PDA

צפייה בגרסה מלאה : מחפש המלצה לגיפ....אבל ידני

sakatash
22-07-12, 19:47
שלום לכולם
אני פה חדש בתחום עד עכשיו נסעתי בגיפים צבאיים ובניסאן טראנו ארוך של אבא של חברה שלי ו.... חליתי בגוק!
אני מת לקנות גיפ כאוטו עיקרי גם
אני עושה משהו כמו 12-15KM לשנה
וחשבתי על הגימיני אבל הבטיחות שלו-בעיית יציבות, קצת מרתיעה אותי
תקציב של 40,000-50,000 זה משהו לגיטימי נראה לי
הבעיה היא שכל הגיפים החדשים הם אוטומט שזה קצת מבאס
יש המלצות או דעות לגבי הבטיחות של הגימיני

תודה רבה לעונים

דרור ברלי
22-07-12, 20:51
בטיחות היא נושא מורכב ברכבי שטח.
מרכז הכובד שלהם גבוה, צמיגי שטח בפרופיל גבוה אוחזים פחות טוב בכביש,מתלים עם טווח עבודה גדול יותר גורמים לרכב לגלגל בפניות.
בסכומים שאתה מדבר עליהם גם לא תמצא כלים עם בקרת יציבות.
כעיקרון - הבטיחות האקטיבית (אחיזת כביש, יציבות, מהירות תגובה להיגוי, מרחקי בלימה וכו', כל מכלול התכונות הדינמיות שמשפיעות ישירות על יכולת הרכב להימנע מתאונה) של רכבי שטח הרבה יותר נמוכה משל פרייבטים. הג'יפים הרבה פחות סלחניים לטעויות נהיגה.

ולכן - כל צורת הנהיגה שלך בכלי צריכה להיות בהתאם. זה לאו דווקא לנסוע נורא לאט ולעצבן את כל מי שמסביבך, אבל צריך להיות מודע לדברים האלה: לנסוע לאט יורת בכבישים מפותלים, לא להעביר משקל בחדות, לצפות קדימה ולהשתדל לא להיות מופתע.

במקרה של הג'ימני - הכלי קל, צר וגבוה ובעל בסיס גלגלים קצר מאוד = מרכז הכובד שלו גבוה = מתכון ליציבות גבולית ולרגישות גבוהה להתהפכות.
אני לא אומר שהכלי מסוכן, אבל צריך לנהוג בו בהתאם. זה הכל.

sakatash
22-07-12, 21:00
תודה על התגובה דרור
אז מה זה אומר?
שאם רוצים גיפ אז חייבים לוותר על הבטיחות בכביש?
אין גיפ שהוא גם בטוח בכביש?
תודה

דרור ברלי
22-07-12, 21:22
זה לא משהו מוחלט.
אתה לא "מוותר על בטיחות" אבל אתה בהחלט נדרש לשנות הרגלי נהיגה. עם ג'יפ אתה כבר לא משחיז כבישים מפותלים בקצב מהיר כמו שאפשר עם רוב הפרייבטים. אתה בהחלט נדרש ליותר עירנות, לנהיגה פחות עצבנית, יותר זורמת והרבה יותר "מתוכננת". אתה מתכנן מתי ואיך לבלום, איך לקחת פנייה. אתה פשוט נדרש להיות יותר מודע. זה הכל. וככל שתשפר את הג'יפ לטובת ביצועי שטח (צמיגי שטח, הגבהות, נעילות), כך תידרש ליתר תשומת לב בנהיגה בכביש. כי כן - אלה דברים שבאים אחד על חשבון השני.

אם זה ממש מטריד אותך בהקשר של ג'ימני, אתה יכול להתחיל עם פשרה על משהו באמצע - ויטארה למשל. יש לא מעט ידניות. הוא קצת פחות רכב שטח מהג'ימני, אבל יותר נוח ומתנהג קצת יותר "בטוח".

elro
22-07-12, 22:06
40K-50K זה בלאו הכי לא ג'יפ חדש, יש בשנתונים נמוכים רכבים עם גיר ידני, רק צריך לחפש טוב.

sakatash
22-07-12, 22:33
תודה רבה

באמת אני מתלבט בין הויטרה לגימיני הבעיה שלי עם הויטרה שהחדשות יותר -מ2006 הן כולן אוטומטיות....
באסה
אבל תודה

דרור ברלי
22-07-12, 22:53
יש גם ידניות. קצת סבלנות...

