PDA

צפייה בגרסה מלאה : מישהו יכול להמליץ על מקרר לרכב?

אבנר ברוך
18-07-12, 09:14
מחפש מקרר בנפח מינימלי של 40 ליטר עם כל התכונות הבסיסיות:
הגנת פריקת מצבר , פתח ניקוז, פתח עליון, תושבת התקנה, מד דיגיטלי...

חשוב שתהיה פעולה שקטה וכמובן אמינות.

יש המלצות?

ohanani
25-07-12, 18:44
אחת החברות הטובות בשוק (לדעתי) היא ENGEL. לא זולה, אבל טובה. מקרר כזה חדש עולה בערך 1000$ בדרא"פ - לא יודע כמה בארץ.
משהו נוסף:
ישנה שיטה שנראה לי שפחות מוכרת לנו - והיא קירור ע"י בעירת גז כמו בגזיה. ישנם מקררים שבאים עם כל התכונות הבסיסיות שציינת, ובנוסף הם בעלי אפשרות לחיבור מיכל כמו של גזיה קטנה, הדלקת להבה קטנה - וכך כאשר הרכב עומד לאורך זמן עם מקרר עובד (אולי עדיף - מקרר עובד מחוף לרכב) - אתה לא פורק את המצבר או צורך חשמל, אלא צורך מיכל של גזיה. יכל להיות מעולה ל"התנחלות" קטנה בים, היות ואסור להוריד רכבים לקו החוף, גנרטור עושה הרבה רעש, ועדיין רוצים את הבירה קרה...

sos4u
25-07-12, 19:56
משתמש ויכול רק להמליץ על ENGEL
מכיר מכשיר כזה שעובד מעל 20 שנה, ללא תקלה.
מעטפת מתכת, צריכת חשמל נמוכה הם רק חלק קטן מהתכונות של המכשיר המצויין הזה.
חפש פה בפורום היו לא מעט דיונים על המקררים השונים.
תשמע גם דעות אחרות, ובסוף תחליט מה יותר חשוב לך, על מה אתה מוכן לוותר ומה עדיף לך לקנות ..
בהצלחה, קיץ קריר

boaz avrahami
25-07-12, 22:47
אני משתמש מרוצה ב arb 45L
מדחס דנפוס, מכסה מתפרק, בקרה דיגיטלית, ניקוז, הגנת מצבר, 12-24,110/240 v
בנוי היטב, שקט ומקרר מהר את התכולה עד להקפאה עמוקה.

בזמנו כמעט ורכשתי אנגל אבל אחרי שקראתי סקירות מהעולם הגעתי למסקנה הבאה:
האנגל נהנה ממוניטין אמינות רבת שנים.
ה arb (ועוד כמה שחולקים את אותו דגם של מדחס דנפוס) צורכים פחות חשמל, שקטים יותר ומגיעים לטמפרטורה מהר יותר.
הדנפוס הגרמני נחשב אמין ונפוץ מאוד אצל יצרנים רבים אבל הוא פחות שנים בשטח ממדחסי האנגל בעלי המוניטין.
נקודה נוספת היא שלדנפוס בגלל ריבוי היצרנים שמתבססים עליו יש זמינות חלפים גבוהה בעוד לאנגל יש נציג יחיד בארץ- צדי מרסטה.

בקיצור בין אם זה אנגל ובין אם אחר מבוסס דנפוס לא תיפול כנראה.
הקפד שיש לו נקודת קשירה טובות ומארז עבה ומבודד.... ובהצלחה

boaz avrahami
25-07-12, 22:53
אגב, מקררים שעובדים על בלון גז נחשבים לא ביטיחותיים מספיק כי הגז קירור שלהם מבוסס על אמוניה אם אני לא טועה.
במדינות העולם השלישי יש גם מקררים בייתיים שעובדים על מנגנון בעירה חיצוני.

אבנר ברוך
26-07-12, 11:48
תודה בועז ולכולם,
אני כנראה אלך על אנגל. אני הולך לעשות אקסטרים מקאובר לחלל הפנים של הדיפנדר...משהו בסגנון בר אירי נייד....האנגל הולך להריח כמו חבית גינס כשרה...

המשוטט
26-07-12, 16:45
תודה בועז ולכולם,
אני כנראה אלך על אנגל. אני הולך לעשות אקסטרים מקאובר לחלל הפנים של הדיפנדר...משהו בסגנון בר אירי נייד....האנגל הולך להריח כמו חבית גינס כשרה...

קוביה כמו הדיפנדר - ועונה על כל בקשותיך + יותר בזול

http://www.kcamping.co.il/pl_product~1086~2~0.htm?x=1

מנסיוני שרד בכבוד תראו"ג בתחת של אביר .......

אביחי

omri_t
26-07-12, 18:56
קוביה כמו הדיפנדר - ועונה על כל בקשותיך + יותר בזול

http://www.kcamping.co.il/pl_product~1086~2~0.htm?x=1

מנסיוני שרד בכבוד תראו"ג בתחת של אביר .......

אביחי

מבחן האביר : אהבתי!

בכל מקרה המדובר כאן ממה שאני רואה במקרר סיני.
ראיתי אותו בעלות של 2000 ונאמר לי שיש גם בפחות.
לא יודע לגבי שרידות, לא היה לי.
מבחינת המקרר עצמו בעיניים הוא ניראה לא רע בכלל.

אני קניתי וואקו 40 ליטר משומש.
הוא מקפיא את החומוס אם אומרים לו, ולא גומר את המצבר בלילה. כמובן שקט ונעים.
מדחס דנפוס המוכר. המקרר עצמו גרמני.
התחושה שמדובר במוצר איכותי. אבל אין לי אותו מספיק זמן כדי לומר משהו על סמך ניסיון.
חסרון: קשה מאוד לעגן אותי בגלל צורתו והעדר אוזני תפיסה.

המשוטט
27-07-12, 11:09
בכל מקרה המדובר כאן ממה שאני רואה במקרר סיני.
ראיתי אותו בעלות של 2000 ונאמר לי שיש גם בפחות.

אכן סיני ויתכן שיש גם בפחות מ 2000

אך החבר'ה האלו מיבאים את המקררים ביבוא סדיר שוטף ויש אבא

יונימוג אדום
27-07-12, 21:03
אכן מדובר במקרר סיני .
אצלי הוא שורד כבר ארבע שנים על סיקס פתוח חשוף לשמש לפחות פעם בחודש טיול מדברי יומיים קשים או יותר .
בתא הגדול מכיל 13 בקבוקי ליטר וחצי , ושאר הסלטים והבשר בתא הקטן .
גם כאשר מכוון על 4 מעלות פשוט מקפיא את בקבוקי השתיה , החברה בקבוצה - CJ CLUB פשוט מחליפים כל הזמן בקבוקים חמים בקרים .
נפל פעמיים עם כל התכולה בעת טיפוס מדרגה , ועדיין מחזיק מעמד .
מדחס שקט מאוד ומנגנון הגנה מפני ירידת מתח וחום יתר , לא גומר את המצבר בלילה .
בקיצור : לאחר ארבע שנות ניסיון ממליץ בחום .

אילן

שגיא S
27-07-12, 23:29
איפה אפשר למצוא את המקרר הזה בפחות מ2000 שקל? או ב2000?

יונימוג אדום
28-07-12, 09:12
בשעתו רכשתי את המקרר הזה במוסך טויוטה אור יהודה תמורת 2300 ש"ח כולל מע"מ .
נדמה לי שהמוסך נקרא - בכור מוטורס .
בשנה האחרונה רצו מספר חברים לרכוש מקרר כזה אך במוסך אמרו להם שהיפסיקו לשווק אותו .
נדמה לי שעסק בשם דרך היין או משהו דומה אשר נמצא באיזור שפיים או געש מייבא את המקרר יחד עם מקררים ליין .

