PDA

צפייה בגרסה מלאה : דברים שעשיתי ללביאה - פז'ו 307SW 2.0 זוכה לתשומת לב

asafk
27-07-12, 14:42
יש במשפחתנו פז'ו 307SW בגרסת ה2 ליטר המאובזרת, עם 7 מקומות וכל הפינוקים, חלקם אין גם במכוניות חדשות - בסך הכל מכונית נהדרת, עושה את העבודה וגם מהירה מספיק ומתנהגת מספיק כדי לא להיות משעממת.
הבעיה היא שזו המכונית הראשונה והיחידה שחלק גדול מהתחזוקה השוטפת שלה (חוץ מטיפולים תקופתיים) נעשתה במוסך. במשך השנים למדתי לסמוך בתחום של הפז'ואים על מוסך אחד - מרום הצמרת - שבזמנו טיפלנו שם גם ב VTR וגם במכוניות אחרות והיינו מרוצים מאוד. עד שבשנתיים האחרונות הם התחילו לפשל פעם אחרי פעם והפשלה השלישית מתוך 3 נסיונות, גרמה לי להתעורר ולהחליט שזהו. הלביאה עוברת להיות ככל המכוניות במשפחה - באחזקה עצמית.
התחלתי עם תקלה קטנה שצצה, משאבת מתזים שלא השפריצה, ושם המשכתי הלאה. זה קצת מצחיק לכתוב את זה על מכונית שאנחנו מחזיקים כבר מ2006, אבל בגלל שהיא היתה מטופלת במוסך, היא היתה טיפה מוזנחת ונדרש יישור קו וגם סגירה של כל מיני תקלות קטנות. במקרה או לא, תוך כדי הופיעה תקלה "גדולה" וגם בה טיפלתי, על הדרך.
בשרשור הזה אני אעלה תמונות שצילמתי ורשמים שרשמתי לעצמי בחודשים האחרונים, תוך כדי התיקונים השונים.
חשוב לי בנקודה הזו לומר שהמכוניות האלו של פז'ו, בניגוד למכוניות מאותן שנים של יצרנים אחרים - הם פשוטות מאוד לאחזקה, ויש לנו נסיות מצטבר גם עם המורכבות במכוניות של הקונצרן משנות ה 2000. גם מחירי החלפים מפתיעים לטובה, ברמה שלא משתלם לחשוב על איביי או ייבוא של חלקים חליפיים- המקוריים זמינים ובמחיר תחרותי.
62103
בפוסט הבא - משאבת שפריצרים.

אסף.

asafk
27-07-12, 14:54
משאבת מתזים - סיפור ידוע, בהרבה צרפתיות שיש להן את המשאבה הזו. אותה משאבה מספקת מים גם למתז האחורי וגם לקדמיים. השיטה היא הפיכת קוטביות של המנוע, כך שהוא מסתובב לצד זה או אחר על פי הדרישה. ביציאה יש שסתום העדפה שהטובלן שלו זז מצד לצד על פי הצד שבו יש לחץ - וכך מספק מים או קדימה או אחורה.
יום אחד המשאבה הפסיקה להוציא מים למתזים.
ביררתי, וחלק חליפי, סיני, עולה בין 150 ל 200 ש"ח, המקורי (בילשטיין) עולה בסביבות ה 300 בפז'ו או 450 ברנו (אותו חלק בדיוק עם אותו מק"ט. זה אחד מהמקרים הנדירים היחסית שחלק יקר בארץ באופן משמעותי יחסית למחירו באירופה - שם הוא עולה פחות מ 10 יורו (חלק מקורי אירופאי).
החלטתי לפתוח את המשאבה ולראות מה יש בפנים. מקסימום זרקתי 10 יורו ועוד משלוח לפח.

שלב ראשון - הפרדתי בזהירות את בית השסתום מגוף המשאבה.
שלב שני - פירקתי את בית השסתום לשני חלקיו (שחור ולבן), ומצאתי בתוכו את הטובלן. מתברר שהגומי של הטובלן התנפח, וכך הוא סוגר בו זמנית את שני הצדדים בלי יכולת לזוז. סכין יפני חתך פרוסה עבה של גומי מכל צד, והטובלן חזר למקומו.
שלב שלישי - סגירת הגוף בעזרת דבק אפוקסי שידביק את הפלסטיק אבל בזהירות שלא ידביק את הטובלן בפנים, והרכבה של בית השסתום חזרה למשאבה.