tzagi
23-07-12, 05:43
לחדד את דברי דרור,
שום רכב לא מסוכן, מה שמסוכן זה....איך הנהג נוהג ברכב
אתן לך דוגמה, לפני המון שנים אי שם בימי הבינים אחד הרכבים הראשונים שלי היה אלקאמינו שנת 66, ידני 4 על הרצפה, 396 (6.6 ליטר בשבילכם) 350 כ'ס בערך
הגה ידני, 4 בלמי תוף בלי בוסטר...בקיצור האמא של הרכב הלא בטיחותי, כשלוחצים על הדושה הימנית הוא משתולל ומפרפר, כשלוחצים על השמאלית כלום לא קורה.
אה כן...ללחוץ על הקלאטץ' היה צריך 2 רגליים
נו ו...?
ככה נסעתי 7 שנים ונהנתי מכול רגע,
כן, זה מצריך מחשבה ואתה צריך לתאם את הרמזורים שלא תתקע, וצריך לצפות לבלת'מים ולהיות מוכן להם, ואחרי כול השנים שעברו,מאז אני יכול להעיד שהרכב הזה לימד אותי איך לנהוג בזהירות ובבטיחות,

אבנר ברוך
23-07-12, 05:59
אתה צריך דיפנדר....זה ידני ומאוד בטוח !

דרור ברלי
23-07-12, 11:26
ג'ו, כל מה שכתבת נכון.
אבל עכשיו תחשוב על נהג/ת ישראלי/ת ממוצע/ת של היום, תן להם סיבוב על אלקמינו כזו (אחחח, המפרט שלו נשמע טובבב), ותספור מאות מטרים ספורים עד שהם מעורבים בתאונה.

דיפנדר, סופה וכל דומיהם הגבוהים והגסים על שני סרנים חיים וצמיגי שטח, זה האם-אמא של כל הדוגמאות לרכב שיכול לאתגר בנהיגה - אוטו שאם אתה אחראי וזורם ומתוכנן בנהיגה שלך, אתה מסוגל למצוא את עצמך נוהג בו מהר, אפילו מאוד, גם בכבישים שלכאורה "מסוכנים" ולא מבין מה כל הצדקנים רוצים מבטיחות של רכבי שטח.
אבל אם אתה לא מתוכנן ולא זורם אלא רק מופתע (ושוגה בתגובות), אתה מוצא את עצמך מהר מאוד על הגג.... כל התאונות המטופשות שחיילינו הגיבורים בני ה-18-19 (שכל נסיונם בנהיגה מתמצה ביציאה בליל שישי עם המשפחתומטית של אמא ובכמה "הסמכות נהיגה" לצאת ידי חובה של צה"ל) מעורבים בהן - הן דוגמה נהדרת ומופלאה לתובנה הזו.

בזה מתמצה ההבדל בין רכב שטח טהור לפרייבט מודרני. הפרייבט סלחן לשטויות שנהג ממוצע עושה כל הזמן, ורכב השטח לא כל כך.

בני
23-07-12, 18:05
ג'ו, כל מה שכתבת נכון.
אבל עכשיו תחשוב על נהג/ת ישראלי/ת ממוצע/ת של היום, תן להם סיבוב על אלקמינו כזו (אחחח, המפרט שלו נשמע טובבב), ותספור מאות מטרים ספורים עד שהם מעורבים בתאונה.

דיפנדר, סופה וכל דומיהם הגבוהים והגסים על שני סרנים חיים וצמיגי שטח, זה האם-אמא של כל הדוגמאות לרכב שיכול לאתגר בנהיגה - אוטו שאם אתה אחראי וזורם ומתוכנן בנהיגה שלך, אתה מסוגל למצוא את עצמך נוהג בו מהר, אפילו מאוד, גם בכבישים שלכאורה "מסוכנים" ולא מבין מה כל הצדקנים רוצים מבטיחות של רכבי שטח.
אבל אם אתה לא מתוכנן ולא זורם אלא רק מופתע (ושוגה בתגובות), אתה מוצא את עצמך מהר מאוד על הגג.... כל התאונות המטופשות שחיילינו הגיבורים בני ה-18-19 (שכל נסיונם בנהיגה מתמצה ביציאה בליל שישי עם המשפחתומטית של אמא ובכמה "הסמכות נהיגה" לצאת ידי חובה של צה"ל) מעורבים בהן - הן דוגמה נהדרת ומופלאה לתובנה הזו.

בזה מתמצה ההבדל בין רכב שטח טהור לפרייבט מודרני. הפרייבט סלחן לשטויות שנהג ממוצע עושה כל הזמן, ורכב השטח לא כל כך.

אני אם ניסיון של סמוראי ארוך והיילקס 97, בהחלט מסכים אם דרור

-->