PDA

צפייה בגרסה מלאה : יש למישהו מלחם חזק לריתוך פלסטיק ? תקוע עם רדיאטור נוזל .

BackDoorMan
10-07-12, 20:41
גיליתי נזילה מהדוד של הרדיאטור, זה סדק כמעט בלתי נראה, רק כשהמנוע מתחמם מעל 90 מעלות נתחילים לנזול ממנו מים.
ניסיתי לרתך את המקום עם מלחם גז, אבל הוא חלש מידי.
צריך משהו עם הספק רציני.באיזור ה 60-80 W
איפה הבחור עם הסופה במדבר ?

אמיר ב.א
10-07-12, 20:54
שים אפוקסי שני חומרים שעמיד בחום ,
מניסיון עם הרדיאטור שלי - עובד יופי ...

BlackStar
10-07-12, 22:06
גיליתי נזילה מהדוד של הרדיאטור, זה סדק כמעט בלתי נראה, רק כשהמנוע מתחמם מעל 90 מעלות נתחילים לנזול ממנו מים.
ניסיתי לרתך את המקום עם מלחם גז, אבל הוא חלש מידי.
צריך משהו עם הספק רציני.באיזור ה 60-80 W
איפה הבחור עם הסופה במדבר ?

בקשר לנושא אני יכול לעזור לך
השימוש יצטרך להתבצע במעגן מיכאל עם מתאים לך צור קשר

zviki
10-07-12, 22:50
יש לי של 80 'W וראשים בגודל שונה. אתה מוזמן לקבל [יש גם 220 בחניית הבית אם אתה מעוניין לתקן במקום] ובאותה הזדמנות לקחת משהו עבור חבר באתר שגר לידך ואין לו זמן להגיע אלי. [מיכל מים]

BackDoorMan
11-07-12, 14:37
מעגן מיכאל קצת רחוק לי.
צביקי תודה, אני כנראה ארצה להשאיל, מאחר ואני חושש מהתחממות (ועכשיו ממש חם גם בחוץ) אני אצטרך לרכב באופניים עד אלייך אם לא אמצא פתרון אחר או טרמפ.
הדבקה לא עובדת, אני רק לא יודע איפה למצוא חוט הלחמה לרדיאטור.
מאחר והטנק בנוי מפוליסטרן מחוזק בניילון.
http://www.urethanesupply.com/radiator.php

צביקי יש לך ראש כזה למלחם ?
http://www.urethanesupply.com/images_old/radiator03.main.jpg

zviki
11-07-12, 17:01
כזה כבתמונה אין לי,יש לי מלחם בדיל חשמלי רגיל .ZICO - 80 W רוחב הראש הכי רחב-10 מ"מ. חשבתי שאתה מעוניין למרוח את הסדק המיקרוסקופי בעזרת המלחם וכך ליצור אטימה בו ומשני צדדיו. אם זה מתאים לך- סבבה , אח"כ לחיפוי - שכבת אפוקסי דו מרכיבי מיוחד לפלסטיק, גם את זה יש לי [אם הגליל לא התייבש בינתיים, צריך לבדוק]
באזור התעשיה ליד ביתי [10 דקות נסיעה] נמצאת חנות לאינסטלציה שבה מייצרים מיכלי מים לגיפים, כל מיני מפרקים לא סטנדרטים - בהלחמה [ הארכות ]כמו למדיחי כלים שאי אפשר להתאים אותם לניקוז וכו' אני יכול לבדוק אצלו לגבי מכירת חוט הלחמה. אין צורך לדווש אלי ,אין לי בעיה להגיע אליך. הכי טוב שנדבר בטלפון. ונבדוק אם כל זה מתאים לצורך שלך. חופשי חופשי 052-2866694

איציק - 4X6ZH
11-07-12, 17:15
כדאי לדעת שתיקון כזה הוא תיקון חרום ואינו נותן פתרון מושלם
מקום הסדק הפלסטיק כבר לא גמיש
לפי סוגי הפלסטיק יש כאלה שהוא מתפורר יש כאלה שהוא הופך קשה ושביר
בכל מיקרה אחרי התיקון לא תיהיה נזילה
אבל מקום התיקון הוא רימון בלי ניצרה
מספיק איזה בור חזק בכביש \ דפיקה בפגוש הרכב .... והתיקון פשוט ניתק ממקומו
אז תחשוב פעם נוספת איזה סיכון אתה לוקח על תקציבך

איציק

zviki
11-07-12, 17:26
כדאי לדעת שתיקון כזה הוא תיקון חרום ואינו נותן פתרון מושלם
מקום הסדק הפלסטיק כבר לא גמיש
לפי סוגי הפלסטיק יש כאלה שהוא מתפורר יש כאלה שהוא הופך קשה ושביר
בכל מיקרה אחרי התיקון לא תיהיה נזילה
אבל מקום התיקון הוא רימון בלי ניצרה
מספיק איזה בור חזק בכביש \ דפיקה בפגוש הרכב .... והתיקון פשוט ניתק ממקומו
אז תחשוב פעם נוספת איזה סיכון אתה לוקח על תקציבך

איציק
נכון מאד,תיקון חרום בלבד המאפשר לך לפחות להגיע למוסך לתיקון מקצועי/ החלפה. משהו כמו "תולעת" בצמיג.