בהצלחה אילן

אפיז
28-07-12, 16:12
מכוון שאני מחזיק בשניהם (איזיטיל ו45 והסיני 60 )- באיזי לוח הפעלה יעיל ונוח עליון בסיני הוא בצד ולא נוח לקריאה שליטה במיוחד עם יש עוד ציוד
מבחינת קיבולת אין ספק שבסיני הקיבולת ענקית ומספיקה לטיול תלת יומי ואפילו שבוע -להכל

האיזיטיל מדחס דנפוס אמין ,שקט וחסכוני יותר בחשמל 4-4.5 A לעומת הסיני 6-7 A הגרמני מכיל מנגנון הגנה מתכוון 3 דרגות להגנה על המדחם וירידת מתח במצבר +מנגנון נוסף ויעיל מאד (לא בכל הדגמים ) שניקרה ''בוסט'' שמכפיל את תפוקת הקרור ומקצר ב-50% את זמן הקרור ,יש תאורת פנים ותא קטן לקרור מופחת , אין ידיות ואמצעי עיגון (לא מפריע הוא מונח תמיד במושב האחורי לשימוש תוך כדי נסיעה ) שורה תחתונה =שקט מאד ,אמין , יעיל מאד וחסכן וגם אחרי 24 ש' עדין אין בעית הנעה,

הסיני גדול יותר מסיבי עם ידיות ופתיחה לרוחב (נוח יותר מאורכית -ברכב נמוך מהווה בעיה בפתיחה ) מנגנון ההגנה שלו יעיל אבל מוגבל ל11.4 V - יש לו בעיה מובנית (סיני ) החוטים שלו דקים מידי וגורמים לעיתים קרובות למפלי מתח שהמקרר לא יעבוד ויכבה מיד לאחר כיבוי המנוע !!! לכן חובה להחליף לעבים עם חיבור ישיר למצבר ולא דרך שקע המצית וכו' (לרוב חושבים שזו תקלה ולא מוצאים תקלה ! זו הסיבה ),
הסיני מגיע עם ספק 220/12 יעיל מאד , צריכת החשמל גבוהה יותר (75-W שזה 6-7A) מבחינת רעש הוא שקט ועבודה יעילה לאורך זמן בלי בעיות
במחיר יש הבדל הסינ י הגדול 60 ל' עולה +- 3500 ואיזיטיל 45 ל' סביב ה4000+-

אבנר ברוך
28-07-12, 19:58
תודה אביחי, בהחלט שירשור מקצועי!
ממה שראיתי וקראתי, למצברים הממומלצים בשרשור יש צריכת זרם יחסית גבוהה (3.5 אמפר ומעלה). האנגל צורך עד 2.5 אמפר.
דרך אגב, עובי החוטים נכון גם לגבי צרכנים אחרים...חשוב מאוד לבדוק מה אורך הכבל ועוצמת הזרם הנדרש לפני שמחליטים על סלילת הכבל. מנסיוני, 1 מ"מ יספיק ל 10 אמפר עד 3 מטר (יש לי טבלת חישוב קטרים למי שמעוניין).
בכל מקרה לא מומלץ לחבר צרכנים לשקע המצית - קוטר החוטים דק בכוונה על מנת לשמש נתיך טבעי במקרה של צריכת יתר.

ofervan
31-07-12, 11:39
בהמשך לתגובה של יונימוג אדום: החברה שמייבאת מקררים סינים נקראת "יין בעיר" והסניף הראשי שלהם בגעש אבל יש להם עוד סניפים בארץ (ואין לי שום קשר אליהם...)
http://www.wine-direct.co.il/%D7%9E%D7%A7%D7%A8%D7%A8%D7%99-%D7%A8%D7%9B%D7%91.html

BOLSTER
31-07-12, 22:51
הי,

לאחר בדיקות והתעללות קשה מאוד בשני מקררים סינים במשך שנה, התחלנו לייבא באופן סדיר את המקררים הנ"לֹ לפני כשנה.
עד היום נמכרו עשרות מקררים (אולי כבר מעל 100) ואחוז התקלות נמוך ביותר.
המקררים הנ"ל אכן יודעים להגן על המצבר, יודעים להקפיא עד -18 מעלות (אמיתי!).
דפנות המקרר מבודדות יותר מאשר שאר המקררים. יתרון-שמירת קור טובה יותר (במיוחד בלילה וכך צורך פחות מהמצבר). חסרון-עובי דופן ומשקל.
המחירים: בערך חצי מחיר ממקררים אחרים.
שימו לב: בעקבות שינוי בשערי דולר וגזרות אחרות, מחירי המקררים יעלו (בקטנה...) בימים הקרובים.
גדלים: 20, 30, 45, 55,70, 80 עוד...
בקיצור, מקרר איכותי במחיר סביר. לא מתיימר להיות טוב יותר מהחברות המצויינות בשרשור זה, אך לא יורד ברמה-רק במחיר.

BOLSTER
31-07-12, 23:05
מצורף קישור למפרטים טכנים של המקררים:

http://www.bolstertech.com/%D7%9E%D7%A7%D7%A8%D7%A8%D7%99%D7%9D.htm

דרור הראל
02-08-12, 00:17
במבחן מקררים ענק שנעשה כאן בגרמניה,נבחנו עשרות סוגי מקררים בגודל 35L ביותר מ 10פארמטרים שונים עם ניקוד לכל פארמטר כולל יחס תמורה למחיר-מקום ראשון ARB שני WACO שלישי ANGEL הסינים בתחתית.
לי היה בארץ משומש איטלקי,החזיק כמה שנים ובסוף נפח נשמתו,כרגע יש לי אנגל יד שנייה שראה את כל העולם נפל אצלי םעמיים מהדיפנדר ושרד-תקנו סיני ישרוד 4 שנים ץיקנו אנגל יהיה לכם לכל החיים זה ההבדל. אבל למי שבדרך כלל קונה את רוב הציוד שלו זול וסיני כמו 90% מהגיפאים בארץ אין מה לנסות לקנות משהו איכותי כמו אנגל

בהצלחה דרור

boaz avrahami
02-08-12, 00:31
היי דרור

יש במקרה קישור למבחן?

raanan
02-08-12, 03:33
מצורף קישור למפרטים טכנים של המקררים:

http://www.bolstertech.com/מקררים.htm (http://www.bolstertech.com/%D7%9E%D7%A7%D7%A8%D7%A8%D7%99%D7%9D.htm )

חברה,
כדאי שתתקנו את המפרט הטכני, זרם (ולא משנה אם זה עבודה בממוצע או בהתנעה) נמדד ביחידות אמפר.
הספק ביחידות וואט.
הטעות נמצאת במפרט של ה 55 ליטר. לא בדקתי את השאר.

רענן

דרור הראל
02-08-12, 15:46
אברהמי ממתי אתה קורא גרמנית?
בכל מקרה המבחן ייצא במגזין לפני כמה ימים,אז עד שהם לא יסיימו למכור את המהדורה שיוצאת אחת לחודשיים הם לא יעלו אותו לרשת,המבחן הוא באורך כמה עמודים,אך שלסרוק ולהעלות לאתר אין לי זמן עכשיו אולי עוד כמה ימים ואז נשאלת השאלה מי יתרגם?.

דרור הראל

shachar
02-08-12, 17:09
מאיה בתור תרגילים לחופש
או בתור עונש - אני בטוח שתמצא על מה

יוסי בר צבי
03-08-12, 20:01
החברים מבולסטר - יבואני המקררים הסיניים.
למה לא תתנו הצעה כספית טובה (כזאת שקשה לסרב לה) לחברי הפורום ? רק טוב יכול לצאת לכם מזה.....החברים כאן יכולים לגמור לכם את כל המלאי הקיים בארץ תוך כמה ימים.....
אפס עלויות פרסום, קהל יעד ממוקד.....החלום הרטוב של כל יצרן/יבואן.....
תלכו על זה ?
אגב, בלי קשר, תנו מחירים, תעודדו אותנו לקנות.

boaz avrahami
03-08-12, 20:14
דרור- אני מסתכל בתמונות בכלל..

