PDA

צפייה בגרסה מלאה : סופה נגד פור-ראנר נגד ג'ימי

gmb
04-03-05, 10:51
בידיעות ישנה סקירה קצרצרה על הראנר של טויוטה (ממש קצרה, במגזין ממון בעמוד 4 אם אני לא טועה).
כתוב שזה ממש מציאה, מקסימום ג'יפ במחיר סביר... לפי נתוניו נראה לפחות על פניו שישנו דמיון מסוים לסופה... מחיר סביר, תצרכות דלק זועתית, מרווח נחמד (בסופה הארוכה).. יכולת שטח, שלדה/מרכב חזקים...
לדעתכם, מבין השלושה האלה (ג'ימי, כפי שאני רואה אותו, נראה ממש דומה לראנר מבחינת נותנים) הוא המומלץ? רכב סופ"ש לטיולים בעיקר... ולכן גם בטח לא יסע הרבה...
איך האחזקה של הראנר? אפשר לטפל לבד או שמא ללכת למוסך?

רמי

gmb
04-03-05, 10:54
יש לקחת גם בחשבון, גודל שוק האפטר-מרקט לרכבים אלה, מבחינת חלקים של שיפורי הרכב (נעילות וכדומה), חלפי רכב לתיקונים וכולי....

ארז
04-03-05, 12:17
באופן אישי אני יותר אוהב את ה4ראנר, מדובר על SUV ולא על רכב עבודה(הבדל גדול מאוד), אבל יכולות הראנר רחוקות מאוד מיכולות הסופה, בעיקר עם משפרים אותם, על הסופה ניתן להרכיב צמיגים גדולים בהרבה ושוק השיפורים שלה גדול יותר(בארץ,בעצם גם בחו"ל למרות ששם יש גם שוק גדול לראנר).
עלות הטיפולים בסופה תהיה זולה יותר אבל הסופה הרבה פחות אמינה(וזה לא שהראנר הוא שיא האמינות) ולכן בטווח הרחוק אני מהמר שהסופה תעלה הרבה יותר כסף בטיפולים.

AvigdorAharon
04-03-05, 14:00
וזה לא שהראנר הוא שיא האמינות
מנסיון של בעל 4ראנר ובעלי טויוטה (חוץ מההילקסים הישנים), אמינות זה לא הצד החזק שלהם.

קשה לי להביא הוכחות, אבל שמעתי זאת יותר מפעם אחת.
לא לשכוח ש4ראנר הכי חדש בארץ, הוא כבר בן 9 ואפילו 10, ואילו סופה יש לפחות עד שנת 2000 בשוק האזרחי.
4 שנים זה שיקול.

...My Two Cents

אביגדור

grand
04-03-05, 19:21
פוראנר, סופה... ניחא אבל ג'ימי???? איך הוא נכנס למשוואה?
אתה צריך להחליט קודם מה אופי הרכב שאתה מחפש. משפחתי SUV או רכב "עבודה".

gmb
06-03-05, 19:18
פוראנר, סופה... ניחא אבל ג'ימי???? איך הוא נכנס למשוואה?
אתה צריך להחליט קודם מה אופי הרכב שאתה מחפש. משפחתי SUV או רכב "עבודה".

ובכן... חשבתי שהג'ימי דומה במימדיו ותכונותיו ל4ראנר... הטעיתי?

בכל מקרה... אני מחפש רכב להנות איתו, בעיקר לסופ"ש.. בעיקר לטיולים... אבל חשבתי שאם יכולות ה4ראנר מתקרבות מאוד לסופה, אולי עדיף לקנות רכב שגם קצת יפנק ולא יהיה מופשט מכל הנוחיות שיש בעולם הרכבים (סופה)
סתם רעיון שחשבתי עליו לאחר שבידיעות אחרונות דווקא שיבחו את יכולות השטח של ה4ראנר...

רמי

grand
06-03-05, 20:40
המשותף בין 4 ראנר לג'ימי - צריכת הדלק, המימדים, ומתלים הנפרדים מקדימה.
כל שאר הפרמטרים נחותים מה4 ראנר, ג'ימי הוא רכב כביש-שביל רך ולא חסון, הצפוי לשבירות ונזקים יותר ממתחריו בשטח.
אם אתה בקטע של אמריקאית מפנקת דווקא, שתתן קצת יותר גם בשטח, אז הכוון צריך להיות JEEP ( גראנד וצ'רוקי) או אולי יוקון.
או דיסקו לטובה ולרעה.
אם הרכב ישמש לטיולים נטו - סופה.

gmb
06-03-05, 21:46
המשותף בין 4 ראנר לג'ימי - צריכת הדלק, המימדים, ומתלים הנפרדים מקדימה.
כל שאר הפרמטרים נחותים מה4 ראנר, ג'ימי הוא רכב כביש-שביל רך ולא חסון, הצפוי לשבירות ונזקים יותר ממתחריו בשטח.
אם אתה בקטע של אמריקאית מפנקת דווקא, שתתן קצת יותר גם בשטח, אז הכוון צריך להיות JEEP ( גראנד וצ'רוקי) או אולי יוקון.
או דיסקו לטובה ולרעה.
אם הרכב ישמש לטיולים נטו - סופה.

אז אתה אומר שגם ה4ראנר לא ממש לשטח
מה עם הגראנד והצ'ירוקיי? (היוקון אני רואה שיקר מדי לתקציב שלי (משהו כמו 50K))
איך הם? בשטח, ובכלל? מהם ההבדלים ביניהם? אמינות? יכולות שטח? טיפולים, אחזקה, ביטוח וכולי?
דיסקו הבנתי שגם קנייה טובה, אבל יקר למדי באחזקתו...
אני מעדיף רכב עם כמה שפחות עלות אחזקה, אבל כמה שיותר רכב (בגלל זה גם מחפש סופה ארוכה לדוגמא על פני קצרה)

רמי

grand
06-03-05, 22:04
בכלל לא.
ה 4 ראנר כן לשטח.
הג'ימי הוא הנחות.

אמיר מצרי
21-08-12, 00:54
שלום לכולם, אני חדש כאן באתר, גם בנושא השטח אני ממש חדש, בנוגע לבלבול בין בג'ימי לבין הראנר, גם לי היה בלבול בהחלטה גם חשבתי על דיסקו 97, אבל בסוף רכשתי ראנר 95 , מוגבה, ומוכן לשטח עם צמיגי שטח וכו", ואמת , אני מאד מופתע לטוב מהנחות והביצועים בשטח, אני בסוף הצבעתי על הראנר, לאחר שנסעתי גם בג'ימי וב, דיסקו, אומנם שהדיסקו מאד מרובח אבל בעת שמדליקים מזגן הוא ממש אבל ממש לא זז, אני הייתי ממליץ על הראנר וכמובן לא מדובר בטיולי שטח משוגעים והרסניים,

בהצלחה לכולם ,

אמיר

tzagi
21-08-12, 07:58
והסיבה שהערת שירשור בן כמעט 8 שנים?

נמרוד
21-08-12, 09:04
ג'ו (tzagi) התכוון להגיד: "ברוך הבא, תתחדש על הקנייה, טוב לשמוע שאתה מרוצה. רק שים לב לתאריך של הדיון שבחרת להמשיך..." ;)

tzagi
21-08-12, 09:12
טוב שיש פה מישהו פוליטיקלי קורקט
בעיקר .....למתן את אלה שלא, כמוני.

אמיר מצרי
04-09-12, 20:54
שלום לכולם, האמת לא שמתי לב לתאריך, אבל כל עוד שהגבתם, אז המצב מעולה........

-->