BackDoorMan
13-07-12, 22:12
טוב, עדכונים.
רוב תודות לצביקי שהגיע אתמול עם מלחם 80W, מאיזושהיא סיבה המלחם לא הצליח להמיס את הפלסטיק.
עכשיו אני מנחש שזה בגלל הראש הרחב, החום התפזר עליו והקשה עליו לטפס לטמפרטורה הרצויה.
דווקא מלחם עם ראש שפיצי שריכז את 30 הוואטים בקצה השפיץ עשה את העבודה בהתכת הפלסטיק.
ריתכתי מילוי של מספר שכבות, עד שחשבתי שהספיק, ואז מילאנו בנוזל קירור את הרדיאטור שרוקן, והתנעתי.
אחרי 10 דקות הטמפרטורה טיפסה מספיק גבוה, אל מעבר ל 110 מעלות (למרות שניסיתי לבצע ניקוז אויר מהמערכת)
וקיטור החל לצאת מנקודה כלשהי בריתוכים.
לצערי מילאתי את המקום באפוקסי וההסרה היתה מייגעת.

היום רכבתי לרדיאטוריסט ברחוב המלאכה, לטענתו הפלסטיק התקשה ו"נרקב" ואין סיכוי שאצליח לתקן.
הוא יעץ להחליף, הבעיה היא כזו: ב PSA השתמשו ברדיאטורים משני יצרנים : ולאו הצרפתי ואורדונז הספרדי.
לדבריו, את מיכל העיבוי הספרדי ניתן לפרק מהרדיאטור ולהרכיב חדש, ואילו את הצרפתי לא ניתן וצריך להחליף את כל הרדיאטור.
ניסיתי לחפש את השם אצלי ולא מצאתי אבל הצורה זהה אחת לאחת לאורדונז הספרדי, כלומר אני די בטוח שיש לי את הטנק הניתן לפירוק.

הוא הציע לי לחסוך כסף ולהביא אליו את הרדיאטור עם הטנק המחובר אליו, 300 ש"ח עבור ההחלפה, כשהפירוק וההרכבה מהאוטו עלי.
אלא שאז נזכרתי בצרה אחרת : לרדיאטור יש יציאה לצינור עבה שממשיך למשאבת מים, החיבור/מחבר לצינור הזה ידוע בשבירותו הרבה,
ברוב המקרים הוא נשבר בפירוק או בהרכבה, משנים של התיבשות.
האזהרה אפילו מופיעה בספר של היינס, במקרה של שבירה המשמעות היא החלפת כל הצינור הישן על פיתוליו באחד חדש ויקר להחריד (לא זוכר מחיר אבל הבנתי שמדובר במשהו לא זול בכלל).

בינתיים הבאתי מפח זבל אצלו דוד כזה ישן זהה לשלי , חתכתי ממנו חתיכה והחלתי להתיך אותה ולרתך למלאות מחדש את האזור ממנו היתה פריצת המים אתמול, אחרי מספר שכבות ויותר מידי אדים לא סימפטיים שנשמתי לתוך הגוף, מילאתי שוב את הרדיאטור תוך ניקוז אויר, וחיממתי שוב את המנוע,
אחרי מספר דקות הטמפרטורה שוב טיפסה למעל 110 מעלות, וקיטור יצא ממקום אחר... כלומר מהמקום של הנזילה אתמול כבר לא יצא מים או אדים,
אז הריתוך עבד אבל החולה גוסס, התעייפתי , קיפלתי את כל הציוד ונכנסתי לבית,
מחר אני אנסה סשן אחרון של מילוי בריתוך לאזור ההוא, אם זה לא מצליח ...אני מרים ידיים.
בקיצור אני בפלונטר.

BackDoorMan
17-07-12, 00:41
אחח.. איזה עיוורון...לא שמתי לב ללב הבעיה, הפאקינג מאווררים לא עובדים!
הייתי כל כך מרוכז בסדק ובריתוך שלו כך שלא שמתי לב כי בכל בדיקה לעמידות הריתוך המאווררים לא נכנסים לפעולה...

היום הוספתי עוד מילויי, הצלחתי לסתום חורים ולעבות את הצנרת , אבל הנזילה הארורה הזדחלה לשני חורים קטנטנים במקום בו הגישה למלחם גבולית.