הטכנולוגיה של ימינו- אתה לא תאמין.
אפשר לתרגם כמעט הכול בלחיצת כפתור ובדיוק גבוה מאוד.

amirk
04-08-12, 00:04
תקרא את זה:
http://www.rvworldstore.co.nz/blog/waecoengel

וגם את זה:
http://www.waeco.com.au/documents/N308_FridgeComparo.pdf

עירא
23-03-16, 17:58
מקפיץ את הנושא.
לקראת הפסח הקרוב אני מחפש מקרר.
הרבה השתנה בשוק. בולסטר לא איתנו, יין בעיר לא מוכרים מקררים לרכב, יש ייבוא של נשיונל לונה (גאדגיפ) וכו׳
מחפש מקרר, אמין, מעדיף צר וגבוהה על פני קובייה והכי חשוב שלא ירוקן את הכיס.
מה מומלץ?

נדב ש.
23-03-16, 19:12
כמה חברים כבר קנו פה, כולם בשימוש תקופה ארוכה מעל שנה, יש כאלה כבר כמה שנים, מרוצים מאוד.
http://www.startrelax.com/%D7%9E%D7%A7%D7%A8%D7%A8%D7%99%D7%9D-%D7%9C%D7%A8%D7%9B%D7%91/

מקרר איטלקי תוצרת Vitrifrigo, עם מדחס Danfoss.

ד ו ר ו ן
23-03-16, 19:17
נאשיונל לונה זה הטופ..
אמרת לא לשבור את הכיס.

בכל מקרה לא פחות מ-40 ליטר.

עירא
23-03-16, 20:56
היתרונות של נשיונל לונה הם צורה שמתאימה למקום שיש לי ברכב.
ייתרון נוסף מחיר (ביחס לייחוס של המוצר) סביב ה-5 אש״ח ל-40 ליטר ו-5.5 ל-50 ליטר)
חסרונות, (תחלס חסרון אחד) שאין זמין בארץ ומבירור מול שני מגדגיפ לא ברור מתי צפי אספקה (בכל מקרה אחרי פסח) ועלות של המשלוח לא ידועה.
נדב, אפשר לשאול מה המחיר ששילמת?

נדב ש.
23-03-16, 21:04
כמו שציינתי, חברים קנו, אני עדיין לא לצערי.
אני יודע ששילמו על ה 41 ליטר 2600 ₪ ועל 47 ליטר 2850 ₪, היה איזה מבצע, כנראה שהמחירים הישתנו אבל לא מאמין שבאופן קיצוני.
היה לי בעבר מקרר שנימכר ביחד עם הרכב(היתה טעות מרה) של weaco שהיה גם מעולה ועלה בערך 4000 ₪ ל 45 ליטר לפני 7-8 שנים.

PW
23-03-16, 21:19
וואקו 35 ל' יעשה את העבודה. ניתן להשיג באיששטח במחיר טוב ושירות מצויין. יתמקם מצויין בתא מטען של כל רכב.
אבל
קח בחשבון טמפרטורה אחידה בחלל המקרר.
כלומר: או קפוא לגלידות - או מעל האפס לירקות ושתיה. זה או זה או זה.

היחיד שאני מכיר שיודע לתת גם וגם זה אנגל עם תוספת שנקראת "TWO ZONE", מין תותב שנכנס בין המכסה לגוף המקרר.
כלומר: אתה מפרק את המכסה, על הצירים שלו אתה מרכיב מין תיבה חלולה, ללא תחתית וגג עם סלסלה בתוכה. על התיבה יש צירים להחזרת המכסה.
את המקרר אתה מכוון מתחת לטמפ' קיפאון, מניח בתחתיתו את הגלידות, האלכוהול והבשר (לא של הלילה הקרוב) וכל מה שצריך להיות קפוא.
הטמפ' בסלסלה של התוספת נשארת מעל האפס לאחסון ירקות, חומוס וכד' - דברים שאתה לא רוצה שיקפאו. אתה יכול לגשת לירקות למעלה בהרמת המכסה או לקפואים למטה בהרמת התיבה.
האנגל מצויד גם במדחס רוטט ( ללא חלקים סובבים - אלא בוכנה דו צדדית בתוך צילינדר שמקבלת שדה חשמלי מתחלף ורוטטת בתוכו ליצירת פעולת הדחיסה לשני הכיוונים). על כן אין פיק בהתנעה והזרם בהפעלה במתח 12V הוא 2.5 אמפר בלבד. התוספת מגדילה כמובן את נפח המקרר. המחיר גבוה להערכתי בכ - 25% - 30% וזה עוד לפני מחיר התיבה.

לשיקולך

עירא
23-03-16, 21:40
עוד ייתרון ללונה
http://www.nationalluna.com/Datasheets/Combo%20Handbook%202015.pdf
עמוד 19 דגם weekender twin 50
וואקו אני מניח שהכוונה ל-39 ליטר.
השאלה היא האם שווה להשקיע עוד 1000 ש״ח בשביל עוד 10 ליטר בהשוואה ללונה?

boaz avrahami
23-03-16, 21:46
גם ב ARB יש אזור מופרד לצינון כאשר התא הגדול קפוא.
הצריכת זרם של האנגל גבוהה בפועל משל הדנפוס משמעותית.
הדנפוס גם מגיע לטמפרטורת קירור מהר יותר ושקט יותר.
זה מגובה בהרבה מבחני השוואה.
הכוונה למדחסי דנפוס עם תצוגה דיגיטלית וכניסת מתח 12-24 + 110-220

לאנגל מוניטין רב שנים אבל הוא יקר ואין לו כיום שום יתרון מול המערביים האחרים עם המדחס של דנפוס המתקדם. ההפך הוא הנכון.
יש גם מקררים מבוססים על מדחס דנפוס פשוט יותר, למשל הוורטפריגו.
המגרעות שלהם מתבטאות בקופסא פשוטה יותר ותחות אפשרויות עגינה ופחות אפשרויות שליטה וזרם.

לא ברור למה שני לא מחזיקה את הנשיונל לונה במלאי כי יש לה מחיר מעולה למוצר משובח.
הייתי ממליץ גם על ה ARB כמו שיש לי אבל לדעתי המחיר שלו ב 30 אחוז יקר מהנשיונל.

ד ו ר ו ן
23-03-16, 21:57
במגזין אוסטרלי שיש לי מוצג שהאנגל צורך משמעותית יותר חשמל מהאחרים המובילים במותגים.

לנו יש את הסיני של קינן, 45 ליטר.
2 תאים.
גדול כמקפיא עד מינוס 18, ועליון עם תריס לוויסות מעבר הקור בין התאים.
מנגנון ניתוק מתח להגנת המצבר.

שנתיים של טיולי שטח בטנדר מאחור.
צריכת חשמל מדודה בפועל של כ-3אש במצב עבודה מלא להורדת טמפ, ו1-1.5 בשימור טמפ בעבודה לסירוגין.

נותן עבודה בצורה יפה מאד.

עירא,
בהרכב המשפחתי שלך, לא פחות מ-40 ליטר ועדיף יותר.

גלעד .ג.
23-03-16, 22:51
יש לי את המקרר הסיני של קינן 55 ליטרים אם אני לא טועה, עובד שלוש שנים בקירוב בארגז הפתוח של ההיילקס.
המערכת לשמירת המצבר עובדת מצויין והיתרון של תא מקרר ותא מקפיא בנפרד הוא מצויין.

אני ממליץ

Sent from my iPhone using Tapatalk

nisimel
24-03-16, 07:01
למישהו יש ניסיון עם המקררים של חברת איזיגוינג מפרסמים מקרר של 65 ליטר ב4000 שח בעל שתי תאי קירור ומדחס dansoff?
אני כרגע מתלבט בינם לבין waeco שעולה כמעט כפול בגרינגרס

יונימוג אדום
24-03-16, 08:11
יש לי את המקרר הסיני של קינן 55 ליטרים אם אני לא טועה, עובד שלוש שנים בקירוב בארגז הפתוח של ההיילקס.
המערכת לשמירת המצבר עובדת מצויין והיתרון של תא מקרר ותא מקפיא בנפרד הוא מצויין.

