PDA

צפייה בגרסה מלאה : מעבר אוג המערבי מצפון לדרום

ishc
18-07-12, 17:54
מה מצבו? מי היה לאחרונה, בעמוד ענן ישנן זעקות אזהרה לגבי המקום

דרור ברלי
18-07-12, 18:06
אמנם לא ממש לאחרונה, אבל מעולם לא היתה שם בעיית עבירות אמיתית. בטח לא לסמוראי נעול כפול.

ishc
18-07-12, 18:11
אני לא נעול כפול, רק אחורה ובאמת לא הייתה שם אף פעם בעייה אמיתית אבל פורסם שבפסח האחרון יש שם שיפוע צד ובלאגן ובוא נגיד שבשעות שאנחנו נוסעים לטייל שם לא בא לי על סיכונים מיותרים. לא אכפת שיהיה קשה, שעבוד ונעשה מע"צ אבל לא בא להיתקע ובטח לא בא לי שמישהו יתהפך שם

דרור ברלי
18-07-12, 18:40
אם אנחנו מדברים על אותו מקום, אין שום בעיה של התהפכות. קצת הצלבות, קצת דרדרת, קצת שיפוע... סמוראי נעול אחורה לא סופר את זה. נהפוך הוא - תמיד היתה שם בעיה לכלים גדולים מאוד, טנדרים פולסייז חדשים וארוכים למשל - ולא בעיית עבירות אלא הסיכוי לגרד את הצבע.
גם אזהרות (שאני ממש לא מזלזל בהן) לך תדע ממי הגיעו, עם איזה רכב הוא היה שם ומה מידת המיומנות שלו. מה שמסוכן ומבהיל עבור נהג משפחתי עם איזה SUV נמוך לא באמת אמור להפריע לך, אבל לך תדע מה התפתח שם מאז... בסופו של דבר אם לא תיסע ותראה בעיניים, לא תדע.
אם המסלול שלכם מתחיל משם, גם אם המעבר בעייתי זה לא אמור לקלקל לכם. תמיד תוכלו לעקוף ולהיכנס מנקודה אחרת. לכל מקרה, תכינו מסלול חלופי למקרה שהמעבר באמת בעייתי כמו שאתה מתאר.

YosSima
18-07-12, 19:32
צחי - אם הכוונה לחצות את נחל אוג ולעלות לכוון דיר מרסבא , אז אין שום בעיה
לפני כמה כמה חודשים עשינו את המסלול ביחד עם סובארו טנדר 4X4
תבוא לראות תמונות ווידאו...

ishc
18-07-12, 19:43
לא זה המעבר שהתכוונתי. אולי תבוא בכל זאת :)

taylorh
19-07-12, 14:25

מעבר אוג המערבי בקייץ הוא בינוני+ לבעלי נעילה אחת. בעיקר בשל בורות חול ודרדרת . בשטפונות נטרפים הקלפים כל פעם מחדש

YOSIS 2
19-07-12, 19:02
נכון מלפני חודש אין בעיה מיוחדת במסלול לנעולים כולל כל המעברים והמעלות הקשים
יוסי

YosSima
19-07-12, 19:31

אני בהקפאה כמו שאתה יודע :(- לפחות עד ספטמבר...

נמרוד
19-07-12, 20:49
מה מצבו? מי היה לאחרונה, בעמוד ענן ישנן זעקות אזהרה לגבי המקום

מה היית עושה אם לא היו הזהרות? פעם לא היה אינטרנט ולא עמוד ענן.

היית נוסע. מגיע למקום, ואו שעובר, או שחוזר אחורה, מוצא שביל אחר או מסלול אחר בכיוון אחר בכלל. במקרה זה גם אין שום בעייה כי זה ממש בתחילת המסלול קרוב לכביש.