ועכשיו הכל הגיוני: הנסיעה לנצר סירני והחיפוש המתיש אחרי הכניסה הישנה לפירוקייה אותה לא פקדתי כ 10 שנים במהלכן נבנה כביש 431 הוחלפה באחרת, הסיבוב הארוך בדרך העפר המשובשת הכתיב נסיעה בקצב איטי, כשהמאווררים פסקו לעבוד, והתוצאה חום שכמעט טיפס ל 120 מעלות,
עם החום עלה גם הלחץ, הלחץ הגבוה על הפלסטיקה הישנה בשילוב נוזל קירור רותח מצא לבסוף נקודת פירצה בצינור.

אבל עכשיו הרבה יותר מענין אותי תיקון הנחאס שדבק במכונפים, החשד הראשון נפל על חיישן הביטרון הצמוד לתרמוסטט, לפני שנתיים שלוש הוא היה בעייתי וכמעט קניתי חדש עד שרגע לפני שייפתי את המגעים בנייר זכוכית והוא התחיל לתפקד.
היום הטריק הזה לא עזר...
יש סיבה אחרת, כדי לוודא שהחיישן דפוק אני צריך מולטי-מטר מצויד במדחום...
הבדיקה קצת מעייפת, וכוללת פירוק החיישן, טבילתו בכוס מים רותחים, ומדידת ההתנגדות החשמלית, החיישן מבוסס צמד-תרמי אמור להתנגד לזרם ביחס הפוך לחום ויש טבלה אליה צריך להשוות את הערכים, אבל אין לי מד חום במולטימטר וגם לא כוח לזה.

אני די משוכנע גם שניקזתי את האוויר מהמערכת, (בכל פעם שאני ממלא את נוזל הקירור לאחר הריתוך אני סוגר ברז אחר ברז מהנמוך ביותר לגבוה ביותר בזמן שהמנוע פועל) כך שקשה לי להאמין שהחיישן לא טובל בנוזל.

בדיקה פשוטה יותר היתה אמורה לבדוק אם המאווררים מקבלים אות מהפיקוד, הבדיקה נעשית ע"י שליפת הקונקטור המתחבר לחיישן החום וקיצור המגעים עליו.
זה אמור לגרום להכניס את הפיקוד ל"מצב צליעה", המורה על הפעלה מיידית של המאווררים, אבל נאדה...המאווררים שותקים כאילו חתכו את הלשון עגל שלהם...
מסקנה : לא מגיע חשמל למאווררים בלי קשר לתקינות החיישן.

פה כבר הייתי זקוק לעזרה מקצועית יותר, אז פניתי לאורים ולתומים שלי במכונאות, איש יקר והבעלים של חברת "צלרמאיר ציוד למוסכים תעשיה וחקלאות",
הוא אוהב להרצות באריכות, ושונא כשקוטעים אותו, אז לפני כל שיחה אני בודק אם הבטריה בטלפון האלחוטי טעונה עד הסוף ומוודא שיש גיבוי גם בשלוחה השניה, זה היה נחוץ הערב...
אחרי שתיארתי לו רבע מהשתלשלות הענינים הוא קטע אותי והחל בחקירה והסבר, לאחר מחצית השעה הצלחתי להשחיל את הידיעה שהמאווררים
לא פועלים, זה קיצר את השיחה בסה"כ לשעה וחצי להערכתי.
אבל לשמחתי לא משעמם לי אף פעם להקשיב וללמוד ממנו.
בסופו של סיפור הודרכתי בבדיקת תקינות המאווררים ע"י סיפוק מתח 12V ישירות לקונקטור.
בתקווה שהניסוי יוכתר בהצלחה, נשאר להתחקות אחר הצומת הקודם בצמת החוטים, והוא מערכת הריליים, המפעילה את המאוררים ולהערכתי גם את מדחס המזגן והמפוח החשמלי.

מאחר שאלו הפסיקו לתפקד, החשד העיקרי נופל לטעמו על הריליי הראשי, ההסבר הוא שנסיונות הדלקה תכופים הורסים ריליים המתמודדים לפרקי זמן קצרים בלבד עם זרמי התנעה גדולים, מה שאכן התרחש באותה נסיעה לנצר סירני.

כל מה שנותר הוא למצוא את סכימת ההפעלה של הממסר הראשי ולבדוק מתחים, או לדחוף לשם ממסר עובד.

בוזי
17-07-12, 00:54
איזו צפרדע זו?

BackDoorMan
17-07-12, 01:05
רפלקס משופרת.

בוזי
17-07-12, 01:08
רפלקס זה 1.4? יש לי קסנטיה 2.0 96' שלמה לחלקים, אם אתה צריך משהו - תבוא תיקח.

shmulikbg
17-07-12, 01:14
שימי,
הממסרים במשולש הם ממסרים רגילים. (מבחינת הפעלה, לא זרם.)
הפיקוד שלהם זה 85, 86.
המתח מגיע ל-30 ועובר ל-15.