אני ממליץ

גם לי יש את המקרר הזה - תלוי מחוץ לברזנט של הסיקס באויר המדבר ה"חמים" פשוט מעולה בכל פרמטר (גם ללא קשר למחיר ) .
ה"חיסרון" היחידי - גודל פיזי לטובת בידוד הרבה יותר טוב .
רכשתי בעבר את המקרר האיטלקי ( מדחס דנפוס ) שהוזכר בשרשור , לאחר בדיקה של לילה עם מספר בקבוקי מים בתוכו , איוורור מקסימלי ומתח מיוצב - התוצאה בבוקר הייתה : מים קרים ( לא קפואים ) והבידוד מסביב מזיע כולו ברמה שניתן למלא עוד בקבוק ליטר וחצי .
לפני שרכשתי את המקרר מקינן קמפינג , בדקתי שיש להם אבא - הם מחזיקים מלאי חלפים למקררים וכן יש להם מעבדה במקום .
אצלי המקרר מטייל לפחות ארבעה ימים בחודש טיולי עבירות קשה ,כולל פעמיים חוצה ישראל , וכבר שרד שתי נפילות (כולל אוכל בפנים ) מהג'יפ .
אציין שאין לי כל קשר לקינן קמפינג פרט להיותי לקוח מרוצה (ולא רק מקרר ) .

אילן

boaz avrahami
24-03-16, 08:14
למישהו יש ניסיון עם המקררים של חברת איזיגוינג מפרסמים מקרר של 65 ליטר ב4000 שח בעל שתי תאי קירור ומדחס dansoff?

לדעתי מדובר בסיני זול .
תבדוק טוב ממי אתה קונה.
( לא דנפוס למיטב שיפוטי)

http://m.made-in-china.com/product-664006605/45L-DC-Portable-Compressor-Fridge-Freezer-NCC-45.html

ofiredri
24-03-16, 09:11
אני עם Waeco CF-50 משנת 2003. אמין ועובד פגז. מרוצה מאוד.

ishc
24-03-16, 10:29
אין לי נסיון של עשרות שנים קצת יותר משנה עם מקרר של קינן קמפינג, סיני עלום שם 30L. סה"כ עובד מצויין, לא מרוקן את המצבר, התקלקל פעם אחת במסגרת האחריות וקיבלתי שירות מצויין מקינן. עלה בזמנו 2500 ש"ח למזומן כולל כיסוי. סה"כ אני מרוצה ממנו מאוד.
היה פה שירשור על מישהו שהביא מקרר של אנגל/וואקו במחיר דומה לבד מהאינטרנט, אולי שווה לבדוק את העניין (לא מצאתי את השירשור).

eliv1
24-03-16, 10:58
אני הבאתי waeco מגרמניה דרך דואר ישראל המפואר. 39 ליטר במחיר מעולה של 2000 ש"ח בלבד. מומלץ מאוד ועונה על כל הדרישות שלי. בהזדמנות נמצא את הקישור או המייל של המוכר.

eliv1
24-03-16, 14:34
[email protected] זה המייל למי שמעוניין.

YoavR
24-03-16, 14:37
זה השרשור:
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/94039-%D7%9E%D7%A7%D7%A8%D7%A8-%D7%9C%D7%A8%D7%9B%D7%91-%D7%A9%D7%9C%D7%90-%D7%91%D7%A9%D7%99%D7%9E%D7%95%D7%A9-%D7%9B%D7%99%D7%A6%D7%93-%D7%9E%D7%90%D7%97%D7%A1%D7%A0%D7%99%D7% 9D
והמקרר הוא Waeco CDF36 בנפח 31 ליטר.
גם אני הזמנתי מאותו מוכר שלדעתי כבר לא רלוונטי. יצא 2000 ש"ח כולל משלוח ומע"מ.
אני מאוד מבסוט מהמקרר (בטח ובטח בהתחשב במחיר). הביצועים שלו טובים, אני משאיר אותו מחובר כל הטיול ונותן למנגנון ההגנה שלו לעשות את שלו.
31 ליטר זה טיפל'ה קטן מצד אחד, מצד שני מקררים גדולים יותר תופסים המון מקום בתא המטען. באופן אישי מתאימה לי הפשרה הזו.

ההתלבטות שלי היתה מול מקרר של ARB. אבל מול המחיר האטרקטיבי של ה WAECO לא הייתה באמת תחרות.
זהו המקרר הראשון שלי ובדיעבד אני לפתע מבין את היתרונות של ה ARB שלפני כן הכרתי רק בפרוספקט המכירות.
ה ARB נראה ומרגיש כמו מקרר שתוכנן ע"י אנשי שטח. כל מיני פרטים קטנים עושים הבדל עצום: מארז פח קשיח ועמיד, ידיות נשיאה מסיביות שמשמשות גם נקודות קשירה לעיגון וורסטילי, מכסה נשלף עם מנגנון צירים מאוד חזק וחכם, סלסלה פנימית, פתח ניקוז לנקיון ועוד...
לא סתם המקררים שלהם מובילים מבחנים השוואתיים בעקביות.
שווה את תוספת הכסף? אני לא בטוח.
בנקודת הזמן המסויימת כשעמדתי לקראת קניית מקרר, העלות הייתה אחד השקלולים העיקריים ובדיוק מצאתי מציאה ברשת.
בעתיד אולי מערכת השיקולים תהייה אחרת.

גילוי נאות: אני עובד אצל יבואן ARB

eliv1
24-03-16, 15:02
רק הערה קטנה. בשרשור ההוא יש קישור לאיביי. שם המחיר של אותו בן אדם יקר יותר. אם תצרו איתו קשר ישירות אפשר להשיג את המקרר של ה 39 ליטר דגם cdf46 במחיר של ה 31 מאיביי. אני קניתי ממנו ישירות ללא איביי במחיר של 2000 ש"ח. בהצלחה.

boaz avrahami
24-03-16, 15:31
זה השרשור:
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/94039-%D7%9E%D7%A7%D7%A8%D7%A8-%D7%9C%D7%A8%D7%9B%D7%91-%D7%A9%D7%9C%D7%90-%D7%91%D7%A9%D7%99%D7%9E%D7%95%D7%A9-%D7%9B%D7%99%D7%A6%D7%93-%D7%9E%D7%90%D7%97%D7%A1%D7%A0%D7%99%D7% 9D
והמקרר הוא Waeco CDF36 בנפח 31 ליטר.
גם אני הזמנתי מאותו מוכר שלדעתי כבר לא רלוונטי. יצא 2000 ש"ח כולל משלוח ומע"מ.
אני מאוד מבסוט מהמקרר (בטח ובטח בהתחשב במחיר). הביצועים שלו טובים, אני משאיר אותו מחובר כל הטיול ונותן למנגנון ההגנה שלו לעשות את שלו.
31 ליטר זה טיפל'ה קטן מצד אחד, מצד שני מקררים גדולים יותר תופסים המון מקום בתא המטען. באופן אישי מתאימה לי הפשרה הזו.

ההתלבטות שלי היתה מול מקרר של ARB. אבל מול המחיר האטרקטיבי של ה WAECO לא הייתה באמת תחרות.
זהו המקרר הראשון שלי ובדיעבד אני לפתע מבין את היתרונות של ה ARB שלפני כן הכרתי רק בפרוספקט המכירות.
ה ARB נראה ומרגיש כמו מקרר שתוכנן ע"י אנשי שטח. כל מיני פרטים קטנים עושים הבדל עצום: מארז פח קשיח ועמיד, ידיות נשיאה מסיביות שמשמשות גם נקודות קשירה לעיגון וורסטילי, מכסה נשלף עם מנגנון צירים מאוד חזק וחכם, סלסלה פנימית, פתח ניקוז לנקיון ועוד...
לא סתם המקררים שלהם מובילים מבחנים השוואתיים בעקביות.
שווה את תוספת הכסף? אני לא בטוח.
בנקודת הזמן המסויימת כשעמדתי לקראת קניית מקרר, העלות הייתה אחד השקלולים העיקריים ובדיוק מצאתי מציאה ברשת.
בעתיד אולי מערכת השיקולים תהייה אחרת.

