PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלה פתוחה - איזה רנגלר הוא "הכי" - TJ או JK?

נמרוד
16-07-12, 17:27
לפעמים אני מקבל שאלות בהודעה פרטית מאנשים שלא רוצים מסיבות מוזרות לשאול בפורום... חיפשתי בהיסטוריה של הפורום ולא מצאתי דיון ממצה בנושא - איזה רנגלר עדיף?

ברור שJK מגיע עם ארבע דלתות וTJ לא, יתרון פרקטי מוחץ לבעלי משפחה. אבל מעבר לזה, במה עדיף, נניח, JK קצר 2008 על TJ קצר 2006? זו פחות או יותר השאלה המקורית, ואפשר אם רוצים להוסיף גם את היתרונות והחסרונות של YJ/סופה.

hogi
16-07-12, 19:44
אני מבין שהחלטת לנער את כל הענפים...
זה מסוג הדיונים שהאמוציות שוות יותר מהעובדות היבשות.
הבעיה היא שאין מספיק TJ/TJL בארץ ולכן גם אין הרבה חברים כאן עם היצור הנפלא הזה.
מבחינתי ה-TJ הוא פשוט קצר מדי בהשוואה לסופה ארוכה.
גם המחיר שבו נסחרים המעטים שישנם בארץ לא מצדיק את הקניה וקרוב מאוד לJK החדיש והמתורבת יותר.
לי אישית כדאי להמתין ולחסוך עוד שנה שנתיים ולהינות מ-JK 4 דלתות שיש ממנו כל הזמן למכירה ויהיו יותר ככל שהזמן עובר.

בוזי
16-07-12, 21:18
בגלל נדירותם של ה TJ, בעליהם דורשים עליהם מחירים גבוהים, שלא לומר הזויים.
במחיר של TJ משופר (נעול כפול, 33", כננת, סגירה מקורית) אתה יכול לגרד את התחתית ולמצוא איזה JK מעפן, אבל צעיר בכמעט עשור.
לדעתי ה-TJ הוא הג'יפ האמיתי האחרון. יש לו את המנוע הנכון, ניתן להסיר את הגג בקלות, הוא קל משקל, קטן, ספרטני קצת.... גי'פ אמיתי.
מצד שני, לך תשלם 130 אש"ח על רכב שנת 97 או 2000? קצת מוגזם.
מבחינה מכנית ה-TJ דומה לסופה/XJ, למעט הגיר.

בעז

בוזי
16-07-12, 21:57
השוו בעצמכם: JK ו-TJ מצולמים במבט אחורי. מי מהם נראה יותר ג'יפ?
בחיי שה-TJ בתמונה הימנית נראה כמו מאצ'בוקס ליד ה-JK. אבל המצב משתנה עם הגבהה של 3" וצמיגים נורמליים.

six 4 life
17-07-12, 00:00
TJ UNLIMITED בעל מרחק הסרנים הארוך וגיר 6 ההילוכים הידני הוא הג'יפ האולטימטיבי בין כל הדגמים שג'יפ הוציאה ב20 שנים האחרונות.

lizard
17-07-12, 07:04
לאיזה רכב יש יותר שיפורים?

basel lj
17-07-12, 08:04
TJ UNLIMITED בעל מרחק הסרנים הארוך וגיר 6 ההילוכים הידני הוא הג'יפ האולטימטיבי בין כל הדגמים שג'יפ הוציאה ב20 שנים האחרונות.

ש לי אחד כזה משופר רצח

בוזי
17-07-12, 12:50
שיפורים:
JK כבר די נפוצים, והרבה מהם משופרים. תחת כל עץ יש סדנת שיפורים, שמחזיקה על המדף שיפורים ל-JK.
TJ יחסית נדירים וקשה יותר למצוא בארץ שיפורים.
חלק לא קטן מה-JK הם בגרסת הרוביקון, וזה אומר שכבר מהמפעל הם מגיעים עם סרנים משופרים, יחסי העברה, נעילה או שתיים, ממודלים מסויימים ניתוק מייצב חשמלי, LOW נמוך וצמיג כמו 32" ברישיון. TJ רוביקון נדירים עד לא קיימים בארץ.
ה-TJ מגיע עם גלגלי עזר, סרנים חלשים, ללא נעילות. פרייבט רופס. אממה, מנוע גדול על אוטו קטן זה תמיד פרסומת לשמחה :)
מוטות הרדיוס של TJ חלשים משמעותית ורצוי להחליף אותם כשמגביהים, המוטות של ה-JK כבר יותר ראויים ויכולים לסבול הגבהה של 3".

