PDA

צפייה בגרסה מלאה : פנטזיות של ג'יפאי מתבגר

yes1952
19-07-12, 09:53
ראיתי ג'יפ מודל 1942 חלוד, מצוקמק, דפוק מכל הצדדים--אבל הילת המדבר עוד מקיפה אותו
ואני מפנטז עליו-אני מפנטז כיצד אני מפרק אותו לגורמים -מחדש לו בעבודת יד את כל הפח החלוד-מבריק לו את המרכב
מייצר לו לאט לאט חלקים חדשים-מעלה אותו על דרך עפר כשהוא מחודש לגמרי
ובדימיוני אני רואה את דמותו של אבי ז"ל מייעץ ומחלק עצות שהן למעשה הוראות"
בטח עבודת שיחזור של שנים-ובטח שאודי מזרחי לא ימכור לי אותו בגרוש מפני שיש לנו פנטזיה דומה עליו
אבל בפולנית גבוהה אומרים-אם "אין קרפלך במרק לפחות נדבר עליהם"-
וזוגתי היקרה מנסה להסביר לי שזה לא פויקה שמכניסים רכיבים ויצא תבשיל-זו גרוטאה ואני לא מבינה מה אתה רואה בזה-
עד שהיא ראתה שם בחצר המוסך את ה-DODGE נדמה לי מסוף שנות ה 60 או תחילת ה-70-ואז היא אמרה-זה רכב שאני רוצה ליד הביואיק שלי
נו -אז יש לנו ביחד על מה לפנטז
אך אחד הפלוסים בגיל קצת מתקדם זה שיש את הגב הכלכלי לממש פנטזיות
אודי אינני יודע אם אתה בכלל נכנס לכאן וקורא פה -אך יש לך די חברים כאן שילשינו על הפוסט הזה
זה יכול להיות משעשע-סופה ליד כזה ג'יפ בחניה-מריבות עם השכנים -סיורים ברחבי הגלובוס למצוא חלקים
וואללה וואחד פנטזיה-ועוד בחום הזה?ממש פטה מורגנה
יוסי

revi3
19-07-12, 10:03
קראת את "זן ואחזקת האופנוע"?רק שאצלך זה יכול להיות עם ג'יפ:)
לחוות סוג של חופש ...

מוני אורבך
19-07-12, 10:26
יוסי - לי יש ניסיון (ולא קטן) עם שיפוץ של רכבי אספנות, ב 10 אצבעותי.
ולצערי אין לי סדנה, אפילו לא מוסך. רק חניה ברחוב בצל אחד העצים.
אם תרצה אוכל לחלוק איתך (ועם שאר הפורום) מנסיוני.

נתחיל עם החדשות הטובות, זה אפשרי !
אבל..
זה לא ממש קל או פשוט.
דווקא מבחינה כלכלית, שיפוץ גיפ אינו דורש ממון רב.
יש לנו בארץ הרבה מאוד חלקים משומשים, ומה שאין, קל מאוד להשיג בארצות הברית.
אבל זה דורש הרבה ידע ניסיון וידעת השפה האנגלית.
כמו גם יכולת לקמבן ו"לארגן" וקשרים עם מקורת חלקים ואנשים.
בשבלי זה היה חלק מהתחביב, אתה צריך לברר אם זה כך גם בשבילך.
פורום זה הוא נקודת התחלה טובה מאוד.

אז הגענו לשיפוץ עצמו..
זה דורש הרבה סבלנות, עבודת נמלים וידע (גם כישרון מוסיף)
כושר גופני הוא בהחלט נדרש.
כמו גם לא מעט כלים וידע להשתמש בהם.
גם יכולת אלתור מוסיפה.

