PDA

צפייה בגרסה מלאה : דפלטורים-חוות דעתכם?

בןבן
16-06-03, 14:47
עד עכשיו היינו מגיעים לשטח ובשמש הקופחת במשך חצי שעה מורידים אויר בצמיגים.
מה דעתכם על הדפלטורים המיתכווננים אלו שעולים 280-300 ש"ח? אנא מניסיון ,כדאי לא כדאי,איך מישתמשים? מחברים וזהו? הם די כבדים,זה לא מפריע לאיזון הכללי ברכב?
בקיצור מידע מניסיון יתקבל בברכה!
תודה מראש.

נמרוד
16-06-03, 14:50
חצי שעה?!

3 דקות נשמע לי יותר הגיוני.

אין לי משהו חכם להגיד על הדפלטורים, חוץ מזה שיש לדעתי דברים מועילים יותר שאפשר לעשות ב280 שקלים.

זאביק
16-06-03, 15:12
תקנה מפתח ונטילים ב-10 ש"ח.

בןבן
16-06-03, 16:25
מפתח יש לי וזה די מפחיד לאבד את הונטיל(למרות שיש גם מלא ספרים).אם אני רוצה להיות מדוייק בצמיג 31 כדי לקבל 18 PSI על השעון כן זה לוקח יותר מ20 דקות מעצבנות בשמש ל4 צמיגים.

נמרוד
16-06-03, 16:30
אין לי מושג על מה אתה מדבר. אני מוריד אויר מ24 בערך שאני נוסע בכביש ל14-15 בשטח, עם שעון, בלי מפתח ונטילים, ולוקח דקה וקצת לגלגל.

אדי
16-06-03, 16:32
אם זה כל כך מפריע לך , קנה שעון לחץ אוויר שניתן למלא ולהוריד דרכו אוויר , כך תוכל להוריד ולמדוד לחץ אוויר בו זמנית ולא למדוד ולהוציא אוויר לסירוגין . זה יקח לך פחות מ-20 דקות .

חנן-ג'יפולוג
16-06-03, 16:37
אני דווקא חושב שזה רעיון מעולה. קניתי לפני כמה שנים יחידה כזו בשביל לנסות, על מנת שאם זה יהיה טוב אקנה עוד שלוש.
הספקתי לנסות אותה פעם אחת, אני לא בטוח שזה אכן הוריד ללחץ הרצוי, ומאז היא הלכה לאיבוד עד שמצאתי אותה לפני כמה שבועות. אני אנסה אותה שוב ואדווח.
בכל מקרה, לפחות לאלה של OASIS יש מגבלה שהלחץ הראשוני בצמיג צריך להיות יותר מכפול מהלחץ הסופי, ואם אני נוסע ביומיום ב20 ורוצה להוריד ל12 אז תיאורטית לפחות, זה לא אמור לעבוד לי טוב.

עמיקם
16-06-03, 21:19
קניתי כאלה לא מזמן ,עושים את העבודה לקלה מאד.צריך לכוון אותם ללחץ הרצוי בפעם הראשונה ואז רק להבריג אותם על הוונטיל.אין בעיה להוריד לכל לחץ שתרצה אפילו אם ההבדל הוא מועט ,יש פין שאתה צריך למשוך אם ההבדל בלחץ קטן משמונה psi .

חנן-ג'יפולוג
16-06-03, 21:37
במכשיר שדיברתי עליו ( OASIS ) אין פין כזה.

בןבן
17-06-03, 07:21
עוד שאלה,למה הם נימכרים ברביעיה? צריך להשאיר אותם על הגלגל? לא ניראה לי.לא מספיק שתיים? מבריגים אחד ואח"כ את השני וחוזרים לראשון להעביר לגלגל אחר.
בקיצור אין היתלהבות כאן.

זאביק
17-06-03, 08:28
בןבן,
הרעיון ברביעיה הוא שאתה מבריג אותם בכניסה לשטח, ומוריד אותם בעצירה הראשונה.
בינתיים הם מורידים אוויר תוך כדי נסיעה.
אני לא חושב שקצב הורדת האוויר שלהם מהיר, שאתה מחבר וזה יורד תוך שניות.

בןבן
17-06-03, 19:09
זאביק זה כבר נישמע יותר הגיוני.נחמד.הם קיימים אבל משום מה אף אחד לא מיתלהב מהם.גם לא בפורומים אמרקאים.