גילוי נאות: אני עובד אצל יבואן ARB

כבעלים מרוצה של מקרר ARB כארבע שנים, אין ספק שהמקרר מעולה עם פיצ׳רים מתוכננים נכון כפי שהזכרת.
תיקון קל - המעטפת היא פלסטיק מאוד קשיח עם ידיות מתכת לעיגון מאסיבי. הפלסטיק הוא יתרון בגלל המשקל, לא רואים עליו מכות קטנות ואין חלודה.
הסלסלה שלו נחמדה אבל אחרי שרואים את הסלסלות של הנשיונל לונה קצת מקנאים בהם...

ושאלה בענייני עבודה-
כיצד מקרר כזה שעולה כ 750 דולר לצרכן בארהב משווק במחיר של כ 7500 שח בישראל כאשר המיסוי די נמוך?
לא שמעו בקיסריה על מחאת יוקר המחיה?

ד ו ר ו ן
24-03-16, 16:05
לסיני של קינן יש מעטפת מתכת, ידיות גדולות לעיגון, מכסה מתפרק, 2 תאים בטמפ שונה (דרך פתחי אוורור), ניתוק מתח נמוך, וסלסילת רשת מתכת לתא הראשי.

עכשיו נשאר בעיקר להשוות מחיר.

Saar
24-03-16, 20:34
כבעלים מרוצה של מקרר ARB כארבע שנים, אין ספק שהמקרר מעולה עם פיצ׳רים מתוכננים נכון כפי שהזכרת.
תיקון קל - המעטפת היא פלסטיק מאוד קשיח עם ידיות מתכת לעיגון מאסיבי. הפלסטיק הוא יתרון בגלל המשקל, לא רואים עליו מכות קטנות ואין חלודה.

ושאלה בענייני עבודה-
כיצד מקרר כזה שעולה כ 750 דולר לצרכן בארהב משווק במחיר של כ 7500 שח בישראל כאשר המיסוי די נמוך?

בועז,
שמעו. בגלל זה הוסיפו רק אפס ולא עוד כל מיני ספרות. מה זה אפס בין חברים....
לי יש את הלונה 50. מאוד מרוצה.

liontamer84
24-03-16, 20:46
+1 לARB.

יש לי את הדגם 47 ליטר, עושה את העבודה בצורה מצויינת,
ולא מכביד בכלל המצברים. (כרגע על שניים של 80 של הממותה, לפני זה על מצבר 45 אמפר של ג'ימני)

קל לניקוי, קל להעמסה (יחסית, בכל זאת שוקל 22 ק"ג בלי בירות בפנים).

וגם מצטרף לתמיהה לגבי המחיר שלו בארץ... (שלי נקנה בניו יורק)

YoavR
24-03-16, 22:14

ושאלה בענייני עבודה-

הבהרה קטנה,
אני לא, מעולם לא הייתי ולא אהיה איש מחירות.
לא נכנס לתמחורים ועלויות. אין לי מושג.
מנסיון, כלל האצבע אומר 1 דולר אמריקאי שווה 10 ש"ח. נראה בול במקרה הזה לפי מה שאתה מספר.

zerez
24-03-16, 22:56
קצת מכפלות ותהיות לגבי ליטר.
הנפח החיצוני של מקרר ואקו שנמכר כ 39 ליטר הוא כ 90 ליטר - ניצול 43%
הנפח החיצוני של מקרר Vitrifrigo שנמכר כ 39 ליטר הוא כ 71 ליטר - ניצול 54%
הנפח החיצוני של המקרר הסיני של רינן שנמכר כ 45 ליטר הוא כ 155 ליטר - ניצול 29%
לצורך השוואה - מקרר ARB שנמכר כ 47 ליטר הוא 136 ליטר - ניצול 34%

אז מה זה אומר?
שהמקרר הסיני הוא הכי פחות יעיל בניצול השטח או שהליטר הסיני יותר גדול מהליטר האירופאי?
זה אולי לא משמעותי בטנדר אבל זה מאוד משמעותי למי שנוסע ברכב קצר.

נדב42
24-03-16, 23:00
זה אומר למי יש יותר נפח בידוד (אבל לא אומר כלום על איכות וסוג חומר הבידוד...)

zerez
24-03-16, 23:15

המקרר 45 ליטר שהם מוכרים דומה בצורה מפתיעה (כולל במידות) לזה שנמכר בקינן.

ד ו ר ו ן
24-03-16, 23:37
קצת מכפלות ותהיות לגבי ליטר.
הנפח החיצוני של מקרר ואקו שנמכר כ 39 ליטר הוא כ 90 ליטר - ניצול 43%
הנפח החיצוני של מקרר Vitrifrigo שנמכר כ 39 ליטר הוא כ 71 ליטר - ניצול 54%
הנפח החיצוני של המקרר הסיני של רינן שנמכר כ 45 ליטר הוא כ 155 ליטר - ניצול 29%
לצורך השוואה - מקרר ARB שנמכר כ 47 ליטר הוא 136 ליטר - ניצול 34%

אז מה זה אומר?
שהמקרר הסיני הוא הכי פחות יעיל בניצול השטח או שהליטר הסיני יותר גדול מהליטר האירופאי?
זה אולי לא משמעותי בטנדר אבל זה מאוד משמעותי למי שנוסע ברכב קצר.

המקרר 45 של קינן הוא 135 ליטר, כלומר 34%, ולא מה שנכתב.
זה משנה את התמונה לא מעט לדעתי.
בנוסף,
ברכב קצר עם תא מטען קטן, מראש יש בעיה למקרר גדול, אז ההשוואה בין גדלים שונים לא נכונה לדעתי.

תשווה מקררים באותו הנפח אחד לשני.

zerez
24-03-16, 23:48
http://www.kcamping.co.il/Product/%D7%9E%D7%A7%D7%A8%D7%A8-12v-%D7%A4%D7%AA%D7%97-%D7%A2%D7%9C%D7%99%D7%95%D7%9F-br45c4

אחרי ההמלצות על המקרר קיוויתי שטעיתי אבל חישבתי שוב וקיבלתי אותה תוצאה, המקרר הזה הוא 155 ליטר. 68.6*48.3*47
השוותי מקררים בגודל דומה כי זה מה שנמכר, אין לי מקררים בגודל זהה להשוואה.
מבחינת רכב קצר - נכון שזאת מגבלה ולכן יש יתרון למקרר עם ניצול הנפח הטוב יותר גם אם זה אומר להתפשר קצת על פרמטרים אחרים.

ד ו ר ו ן
25-03-16, 01:30
מדדתי את המקרר שנמצא כאן בבית, שזהה לזה שמופיע בפרסום, למעט המידות.
יכול להיות שאלו המידות של ה-55ליטר.

boaz avrahami
25-03-16, 06:48
ראשית, גם לפי נתוני היצרן היבשים לא הצלחתי לקבל 45 ליטר ( מדגם ה 50).
כשמדברים על ניצולת חשוב גם להבין איך התא בנוי ואיפה השטחים המתים כי למשל אם לא ניתן להכניס מקצת מהבקבוקים בגלל גובה או רוחב אז הניצולת הפנימית נפגמת.

בצד הפרקטי, מבחינת אחסון בקבוקים, הנטו הוא בערך שליש לדעתי מהנתון המוצהר. רוצה לומר שבשטח עם הסלסלה אני חושב שלא יכנסו יותר מעשרים ליטר בבקבוקים. בינהם ומעליהם יהיו חללים שניתן לנצל לעוד מוצרים אבל זה הנתון המעשי

http://www.arbusa.com/uploads/PDF/newProductAdvice/New_FridgeModels_PR_media.pdf

הניצולת של ה ARB 50 לפי הנתונים להלן היא כ 34 אחוז אם אינני טועה

boaz avrahami
25-03-16, 07:01
הבהרה קטנה,
אני לא, מעולם לא הייתי ולא אהיה איש מחירות.
לא נכנס לתמחורים ועלויות. אין לי מושג.
מנסיון, כלל האצבע אומר 1 דולר אמריקאי שווה 10 ש"ח. נראה בול במקרה הזה לפי מה שאתה מספר.