זה לא מתאים לכל אחד, אבל אם אתה מתמודד עם זה מובטח לך "תמורה בעד האגרה"

ואתה יכול גם לקחת "קיצור דרך"
יש היום מספר סדנאות שאתה יכול להפקיד בידהם את השיפוץ.
זול זה לא יהיה, אבל התוצאה (אני מניח) תהיה טובה.
האפשרות השלישית היא פשוט לקנות רכב שמשהו אחר כבר שיפץ.

yes1952
19-07-12, 11:15
מוני ראשית תודה על התגובה
אני חסיד בצורה פאנטית של DIY
יש לי את הידע, הכלים, הרצון,והממון
חסר לי המקום והבריאות-עדיין לא החלמתי לגמרי והנקודה הפיזית היא הבעיה
כיום אני מוגבל בהרמת משקל של 7 קילו-ואני בטיפשותי כי רבה מידי פעם חורג מכך-בהפעלת כח פיזי למטרה זו או אחרת
לסדנת שיפוצים אין סיכוי שאגיע כדי לעשות לרכב רסטורציה-או לבד או כלום
אבל הסתבכת עכשיו-באם אני אחליט כן לממש את הפנטזיה אני אשחד אותך ואפעיל מניפולציות רגשיות ואגרור אותך לשם מבלי להכירך עדיין
ולמען הגילוי הנאות עשיתי דבר שכזה לפני 46 שנה לערך בהיותי נער צעיר-הנושא ממש לא זר לי
תודה בכל מקרה
יוסי

BackDoorMan
19-07-12, 11:23
לא נוח בעליל למי שגר בקומות, אפילו בבית הפרטי שאני גר בו קשה ללא חניה פרטית מקורה.
לדעתי זה תנאי הכרחי, נמאס להתארגן בכל פעם מחדש, לסגור את האוטו, בגלל ששכחתי משהו בבית, לעבוד בשמש הקופחת, לעבוד בחושך עם פנס או מנורת לילה שהצבתי על האוטו.
ע

דרור ברלי
19-07-12, 11:25
יוסי, תתחיל מסופה, אני מבטיח לך שמדי פעם אתה תידרש לפתוח ארגז כלים ולהחזיק כלי עבודה ביד. לרוב לא בגלל תקלה כלשהי, אלא סתם בגלל השיגוע הזה במוח... כשיש לך ג'יפ, אתה כל הזמן חושב איך לשנות, לשפצר, להזיז, לשפר, לשדרג, להגביה, להרחיב, לנעול, להיות שונה ומיוחד.

וזה חלק בלתי נפרד מג'יפ אמיתי, משהו שאף פעם לא השתנה. לא משנה אם האוטו יוצר בשנת 1942 או 2002...

IlanG
19-07-12, 12:07
היי יוסי
אם אתה מעוניין שמתי לב שיש למוסך ביבנה ( איפה שאני גר ) גיפ ישן חמש ספרות אם אני לא טועה זה ג״פס , צבוע באדום צהוב ( כנראה משמש כפסל , פרסומת
) אם תרצה אני העביר לך את הטלפון שלו תוכל לדבר איתו .

yes1952
19-07-12, 12:32
דרור
סופה תהיה אולי לא השבוע-אך גג בשבוע הבא
הסופה זה לא פנטזיה זו עובדה מוגמרת
ויש לך מזל שאתה צריך לעבוד ולפרנס את הגוזלים שלך אחרת הייתי מתחבר לך לוריד וגורר אותך חצי מדינה לחפש לי את הסופה שתתאים לי
אתה מוזהר בזאת באופן רשמי--גג---שבוע הבא-----
אילן ידידי-תעביר לא יזיק
הפנטזיה שלי היא על משהו חלוד שראיתי שאפילו למחזור לא יקחו אותו:cool:וזה יחכה או ישאר בגדר חלום
אך סופה תהיה ויקראו לה סופי המהממת
יוסי

דרור ברלי
19-07-12, 13:06
אני מאחל לך משהו הרבה פחות חלוד והרבה יותר נוסע... תאמין לי, שיפוץ גרוטאות שמתו מזמן זו עבודה סיזיפית עם יותר מדי תסכולים בדרך וקו סיום שאף פעם אינו ברור. ובסופו של דבר זה נוסע רק כמו אוטו בן 70, כלומר לא משהו...