נמרוד
17-06-03, 19:55
זה בסך הכל שסתומים רגישים ללחץ. קצב יציאת האויר מהם אפילו יותר איטי מאשר לחיצה ידנית על הוונטיל, אבל כמו שזאביק כתב, כל הרעיון הוא שאתה מבריג אחד על כל גלגל ונוסע, במהלך הנסיעה האויר יוצא והשסתום נסגר מעצמו כשהלחץ הרצוי הושג.

למה הם לא פופולריים? כי הם עולים יחסית הרבה, והפעולה שהם חוסכים היא לא באמת קשה. אם סט היה עולה 20-30 שקלים, משהו כזה שאתה קונה בתחנת דלק על הדרך, הם היו יותר נפוצים.

תחשוב גם שזה לא באמת יחסוך לך זמן, כי אתה תצטרך לחכות לשאר חברך לטיול שיורידו אויר בשיטות קונבנציונאליות.

דרור ברלי
18-06-03, 00:36
מיותר לגמרי.
במחיר שהם עולים, אין להם הצדקה.
מפתח ונטילים עולה 6-10 שקלים. חופן של ונטילים ספייר תיקח אצל כל פנצ'ר מאכר בכמה שקלים בודדים.
שעון לחץ "עיפרון" פשוט ואמין יעלה עוד 10 שקלים.
וזהו.
300 שקל על ארבעה גלילי מתכת מצופים באנודייז? מישהו השתגע לגמרי.

נ.ב.
חנן, אני עדיין מחפש לך את רביעיית הדפלטורים שדיברנו עליה פעם. לא שכחתי.

איציק - 4X6ZH
18-06-03, 14:20
רעיון מעולה שימושי ביותר .
יש רק חסרון אחד . הפומית ( בית הוינטיל ) הופך להיות ארוך וגדול ועשוי להתלש
ממקומו . רצוי להחזיק פומית + ונטילים + מפתח וינטיל . בהשג יד .
איציק

ד ו ר ו ן
18-06-03, 15:10
300 שקל אמרתם??
אני מוכן לחכות לכם בכניסה לשטח,ותמורת 200 ש"ח לכתת אצבעותי ולהוריד לכם את האויר מהגלגלים לכמה שרק תרצו.
יותר מזה,
נקבע מחיר קבוצתי וגם מחיר לעלייה בחזרה לכביש.. :lol:
בקיצור,
אולי רעיון יפה אבל מיותר,יש לי הרבה דברים לעשות בכסף הזה מאשר לבזבז אותו על דיפלטורים שמחליפים אולי 2-3 מחיי כל פעם.

סוזי המשתוללת
18-06-03, 19:42
יש פתרון הרבה יותר נוח ןמשתמשים בו באיסלנד
קודחים חור בג'נט לונטיל נוסף בדיוק ממול לונטיל הראשי מכניסים שם פומית ללא ונטיל ומשתמשים בפקקי מתכת כשרוצים להוציא אויר פשוט פותחים מגיעים ללחץ הרצוי ומחזירים את המכסה
ניתן לנפח כנ"ל ללא התנגדות שלל הונטיל אבל אז ברגע שמנתקים את המשאבה צריכים להיות זריזים או שפשוט מנפחים דרך הונטיל הראשי
שיטה פשוטה מהירה וזולה עוד יותר - קונים סמוראי - צמיגים קטנים - זמן
בןבן בחייך תהיה ריאלי האם כל זה שווה ? שהרי תמיד יהיו שניים או שלשה שאין להם ואז בכל מקרה צריך לחכות

יוני5
18-06-03, 22:06
אדי נתן את הפתרון האידיאלי - מנסיון.

קנה ב 45 שקלים מנפח אויר כמו של פנצ'רמאכערים. אלא שבמקום לחבר אותו לקומפרסור, אל תחבר לכלום. חבר את הצד של הגלגל לונטיל, ולחץ כאילו אתה מנפח. מכיוון שהצינור פתוח בצד השני, האויר ייצא במהירות, ומכיוון שיש שעון על הדבר הזה, גם תוכל לכוון בדיוק את הלחץ.

בהצלחה
יוני5

אדי
18-06-03, 22:26
יוני , איפה מצאת פיית ניפוח עם שעון ב-45 ש"ח? ... אמנם לא חיפשתי , אבל לא יצא לי לראות משהו כזה .