ברור לי שאתה לא איש מכירות ( איש מכירות בחיים לא היה מתנסח כמוך [emoji6])
כלל האצבע של 1:10 נכון לחלפים לרכב כולל עמלות למעכרים.
פה אין צורך במעכרים וגם המיסוי נמוך בהרבה.

סתם חבל שהמוצר הזה לא מתומחר נכון ולכן גם לא נמכר היטב בארץ כי מדובר בהחלט במוביל.
האמת, מנסה בסך הכול להעזר בך בשביל להעביר את המסר...

יונימוג אדום
25-03-16, 07:23
המקרר הסיני שנמכר אצל קינן הוא בנפח 45 ליטר בתא ההקפאה + 10 ליטר בתא המשני כך שהחישוב לא מדויק .
מכיל ללא בעיה 13 בקבוקי ליטר וחצי כאשר בניהם נכנסים מוצרים קטנים נוספים בגון פחיות בירה ,ואילו הסלטים מאוחסנים בתא המשני .
אינני וכר את המידות בדיוק (כרגע המקרר בטיול עם חבר - שייתן חוות דעת בהמשך ) ,הבידוד במקרר הסיני הרבה יותר טוב מהמקרר האיטלקי וכן מהוואקו וזאת מבדיקות שערכתי ,הדבר חשוב עבורי שכן המקרר נמצא מחוץ לרכב במדבר ושם מורגש ההבדל הגדול .

אילן

ד ו ר ו ן
25-03-16, 17:19
אחרי ההמלצות על המקרר קיוויתי שטעיתי אבל חישבתי שוב וקיבלתי אותה תוצאה, המקרר הזה הוא 155 ליטר. 68.6*48.3*47.
מדוד בלי הכיסוי (45 ל' של קינן):
45*49*65

shyy
25-03-16, 20:23
הסיני שלי שבק חיים אחרי 5 שנים - נתתי אותו לקינן לבדוק האם ניתן לתקן הם לא הצליחו .
הקיצר זול זה יקר וכ"ו

גלעד .ג.
25-03-16, 20:49
הסיני שלי שבק חיים אחרי 5 שנים - נתתי אותו לקינן לבדוק האם ניתן לתקן הם לא הצליחו .
הקיצר זול זה יקר וכ"ו

באיזה תנאים הוא היה?
אשמח אם תרחיב...

ד ו ר ו ן
25-03-16, 21:05
מה זה לא הצליחו?
מה קרה לו?

shyy
25-03-16, 21:27
באיזה תנאים הוא היה?
אשמח אם תרחיב...

המקרר גר קבוע באוטו , היה מופעל רק בטיולים ושאר הזמן מנותק מהחשמל.

מה זה לא הצליחו?
מה קרה לו?
הפסיק לקרר הם מילאו גז מחדש שהחזיק יומיים לפי מה שאמרו לי שם יש נזילה פנימית , ניסנו לפרק להגיע לצנרת אבל כל המערכת סגורה בחומר מוקצף

tamir128
01-05-16, 17:27
מישהו יכול לחוות דיעה על המקרר שבקישור?

http://www.ebay.com/itm/Waeco-12V-24V-CoolFreeze-CDF-26-Kompressor-Kuhlbox-Tiefkuhlung-Tiefkuhlbox-/162044756493?hash=item25ba9ec20d:g:UmQAA OSwIUNXF72F&vxp=mtr

האם הוא יתאים לספסל האחורי של ג'ימני?
האם יש לו מנגנון כזה של שמירה על המצבר (ושוב, מדובר על ג'ימני)?

נדב42
01-05-16, 18:31
אני הולך לעשות אקסטרים מקאובר לחלל הפנים של הדיפנדר...משהו בסגנון בר אירי נייד....
אם אתה מתכנן ארגון מחדש, הייתי שוקל מקרר מגירה. אחרי 2 טיולים (חדש אצלי...) אני מוצא אותו הרבה יותר נוח ממקרר עומד רגיל.

תמונות אפשר לראות כאן (http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/97538-%D7%9E%D7%AA%D7%97%D7%99%D7%9C%D7%99%D7% 9D-%D7%9E%D7%97%D7%93%D7%A9-%D7%A6-%D7%A8%D7%95%D7%A7%D7%99-(XJ)-%D7%99%D7%93%D7%A0%D7%99-%D7%9E%D7%95%D7%93%D7%9C-96-%D7%9B%D7%A8%D7%9B%D7%91-%D7%98%D7%99%D7%95%D7%9C%D7%99%D7%9D/page7?p=690747&viewfull=1#post690747), ואעלה בימים הקרובים תמונות חדשות עם הרצפה הכפולה ...

Gilad
02-05-16, 23:34
הרעיון של מקרר מגירה הוא מצוין מבחינת נוחות תפעול והתקנה.

המקרר שהפנית אליו נראה קטן מבחינת נפח ובעיקר מוגבל בגובה המוצרים שאפשר לקרר בו. מה הנסיון שלך אומר?

איך התמודדת עם היותו 24V?

zivo
03-05-16, 00:35
+1 למגירה.
במקרה הזה- BUILT-IN עם המגירות.

107854

נדב42
03-05-16, 07:32
בקבוקי שתייה גדולים נכנסים לרוחב, ואפשר להכניס הרבה מהם ...

לגבי מתח הפעלה - זה מדחס דנפוס שבמקור מתאים גם ל- 12V וגם ל- 24V. השינוי היחידי היה בהגנת המתח למצבר. קיבלתי אותו כבר מותאם מהיבואן ...

למי ש-40 ליטר קטן עבורו, הייתי לוקח 2 מקררי מגירה של 30 ליטר, כאשר לפחות אחד מהם יודע גם להקפיא 😊

ייתרון נוסף של מקררי מהגירה הוא שלרוב המדחס חיצוני, כך שיותר קל לתקן אותו אם צריך, וגם ניתן להפריד ולהרחיק אותו מגוף המקרר לטובת הסעת חטם טובה יותר, או התאמה לארגון תא המטען ...

zivo
03-05-16, 13:04
נדב,
מה בדיוק הייתה צריך לשנות לגבי ההגנת מתח למצבר?
לגבי שני מקררים של 30, אני רואה בעיה בגישה.
המדחס שלך (BD35F ) מסוגל בלי בעיה לסחוב 50-60 ליטר.
תבדוק את היחס בין המקרר נטו לנפח שהוא טופס ברכב, ותבין שזה בזבוז רצחני לשים שני מקררים.
דרך אגב, אני ההיתי בהתלבטות הזו, בניתי מקרר לבד, והייתה לי אפשרות לעשות פרייזר , וויתרתי, פשוט לא מצאתי הצדקה לפריזר.

נדב42
03-05-16, 14:03
מה בדיוק הייתה צריך לשנות לגבי ההגנת מתח למצבר?

אני קיבלתי את המקרר מוכן ל- 12V, לדעתי הם פשוט החליפו את יחידת הבקרה לכזו של 12V אבל אני לא יודע בוודאות את הפרטים.

לגבי 2 מקררים - סתם זרקתי רעיון. לפעמים השיקול המוביל הוא לאו דווקא ניצול יעיל של הנפח אלא נוחות השימוש - כל אחד ומה שמתאים לו ...

MOSHIKO.L
03-05-16, 16:24
יש המלצות על מקרר מגירה?

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk

נדב42
03-05-16, 16:38
המקרר שלי הוא היחידי שמצאתי בנפח 40 ליטר (כל היתר הם 30 ליטר), אבל הוא יקר. זה מקרר OEM של DAF.
דבר עם מאיר מחברת גלים (052-2440673), היה לו מקרר משומש כזה, אולי הוא עוד שם ...
(אם תגיד לו "מקרר מגירה כמו של נדב" הוא ידע במה מדובר ...)

zivo
03-05-16, 16:39
יחידת הבקרה של הדנפוס מאוד חכמה (ויקרה :-) , אותה יחידה עובדת גם עם 12 וגם עם 24.
עם המתח מעל 17V היא מניחה שהיא 24V ואם זה מתחת היא מניחה שזה 12V.
מבלי שתשנה משהוא ערכי המחדל הם:
עבור 24V: כניסה 24.2V ויציאה 22.8V , עבור 12V: כניסה 11.7V ויציאה 10.4V
באמצעות הוספה של נגד חיצוני ניתן לשנות את הערכים האלו, אבל בד"כ אין הצדקה.