BackDoorMan
17-07-12, 01:23
רפלקס זה 1.4? יש לי קסנטיה 2.0 96' שלמה לחלקים, אם אתה צריך משהו - תבוא תיקח.
אההם תודה, איפה יוצאת טוסקנה ?

שימי,
הממסרים במשולש הם ממסרים רגילים. (מבחינת הפעלה, לא זרם.)
הפיקוד שלהם זה 85, 86.
המתח מגיע ל-30 ועובר ל-15.
לא הבנתי, מי זה המשולש ?? כבר התחלתי לחשוב שיש לי ערבים בתא המנוע.
אני מניח שבמספרים אתה מתכוון לרגליים ?

shmulikbg
17-07-12, 01:25
אכן כן. המספרים הם ברגליים של הממסרים.
המשולש הוא הבית שלהם בין שני המאווררים, אלא אם אצלך זה ממוקם אחרת.

zviki
17-07-12, 01:25
שיט,שיט, ריכוז החום -דבר שחשבתי עליו מיד ולא רק זה, גם הבאתי 3 ראשים שפיציים בדיוק למטרה הזו. עד עכשיו אני לא מבין מה עבר לי בראש כשלא הוצאתי מיד מהארגז -שפיצי למהדרין. [ אולי בגלל שראיתי שאתה מסתדר עם שלך] יש לי רב מודד עם מד טמפרטורה ,אם עוד לא התייאשת ממסע האלונקות שעברת ואתה צריך- דבר איתי

בוזי
17-07-12, 01:27
טוסקנה זה ממש פה ממול... אם חיובי דבר איתי בה"פ.

BackDoorMan
17-07-12, 01:43
אכן כן. המספרים הם ברגליים של הממסרים.
המשולש הוא הבית שלהם בין שני המאווררים, אלא אם אצלך זה ממוקם אחרת.

אה, אז תגיד משולש...עכשיו האסימון נפל, לא חשבתי שהממסרים שם, יש איזו קופסת פלסטיק שחורה ליד המצבר עם ממסרים גדוליםף חשבתי ששם הם נמצאים.

שיט,שיט, ריכוז החום -דבר שחשבתי עליו מיד ולא רק זה, גם הבאתי 3 ראשים שפיציים בדיוק למטרה הזו. עד עכשיו אני לא מבין מה עבר לי בראש כשלא הוצאתי מיד מהארגז -שפיצי למהדרין. [ אולי בגלל שראיתי שאתה מסתדר עם שלך] יש לי רב מודד עם מד טמפרטורה ,אם עוד לא התייאשת ממסע האלונקות שעברת ואתה צריך- דבר איתי
או,קיי..אני קודם רוצה לוודא שהממסרים והמאווררים עובדים, אם אחרי שהקטע מהחיישן עד למאווררים יעבוד, ועדיין יהיו בעיות , אני אצטרך לשוב לבדוק את הביטרון.

טוסקנה זה ממש פה ממול... אם חיובי דבר איתי בה"פ.

חיובי, רק שכרגע אני מתנייד באמצעות רב-קו, המוגבל לגוש דן, אלא אם אצליח לגייס חבר לסיבוב.

BackDoorMan
19-07-12, 16:50
או.קיי, התקדמות קטנה הגעתי לריליים במשולש בין המאווררים, אבל אני לא יודע איך מוציאים אותם.
הבנתי שלוחצים קצת פנימה ומסובבים ימינה ואז הם יוצאים קצת החוצה, אבל לא משתחררים.
אני חושש להפעיל כוח ולמשוך יותר חזק פן אשבור אותם.
יש למישהו נסיון עם הדראק הזה ?
אלו שני ריבועים ירוקים והשחור מתחתיהם, אני בסה"כ רוצה לחבר את המאווררים למצבר ונראה לי שהריליים האלו מסתירים את המגעים,
לפני שאחטוף קריזה על האוטו ואפרק את הרדיאטור ביחד עם הכל.
http://www.peugeotlogic.com/workshop/wshtml/electric/ac306/coolfan2/motors.jpg

BackDoorMan
19-07-12, 18:48
הצלחתי, לשחרר באלימות קלה לבסוף את הריליים, אפילו בלי לפרק את הראד'.
חיברתי בהזנה ישירה למצבר, והפלא ופלא המאווררים עבדו במלוא מרצם ! שניהם.
עכשיו צריך להחליט מה דפוק בשרשרת הפיקוד עד למאווררים, הריליים ? או משהו לפניהם ? אני חושד בריליי גדול ואכזרי שמפקח על כולם מאיזו קופסה.
בינתיים אני צריך להבין איך בודקים את הריליים שפירקתי במולטימטר.

shmulikbg
20-07-12, 12:03
מזהה עליהם את המספרים שציינתי?
אם כן, תן פלוס ומינוס למיתוג, ובדוק רציפות על מעבירי הזרם ה"כבדים".

