PDA

צפייה בגרסה מלאה : סגירת ביצה סרן אחורי

הכוכב הכחול
10-07-12, 15:32
שלום לכולם,

האם ניתן לסגור את הפלאנג' של הסרן האחורי עם פטיש אויר?
במידה והתשובה היא לא, אשמח לדעת למה.

תודה
דניאל.

shlomomos1
10-07-12, 20:07
כל בורג ברכב צריך להסגר במומנט סיבוב נתון. פחות מידי, והחיבור יהיה רופף או ייפתח. יותר מידי, והבורג / אום יישברו או חלק יימעך. בנוסף לפעמים גם חשוב שהמומנט יהיה אחיד בכל הברגים (כמו בראש מנוע).
פטיש אוויר בד"כ עובד ב"אימפקט" - ז"א נותן מכות בכיוון הסיבוב. גם מומנט הסגירה לא מבוקר ולא ידוע.
השימושים היחידים המותרים בפטיש אוויר:
1. פתיחה של ברגים סרבניים.
2. סגירה לא סופית של ברגים, להגיע כמעט עד הסוף, ואז לסגור במומנט המתאים.

שלמה

GodsFather
10-07-12, 20:24
דני, אין שם קראש-סליב שמצריך עדינות וכיוון ? או שאני מתבלבל ?

מה שסוגרים עם פטיש אויר לא בהכרח יפתח עם פטיש אויר - ואז אתה מתחיל לחפש כל מיני פתרונות יצירתיים ומתזז עצמך בין פנצ'רמעכרים של משאיות לרתכים...

asafk
10-07-12, 22:18
לדעתי הבעיה העיקרית היא - כיוון שמדובר בביצה שמתיישבת בתוך סרן "באנג'ו", שסגירה כזו - אינה אחידה - ולכן הביצה עשויה לשבת טיפה עקום בתוך הסרן. המשמעות היא שהציריות יאולצו לעבוד קצת עקום, מה שאומר שהן יתנגדו לזה על ידי הפעלת עומס לא שווה על מיסבי הדיפרנציאל (מיסבי הצד שמחזיקים את בית הדיפרנציאל, או בית הסטליטים במקומו בתוך הביצה), ומכאן עומס לא נכון בין הקורונה לפיניון שרתום בלי עומס לחלק אחר של הביצה.
בלאי בין הקורונה לפיניון? אולי. אם זה ממש עקום אפילו נזק בטווח קצר. אבל זה צריך להיות ממש אלים כדי שמשהו רציני יקרה. הבעיה היא שהסרן הזה קטן, ודי מצ'וקמק, ולכן סגירה חזקה מדי ולא לפי סדר הידוק (שזה החלק הבאמת גרוע) אפשרית עם פטיש אוויר אפילו לא גיבור במיוחד.

אסף.

נמרוד
10-07-12, 22:38
האם השאלה היא לגבי החיבור של הביצה כולה לבית הסרן, כמו שאסף הבין, או הידוק של האום שמחבר את הפלאנג' של גל ההינע לציר הפיניון, כמו שאמיר הבין?

התשובה התיאורטית הכללית דומה, אבל מעשית אלו שני דברים שונים לחלוטין.

הכוכב הכחול
10-07-12, 23:37
כמו שאמיר הבין.
הידוק של האום שמחבר את הפלאנג' של גל ההינע לציר הפיניון ע"י הפעלת מלא כוחו של פטיש האויר

shlomomos1
11-07-12, 00:00
האום של הפיניון זו דוגמה מצויינת לצורך בסגירה במומנט מתאים. בין. אם יש שם שרוול קורס או שימסים, ההידוק של האום קובע את העומס הראשוני (PRELOAD) של מיסבי הפיניון, ומשפיע על ה BACKLASH של הקורונה - פיניון.
את האום הזאת סוגרים אך ורק עם מפתח מומנט.

נמרוד
11-07-12, 00:02
אתה לא מדבר על כיוון מחדש של קורונה פיניון, אני מניח, אלא על פרוק והרכבה של הפלאנג' חיבור לדרישפט. נכון?