בנוסף, ברירת המחדל היא שהמדחס מסתובב ב 2000RPM , ניתן באמצעות נגד חיצוני לבקר, להאיץ את המדחס עד 3500RPM.
הסיבה המקורית זה היכולת להתאים את אותו מדחס לגדלים שונים של מקררים ותפוקות (בהנחה שגם הגודל של המעבה והמאייד משתנים).
אני ניצלתי את היכולת הזוף והתחכמתי מעט.
במקרר שלי יש הפעלה רגילה (save mode) ואז המקרר עובד ב 2000RPM אבל יש לי מצב טורבו שמעלה את הסלד ל 3000:rolleyes:
107862
זה מצריך טיפה התחכמות עם הלחצים, ויש בעיה להמשיך לעבוד על 3000 שהמקרר מגיע ל 4 מעלות ומטה (מתחיל להגיע נוזל חזרה למדחס, וזה לא בריא למדחס), אבל זה יופי של טריק להכניס את המקרר לשימוש (בבוקר שאני רוצה לצאת לטיול, אני רוצה להדליק את המקרר לשים את הדברים ולצאת....), וגם בשטח, בזמן שמכינים אוכל, ופותחים וסוגרים, זה עוזר לשמור על טמפ' נכונה.

107863107864

נדב42
03-05-16, 18:09
נשמע מעניין עניין הטורבו, תוכל להפנות למדריך בעניין הזה ?
(אם כי אני הייתי מחבר את הטורבו דרך טיימר, שיחזור למצב הרגיל בלי שאצטרך לזכור להחזיר אותו ...)

zivo
03-05-16, 19:08
לא מדריך ולא נעליים, סתם רעיון שלי, לא מכיר מישהו שעשה את זה.
באמנה שלי בבית יש כפתור עם ציור של ארנבת :-) שזה מה שהוא עושה, אז העתקתי.

למה טיימר, טרמוסטט פשוט יעשה עבודה הרבה יותר טובה, ברגע שהטמ' מגיע ל 4 מעלות לנתק את הטורבו.
ודרך אגב, יותר זול.
אני פשוט לא שם, אני עדיין לומד את הנושא.
רק סיימתי עם הבניה של המקרר, נשתמש קצת ונחליט.

boaz avrahami
03-05-16, 19:45
זיו שאפו!
זה ציוד מחיים רכס?

כמה עולה יחידת קירור קומפלט?

asypeer
03-05-16, 20:03
מישהו יכול לחוות דיעה על המקרר שבקישור?

http://www.ebay.com/itm/Waeco-12V-24V-CoolFreeze-CDF-26-Kompressor-Kuhlbox-Tiefkuhlung-Tiefkuhlbox-/162044756493?hash=item25ba9ec20d:g:UmQAA OSwIUNXF72F&vxp=mtr

האם הוא יתאים לספסל האחורי של ג'ימני?
האם יש לו מנגנון כזה של שמירה על המצבר (ושוב, מדובר על ג'ימני)?

לך על ה36, אצלי בג׳ימני יש אותו. וכן - הוא מתנתק כשהמתח יורד. בדיוק בדקתי זאת בשבוע שעבר..

zivo
04-05-16, 01:56
זיו שאפו!
זה ציוד מחיים רכס?

כמה עולה יחידת קירור קומפלט?

חלקים (מאייד ומעבה) מחיים, הקומפרסור והבקר מגלים שיווק מאיר בראשון לציון.
מאיר שמח לעזור ולייעץ, בהחלט מקור להתיעצות בנושאי מקררים לרכב.
אני לא יודע מה מחיר השוק של יחידת קרור קומפלט, אבל זה בטוח עולה יותר ממקרר קומפלט (רק המדחס והבקר עוברים את ה 2000 (לפני מאייד ומעבה).

נדב42
04-05-16, 16:29
למה טיימר, טרמוסטט פשוט יעשה עבודה הרבה יותר טובה, ברגע שהטמ' מגיע ל 4 מעלות לנתק את הטורבו.
ודרך אגב, יותר זול.

כן, אבל כשהמדחס יחזור לפעולה, הוא יעבוד בסל"ד גבוה.
מהיכרות עם עצמי, אני אשכח להחזיר למצב עבודה רגוע, וחבל על המדחס, לכן טיימר.
חשבתי על מכני או על אלקטרוני כזה (http://www.ebay.com/itm/Hobby-12-1V-5-01A-Delay-Timer-Switch-Adjustable-Relay-0-to-1000-Seconds-/272013760133?hash=item3f55489685:g:0JAAA OSwfZ1WXkp7) ...

zivo
04-05-16, 23:45
נדב, זה הרבה יותר פשוט, לא צריך לזכור כלום.
עבור 2000 סלד מגשרים בי שתי רגלים (C&P) . עבור 3000 , צריך לשים (במקום קצר) נגד של 700 אום.
כל מה שצריך לעשות זה לחבר את הנגד קבוע, ולחבר טרמוסטט נוסף (לא את זה שמפעיל את המקרר, משני צידי הנגד כך שמתחת לטמפ' נתונה, הטרמוסטט יסגר! .
אם אתה מכוון את הטרמוסטט הזה על בערך 6 מעלות ואת הטרמוסטט הראשי על 4, אתה מסודר.
שמדליקים את המקרר (או אחרי פתיחה ארוכה, הטמפ' גבוהה מ 6 מעלות, הטרמוסטט פתוח, והמדחס יעבוד ב 3000 סלד, ברגע שהטמפ תרד מתחת ל 6, הטרמוסטט יסגר ויקצר את הנגד, המהירות תרד ל 2000.
מעכשיו, הטרוסטט הראשי ישמור את המקרר כל הזמן סביב ה 4 מעלות ( שזה מתחת ל 6.....) ולכן המקרר יעבוד כל הזמן על 2000 סלד.

נדב42
05-05-16, 08:53
זיו, זה רעיון נהדר כשאתה בונה את המקרר בעצמך (כמו שאתה עושה), אבל כשהמקרר כבר בנוי אין לי איך להוסיף עוד טרמוסטט בלי לפגוע בגוף/בידוד המקרר, שלא לומר אחריות ...

MOSHIKO.L
05-05-16, 16:37
המקרר של daf הוא עם בקרה של דנפוס?

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk

נדב42
06-05-16, 21:16
מאמין שכן, אפתח בימים הקרובים להציץ, אם כן אז כפתור טורבו (עם טיימר, כי אני לא אזכור לכבות ...) בדרך :)

YoavR
06-05-16, 21:48
עבור 2000 סלד מגשרים בי שתי רגלים (C&P) . עבור 3000 , צריך לשים (במקום קצר) נגד של 700 אום.
כל מה שצריך לעשות זה לחבר את הנגד קבוע, ולחבר טרמוסטט נוסף (לא את זה שמפעיל את המקרר, משני צידי הנגד כך שמתחת לטמפ' נתונה, הטרמוסטט יסגר! .
אם אתה מכוון את הטרמוסטט הזה על בערך 6 מעלות ואת הטרמוסטט הראשי על 4, אתה מסודר.
שמדליקים את המקרר (או אחרי פתיחה ארוכה, הטמפ' גבוהה מ 6 מעלות, הטרמוסטט פתוח, והמדחס יעבוד ב 3000 סלד, ברגע שהטמפ תרד מתחת ל 6, הטרמוסטט יסגר ויקצר את הנגד, המהירות תרד ל 2000.
מעכשיו, הטרוסטט הראשי ישמור את המקרר כל הזמן סביב ה 4 מעלות ( שזה מתחת ל 6.....) ולכן המקרר יעבוד כל הזמן על 2000 סלד.