ערן המסוקס
18-06-03, 23:00
איך ייתכן שהאוויר יוצא מהר כאשר הונטיל עדיין מורכב?! לא נשמע לי הגיוני, אלא אם כן יש פה איזה קסם. הרי לא משנה כמה אני לוחץ על הונטיל יש לו מהירות מוגבלת ודיי מייאשת, והמהירות עם פירוקו גודלת בהמון. כ 30-40 שניות לגלגל (30 - 15 PSI)

asafk
19-06-03, 18:24
עובד מצויין וחוסך זמן... אם יש לך גלגלים של נגיד... 37"..?

כי באמת, כמה אוויר אנחנו מורידים? דקה מכל גלגל? דקה וחצי? זה לא שאתה על גלגלים של ארבעים ומשהו אינץ', וכל הורדת אויר זה חמש דקות. כולה 5 דקות בכניסה לשטח, הזדמנות טובה לראות מה שלום הרכב אחרי הנסיעה בכביש.

אסף.

בןבן
19-06-03, 18:45
אפשר לפרק את הונטיל ולסוע רק עם פקק,(ביציאה מהשטח להחזיר)עדיף ממתכת אבל זה לא ניראה פיתרון זה ניראה לי די מסוכן שבמעלה חמרן פיתאום הונטיל יקבל מכה וישפוך אויר בשניות,כמו כן קשה לכוון עם מד לחץ ללחץ רצוי.
הבעיה היא הזמן המעצבן בשמש הקופחת,עוד לא ניכנסת לשטח (ובד"כ מגיעים כבר 10-11 בבוקר)ואתה כבר כולך מזיע ודביק. זה להוציא לספור שניות לבדוק עם מד לחץ ושוב להוציא ושוב לבדוק וככה 4 גלגלים.
הרעיון הטוב ביותר(הכי פחות זמן בהכי פחות כסף)בנתיים, צינור עם שסתום ומד לחץ ביחד.איפוא קונים?עלות?

חנן א.
23-10-03, 21:40
אני נוסע כבר חצי שנה ללא ונטילים בגלגלים. חיכיתי מספיק זמן לפני שאני מדווח על כך, כדי לוודא, שאני לא נתקל בבעיות ושזו המלצה רצינית.
חששתי ממצבים שבהם יעוף לי מכסה בזמן הוצאת אוויר, שהוא ילך לי לאיבוד ואני אשאר ללא אוויר בגלגל, או מצבים לא נעימים אחרים שיגרמו.
ובכן, זה לא קרה, ההורדה מאוד מאוד מהירה, עד כחמש שניות לגלגל. הניפוח גם הרבה יותר מהיר, אולי חצי או שליש מהזמן הרגיל, אל תשאלו אותי למה.
לא עף לי מכסה ואני לא רואה אפשרות שהעסק ייפתח מעצמו בשטח או בכביש.
אין דליפת אוויר מהגלגלים, גם לאחר שהג'יפ עומד חודשיים.
המכסים הם ממתכת עם מפתח ונטילים בקצה ואטם גומי בתוכם. זה מגיע במקור מפנימיות של משאיות, ובעלי פנצ'ריות רלוונטיות ישמחו לתת לכם כאלה בחינם, כמה שתרצו. כדאי לקחת קצת ספייר, ולהרכיב כזה גם על הגלגל הספייר למקרה של אובדן בשטח.

בקיצור, אני מאוד מאוד ממליץ על הסידור הזה.

ערן המסוקס
23-10-03, 23:26
אגב, זמן הורדת האויר מהגלגלים אכן עלול להיות קריטי. זאת מהסיבה שיש בעלי רכבים חדשים שלא מורידים אויר מהגלגלים, או לא מורידים הרבה, או שפשוט נוסעים דיי הרבה קילומטרים בתוך השטח עד שמגיעים למקום הדורש הורדת אויר. אני כבעל סיקס עם קפיצי בטון לא ישרוד נסיעה כזאת וכל בורג הג'יפ יפתח, לכן אני זקוק לאפשרות הורדת אויר בזמן הקצר ביותר.
יש לי מפתח ונטילים ונסיון מסויים בזמן משוער להורדת אויר מכל גלגל. אצלי יש ג'אנטים רחבים (10") והורדת אויר עם ונטיל עלולה להגיע ל2-3 דקות ויותר. בפתיחת הונטיל לוקח לי כחצי דקה עד דקה לסיים גלגל. מה גם שאני לא צריך לשבת בצורה לא נוחה מול הגלגל בזמן הוצאת האויר. פשוט פותח ונטיל ויכול באמת לבדוק את מצב הרכב והצמיגים.