עם כל הכבוד (ויש המון) לכלים העתיקים האלה, ואני מכיר את אלה שעדיין מטיילים איתם (ואני די מעריץ אותם, ג'יפאים אמיתיים כמו פעם), לטעמי האישי הכלים האלה הם משהו שהייתי שמח לשים בסלון ולהסתכל עליו כל היום... אבל לנסוע בזה?... אהממממ..... בשביל זה בניתי דגם קטן של וויליס MB, קנ"מ 1:24, צבוע בצבע הנכון, מרוח בהרבה בוץ שערבבתי באבק מדבר אמיתי ומים מעופשים... עומד בויטרינה מול העיניים ככה שאפשר להסתכל ולרייר עליו בכיף.

61919

yes1952
19-07-12, 13:22
דרור אני מציע לך בזאת לא להעז להזמין אותי לביתך
או לחילופין
ללמד אותי איך עושים דבר כזה יפה
יוסי

דרור ברלי
19-07-12, 13:56
אם יש לך סבלנות של פיל (חודש וחצי עבדתי על המנוול הפריך והקטן הזה. כל יום קצת) ואם אתה יודע לעבוד בעדינות עם סופר-גלו, מכחולים קטנטנים, פינצטות וכו' - זה דגם פלסטיק WILLIS JEEP1/4 TON, מתוצרת ITALERI. קצת קשה למצוא בארץ, אני מזמין מחנות מקוונת יפנית דווקא (www.hlj.com (http://www.hlj.com) שזה סניף יפני של רשת אמריקאית גדולה שלהבדיל מהחנויות שלה בארה"ב, הסניף הזה כן שולח לישראל) ולהבדיל מהחנויות בארץ שפושטות ממך את העור על קשקושים כאלה, זה אפילו לא יקר. (ויש אצלי בויטרינה בערך 200 כאלה של מכוניות מכל מיני סוגים ודגמים. לא טעות, מאתיים...) אני אחפש לך את הוויליס הזה. אם יש להם במלאי, אני מזמין לך.

חוץ מזה מה אתה מאיים - אתה מוזמן תמיד.

6192161920

השמשוני יחיעם
19-07-12, 14:10
http://cars.yakaz.com/1942-jeep-for-sale

בר מרגוליס
19-07-12, 14:48
אהלן דרור,

אומנם אני לא מגיב הרבה באתר, אבל עוקב אדוק, והתמונות של דגמי ההרכבה שלך ממש הדליקו אותי בגלל שגם אני מתעסק בתחום דומה של אספנות דגמי מכוניות [ אבל לא להרכבה ]. בקיצור, אשמח מאוד לראות תמונות של דגמים נוספים שלך, ורצוי כמובן שאלו יהיו רכבי שטח .. אני בטוח שגם שאר חבריי האתר ישמחו לראות את היצירות. בנוסף אשמח לשמוע על תהליך הבנייה וההרכבה של הקיטים. אבל הכי חשוב - תמונות!

נ.ב: אם תהיה דרישה והתעניינות אני מוכן להציג את דגמי הג'יפים שלי באתר, אני בטוח שיהיו כמה חבר'ה שיזהו את המפלץ שחונה להם ליד הבית בקנ"מ 1.18.

תודה!

revi3
19-07-12, 15:05
מריירים פה חופשי...מחכה לדה שבו:)

דרור ברלי
19-07-12, 15:15
אלה קיטים להרכבה מפלסטיק. יש כל מיני רמות קושי, כאשר הזולים הם בדרך כלל גם קלים ומשעממים לבנייה ומבאסים לאללה - וכמובן גם לא מדויקים.
זה אחד התחומים שבו האיכות עומדת בקו ישר עם המחיר.