סליחה אבל מה שאתה מתאר כאן דורש, לדעתי, כתבה מסודרת (עם תמונות). זה לא עניין רק של נדב...
תוכן גולשים שכזה הוא בדיוק מה שמיחד את האתר הזה.
קאסטומיזציה של מקרר בהתאמה אישית לפי אופיין שימוש וגודל ארגז. נשמע נהדר!

zivo
06-05-16, 22:16
אתה צריך לחפש את זה -

107991

זה הבקר שמנהל את כל העסק. (יכול להיות גם מספרים שונים כמו 210, 220.. או 600 אם המקרר שלך תומך גם ב 220).
שים לב, ב 2010 דנפוס נקנתה ע"י Aurelius AG ושינתה את השם ל SECOP (תראה את הלוגו בתמונה למעלה). יש מוצרים שעדיין ממשיכים להמכר תחת DANFOSS אבל הרוב כבר משתמשים ב SECOPE.
אם המקרר מספיק ישן, עדיין יהיה השם של DANFOSS, אם הוא חדש, יהיה SECOP.

דרך אגב, למה???
אני עשיתי את זה כי בהתחלה לא ידעתי איזו מהירות יותר מתאימה לגודל של המקרר שלי, אם יש לך מקרר חדש תחת אחריות, לא בטוח שהייתי מסכן את האחריות של המקרר בשביל "השיפור" הזה.
המאייד במקרר שלי מגיע ל 18- , ואני כבר הגעתי עם המקרר באחת הבדיקות ל 8- (תוך פחות משעתיים עבודה) במהירות הרגילה.

נדב42
06-05-16, 22:45
זיו, לא רואים את התמונה...
(הוספת תמונות לא עובדת ב"תגובה מהירה", צריך לעבור ל-"מצב מתקדם"...)

הסיבה שלי להוסיף מצב "טורבו" למקרר היא למצב שארצה להכניס בקבוקי שתייה נוספים במהלך טיול ושיתקררו מהר. לכל דבר אחר המקרר עושה את העבודה היטב גם בלי שינויים ותוספות.

במקרה הספציפי הזה אני לא מסכן את האחריות. היבואן מוכן תמורת אי אלו זוזים לסדר לי כפתור "טורבו" בלי שזה יפגע באחריות. תוספת הטיימר שאני מתכנן תעזור להשאיר את המקרר במצב טורבו רק בזמן הנחוץ, אני לא צופה בעיות מבחינת האחריות, ובכל מקרה זה יהיה בתיאום מלא עם היבואן ...

zivo
07-05-16, 01:15
אכן אני נתקל בבעיות עם תמונות לאחרונה :-(
וכן, אני עובד על תיאור מסודר (ומחכה לאסף שיפתח לי כתבה חדשה).

107992

נדב42
13-05-16, 20:17
המקרר של daf הוא עם בקרה של דנפוס?
עוד לא יצא לי לבדוק, אבל דיברתי עם יבואן (מאיר - גלים קירור) והוא אומר שכן, אבל זו לא בדיוק היחידה הג'נרית. החיבורים זהים למה שרואים באינטרנט, אבל ערכי הנגדים הדרושים שונים. הוא הבטיח להעביר לי את הערך הדרוש כדי להעלות את הסל"ד ל- 3500 וזה לא יפגע לי באחריות על המקרר (במיוחד מאחר וזה יופעל דרך טיימר ...)

zivo
14-05-16, 15:15
נדב,
מבלי שהתכוונתי, יצא לי לבדוק את הרעיון של הכנסת מסה של בקבוקי שתיה באמצע היום.
ביום העצמאות נכנסו למצוקת בירות :-)
בהתחלה הכנסתי 4 בקבוקים ( 500 מ"ל, בנוסף לשתיה אחרת שהייתה במקרר), בהמשך היום כל הזמן כ 6 בקבקוקים בשלבי קירור שונים (כל פעם שהוציאו הכניסו בקבוקים "חמים" פנימה).
המקרר היה על טורבו, הטרמוסטט על נמוך, המקרר התייצב על בערך 0 מינוס 1 (אנ מניח שתצרוכת הזרם היתה קרוב ל 6 אמפר, אחרי שעתיים הנעתי לחצי שעה את הרכב). זה אומר תפוקת קירור כמעט כפולה!

אבל הכי חשוב........
לכולם הייתה בירה קרה:)

נדב42
14-05-16, 16:02
מבלי שהתכוונתי, יצא לי לבדוק את הרעיון של הכנסת מסה של בקבוקי שתיה באמצע היום.

עאלק ...

כמה זמן לקח לבקבוק להתקרר מטמפרטורת החוץ לקריר וכיף ?

DanK
14-05-16, 19:04
בהמשך לרעיון המעניין של zivo להלן המרשמים עבור מדחס BD35F Denfoss, ניתן לראות את ערך הנגד הנדרש עבור המהירות הרצויה. 108165108166

DanK
14-05-16, 21:58

חשוב לשים לב, שלא בכל הבקרים החיווט הוא כמו שכתב zivo. בבקר שאת המרשם שלו צרפתי מעלה, הנגד R2 בין C ל P משמש לקביעת מתח הגנה מפריקת יתר של המצבר ולא עבור שינוי הסל"ד. עבור שינוי הסל"ד יש לשים נגד R1 בין C לטרמוסטט עפ"י הערכים שבטבלה.

נדב42
14-05-16, 23:39
ניתן לראות את ערך הנגד הנדרש עבור המהירות הרצויה.

לא ניתן לראות ... נסה לצרף מחדש במצב מתקדם ...

zivo
15-05-16, 03:52
חשוב לשים לב, שלא בכל הבקרים החיווט הוא כמו שכתב zivo. בבקר שאת המרשם שלו צרפתי מעלה, הנגד R2 בין C ל P משמש לקביעת מתח הגנה מפריקת יתר של המצבר ולא עבור שינוי הסל"ד. עבור שינוי הסל"ד יש לשים נגד R1 בין C לטרמוסטט עפ"י הערכים שבטבלה.

זה בדיוק מה שאני כתבתי, ולדעתי כל המשפחה הזו עובדת עם אותו החיווט.
ההבדל הוא באמת, וזה הבדל קטן, רק בערכי הנגדים.

zivo
15-05-16, 04:13
עאלק ...

כמה זמן לקח לבקבוק להתקרר מטמפרטורת החוץ לקריר וכיף ?
זכוכית 500 מ"ל (גולדסטאר והינייקן במקרה הזה :)) , חצי שעה סביר בהחלט, שעה, בירה קרה מאוד!
שים לב, המקרר על בערך אפס מעלות.

נדב42
15-05-16, 05:27
מעולה 😊

zivo
16-05-16, 05:51
סליחה אבל מה שאתה מתאר כאן דורש, לדעתי, כתבה מסודרת (עם תמונות). זה לא עניין רק של נדב...
תוכן גולשים שכזה הוא בדיוק מה שמיחד את האתר הזה.
קאסטומיזציה של מקרר בהתאמה אישית לפי אופיין שימוש וגודל ארגז. נשמע נהדר!

בבקשה, זה פה (http://www.jeepolog.com/forums/content.php/3744-%D7%A4%D7%A8%D7%95%D7%99%D7%A7%D7%98-%D7%9E%D7%A7%D7%A8%D7%A8-%D7%A8%D7%9B%D7%91-%D7%91%D7%91%D7%A0%D7%99%D7%99%D7%94-%D7%A2%D7%A6%D7%9E%D7%99%D7%AA)

נדב42
16-05-16, 15:14
סחטיין גם על הביצוע וגם על הכתבה 😊
אצלי כנראה ייקח יותר זמן לקרר את השתייה, כי המדחס שלי קטן יותר ...

יובל48
16-05-16, 18:53
באותו עניין,האם יש למישהו ניסיון עם מקרר משרדי קטן ברכב?
האם ישרוד את הטילטולים? מבחינת מחיר וגודל יש לו יתרון על מקררי רכב,
השאלה היא.....

zerez
16-05-16, 21:14
לא מניסיון אישי אבל מכיר מישהו שטייל ככה.
המקרר שרד הרבה יותר ממה שחשבתי שהוא ישרוד רק קח בחשבון שהניצול האנרגטי שלו הרבה יותר נמוך והנצילות של הממיר גם גורמת להפסד אנרגיה, מה שאומר פחות שעות עבודה על מצבר רכב.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

-->