בהצלחה, תשמרו לי בצד TJ אחד אדום, תודה :)

דרור ברלי
17-07-12, 14:50
JK גדול נורא ומרגיש כבד, והמנוע של דגמי 2007-2010 (3.8) הוא פשוט דרעק, במיוחד עם הגיר האוטומטי 4 הילוכים - אנמי, שתיין. דרעק.
אבל בג'יפ תיקנו את הפגמים הקטנים האלה - JK רוביקון אנלימיטד ידני עם המנוע החדש (3.6) או טוב יותר - עם הטורבו דיזל החדש (200 כ"ס, 46 קג"מ), הוא כנראה הג'יפ הכי טוב אי פעם. כבר בתצורה הבסיסית הוא נהדר, וכפלטפורמה לשיפורים, אין לו מתחרים.
ואם כבר שיפורים - לדעתי יש היום ל-JK את שוק השיפורים הכי גדול שהיה אי פעם לג'יפ כלשהו. זה אוטו שהפך לתופעה.

לעומתו ה-TJ אוטו הרבה יותר חי ושמח. משקל קל ומנוע אמיתי, 4.0 ליטר שש בטור שלטעמי הוא המנוע הסדרתי הכי מוצלח והכי נכון שהיה אי פעם בג'יפים של Jeep, זה נוסע!
TJ באמת זקוק לשיפורים עמוקים (הגבהה, מוטות רדיוס, סרנים, יחסי העברה) כדי למצות את הפוטנציאל העצום שלו, אבל לטעמי הוא הרבה יותר יפה ויש לו אופי יותר מגניב.

ה-JK כנראה אוטו טוב יותר בכל פרמטר כמעט, אבל הבחירה שלי תהיה TJ רוביקון אנלימיטד (בסיס גלגלים ארוך, נקרא בכלל LJ, כמו הג'יפ של באסל) ידני, כבסיס להתחיל לבנות ממנו - וזה באמת רק כי אני אוהב להיות שונה.

בוזי
17-07-12, 14:57
+1 דרור, ויותר מזה:
ה-TJ הוא המשך טבעי לשושלת הג'יפ האוניברסלי. ממש הנכד של CJ, הבן של YJ, ממשיך את דרכם ומעביר את מורשתם.
JK הוא כבר משהו אחר לגמרי, הוא הרבה יותר אוטו, והגרוע מכל - אי אפשר להוריד את השמשה תוך דקה.
לא לחינם TJ נחשב אצל הגויים ל Last true Jeep.

דרור ברלי
17-07-12, 15:20
ב-JK אפשר כעיקרון להוריד את השימשה, אבל צריך לרכוש בשביל זה את הצירים בנפרד ולפרק יותר מדי חלקים... זה לא כמו אצלנו שבכמה שניות החלון מונח על מכסה המנוע.

בוזי
17-07-12, 15:23
"בעיקרון" ב-JK אפשר גם להוריד את סגירת הפיבר.
אף אחד לא באמת עושה את זה. אולי זה גם בגלל פרופיל רוכשי ה-JK, שהם, אממ... מבוגרים ושקולים יותר, נגיד.

דרור ברלי
17-07-12, 15:41
הם לאו דווקא תמיד מבוגרים ושקולים יותר. מה שבטוח זה שהם בדרך כלל עשירים יותר....

הורדת הגג היא באמת לא משחק ילדים. זה ש"אפשר" להוריד את הגג, לא אומר שקל או נוח במיוחד לעשות את זה.
ואחרי שפירקת, איפה מאכסנים אותו בדיוק? אתה צריך חצר בשביל זה...