זאביק
25-10-03, 15:13
אם ה"חברים" שלכם לא מסוגלים לעצור בכניסה לשטח, לעשות 20 דקות קפה בזמן שאתם מורידים אוויר . . . . . . . . .

ד ו ר ו ן
25-10-03, 18:51
ערן,
כשאני משחזר את הוצאת האויר לפני הטיולים המשותפים שלנו, איך זה שתכלס כולם כמעט מחכים לך, הז שמפרק את כל הונטיל? רובנו ככולנו מורידים רק על ידי לחיצה ושחרור רגיל ועדיין מסיימים ביחד.
:shock:

GodsFather
26-09-07, 19:36
מעלה שרשור ישן נושן, חבר רוצה לקנות לי את ההמצאה הזו של STAUN

חשבתי בהתחלה שזה נחמד , אבל בסרטון שהם מראים , זה לא בדיוק "כוון לPSI הרצוי וסע" , אלא חתיכת סיבוך - צריך לכוון , להוציא , להבריג מחדש ולחזק ואז סיימנו עם גלגל אחד...

למישהו יש נסיון עם הדבר הזה ?

http://www.staunproducts.com/deflate.php

זה הסרטון

http://www.staunproducts.com/videos/Staun26.mpg

דרור ברלי
28-09-07, 01:40
מה שנכתב לפני ארבע שנים רלוונטי גם היום.
כל הפטנטים האלה היו אולי יכולים להיות נחמדים, אבל לדעתי יחס התמורה מול עלות שלהם הוא מגוחך ומופרך ולא הגיוני.

מה הבעיה להוציא אוויר עם מפתח ונטילים ושעון לחץ פשוט?

GodsFather
28-09-07, 14:37
דרור , שים בצד את העלות (אני לא מוציא על זה כסף) , ותתייחס בבקשה ליעילות המוצר - הרכבה,פירוק, תפעול וכד'.

הסרטון מראה שזה ממש לא יעיל , אבל אולי אני טועה.

Viper
01-10-07, 00:36
אחרי עיון בשרשור הזה אני חייב להגיד מילה אחת: Wow!
ועכשיו כמה מילים...
מה הלחץ? (לא בצמיג, אצלכם?) אז יקח לכם גג 10 דקות להוריד אויר בכניסה לשטח ואני ממש נסחף! קחו את זה כחלק מהטיול. כמה זמן אנחנו משקיעים בג'יפ שלנו לפני טיול? הרבה יותר מ-10 דקות. חוצמזה- זה זמן די נחמד לחלוץ עצמות לפני המסע, להביט סביב ולהתפעל, לעשן סיגרית נחת של לפני (למעשנים שבינינו) וכמובן- לצלם את הרכב לפני הטיול (כדי שבסופו ניתן יהיה לצלם שוב ולהשוות נזקים :grin: בסגנון לפני/אחרי...)
בקיצור- ממש לא רואה סיבה אמיתי וטובה להשקיע סכום כסף שכזה על משהו שהוא בכלל לא בעיה.
ואכן- אני מסכים עם הקביעה- לכו על סמוראי... הנה עוד יתרון שלו... :p

דרור ברלי
01-10-07, 02:02
דרור , שים בצד את העלות (אני לא מוציא על זה כסף) , ותתייחס בבקשה ליעילות המוצר - הרכבה,פירוק, תפעול וכד'.

הסרטון מראה שזה ממש לא יעיל , אבל אולי אני טועה.

על היעילות ניתן להתווכח, למרות שממש כמוך, אינני מחסידי המוצר הזה גם אם אני שם בצד את עניין הכסף. לדוגמא - לא בכל שטח אני רוצה לנסוע באותו לחץ אוויר. ואז מה? לכוון מחדש בכל פעם את ארבעת הדפלטורים? ממש לא לעניין, במיוחד כשעולה הטענה שהם "חוסכים זמן". כן. בטח. ממש.