הכל מגיע על "עצים" בצבע לבן, וצריך להתחיל לצבוע חלק חלק ולהרכיב לפי תוכנית שמסופקת עם הדגם. כמו שאמרתי - יש אצלי בערך מאתיים + מודלים מכל הסוגים, כאלה שהגיעו מוכנים וכאלה שאני מרכיב וכמובן שאני מעדיף לבנות בעצמי. זה סוג של ריפוי בעיסוק למופרעים מזדקנים כמוני בימים שבהם אי אפשר לעשות שום דבר אחר. יום כיפור למשל..

המודלים הכי טובים הם של TAMIYA ו-HASEGAWA היפניים, וגם REVEL הגרמני ו-MONOGRAM האמריקאי הם מצויינים. רמת פירוט ודיוק גבוהה והתאמת חלקים מצויינת.

אין הרבה רכבי שטח בתחום הזה. את התמונות של אלה שיש לי העליתי קודם: הוויליס של ITALERI (מדויק ומדהים, אבל הפלסטיק מאוד חלש, הוא מתפורר בידיים), סמוראי של FUJIMI (מודל פשוט אבל מצוין), פאג'רו Q גם כן של FUJIMI (יופי של מודל), מרצדס G230 של ITALERI (ככה ככה), ויטארה דור ראשון של FUJIMI (חרא של מודל) היילקס IFS משופר מאוד של AUSHIMA (נהדר, מאוד מרשים). על הג'יפים הצבועים אני עובר בשביל הפיניש עם מים מעורבים בפודרה מדברית אורגינל. זה נותן להם מראה מאובק אותנטי.

מכוניות כביש יש הרבה יותר כמובן, ויש לי המון פייבוריטים, גם מהמוכנים שעשויים מתכת. קצת קשה להחליט...
אני אתחיל להעלות תמונות של כמה שאני אוהב.

בוא ונאמר שהאקזמפלר הכי נדיר ויקר זו לימוזינה רוסית מדגם זיל 117, רכב השרד הרשמי של מנהיגי ברית המועצות לשעבר.
המודל עצמו מתוצרת ברה"מ, מוכן, עשוי ברזל כמובן וכבד כמעט כמו האורגינל שלו... קנ"מ 1:43 (ועדיין הוא גדול יחסית, כי במציאות זה רכב ענק) עם דלתות ומכסי מנוע ובגאז' נפתחים ומנוע די מפורט. הוא כמובן לא מדויק על קוצו של יוד כמו בקנ"מים גדולים יותר, בטח לא כמו מודלים של חברות מערביות מובילות אבל עדיין הוא מאוד מרשים, במיוחד כי מדובר במשהו סובייטי עתיק שיוצר (המודל עצמו, לא רק המכונית שהוא העתק שלה) בתחילת שנות השבעים. קיבלתי את זה במתנה בקופסה המקורית (חשוב מאוד) ממישהו ששמר את זה המון שנים אחרי שקיבל בעצמו במתנה ממישהו שעלה אז מברה"מ. להבנתי המודל הזה שווה לא מעט היום.

61923

דרור ברלי
19-07-12, 15:38
רויטל ביקשה ראשונה...אז בבקשה:
סיטרואן דה שבו, 2CV6, צבעתי לפי דוגמת המכונית מהסרט מסדרת ג'יימס בונד, נדמה לי שזה "לעינייך בלבד" משנת 1981. כולל לוחית רישוי מקורית וחורי קליעים.
המודל בקנ"מ 1:24 של HELLER הצרפתית. מדויק וחמוד, אם כי מודל דומה של TAMIYA קצת יותר טוב ממנו. כבר בדרך מיפן.

בר מרגוליס
19-07-12, 15:47
יפה מאוד!!