אתה מאלו שאוהבים לדעת הכל מראש, לתכנן כל נ.צ. ולדעת בוודאות שהרכב עובר בכל מקום בבטחון מושלם, ואיפה לישון, ושאין שם יתושים... מכיר הרבה כאלו. הם מפסידים. הטיולים הכי-הכי מתחילים מאותו שביל לא מתוכנן שפשוט רואים ונוסעים. אני לא מתכנן לאן לנסוע כבר שנים, החברים הקבועים שלי כבר רגילים אבל כשמצטרף מישהו חדש זה כל פעם מפתיע אותם. לאן נוסעים בפסח? דרומה. לאן דרומה? לכיוון באר-שבע. ואחרי זה? לא יודע. הכי טוב לגלות את השטח בעצמך.

ishc
20-07-12, 07:21
נמרוד מה שטוב לך לא טוב בהכרח לאחרים. טוב לך לנסוע על עיוור, אחלה, אני מעדיף לתכנן את המסלול ולנסוע שאני יודע שבמסלול אין סכנות.
לגבי המעברים הנ״ל נכון להיום, כל רכב עם הילוך כוח, נהג מיומן ומכוון טוב יעבור שם.

נמרוד
24-07-12, 12:41
צחי בו אני אגלה לך סוד - כל שביל שמסומן במפת סמנ"ש מודרנית כדרך 4X4, על אחת כמה וכמה כל מה שיש לו סימון בצבע, הוא, ב99.9% מהמקרים, עביר לרכב 4X4 כמו שיש לך. איפה שיש באמת בעיית עבירות - במעלות האמיתיים, לא אלו שמתרבים בעמוד-ענן כמו פטריות - יש הערת "עבירות קשה" וחץ עם הכיוון המומלץ במפות עצמן.

אני בכלל לא מבין את השימוש במילה "סכנות" בהקשר הזה. את היכולת לעבור או את רמת הסכנה במעבר אתה קובע בשטח, בעין. זה עניין אינדיבידואלי לחלוטין. מרגיש חוסר בטחון מול מעלה מסויים? אל תעלה. ואם יגידו לך באינטרנט שהמעלה קל ואין בעייה, אתה תעלה על עיוור? לא, אתה תבדוק ותחליט בעצמך. באותה מידה, אם מישהו כתב שהמעלה קשה, זה לא אומר כלום לגביך.

ishc
24-07-12, 13:44
נמרוד בהערה שם נכתב שהדרך התמוטטה ונוצר שפ״צ עם סכנת התהפכות.
בגלל שטיילנו בלילה לא תמיד ניתן לראות טוואי השטח בבהירות, אני מעדיף לשאול אלף פעם ולא לקחת סיכונים שאני מתכנן מסלול כזה או אחר מכיוון שאני מרגיש שיש לי אחריות כלפי החברים שלי שמטיילים איתי. ברור שאם אני אגיע למעלה או מעבר ואני יחשוב שהוא גדול עלי אני יעשה אחורה פנה.
הניסוח שלך קצת מתנשא ולא במקום, הפורום הזה נועד לשאול שאלות ולקבל אינפורמציה, אם לא בא לך לענות או נראה שהשאלה שלי מיותרת/מטופשת/לא עניינית פשוט אל תגיב.
יום טוב

נמרוד
24-07-12, 13:51
זו לא הייתה הכוונה צחי. התנצלותי.

JeePoint
24-07-12, 16:24
"...הניסוח שלך קצת מתנשא ולא במקום, הפורום הזה נועד לשאול שאלות ולקבל אינפורמציה, אם לא בא לך לענות או נראה שהשאלה שלי מיותרת/מטופשת/לא עניינית פשוט אל תגיב.
יום טוב"

לא רק שלא הבנת את חוקי הפורום שאתה מתפאר בו ככזה שמספק אינפורמציה על כול שאלה - דבילית ככול שתהיה - אלא שלא הפנמת את מה שנרמז לך בצורה ברורה ע"י מנהל
הפורום. אתה רוצה להיות בטוח בכול דבר!? אולי אתה צריך לפנות לאורקל מדלפי שיגיד לך מתי בטוח לעשות כול דבר בחיים - ככה הם גם יראו - חסרי כול הפתעה.

אם אתה שואל שאלה מסויימת, תצפה שהתשובה תהיה באותה המידה.

פעם כאשר לא היו מפות שטח ולא היה GPS, אנשים יצאו לטייל בלי לשאול.
היום עם כול עזרי הניווט שישנם, אנשים לא מפסיקים לשאול.