זה פשוט כבר לא אותו דבר, בקיצור. בגלל שהוא חדש ויקר, קצת קשה לסלוח לו על כל מיני פאשלות שהן חלק מה-DNA של ג'יפים ישנים כמו חדירת מים מהגג, איכות גימור ירודה ומושב אחורי מזעזע. גם טיפול עצמי כבר לא בא כל כך טבעי בתפריט שלו. זה כבר בכל זאת אוטו מודרני, לא סיקס או סופה וגם לא TJ.

שגיא S
17-07-12, 22:31
אולי זה יעזור:

http://youtu.be/Upw_hgs4xnY

lizard
18-07-12, 06:35
אולי זה יעזור:

http://www.youtube.com/watch?v=Upw_hgs4xnY&feature=share

זה לא עוזר!

joy
18-07-12, 08:00
CJ7 לנצח...:)

האמת, TJ זה ג'יפ אמיתי.

פומפוי
19-07-12, 15:59
יש לי סופה 2 ולצורך הדיון נקרא לה tjl מרחק הסרנים ארוך יותר מלנד קרוזר 4 דלתות החיסרון היה הגובה המקורי הרכבתי קיט 4 אינטש 2נעילות אוקס וצמיגים 33 ואני אומר לכם זה הדבר האמיתי

שגיא S
19-07-12, 16:09
יש לי סופה 2 ולצורך הדיון נקרא לה tjl מרחק הסרנים ארוך יותר מלנד קרוזר 4 דלתות החיסרון היה הגובה המקורי הרכבתי קיט 4 אינטש 2נעילות אוקס וצמיגים 33 ואני אומר לכם זה הדבר האמיתי

תעלה תמונות ומהר?

איזה קיט שמת? של TJL? התאמת של JK?

פומפוי
19-07-12, 21:31
תעלה תמונות ומהר?

איזה קיט שמת? של TJL? התאמת של JK?

הקיט הוא של ראב קאנטרי והוא כולל 8 זרועות עם מיסבי קצה 4קפיצים ספיראלים 2מוטות פאנרד עם מיסבי קצה מייצב נשלף ו4 בולמים וכמובן צינורות ברקס מחוזקים אבל אני חושב להחליף את הקפיצים לקשיחים יותר בגלל שהרכב הוא ענק לעומת tj רגיל מצטער אבל אין לי מושג איך מעלים תמונות יותר קל לי לפרק מנוע

ד ו ר ו ן
19-07-12, 22:46
CJ7 לנצח...:)

האמת, TJ זה ג'יפ אמיתי.

לחבר היה כזה משופץ לרמת הבורג, הבעיה היחידה היתה שהרכב הזה כ״כ קטן שאפילו את הקרשים למדורה הוא היה צריך לחתוך למידות קטנות..

דרור ברלי
19-07-12, 22:53
לחבר היה כזה משופץ לרמת הבורג, הבעיה היחידה היתה שהרכב הזה כ״כ קטן שאפילו את הקרשים למדורה הוא היה צריך לחתוך למידות קטנות..

CJ7/TJ זה קטן? תנסה CJ5. יש בו פחות מקום מאשר בסמוראי...

GodsFather
20-07-12, 07:00
אבל תכלס דרור, הCJ5 יותר כיפי מהסמוראי :)

דרור ברלי
20-07-12, 14:12
כיפי כן, אול יהג'יפ הכי כיפי שיש. אבל הוא פיצפון מבפנים.
חצי מהאורך שלו זה מנוע (אני מדבר על הדגם עם מנוע שש בטור) אתה צריך לקחת קופסת כלים או ג'ריקן? תוותר על מושב אחורי.

GodsFather
21-07-12, 04:51
קופסת כלים = בשביל זה המציאו בנדולרות

ג'ריקן = בשביל זה המציאו טמבונים ודפנות חיצוניות.

דרור, אתה ממציא פה תירוצים ? בתכלס זה רכב שיכול לקחת 31-33" ולעשות כיף כיופה בלי הרבה מאמץ. אבל אנחנו סוטים ומהדיון

אגב CJ7 - אפשר לקחת קרשים גדולים, הכל שאלה של זוויות.

דרור ברלי
21-07-12, 11:54
אני ממציא תירוצים? ארבע שנים חייתי עם מפלצון כזה.

