PDA

צפייה בגרסה מלאה : עזרה עם מנוע חשמלי

Neilman
12-07-12, 22:56
שלום רב,

אני מחפש מנוע חשמלי שאוכל לחבר לחשמל של הרכב. המנוע אמור להתחבר למעין מדף ובהפעלה שלו המדף אמור לעבור ממצב מאוזן למצב מאונך ( לא חייב להיות 90 מעלות, גם 70-80 יהיה מספיק). משקל המדף יהיה בין 5-10 ק"ג.
מישהו יכול לתת לי כיוון איפה ומה אני צריך לחפש??

תודה

zerez
12-07-12, 23:08
אתה צריך כאן יותר מרק מנוע.
צריך משהו שיפסיק את המנוע כאשר המדף מגיע למצב מאוזן (מאונך כשאתה משחרר) וסולנואיד, או משהו דומה, שינעל אותו במקומו כשהמנוע מנותק.

לגבי המנוע, אתה צריך מנוע DC דו כיווני וצריך לחבר אליו גיר, אין לי מושג איך מחשבים את כוח המנוע יחסית למהירות קיפול המדף.

Neilman
12-07-12, 23:11
ומה מפסיק את המנוע כשהוא מגיע למצב הרצוי?
אני יודע שאפשר לעשות את זה עם מנועי צעד, אבל אז צריך בקר וכל מיני קללות אחרות שאני לא ממש מבין בהם....
לגבי הנעילה, למה צריך לנעול אותו כשהוא לא מחובר? הרעיון הוא שהמנוע מחובר קבוע למדף בעזרת מוט או משהו שמחובר לציר של המנוע, ולפי הבנתי הציר של המנוע קבוע במקום, לא?

zerez
12-07-12, 23:17
יש מפסקים מכניים או מפסקים מגנטיים כמו של אזעקות, אתה יכול להרכיב אותם על המדף ולנתק בעזרתם את המנוע דרך ממסר.

Neilman
12-07-12, 23:19
חשבתי על זה גם... לגבי הפיכת הסיבוב, עד כמה שאני יודע אם זה מנוע DC כל מה שצריך זה להפוך את הקוטביות בהדקים, לא?
איך אני עושה שבכפתור אחד פעם בלחיצה הראשונה הוא יפתח, בשנייה ייסגר, וחוזר חלילה??

asafk
12-07-12, 23:35
להבנתי אתה צריך סולנואיד סיבובי.
אם תתקשה למצוא אחד כזה שלח לי ה"פ וננסה לעזור.

אסף.

Neilman
12-07-12, 23:38
אני בטוח שאתה צודק, רק למה?? :-)
אם תוכל להסביר קצת מה זה סולונואיד סיבובי אני אשמח :-)

asafk
12-07-12, 23:43
סולנואיד סיבובי זה מין דבר שנראה כמו גליל ויוצא ממנו ציר. כשנותנים לו מתח הציר מסתובב בככה וככה מעלות. כשמשחררים את המתח הוא חופשי לחזור לאן שהקפיץ המחזיר שהרכבת מחזיר אותו.
rotary solenoid
כדי להגדיר את הסולנואיד במדוייק צריך לדעת מומנט ו Duty cycle וכמובן מתח הפעלה.

אסף.

Neilman
12-07-12, 23:46
כמה שאלות...:
1. איך קובעים בכמה מעלות הוא יסתובב? צריך בקר כלשהוא?
2. מתח ההפעלה יהיה 12V, הדיוטי סייקל לא צריך להיות משהו מיוחד, זה יפעל לעיתים נדירות, לגבי המומנט פה אני צריך קצת עזרה... בעיקרון הגודל של המדף יהיה משהו כמו 0.5 מטר על מטר, כאשר המנוע ממוקם בקצה (של ה-1 מטר) עשוי מ-MDF... אני מאמין שזה ישקול בערך 10 ק"ג מפודרים אחיד על המדף....

איפה אפשר למצוא משהו כזה?

Neilman
13-07-12, 00:04
מצאתי דוגמא ביוטיוב למה שאני רוצה (רק אני צריך משהו הרבה יותר קטן....):
http://www.youtube.com/watch?v=rXD-r3kvXFE&feature=related
לקראת הסוף........ מקווה שזה יעזור להבין מה אני רוצה...

shmil
13-07-12, 15:02
חצי מטר על מטר זה כבר משהו גדול, שעדיף ללא מנוע, כי מנוע ישקול הרבה.
אם אתה מדבר על מידות ומשקלות יותר נמוכים - עשיתי את זה עם מנוע וגלגלי שיניים של מנגנון חלון, פותח וסוגר אצלי 45 מעלות, אבל משקל הרבה יותר קטן.
גם "מדף" בגודל ובמשקל שאתה מדבר עליו בניתי, אבל זה כב רפתיחה, סגירה ונעילה בשני הכיוונים ידנית, אבל מהירה.

elitkh
13-07-12, 16:16
למיטב ידיעתי לא קיימים סולנואידים סיבובים בגודל ובעוצה כפי שאתה מציין-ואם קיימים הם יהיו יקרים להחריד ולא מוצרי מדף.
אתה צריך מנוע DC עם גיר-למשל מנוע של וישרים או של חלון חשמלי יכולים להתאים.
תצטרך שני סויצים בסוף המהלך כדי לעצור את המנוע ועוד כפתור אחד דו כיווני להפוך כיוון במנוע-מדובר בחיווט מאד פשוט-תראה את הסקיצה הקטנה -במיוחד בשבילך.

סופת המדבר
14-07-12, 11:54
לגבי הכפתור אתה צריך כפתור של חלון חשמלי ולחווט אותו בידיוק כמו בחלון כל לחיצה הופכת את הקוטביות
דבר שני לגבי המנוע אז כמו שאמרו אולי מנוע של חלון חשמל אוניברסלי
ואז במקום לסובב את המנגנון של הידית שמרים ומוריד את החלון
אז הוא יסובב את הציר של הפלטה אבל כאן אתה באמת.תצטרך גיר שיעבוד לאט ועם יותר.מומנט
ועוד עצה יש לי למה שלא תחפש אם יש איזה בוכנית כמו פיסטון אבל חשמלי (כמו שיש לשער כנף שפותח.וסוגר את השער) אבל כמובן תצטרך משהו 12וולט
ולסיום אם יש לך קומפרסור מובנה באוטו או איזה מקור אויר קבוע אתה יכול לקחת בוכנת אויר
תעשה לך אחלה עבודה ( יש לי בוכנה כזאת - מאד יקרה שאני כבר תקופה מחפש לעשות איתה איזה משהו יפה וגם יש לי לחץ אויר קבוע בגיפ)

asafk
14-07-12, 20:02
המומנט הוא 1/2 מטר X 10 ק"ג = 5 קג"מ או 0.5 ניוטון-מטר.
אכן - יותר מכל סולנואיד סיבובי שיש בשוק.

במקרה כזה, כמו שאלי כתב, אתה צריך מנוע DC בסגנון של מנוע מגבים, עם גיר מובנה. יש כאלו מוגבלים בזווית הסיבוב שלהם.
אם אתה יכול לחכות שבועיים עד שאני אחזור ממילואים, אני אנסה לעזור לך למצוא.
אתה יכול גם לקחת מנוע מגבים של מכונית, שבא כבר עם גיר, ולהשתמש בו.

אסף.

talw
14-07-12, 21:26
ציר הסיבוב חייב להיות בקצה הפלטה ?
או שהוא יכול להיות גם במרכזה לאורך או לרוחב ?.....

Neilman
14-07-12, 21:53
חייב להיות בקצה....

-->