תודה על ההסברים דרור. עולם הדגמים להרכבה גדול ומגוון אפילו יותר מעולם הדגמים המוכנים, הבעייה שהיא בעצם גם יתרון היא שחייבים ידיים טובות כדי להתעסק איתם ולהגיע לתוצר סופי ברמה גבוהה כמו שרואים אצלך. אני פחות מוכשר ויצרתי אבל אוהב מאוד מכוניות כמו רוב חברי האתר, ולכן בחרתי בדגמי דיקאסט יצוקים בקנ"מ 1:18. אומנם אין בהם את חווית ההרכבה והבנייה אבל הרמה שלהם גבוהה בהרבה ולרוב גם המחיר בהתאם. כמה תמונות של דגמים שלי:

http://i20.photobucket.com/albums/b243/bar27/land cruiser v8/IMG_0502.jpg

http://i20.photobucket.com/albums/b243/bar27/RANGE ROVER CLASSIC/P1010857.jpg?t=1338626086

http://i20.photobucket.com/albums/b243/bar27/JEEP WILLYS/IMG_5431.jpg

http://i20.photobucket.com/albums/b243/bar27/HUMMER H2 HIGHWAY 61/122.jpg

http://i20.photobucket.com/albums/b243/bar27/difender 90 diorama/P1000175.jpg

דרור ברלי
19-07-12, 15:54
זה אחד האהובים עלי ביותר.
אלפא רומיאו ג'וליה ספרינט GTA.
מודל מדהים בדיוקו של TAMIYA, קנ"מ 1:24. היה תענוג צרוף לבנות אותו. הכל מתאים ברמת חופשים שבין חוט למחט, אפילו הצביעה יצאה אחת הטובות שלי מעולם. הלוואי שאלפא רומיאו היו מייצרים אותן במציאות ברמה של TAMIYA ... רק התמונות קצת פחות בפוקוס... (לא להתייחס לתמונה השלישית - היא שייכת למכונית הבאה)

61926619276197261973

דרור ברלי
19-07-12, 16:02
דווקא הכי יקרים שראיתי הם המוכנים בקנ"מ 1:43 של יצרנים אירופאיים. קטנים, אבל מפורטים להדהים ומחירים מהגהינום.

זו טויוטה GT86 האורגינלית מתחילת שנות ה-80' (הנעה אחורית, מהמכוניות הבודדות של טויוטה שנחשבות לקלאסיקה נחשקת באמת) מודל מעולה של AUSHIMA היפנית בקנ"מ 1:24, מורכב יחסית לבנייה וצביעה, עם פנסים קופצים וארבעה מתלים עם קפיצי סליל שעובדים...

revi3
19-07-12, 16:23
רויטל ביקשה ראשונה...אז בבקשה:
סיטרואן דה שבו, 2CV6, צבעתי לפי דוגמת המכונית מהסרט מסדרת ג'יימס בונד, נדמה לי שזה "לעינייך בלבד" משנת 1981. כולל לוחית רישוי מקורית וחורי קליעים.
המודל בקנ"מ 1:24 של HELLER הצרפתית. מדויק וחמוד, אם כי מודל דומה של TAMIYA קצת יותר טוב ממנו. כבר בדרך מיפן.

+++1 ועכשיו מבינה גם למה ה TAMIYA מוצלחת יותר...

פומפוי
19-07-12, 16:27
אם אתה מחפש סןפה יחודית אתה מוזמן לבוא לראות ברשותי 2 סופות אחת שחורה קצרה 2003 והשניה סופה 2 גלגלים 33 קיט 4 אינצ 2נעילות אוקס חדשות כננת כיסאוות הידראולים והכי חשוב 4 דלתות למייטב הבנתי היחידה בארץ בשוק האזרחי 0506961231 מוטי

גלדיאטור
19-07-12, 16:50
יאללה וואגונירררררררר

בר מרגוליס
19-07-12, 17:25
בהחלט מרשים דרור, ניכר שאתה משקיע בדגמים זמן רב והתוצאות מוצלחות ביותר!
הלוואי וגם לי היו את הידיים לבניית דגמים כאלו. בינתיים אני אשאר עם ה-1:18 שלי ...