אם אתה מהדק חלש מדי, ברור שהאום עלול להשתחרר. אם אתה מהדק חזק מדי, מעבר להידוק המדויק (נניח שהיה מדויק) שמעך את הקראש סליב, אז אתה הורס את כיוון הפיניון ועלול לגרום לנזק לגלגלי השיניים.

תבדוק בספר הטיפולים שלך, או שמישהו כאן יכול לבדוק, מה המומנט סגירה בכיוון קורונה פיניון. מדובר על מומנט גדול מאד, אבל עדיין יכול להיות שעדיף לסגור ביד עם מוט מאריך ככה שאתה יודע בוודאות שאתה לא מהדק חזק מדי. עם פטיש אוויר קשה יותר לדעת.

אם יש לך ידית מומנט בטווח המתאים אז כמובן שאין שאלה.

asafk
11-07-12, 00:18
טעות שלי.
(פשוט לא חשבתי שאתה חושב ברצינות לחבר את הפלאנג' עם פטיש אוויר... )
אבל כיוון שכן חשבת על זה - אז זה דווקא כן יגרום לנזק מיידי.
משתי סיבות - האחת היא שדפקת את הכיוון המדוייק של גובה הפיניון.
השניה והחמורה יותר היא שאתה מפעיל עומס מוקדם לא ידוע - קטן מדי (במקרה הלא סביר שסגרת חלש) או גדול מדי (במקרה שהידקת יותר מדי) - על מיסבי הפיניון. בהנחה שהעמוס המוקדם על מיסבי הפיניון יהיה גדול מדי, תורגש התנגדות ממש לסיבוב שלו, וזה סימן אזהרה ברור וטוב, שאם לא תשים אליו לב, מהר מאוד תחפש מק"ט של הפיניון על מיסביו והקורונה - לכל הפחות - כדי להזמין חדשים.

את האום הזה סוגרים במדוייק לפי הספר - יש במדריך שכתבתי פעם הוראות איך לעשות את זה בטויוטה - בסוזוקי זה שונה במעט. רק כך מובטח גובה פיניון נכון וגם עומס מוקדם מדוייק על מיסבי הפיניון.

אל תעשה קיצורי דרך. ובהצלחה.

אסף.

shlomomos1
11-07-12, 00:20
להשכלה כללית, אפשר לאלתר מפתח מומנט - במיוחד למומנטים גדולים:
הייתי צריך לסגור את בורג הקרנק בדיפנדר אחרי החלפת טיימינג, 250 פוט פאונד. (34 קג"מ). מפתח כזה עולה בל.כ כ 1500 ש"ח ואין לו שימוש בד"כ.
שמתי על ידית הבוקסה צינור ארוך, ובמרחק של מטר ממרכז הבוקסה על הצינור חיברתי "משקל למזוודות" שקניתי ב DEALEXTREME ב 7$. משכתי בניצב למוט, עד שהמשקל הראה 34 ק"ג- זהו.

http://www.dealextreme.com/p/1-5-lcd-double-precision-portable-digital-electronic-weighting-hook-scale-45kg-max-35716

מוסכניק שהיה מתקרב לבורג הזה עם פטיש אוויר היה חוטף בעיטה ולא נוגע יותר באוטו שלי.

GodsFather
11-07-12, 06:06
מוסכניק שהיה מתקרב לבורג הזה עם פטיש אוויר היה חוטף בעיטה ולא נוגע יותר באוטו שלי.

רוב הסיכויים שלא היית יודע על הנעשה אלא אם ישבת לו על הראש לכל אורך הטיפול. זה מה שקורה לרובנו שנותנים אמון במוסכניקים השונים.

shlomomos1
11-07-12, 21:53
רוב הסיכויים שלא היית יודע על הנעשה אלא אם ישבת לו על הראש לכל אורך הטיפול. זה מה שקורה לרובנו שנותנים אמון במוסכניקים השונים.

צודק מאוד, לכן אני עושה לבד.

-->