BackDoorMan
20-07-12, 13:23
לא, יש מספרים אחרים.
זאת הדיאגרמה עם כל המעגל, בחלק התחתון רשום RIGHT FAN RELAY
לימני וגם אחד לשמאלי מפורטים החיבורים, ונראה לי שמספרי הרגליים מתאימים.
"בדוק רציפות על מעבירי הזרם ה"כבדים". איך מזהים מי מעבירי הזרם הכבדים ואיך בודקים רציפות ? אפשר עם המולטימטר ?
http://www.peugeotlogic.com/workshop/wshtml/electric/ac306/coolfan2/fan1.jpg

Neilman
20-07-12, 14:35
הכוונה היא לתת פלוס ומינוס על רגלים 85 (או 86, אני לא זוכר) ול 87 ולמדוד אם יש רציפות בין רגל 15 ל-30. בעצם מה שאתה בודק זה אם כשאתה מפעיל את הריליי (הפלוס והמינוס בין 86 ו-87) זורם חשמל בין 30ל-15... זו בעצם הפעולה שהריליי עושה, ברגע שאתה מפעיל אותו הוא מחבר את רגל 30 ל-15.
לגבי איך למדוד רציפות, ברוב המוליטימטרים שאני מכיר יש את האופציה הזו, אני לא זוכר כרגע איך זה מסומן והרב מודד ברכב, אבל כשזה על המצב הזה ואתה נוגע עם האלקטרודות אחת בשנייה המוליטימטר מצפצף, ככה תה יודע שיש רציפות.
אם תסתבך אני אחפש לך תמונה או קישור...

BackDoorMan
23-07-12, 01:18
הענינים התעכבו, עד שזיהיתי שיש בעיה עם המולטימטר עצמו.
אחרי שחבר פירק אותו, התגלה שהפיוז שרוף, כנראה שזה לא היה רעיון מוצלח לחבר אותו ישירות למצבר...
אבל הפיוז הוחלף והוא עובד עכשיו.
אז בדקנו רציפות בריליי והיתה, אבל לא הזנתי מתח ברגליים האחרות...כפי שנילמן הציע, עכשיו אני לא יודע אם זה אומר משהו.
אחר כך הפעלתי סוויץ' ובדקתי את המתח המגיע לריליי בתושבת שלו, וכאן התגלתה תופעה מוזרה, שאני עוד לא יודע להסביר.
על התושבת של הריליי למאוורר ימין נמדד מתח של 7.5 וולט, החבר טוען שזה אמור להיות 12V ונפילת המתח בגלל ההתנגדות לא מצדיקה הפרש כזה.
גם בתושבת הריליי האמצעי נמדד מתח דומה, ואילו בצד שמאל הגזרה היתה שקטה לגמרי, אין מתח...

סיכום ביניים עד עתה:
הריליים תקינים, 2 מתוך 3 ריליים מקבלים מתח נמוך מידי ואחד לא מקבל כלום.

מה אפשר להסיק מכך ?
התנגדות גדולה במוליכים המפילה את המתח ?
רכיב אחר במעלה שרשרת הפיקוד קרס ולקח איתו לקבר כ 5 וולט ?

מחר מקווה לפרק את הבטנה מעל הגלגל השמאלי ולחשוף את יחידת הפיקוד של כל מערכת הקירור.

shmulikbg
23-07-12, 23:55
שימי,
בדקת פיוזים?
סיכוי סביר ששם מתחילה הבעייה שלך...
בדוק גם אותם עם מד מתח, ותראה אם גם שם יש רק 7.5 וולט,
שאת זה עלול לספק לך פיוז לא תקין.

BackDoorMan
24-07-12, 08:11
בדקתי את הפיוזים שמתחת לדשבורד, והם שלמים.
הם שקופים ואפשר לראות אם החוט נקטע או לא.
אני לא מבין, איך פיוז לא תקין יכול לספק מתח ? או שהוא קטוע ואז אין מתח או שהוא שלם.
אני חושב שיש איפשהו עוד פיוזים אבל עוד לא מצאתי אותם.

בכל מקרה אני התכוונתי בפוסט האחרון לפיוז בתוך המולטי-מטר שהצלחתי לשרוף בכשרון, כנראה כשחיברתי אותו דרך מסלול מהיר שריפה לקוטבי המצבר.
אתמול החלפתי בהתייעצות את החבר הקודם באחד שמבין באמת, והוא הסביר כי בדיקת הרציפות שהמציא החבר הקודם ללא הזנת הדקי הסליל בריליי במקור מתח, לא שווה כלום.
והייתי צריך לעשות את הפרוצדורה כמו שנילמן הסביר, או פשוט להזין את הסליל ב 12V או אפילו 9V ולקרב את האוזן כדי לשמוע את הקליק שהמגען משמיע.