עוד כמה תמונות:

http://i5.photobucket.com/albums/y176/barmargulies/pajero and g 500/IMG_2509600x450.jpg

http://i5.photobucket.com/albums/y176/barmargulies/JEEP/IMG_1453600x450.jpg

http://i5.photobucket.com/albums/y176/barmargulies/fj cruiser trd/IMG_0160.jpg

http://i20.photobucket.com/albums/b243/bar27/DISCO 3 AND RANGE SPORT/073.jpg

http://i20.photobucket.com/albums/b243/bar27/DIFENDER G4/IMG_7115.jpg

zviki
19-07-12, 21:31
יוסי- כתבתי לך משהו ארוך עם כמה שאלות [על הג'יפ המפונטז של אודי, גם אני פינטזתי עליו] והכל נמחק לי. אין לי ראש לחזור על זה פרט לשורה האחרונה שהייתה כתובה בהודעה שלי.
" שמע מה ששימי כתב, כלומר- אי אפשר לבצע או קשה מאד אם אין לך חצר פרטית סגורה," [אני לא מחדש לך כאן כלום, אתה וודאי מודע לזה,רק מזכיר לך]
כשאני עובד על הג'יפ שלי [בחנייה משותפת]וכל הכלים מפוזרים על הרצפה- תופס איזה ילד שנמצא בסביבה, משלם לו כמה שקלים שישמור לי רק בכדי לעלות הביתה ולהביא חתיכת שייבה מחורבנת [למשל] על אחת כמה וכמה אם זה על הכביש.

hogi
19-07-12, 21:42
קצת ברחנו מההודעה המקורית.

למען כל אנשי הדגמים, ראוי מקום נפרד של כבוד לדגמים, אז אנא עיברו לשירשור החדש: http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=67714&p=460870#post460870

ולפותח המקורי -
הוי כן, לכולנו יש פנטזיות, לחלקנו יש גם פנטזיות מוטוריות עתיקות מכוסות חלודה ובוץ:)
אין ספק שסיור במגרש הצעצועים השבורים של אודי מזרחי מטריף רבים מאיתנו. הפירורים החלודים שהיו פעם ג'יפ 42 מעלים ריר בפי כל פעם שאני שם אבל מחלת ווליסי הטנדר למיניהם שאני חולה בה, גורמת לי ממש לרעוד כשאני רואה את האינוונטר העצום שלו.
צריך לחלום! מוכרחים לחלום! הסופה תעשה לך רק טוב ואז תוכל להחליט אם אתה רוצה ללכת הלאה למחלקה של החזרת סופניים לחיים. כאשר מסתכלים על פורומים שונים ורואים מה אנשים יוצרים כשהם מתחילים עם 'אין אוטו' רואים שזה אפשרי.

שמיל, נדמה לי שאודי שינה משהו מעמדתו מאז שאתה בנית את הוויליס שלך. אני אישית יכול להעיד שיש ימים שהוא אפילו מוכן לחשוב על למכור את הכתום הכתום הידוע. בסופו של יום זה יהיה גם עניין של מחיר.

zviki
19-07-12, 21:49
הוויליס הכתום מיועד לאדם שאני מכיר. אלא אם כן הוא ביטל עסקה

yes1952
19-07-12, 22:37
הארלי
רק דבר אחד יש לי להוסיף על דבריך
השנה 1969
המקום כביש החוף צומת חדרה כפי שהיתה אז ולא המחלף של היום
הזמן-יום חורפי במיוחד
הרכב?הארלי דווידסון
הסיפור?הוא פנה לחדרה ואני החלקתי לדיונות(שפעם היו שם)
נו אז חזרתי עם אופנוע מקרטע לתל אביב וקצת שבור(גנבתי אותו לחבר ברשות)
כשהוא נוהג ב ג'יפ 42 שלי שגרר את האופנוע(אני הייתי בעונש על כך שהרסתי לו את ההרלי)
והסיפור רק בשביל הוגי בכלל לא לך
יוסי

Saar
20-07-12, 00:26
זה אחד האהובים עלי ביותר.
אלפא רומיאו ג'וליה ספרינט GTA.
מודל מדהים בדיוקו של TAMIYA, קנ"מ 1:24. היה תענוג צרוף לבנות אותו. הכל מתאים ברמת חופשים שבין חוט למחט, אפילו הצביעה יצאה אחת הטובות שלי מעולם. רק התמונות קצת פחות בפוקוס...

