PDA

צפייה בגרסה מלאה : האם נחל צניפים פתוח לטיולים

itt8
25-07-12, 16:49
מישו יודע האם איזור נחל צניפים \ציחור פתוח לתנועה מבחינה בטחונית לטיולים, האם התנועה על כביש 12 מהיציאה מצניפים וצפונה לכיוון צומת ציחור פתוח?

tooshey
25-07-12, 16:56
כן.

MR BIG
25-07-12, 21:58
אולי רישמית כן.
להגיד לך שהיום הייתי ישן בשער צניפים כמו לפני 3 שנים....- לא בטוח.... :(

tooshey
25-07-12, 22:53
אולי רישמית כן.

שן בבית. הכי בטוח.

בברכה,טושי

נעם1
27-07-12, 00:42
אולי רישמית כן.

ישנתי בשער כבול עץ יותר מפעם אחת מאז הפיגוע בכביש 12. שנתי ערבה עלי כמו לפני 3 שנים וכמו לפני 5 ו- 7 שנים וגם כמו אי שם בסוף שנות השמונים ותחילת התשעים כשהייתי עסוק בלטחון את המדבר לפודרע.
המרחק, בקו אויר, לגבול הוא 12 ק"מ שמתארכים מאד בלילה בכלל ומתארכים עוד הרבה יותר אם תנסה לעשות אותם על שביל כזה או אחר.

מאז הפיגוע מצאתי את השער תמיד פנוי ועל כך איני מלין...

itt8
28-07-12, 13:46
בכל מקרה השאלה שלי לא הייתה לגבי לינה בנחל, ( אנחנו לנים במקום אחר), אלא לגבי תנועה, במיוחד על כביש 12 משום שנסגר כמה פעמים במהלך התקופה האחרונה,

נעם1
28-07-12, 16:19
כביש 12 הפך להיות עניין נזיל. מיד לאחר הפיגוע הוא נסגר מצומת שיזפון ועד אילת, לאחר זמן הוא נפתח לתנועה בשעות היום בלבד ולאחרונה גם בלילה עם תנאים מסויימים.
הוא מעולם לא היה סגור הרמטית, אנשים חיים בעובדה ובשחרות אבל לא יהיה זה מפתיע לגלות שהצבא חסם בנקודה מסויימת ללא התרעה.

אבל מה יש לך מכביש 12 עצמו ?
אפשר לעקוף אותו דרך מעלה סיירים ולהגיע לבקעת עובדה. את הבסיס במפגש של הכחול עם הירוק בנחל בטמים ניתן לעקוף מימין.
לבקעת עובדה ניתן לטפס גם דרך מעלה שחרות.
לגבי שמורת הנחלים הגדולים, כולה נגישה דרך מעלה עקוף. וגם דרך מקומות אחרים אם יש לך חשק לשחק תופסת עם הצבא.
גם במישורי פראן, כל עוד לא תתקרב ממש לגבול לא ימנעו ממך לטייל.

tooshey
29-07-12, 02:09
כאשר מודיעים שכביש 12 סגור לתנועה, לא סוגרים את כל הכביש אלא רק את הקטע הנושק לגבול המצרי, מצומת שיקמה (המפגש עם כביש הגבול 10) עד הר יואש.
נכון שזה הופך את הנסיעה לאילת לבלתי אפשרית בכביש זה, אבל כאמור יש עוד ישובים ובסיסים בכביש הזה, והגישה אליהם פתוחה כל הזמן ולכל אחד.

בברכה,טושי

-->