האוטו הזה היה כמו אישה-שטן. כמה סקסי - ככה בעייתי. נבלה שדרשה פתיחת ארגז כלים על בסיס יומיומי... ברוך שפטרנו מעונשו (...ואם אני מוצא אחד כזה היום... אני קונה אותו! הצעצוע האולטימטיבי)

GodsFather
21-07-12, 12:02
(...ואם אני מוצא אחד כזה היום... אני קונה אותו! הצעצוע האולטימטיבי)

נקווה שלא נאלץ להיאבק עליו :)

ולגבי הציוד - יש מכסה מנוע, יש רשת של סמואל שמתאימה לו - הנה עוד פתרון יצירתי :)

דרור ברלי
21-07-12, 12:32
קודם תמצא אחד כזה במצב טוב באמת, מהמודל הנכון (78'-83' עם קורות שילדה סגורות, לא כל ה-76'ים עם השילדות הפתוחות שיש כמו זבל), ואז תזמין אותי ללכת מכות עליו.

GodsFather
21-07-12, 13:28
היה פה אחד לא מזמן שהייתי מוכן לקחת, כנראה שאתה לא.

נמרוד
22-07-12, 15:06
בחזרה לנושא הדיון...

אני עברתי חוויה בסופ"ש האחרון ששכנעה אותי שאמנם TJ סקסי ויפה יותר, אבל JK, אין מה לעשות, עולה עליו כמעט בכל פרמטר ענייני. JK הוא אכן פלטפורמת ג'יפ הטובה ביותר אי-פעם.

דרור ברלי
22-07-12, 16:45
אבל ככה זה תמיד.

כשהגיעו ה-YJ והסופות הראשונות, כולם קיטרו שזה זיוף, שג'יפ אמיתי צריך פנסים עגולים, וקרבורטור שמציף בשיפועים זה טוב, וששיוט שיכור על הכביש זה בכלל נהדר. לקח קצת זמן להבין שהג'יפ ה"חדש" טוב יותר בכל דבר או כמעט בכל דבר.
אחר כך בא ה-TJ, שוב עיקמנו את האף - מה זה הדשבורד הפרייבטי הזה, קפיצי הסליל האלה, וזרועות הרדיוס מפח מכופף, בהההה. אוטו של כוסיות. תביאו לנו סופה קשוחה. יותר טוב.
ועכשיו ה-JK. הוא ג'יפ טוב יותר מה-TJ בכמעט כל פרמטר נמדד, ונכון להיום כנראה גם הג'יפ הכי טוב אי פעם - ללא ספק. אבל הוא פחות סקסי. מה לעשות. כמו אמנים שזוכים להכרה בכשרונם רק אחרי שהם נפטרים, כך גם התואר "ג'יפ אמיתי" מגיע לג'יפ רק אחרי שייצורו מופסק. נכון לרגע זה - "ג'יפ האמיתי האחרון" זה ה-TJ.

גם ל-JK אנחנו עוד נתגעגע, גם הוא יהיה "הג'יפ האמיתי האחרון". כשיגיעו הדורות הבאים.

נמרוד
23-07-12, 09:28
אתה צודק דרור.

אבל אם בכל זאת מסירים את המשקפיים הוורודים - הJK, עם מנוע הפנטסטר החדש או, אפילו יותר טוב, הדיזל - הוא כלי פנטסטי. בניגוד לקודמיו, ובניגוד למה שנדמה אם מסתכלים על הבעלים הממוצע ששופך עליו כסף כאילו אין מחר, הוא לא חייב שיפורים מסיביים.

קריא, JK לא חייב הגבהה של של 3.5 אינץ' רק בשביל לשים צמיגי 31 - שים לו הגבהונת של קפיצים/בולמים בלבד, 2 אינץ', בלי לגעת בזרועות או לפרק חלקי מתלה, ותן לו בצמיגי 33 בקלות, והוא נוסע יותר טוב ויותר נוח מTJ/XJ/ZJ.

או, קח רוביקון עם סרנים קצת יותר גיבורים, ושים צמיגי 35 עם אותה הגבהה מינימלית או בלי הגבהה בכלל, ורק תחתוך לו קצת את הכנפיים שמראש מסוגלות לקבל צמיגים גדולים הרבה יותר מהמידה המקורית...

