיקו.

הייתי בודק לעומק את מערכת החשמל, שכן המצבר מת מהר מאוד!
אני בספק שזה בלאי טבעי.
בדוק טעינה וזליגה כדי שלא תבזבז כסף על מצבר סתם.

בהצלחה!

-->