אז אני אשתדל לבצע זאת היום, ביחד עם חשיפת הפיקוד עצמו.
חשבתי שאמנע מכל הבדיקות האלו אם פשוט אשיג את הממסרים מפירוק, אבל לא הצלחתי למצוא.
כזה :
http://thumbs2.ebaystatic.com/m/mSpJExdMDNJpLouzfGNzDsA/140.jpg

BackDoorMan
26-07-12, 11:42
טוב, התקדמות קלה נרשמה עקב לוח זמנים צפוף ומחסור בחניה מוצלת, בדקתי את 3 הריליים עפ"י שיטת הקליק, אני רק רוצה לברר אם היא מספיק אמינה.
מאחר ואת המולטימטר המעפאן שאכזב שוב אני שוקל לעצב מחדש בעזרת פטיש.
הזנתי את רגליים 1, 2 אלו המחברות את הסליל בשפה הצרפתית ושמעתי קליק ברור, בקיצור אם השיטה אכן אמינה, כל ה שלושת הריליים מתפקדים בונבון.
ואני צריך לחפור אחורה במעלה הסולם ולגלות את הריליי הנסתר שלפי שמועות מתגורר סמוך ללוח הפיוזים.

איציק - 4X6ZH
26-07-12, 13:46
זהירות !!

הבדיקה על פי קליק אינה בדיקה מספקת .
אתה צריך להעביר זרם דרך מגעי הממסר . הקליק רק מאשר שהממסר מקבל פיקוד להפעלה
זה עדין לא אומר שהמגעים בתוך הממסר עומדים בזרם ( A ) . לכן גם בדיקת ( V ) אינה מספקת
הבדיקה הטובה והפשוטה היא להחליף את הממסר או להצליב עם אחד שנמצא לידו
במידה ויש סימני התחחמות כדאי לבדוק את החיוט בתושבת הממסר \ בית הפיוזים

איציק

razzamataz
27-07-12, 00:32
חשבתי שאמנע מכל הבדיקות האלו אם פשוט אשיג את הממסרים מפירוק, אבל לא הצלחתי למצוא.
כזה :
http://thumbs2.ebaystatic.com/m/mSpJExdMDNJpLouzfGNzDsA/140.jpg

למה מפירוק, סע וקנה כזה חדש...זה עולה גרושים ויאפשר לך לבדוק בדרך השלילה כמו שאיציק המליץ

BackDoorMan
27-07-12, 04:49
להסחב באוטובוס עד לנוכל ג'אן לא בא לי טוב,
בדקתי הערב ליתר בטחון גם לפי הספר: עם הזנה +מד רציפות לפיקוד ו- 3 הריליים מתפקדים היטב כפי שכבר צפיתי.
מחר אחפש את הריליי או מחשב הפיקוד הסורר למעלה יותר בצמה, אם השמש האכזרית תאפשר לי.

BackDoorMan
28-07-12, 15:07
כנראה שהאשמים נמצאו, 3 שרופים כאלו הסתתרו בתיבת הפלסטיק הצמודה למצבר מתחת למחיצה פנימית.
10 כאלו עולים דולר וחצי באי ביי (http://www.ebay.com/itm/10-Pack-ATO-ATC-Regular-30-Amp-Fuses-Puller-/110574917563#ht_500wt_796), אבל כרגע אסתפק ב 3 טובים, איפה אפשר להשיג כאלו בשבת ?
http://i.ebayimg.com/t/10-Pack-ATO-ATC-Regular-30-Amp-Fuses-Puller-/00/$(KGrHqEOKjcE31vVndmnBOFKHvO9TQ~~_12.JPG

shmulikbg
28-07-12, 15:29
לא רואה סיבה ל-32 וולט.
פיוז רגיל 30 אמפר יהיה מספיק טוב, לפחות לצורך הבדיקה.
מעבר לזה בדוק עם חשמלאי צרפתיות כאלו אם יש משמעות ל-32 וולט.

BackDoorMan
29-07-12, 12:26
לא משעמם עם הצרפתיות, החלפתי 3 פיוזים חדשים והמפוח ומדחס המזגן החלו לעבוד שוב.
אבל המאווררים ימח שמם עדיין שותקים, נשאר לפרק את יחידת הפיקוד שהצפרדעים מיקמו בכנף הגלגל.

BackDoorMan
29-07-12, 15:50
אז התקדמות קלה, פירקתי את יחידת הבקרה, לפי המאמר הזה http://www.peugeotlogic.com/workshop/wshtml/electric/ac306/coolfan2/fanop1.htm
לרכבים מ 96 (כמו שלי) היחידה אמורה להיות כזאת:
http://i.ebayimg.com/t/Peugeot-206-306-Cooling-Fan-Control-Relay-ECU-CARTIER-734142-9625286880-/00/s/MTIwMFgxNjAw/$(KGrHqV,!okE9mbv!1piBPZ)OHkOTw~~60_12.J PG

במציאות הסתבר שבמקום קרטייה הצרפתי יושבת באוטו יחידת בקרה של הביטרון האיטלקי מהדור הקודם.
PPE GF10
http://193.164.196.50/images/410/4107531062.jpg

יש אותו גם בקסנטיה לפי הספרות, בוזי אני מקווה שתהיה זמין מחרתיים.