גם אני קיבלתי בזמנו סט כזה במתנה, ממישהו אחר שקיבל אותו במתנה, ניסה והבין שזה קישקוש. אין לי מושג איפה הסט הזה, שהבטחתי בזמנו לחנן, אם רק אמצא אותו בנבכי הבוידם... בינתיים עברתי דירה, וכנראה שארבעת גלילי האלומיניום הכחלחלים כבר לא אצלי... ממש לא אבידה גדולה. תאמין לי. וכמובן שאי אפשר שלא לשים את עניין העלות בצד. כאשר משווים מול מפתח ונטילים ושעון לחץ שעלותם שקלים בודדים, מחיר הדפלטורים מוגזם בעליל, גם אם הם באמת יעבדו נהדר.
תקנו אותי אם אני טועה.

חנן-ג'יפולוג
01-10-07, 07:29
אני נוסע כבר חצי שנה ללא ונטילים בגלגלים. חיכיתי מספיק זמן לפני שאני מדווח על כך, כדי לוודא, שאני לא נתקל בבעיות ושזו המלצה רצינית.
חששתי ממצבים שבהם יעוף לי מכסה בזמן הוצאת אוויר, שהוא ילך לי לאיבוד ואני אשאר ללא אוויר בגלגל, או מצבים לא נעימים אחרים שיגרמו.
ובכן, זה לא קרה, ההורדה מאוד מאוד מהירה, עד כחמש שניות לגלגל. הניפוח גם הרבה יותר מהיר, אולי חצי או שליש מהזמן הרגיל, אל תשאלו אותי למה.
לא עף לי מכסה ואני לא רואה אפשרות שהעסק ייפתח מעצמו בשטח או בכביש.
אין דליפת אוויר מהגלגלים, גם לאחר שהג'יפ עומד חודשיים.
המכסים הם ממתכת עם מפתח ונטילים בקצה ואטם גומי בתוכם. זה מגיע במקור מפנימיות של משאיות, ובעלי פנצ'ריות רלוונטיות ישמחו לתת לכם כאלה בחינם, כמה שתרצו. כדאי לקחת קצת ספייר, ולהרכיב כזה גם על הגלגל הספייר למקרה של אובדן בשטח.

בקיצור, אני מאוד מאוד ממליץ על הסידור הזה.

כבר ארבע שנים וחצי בלי ונטילים, ומבסוט עד הגג.

itay-rover
01-10-07, 18:52
כבר ארבע שנים וחצי בלי ונטילים, ומבסוט עד הגג.

ואתה לא מפחד?לפחות הפקקים ממתכת?
אמנם אי אפשר להתווכח עם הארבע שנים,זה דיי "סתם"את הפה,אבל בכל זאת ברמה התיאורטית,לא מייצרים ונטילים סתם...

חנן-ג'יפולוג
01-10-07, 19:14
המכסים הם ממתכת עם מפתח ונטילים בקצה ואטם גומי בתוכם.

לא, לא מפחד.

בטח שלונטילים יש הצדקה. הרבה יותר קל לאנשים לא מיומנים לעבוד איתם. הם לא עפים לכל הרוחות כשאתה רוצה להוריד/לנפח אוויר ומאבד ריכוז בפתיחה/סגירה שלהם. אתה יכול למדוד לחץ אוויר ללא שירד אוויר מהגלגל תוך כדי.
הפתרון שלי לזה הוא צבירת מיומנות ושמירה על ריכוז בעת הסרת/הרכבת המכסה ולמדוד אוויר בצורה תקופתית אני לא צריך כי אני מטייל כמעט כל שבת, ואז ממילא אני מוריד/מנפח אוויר וממלא ללחץ הרצוי.

זה כל-כך מהיר שקשה להאמין. אני יורד מהכביש לשטח כשיש איתי בטיול עוד רכבים ואני אפילו לא אומר להם שאני עוצר להוריד אוויר. אני מוריד אוויר בתוך פחות מדקה בכל ארבעת הגלגלים (טלי עוזרת לי) וחובר אל שאר הכנופיה עוד לפני שהיא שמה לב שהתעכבתי.

מחלה סופנית
01-10-07, 20:02
א .הורדת אויר זה הרגע הראשון שאני מרגיש חופש

ב. תמיד אבל תמיד אני מבין מה מצב הצמיגים שלי בזמן הזה
ג. תנוחה טובה לראות מה הולך בגחון של האוטו
ד. תמיד תקחו איתכם פראייר שיושב ליד הנהג

-->