6192661927

דרור,

לא רואים את התמונות.... (או לפחות, אני לא רואה)
לגבי רמת הדיוק, יש לי בעיה עם רמת דיוק כזו בדגם, זה לא יכול להיות תואם למקור שהרי המקור הספציפי עצמו לא בנוי ברמה הזו בד"כ :D
(לפחות האלפות שאני מכיר :) )
וברצינות, אוסף מרשים ביותר.
סער

tzagi
20-07-12, 00:58
יוסל תקשיב טוב,
קודם כול אל תקשיב למוני, כראוי למוצא הוא אוהב לסבול, אוהב להתלוננן על הסבל ויותר מזה הוא דוגל בשיטת "צרת רבים נחמת טיפשים" ומעוניין לראות אחרים סובלים כמוהו.

שנית, דרור גנב לי את המילים מהפה,
עזוב רקוב, חלוד, יקר וכולו,
בסוף היום יהיה לך פיל לבן, לצערינו הפנטסיה תמיד מתוקה אבל המציאות לעולם לא יכולה להתקרב לקרסולי הפנטסיה....באחריות.

דרור ברלי
20-07-12, 01:29
שלשוה אחרונים ודי (אין לי כוח לצלם את הכל...)

ב.מ.וו HARTGE H6 - מודל מעולה באמת של FUJIMI, קנ"מ 1:24, מדויק ומפורט ברמה חולנית (עד רמת קופסת פיוזים וריליים בתא המנוע, צביעת הבנדים שסוגרים גרמושקות וכו') דורש המון סבלנות וקשה לבניה (רמת קושי 5 מתוך 5). כמו שאומרים במבטא רוסי ובקול צווחני - "אני נהנייתי"...6196561966

וזו רנו-אלפין A110, מכונית ראלי הסטורית של סוף שנות השישים, מנוע אחורי וכו'. מודל נהדר של TAMIYA שכרגיל אצלם מדוייק ביותר ואיכותי להחריד בקנ"מ 1:24. כולל תחתית ריצפה מפלסטיק שקוף שמאפשרת לראות מכלולים שונים מלמטה.
6196761968

ואחרונה להיום - קצת שרירים מאמריקה. ביואיק GSX משנת 70', אוטו די גדול במציאות וגדול יחסית לקנ"מ שלו גם בויטרינה.. הקנ"מ הוא 1:24, וזה מודל מצויין של MONOGRAM האמריקאית, יצרן איכותי שכבר לא מיובא לישראל וגם בחנות היפנית שאני קונה ממנה בד"כ, לא רואים אותם הרבה (רוב המבחר אצלם הוא מתוצרת יפנית מקומית).
את המודל הזה מצאתי דווקא בישראל, במלאי מת ששכב מכוסה אבק במחסן של איזה יבואן שהסכים למכור לי אותו במחיר מצחיק "בתנאי שאני לא מחזיר לו את זה אם יש בעיה בדגם". כשהגעתי הביתה ופתחתי את הקופסה, הבנתי למה הוא התכוון - על הקופסה היה מודפס שהיא יוצרה בתחילת שנות ה-80' והיא שכבה אצלו תחת הגג הלוהט של המחסן בארץ במשך עשרים ומשהו שנה, ומהחום הנורא ששרר שם, קיץ אחרי קיץ, מרכב הפלסטיק של המכונית התעוות מאוד. הרבה שעות עבודה עם פן חשמלי עזרו לי ליישר אותו ב-99.9% ולדעתי התוצאה טובה (רק חדי עין יוכלו לראות שנשאר עיוות קליל ביותר בגג)...
6196961970

זהו להיום. בשבילך סער, סידרתי את התמונות של האלפא. אל תתבאס, אבל היא כנראה באמת נראית יותר טוב מזו ששוכבת בחצר שלך...