BackDoorMan
20-08-12, 18:46
טוב, הענינים נתקעו קצת עם הצרפתיה.
את בעית המאווררים פתרתי מזמן, האשם נמצא לבסוף בדמות ריליי סורר : אחד מהשניים שיושבים בקופסה ליד המצבר.

המאווררים חזרו לעבוד, אבל נמאס לי מהרדיאטור ו 16 שנה על הכביש מתישים כל חלק בכל רכב, אז קניתי רדיאטור חדש ונוצץ
רק בשביל להחליף אותו צריך היה לפרק את הפגוש, את הפנסים, הגריל והגשר העליון, הנדסה צרפתית במיטבה.

את הצינור עם המחבר הידוע לשימצה שמזרים מים מהרדיאטור למנוע, הצלחתי לפרק ולהרכיב בקלות מפתיעה מבלי לשבור כלום,
אחרי כל ההפחדות מחברים, מאמרים וספרים הצינור הנוראי התגלה כנמר מנייר.

גם תרמוסטאט חדש (שכב אצלי בארגז 4 שנים) עם פתיחה ב 83 מעלות הורכב, והישן עם פתיחה ב 89 הוצא סוף סוף לפנסיה מאוחרת.

הרדיאטור החדש מולא ב zerex valvoline
http://www.autostore.co.il/image/users/151426/detail/big/3312453.jpg
פלוס מי מזגן, בעוד חודש אחליף את משאבת המים במסגרת הטיימינג ואז הנוזל יוחלף במיים מזוקקים מתאימים ואותו נוזל קירור.

לכאורה הכל היה צריך לדפוק כמו שעון, בפועל המנוע חזר לסורו.
הטמפרטורה הגיעה לכ 110 מעלות עד שהמאווררים הואילו להפתח,
גם התרמוסטאט (אם להתייחס למד החום כאמין) נפתח ב 110-100 מעלות (הוא נפתח לבסוף כשהצינור בינו לבין הרדיאטור החל להתחמם ),

כשהמים החלו לזרום סוף סוף במעגל מלא, המאווררים שעבדו על מהירות גבוהה לא הצליחו לקרר את המים ל 90 מעלות.
אחרי כ 5 דקות נשברתי וכיביתי את המנוע.

מה החשודים האפשריים ?
הבעיה מתחלקת ל 2 בעיות בעצם:
1) הפתיחה המאוחרת של התרמוסטאט והמאווררים.
2) חוסר היכולת של מערכת הקירור לקרר את הנוזל ל 90 מעלות.

יתכן שחיישן החום גמר את הקריירה,
יתכן שמשאבת המים גם עומדת להחזיר את חייה,
ויתכן שמעברי המים בבלוק הוצרו מעששת האבנית.

איך בודקים כל אחד מגורמים אלו מבלי להחליף בחדש ?

BackDoorMan
21-08-12, 23:29
ליוטיוב הפתרונות

http://www.youtube.com/watch?v=hUzOTnsWImI&feature=related

yes1952
22-08-12, 00:54
לא הגיע הזמן שתקנה Jeep?
יוסף

BackDoorMan
22-08-12, 06:51
לג'יפ אין רדיאטור ?
אם אנהג בו הוא לא יתחמם ?
אם אנגח אותו בסלע הוא לא ידמם ?

BackDoorMan
23-08-12, 21:09
נרכש מדחום מצחיק (http://tishlerstore.com/thermometer.htm)שנועד לבדיקת חום בשר בצליה, ונוצל כעת לבדיקת התרמוסטאט וחיישן הטמפרטורה,
על הסקאלה יש ציורים של כבש טלה פרה חזיר ועוף
http://tishlerstore.com/tfa 14.1002 1.jpg
המוכר ב"טישלר" אמר לי כי ה TFA הוא תוצרת גרמניה, רק כדי לגלות בבית לאחר הפתיחה כי הוא מיוצר ב PRC אם כי החברה גרמנית, יופי טופי.
בבדיקה התגלה שהתרמוסטט האמור להפתח ב 83 מעלות, לא נפתח גם ב 86, זה אישר את מה שקרה בפועל
כאשר הצינור בינו לרדיאטור התחיל להתחמם ב 110 מעלות, מחר יוחלף הדראק באחד חדש, גם חיישן החום יבדק לפי ההסבר המצוין הזה (http://www.autoshow.co.il/ivchun4_cooling_sensor.asp).