ד ו ר ו ן
24-07-12, 18:18
פעם כאשר לא היו מפות שטח ולא היה GPS, אנשים יצאו לטייל בלי לשאול.
היום עם כול עזרי הניווט שישנם, אנשים לא מפסיקים לשאול.
אני חושב שהבעיה האמיתית תהיה כשאנשים יחששו/לא ירגישו בנוח לשאול בפורום.
עדיף שאלה מיותרת מאשר ״שליחה״ של מישהו ללא נסיון מספק לשטח שאולי בעייתי מידי בשבילו.

ishc
24-07-12, 18:56
נמרוד, ההתנצלות מתקבלת למרות שמראש ידעתי שלא התכוונת להתנשא.
JEEPPOINT אילו חוקים בדיוק לא הפנמתי?
דורון תודה על החיזוק, אני תמיד יעדיף לשאול גם אם כמה מהחברים פה חושבים שזה מיותר.

JeePoint
26-07-12, 10:44
[QUOTE=ishc;461633]JEEPPOINT אילו חוקים בדיוק לא הפנמתי?

פורום הוא לא הספריה הפרטית המתה שלך בבית שממנה אתה יכול לשלוף כול מידע שאתה רוצה, פורום הוא קובץ של אנשים חיים שמגיבים באופן חי (לא צפוי) למה שאתה זורק אליהם (עליהם).
כאשר הריקושטים של מה שאתה זורק אליהם חוזרים אליך הם יכולים גם "לפגוע" בך. אלה הם חוקי הפורום וצריך לקחת זאת בחשבון.

פעם לא היה ידע נגיש כמו פורומים, אינטרנט, GPS וכו', אנשים היו יוצאים לטייל ולוקחים סיכונים למרות חוסר הידיעה. היום עם כול הידע הרב שישנו אנשים ממשיכים לשאול.
אתה לא שואל באמת כדי לדעת (כי אתה יודע כבר הכול) - אחרת התשובה הראשונה שקיבלת הייתה מספקת אותך - אתה שואל כדי לעשות "רעש".
הרעש הזה הוא פשוט עלבון לאינטליגנציה של אלה שיושבים ומשקיעים אנרגיה כדי לענות לך. ואתה עוד תובע מהם התנצלות על עלבונך.

ishc
26-07-12, 11:51
טוב בסדר, הייתי עונה לך את צירוף המילים הראשון שעלה על לשוני אבל יש פה מס' לא מבוטל של אנשים שאני מכבד והתגובה שלי עלולה לא לכבד אותם ולכן אני אבליג.
יום טוב לך.

אביעד פ.
26-07-12, 16:16
פורום הוא קובץ של אנשים חיים שמגיבים באופן חי (לא צפוי) למה שאתה זורק אליהם (עליהם).

הרעש הזה הוא פשוט עלבון לאינטליגנציה של אלה שיושבים ומשקיעים אנרגיה כדי לענות לך. ואתה עוד תובע מהם התנצלות על עלבונך.

העלבון היחידי לאינטילגנציה פה מר נקודת הג'י, הוא הידע המקיף שיש לך בפורומים ובהבנת הבסיס הסוציולוגי שלהם,
אך למרות זאת, כל ה-4 הודעות שלך בפורום הספציפי הזה יועדו למתיחת ביקורת והערת הערות לאנשים שאתה לא מכיר.
אם, כמו שאתה אומר, פורום הוא קבוצה של אנשים שמגיבים באופן חי למה שאתה זורק עליהם, אז במקרה הזה התוצאה צפויה דווקא,
ואם תמשיך בקו שהתחלת, כנראה שקובץ האנשים "יקיא" אותך החוצה מהגוף החברתי שאותו אתה כל כך טורח לנתח ולבקר.

פה מדברים על ג'יפים, על מכונאות, מידי פעם על כל מיני DIY, בשר ואלכוהול.
הניתוחים הפסיכולוגים לא נראה לי כל כך במקום.

בהערכה רבה

JeePoint
26-07-12, 20:06
העלבון היחידי לאינטילגנציה פה מר נקודת הג'י, הוא הידע המקיף שיש לך בפורומים ובהבנת הבסיס הסוציולוגי שלהם,
אך למרות זאת, כל ה-4 הודעות שלך בפורום הספציפי הזה יועדו למתיחת ביקורת והערת הערות לאנשים שאתה לא מכיר.
אם, כמו שאתה אומר, פורום הוא קבוצה של אנשים שמגיבים באופן חי למה שאתה זורק עליהם, אז במקרה הזה התוצאה צפויה דווקא,
ואם תמשיך בקו שהתחלת, כנראה שקובץ האנשים "יקיא" אותך החוצה מהגוף החברתי שאותו אתה כל כך טורח לנתח ולבקר.