BackDoorMan
20-07-12, 01:39
מוזר, עד כמה שאני אוהב מכוניות, לא התחברתי אף-פעם לעולם הדגמים הקטנים
זה תמיד נראה לי באיזשהו מקום ויתור על הגשמת החלום, לאוטו האמיתי, בגודל מלא.

revi3
20-07-12, 01:52
יש בזה משהו נורא מדליק,סוג של תראפיה.

דרור ברלי
20-07-12, 02:04
אצלי התחביב הזה דווקא מפתח תשוקה אדירה למכוניות מסויימות.
הבעייה עם הרבה פנטזיות מוטוריות שכאלה, כל מיני מכוניות קלאסיות שחלמנו עליהן, זה שברגע שהפנטזיה מתגשמת ואתה מוצא את עצמך מאחורי ההגה של אחת כזו, אתה מה זה מתאכזב. הן פשוט לא נוסעות ברמה של מכוניות מודרניות. התכונה היחידה שבה מכוניות ישנות טובות יותר מהחדשות זה ההגה (למכוניות מודרניות יש תיגבור חשמלי שהורג אותן לגמרי, הופך אותן לזומבים ממונעים, נטולי רגש ,תחושה ונשמה). זה קרה לי עם פורד מוסטנג קונברטיבל מודל 70', עם אלפא ג'וליה GT (מה שקוראים אצלנו "ג'וניור", נראית כמו המודל שלי שהוא GTA, כלומר גרסת המירוץ, אבל ממש לא אותו דבר), ואפילו עם האלילה - סיטרואן DS שאני עדיין מאוהב בה לחלוטין.

אני חושב שהמכונית הקלאסית היחידה שכיכבה לי בפנטזיות ולא איכזבה אותי במציאות זו המרצדס SL300 GULLWING. רק ארבעה חודשים עברו מאז מימשתי את החלום הישן לנהוג ביצירת המופת הזו במשך חצי יום, עדיין יש לי צמרמורת כשאני נזכר. אוטו של פעם, כמעט בן 60, מהיר (260 קמ"ש רשמיים, אני ראיתי "רק" 200 וקצת למשך דקה ומשהו... היה עמוס מדי, הכביש ההוא בספרד), עצבני וקשה לנהיגה ברמות-על (אין מזגן, אין תיגבור להגה ולא לבלמים) ואפילו מאוד מסוכן (אין חגורות בטיחות, מתלה אחורי SWING AXLE, צמיגים של פעם), ועדיין זה פשוט "וואו". לחלוטין. אין דברים כאלה. כלומר בטח פרארי קלאסיות ירגשו אותי לא פחות ואולי אפילו יותר, אבל עוד לא יצא לי. רק בפרארי מודרניות. בעסה...

ואם נחזור ל-300SL, אז אלה לא מודלים אלא הדבר האמיתי. לא רפליקות ולא בטיח. אורגינל מתוכנית "חוויית הנהיגה במכוניות קלאסיות" של מרצדס. 800,000 אירו לחתיכה. לא רוצה לדמיין מה קורה אם מישהו מהעיתונאים מאבד להם אחת כזו באיזה סיבוב.

61976619746197761975

רפי לין
20-07-12, 11:37
להלן קישור לארבעה סרטונים המציגים את האוסף שלי של דגמי מכוניות פיאט מיניאטוריים
הפעילו רמקולים ותהנו גם מהמוזיקה:
www.youtube.com/watch?v=Cru6JTsQiso
www.youtube.com/watch?v=jRKuWJuNwBs
www.youtube.com/watch?v=sg4HE8FALhk
www.youtube.com/watch?v=5P0bb1DBqT4

בברכה - רפי לין

Saar
20-07-12, 11:39