GrafPotozky
24-07-12, 20:52
מנסיוני עם ה TJ וה JK האחרון עדיף משמעותית גם מבחינת מנוע גם מבחינת גיר וגם מבחינת מרווח גחון, עקב כך ה TJ נמכר במספרים קטנים ומהר מאוד הוחלף הדגם, גם לאיציק מינוביץ' היה את ה TJ והוא תאר אותו במלה אחת "עגלה".
( ה TJ וה JK קצרים עם גיר רגיל)
יובל

GrafPotozky
24-07-12, 21:02
קודם תמצא אחד כזה במצב טוב באמת, מהמודל הנכון (78'-83' עם קורות שילדה סגורות, לא כל ה-76'ים עם השילדות הפתוחות שיש כמו זבל), ואז תזמין אותי ללכת מכות עליו.
ויש את הגולדן איגל עם מנוע 304 V8
http://bringatrailer.com/wp-content/uploads/2009/06/1978_AMC_Jeep_CJ5_304_V8_Golden_Eagle_Fo r_Sale_Front_1.jpg

דרור ברלי
25-07-12, 00:14
קדימה פוטוצקי.
תביא תביא אחד כזה. אבל שנראה ככה.
תקבל בשבילו סופה טובה באמת.

GrafPotozky
25-07-12, 01:47
קדימה פוטוצקי.
תביא תביא אחד כזה. אבל שנראה ככה.
תקבל בשבילו סופה טובה באמת.
הם יצרו סדרה מצומצמת מאלו והמחיר שלהם כיום קרוב ל JK חדש,מצאתי שם אחד כזה לאחר תאונה במחיר טוב.
http://bringatrailer.com/wp-content/uploads/2009/06/1978_AMC_Jeep_CJ5_304_V8_Golden_Eagle_Fo r_Sale_Engine_1.jpg

קונסטון
21-07-15, 21:35
TJ
בגלל המראה

OFF-RoaD
21-07-15, 22:53
TJ
בגלל המראה

זה כמו לקנות נעלי הרים כי הן יפות. המראה, בציוד שימושי, זה רק בונוס...

Sent from my GT-I9500 using Tapatalk

GodsFather
22-07-15, 09:38
זה כמו לקנות נעלי הרים כי הן יפות. המראה, בציוד שימושי, זה רק בונוס...

אתה מכיר ציוד שימושי שהוא לא יפה ?

yoni_0000
22-07-15, 14:33
מגפיים, מפלסת.

GodsFather
22-07-15, 14:52
מפלסת ? שלג ? זה לא יפה ?

מגפיים ? של ביצות או בלנסטון ? או בוקרים ? או של כוסיות ?

OFF-RoaD
22-07-15, 23:42
גומי, של הרפת.

yoni_0000
22-07-15, 23:52
מפלסת:

100065

tom1105
23-07-15, 00:03
אתה מכיר ציוד שימושי שהוא לא יפה ?
מפתח צינורות , קלמרה , רוצה עוד?!

sent from my WJ

GodsFather
23-07-15, 08:44
ניכר שיש בינינו חילוקי דעות. כל מה שציינתם פה הוא לא פחות ממדהים ביופיו.

קלמרה? אחד מפלאי הבריאה.

מפלסת ? אתה יודע כמה ילדים היו רוצים לנהוג בכזה דבר ? יש שם משיכה אדירה ליופי הטכני הזה...

מגפי רפת ? תן לי 2 זוגות, אחד בכל צבע!

מפתח צינורות ? באמת לא מצא חן בעיניך המראה הכתום ואפור/חלוד שלו ? או האדום אצל חלקם ?

יצאתם מדעתכם!

בקיצור, לא שכנעתם אותי, אבל נראה לי שזה יכול להיות פתח לשרשור חדש בסגנון יצירה מוטורית מחרידה - כלי עבודה מחרידים!

אני אעלה את ההצעה בפני הדירקטוריון.

OFF-RoaD
23-07-15, 16:37
מסכים עם הכל, חוץ מהמגפיים של הרפת. מודה, המפלסת גרמה לי להשתנקות קלה...

קונסטון
24-07-15, 21:45
ובמקום השני ה YJ עם הפנסים המרובעים (שדרור לא אוהב)

-->