פה מדברים על ג'יפים, על מכונאות, מידי פעם על כל מיני DIY, בשר ואלכוהול.
הניתוחים הפסיכולוגים לא נראה לי כל כך במקום.

בהערכה רבה

קודם כול דבר בשם עצמך, אתה לא מייצג שום "גוף חברתי" ושום פורום. אתה גם לא קובע על מדברים בפורום הזה. אף אחד לא מונע ממך לדבר על מה שאתה רוצה אבל אל תתחיל עם הפשיזם הזה - "להקיא" - אנשים מהפורום רק בגלל שהם מדברים על נושאים שלא לטעמך.
הדברים שנאמרו ע"י לא היו "מתיחת ביקורת" ואין בהם שום ניתוחים פסיכולוגיים. הם פשוט הענות למה שנאמר בשרשור, לא כדי לפגוע במישהו ולא כדי לשנות מישהו. זה שאני לא מכיר את הנפשות הפועלות לא עושה אותי חשוד במתיחת ביקורת כלפיהם רק בגלל הסיבה הזאת.
גם אני ג'יפאי ולא שונה מכול הג'יפאים במקום הזה. אין לי שום רצון לפגוע אלא רק "להאיר" דברים מנקודת מבט כמו שאני רואה אותה. יכול להיות שזה לא נראה לך - זכותך להגיב.

מאות ההודעות שלך בפורום לא מעידות כלום עליך כמו שארבע ההודעות שלי לא מעידות כלום עלי - אל תתחיל לנתח את האישיות שלי לפי אופי ההודעות שלי - כי אז תהפוך להיות פסיכולוג בגרוש.
אם "מתיחת הביקורת" שלי (כמו שאתה קורא לה) מפחידה אותך, אתה צריך לשאול את עצמך מדוע. אם אתה בטוח במה שאתה שום ביקורת לא צריכה להטריד אותך.

אגב: המשפט האחרון שבו ציטטת אותי, אכן לא כול כך מובן (התנצלות שלי) - הכוונה הייתה - כמו שהשואל נפגע מהתגובה של אחד החברים באותה המידה אותו חבר יכול היה להיפגע מהדברים שהשואל הטיח בו. זה פשוט פועל לשני הכיוונים.

ד ו ר ו ן
26-07-12, 20:14
כשמישהו שואל בפעם המאה על התאמת קפיץ/בולם/בורג x לרכב y ולא משקיע מינימום חיפוש זה מעצבן, ויכול להשתמע כזלזול.

אבל כשמישהו שואל על מצב השטח, אין בזה שום זילזול באף אחד מיושבי הפורום הנכבד..
השטח, להבדיל מהתאמת בורג או בולם, הוא דינמי, ומעבר /מעלה שאתמול היה פשוט, אחרי סופ״ש אחד של טיול מאורגן יכול להראות כמו חורבה.

ונשתמש בציטוט שלך : ״לא נראה לך-זכותך לא להגיב״, אבל לא מובן לי מאיזה מקום אתה אומר למישהו לא לשאול.

אביעד פ.
26-07-12, 22:39
אתה יודע להציג את הדברים בצורה יוצאת דופן.

אני אמרתי שאני מייצג גוף חברתי או את הפורום?
אני אמרתי שיקיאו אותך כי אתה מדבר דברים שלא לרוחי?
אני ניתחתי את האישיות שלך?
אני מפחד מהביקורת שלך?

נו באמת, חבר, אני לא בטוח מה אתה מנסה להוכיח פה, אבל הצלחת לפרסם הודעה חמישית ברצף של ביקורת בלבד.
הבנתי את הלך רוחך, וזו ההודעה האחרונה שמתייחסת לאיזשהי ביקורת או תגובה לא רלוונטית מבחינתך.

שיהיה בהצלחה בהמשך,
נתראה בשטח.

asafk
26-07-12, 23:17
חברים,
בבקשה לא לקחת את הדיון הזה למקומות שהוא לא אמור להגיע אליהם.
השטח, אכן, דינמי ומשתנה.
ואם זה חשוב, ויש מי שהיה לאחרונה ויודע לומר מה מצבו - עדיף לנסות לקבל תשובה בפורום.

"וואלה יא איבני, אם לא תשאל איך תדע? "

אסף.

-->