יותר מאוחר אקנה משהו מקצועי סיני למהדרין מבוסס צמד-תרמי כמו אחד מ 2 אלו :
K-Type Digital Industrial Thermometer with Sensor (-50-C ~ 1300-C) (http://www.dealextreme.com/p/k-type-digital-industrial-thermometer-with-sensor-50-c-1300-c-7286?item=12)

Price: $29.99

http://www.dealextreme.com/productimages/sku_7286_1.jpg

והשני כבר רב-תכליתי ביותר: חוץ ממולטימטר רגיל הוא ימדוד טמפרטורה, לחות, רעש ועוצמת אור.
MASTECH MS8229 5-in-1 Digital Temperature Humidity Noise Illumination Multimeter - Green (http://www.dealextreme.com/p/mastech-ms8229-5-in-1-digital-temperature-humidity-noise-illumination-multimeter-green-148869?item=36)Price: $61.90

http://www.dealextreme.com/productimages/sku_148869_1.jpg

razzamataz
23-08-12, 22:08
באיזה טמפרטורה הוא כן נפתח? 3 מעלות הבדל זה לא הבדל גדול וקח בחשבון סטיית הטרמומטר שקנית
כמו כן, לבדיקה מדויקת אז רק מדחום מעבדתי....אחד ממינוס 10 עד ל 100 עולה 20 שקל ורמת הדיוק היא 0.1 מעלה
(אצלי בבית הוא משמש לבדיקת רמת הקירור במקרר\המזגן והמזקקת שבעתיד אבנה :)

לגבי הרבי מודדים, התחתון די זול למה שהוא מסוגל למדוד...שלא תזרוק 60 דולר על מוצר סיני
אבל אולי אלו המחירים כיום...אין לי מושג

BackDoorMan
24-08-12, 00:16
נפתח ב 110-105 מעלות פחות או יותר.

אני לא מתכוון להרתיח נוזל קירור על האש כדי להגיע לטמפרטורה הזו, הסטייה במדחום הזה היא מעלה אחת, די והותר ולצורך הבדיקה,
התרוממטר הסיני מבוסס על צמד טרמי שהוא מדויק ובעל טווח מדידה רחב.
תרמוסטאט חדש עולה 44 ש"ח, רק החיישן יקר יחסית אבל אם הוא גם תקול, אני לא מתכוון לשחק עם זה יותר, קונה ומחליף.

zviki
24-08-12, 00:37
יש לי רב מודד שאם אני מכניס אותו לרקטום אני מקבל בדיוק 36.5 מעלות. כך בודקים דיוק.
תכין ווזלין.

BackDoorMan
24-08-12, 00:54
יש לי רב מודד שאם אני מכניס אותו לרקטום אני מקבל בדיוק 36.5 מעלות. כך בודקים דיוק.
תכין ווזלין.

ל"רב מודד" הזה שיש לך, יש זיפים ו- 2 מהירויות ?

zviki
24-08-12, 00:58
3 מהירויות, פתר את עניין הטחורים סופית.
ואם כבר ווזלין- טוב למריחה על גומיות הדלתות,גומי השמשה,משקופים וכו' -לריכוך ומניעת סדקים,נספג היטב, מגמיש . הרבה יותר טוב מכל תרסיסי ההברקה למינהם. לא משאיר עקבות.

BackDoorMan
26-08-12, 00:48
מקור התקלה אותר היום בעזרת השכן אספן מכוניות קלאסיות.
בינתיים הוחלפו רדיאטור, חיישן חום ותרמוסטט, אלא שהמנוע לא התרשם מההשקעה והמשיך להתחמם.
החשד נפל על ניקוז אויר לא מוצלח, אפילו אני התחלתי לפקפק אם טעיתי בפרוצדורה,
השכן עזר לי להתניע עם כבלים, ונשאר להסתכל מספר דקות, בהם הופעל המנוע עד לפתיחת התרמוסטט,
בדיקה ראשונה : העלאת טורים אמורה להוריד לרגע את מפלס המים, אלא שהמפלס נותר באותו גובה.
הבדיקה האלמנטרית שנחבאה מעיני היתה נגיעה בדוד של פתח המילוי, השכן בדק והסתבר שהוא נותר קר
בעוד הדוד מהצד השני התחמם, המחוז הגיע ל 110 מעלות והוא פתח על דעת עצמו את פקק הרדיאטור לחרדתי
פרץ זרם מים בלחץ גבוה ולרגע חשבתי שהשכן נכווה קשה, אלא שהמים שפרצו היו קרירים !
מסקנה : אין סירקולציה במערכת, אפשרות הסבירה ביותר : משאבת מים או רצועה מחליקה.
אפשרות פחות סבירה: בוצה במעברי המים, שלטענת מכונאי לא משפיעה עד לרמה כזו.
את הטיימינג שקיוויתי לבצע חודש הבא אאלץ להקדים לימים הבאים.

BackDoorMan
26-08-12, 10:47
אני מאוכזב, חשבתי שמכונאות ועבודת כפיים מענינות יותר מאיזה חטייאר קונליאליסט שתקע דגל של אומת הקפטיליזם החזירי בעוד טריטוריה.

-->