מכאן, הרכבה על הרכב, והכל עובד, בינתיים כבר כמה חודשים, בלי בעיה.

ושוב - השורה התחתונה - אין סיבה לחשוש. אם לא מנסים, לא יודעים.

אסף.

621046210562106

asafk
27-07-12, 15:09
עכשיו בואו נדבר על "מסמר קטן" במערכת הקירור.
בדגם הזה יש מניפה אחת לכל המערכת, של 400 וואט, בעלת שתי מהירויות. שמתי לב שלפעמים מחוג החום עולה גבוה יחסית לפני שהמניפה מתחילה להוריד את הטמפרטורה חזרה. עדיין אין התחממות או משהו בעייתי במיוחד, אבל זה לא נראה לי.
הסתכלתי בדיאגרמה החשמלית, וראיתי שיש נגד של המהירות הנמוכה. אמנם זה רכיב פסיבי, אבל אם הוא לא תקין, המניפה לא תעבוד במהירות הנמוכה, אלא רק בגבוהה - כלומר תתחיל לעבוד רק כשהטמפרטורה גבוהה יחסית.
חלק חדש - 47 ש"ח. מה יש להפסיד?
מהגריל, רואים את שני ברגי הטורקס שמהדקים את הנגד למקומו לפני הרדיאטור, מימין למניפה. פתיחה של שני הברגים.
הזזה של מכסה הפלסטיק העליון המקובע בעזרת ברגי פלסטיק גדולים, ואפשר לפתוח את הקונקטור ולשלוף את הנגד.
הרכבה של הנגד החדש, חיבור הקונקטור, ומלפנים דרך הגריל הידוק ברגים.
10 דקות עבודה.
וזהו, הכל עובד כמו שצריך.
6210762108621096211062111
אסף.

asafk
27-07-12, 15:19
עוד "משהו קטן" ומרגיז - הצופר לעתים לא עובד. דווקא כשהוא עובד יש לו צליל בריא, של מכונית יקרה, ולא ציפצוף מעאפן של מכוניות פשוטות, אז שיעבוד.
הבעיה היא במגעים שבהגה.
בדגמים האלו, כמו גם ב 206 - הכרית אוויר תפוסה למקומה עם שני קפיצים.
שלב ראשון - מנתקים מצבר.
שלב שני - עם מברג מתאים - אשר דוחפיפ לחורים שבשני צידי ההגה מאחורה, מזיזים את הקפיץ. לשם ההסבר, צילמתי את המברג לוחץ על הקפיץ גם כשהכרית כבר מפורקת.
שלב שלישי - שולפים בעדינות את הכרית מההגה.
שלב רביעי - מזהים את המגעים של הצופר, ומנקים עם ספריי מגעים איכותי. לשים לב - יש מקרים שהחוטים של כרית האוויר לא עוברים טוב במקומם ומפריעים למגע של הצופר (זה מהפעם ההיא במוסך שפירקו לכם את ההגה כדי לגנוב את ה COM2000 שהיה תקין והחזירו את האוטו עם COM2000 לא תקין. מהמפעל החוטים יוצאים כשהם עוברים טוב ויפה במקומם, ואם לא פירקו את ההגה, אין שופ סיבה שהם לאיהיו תפוסים).
שלב חמישי - מוודאים שכל החיווט עובר יפה ובמקום, ובזהירות מחזירית א כרית האוויר למקום, קליק בצד אחד וקליק בצד שני.
שלב שישי - לחבר מצבר ולצפור באושר.

אסף.6211262113

asafk
27-07-12, 15:51
מזרקים.
תוך כדי שאני בעניין יישור הקו, יום אחרי שהאוטו עבר טסט. הוא מתחיל לזייף.
מהיכרות עם המנועים הקטנים יותר, אני חושד בסליל הצתה, אבל ליתר בטחון מתחבר למחשב. אדון פז'ו מודיע שיש תקלה במזרק מספר 4. כדי לבודד את התקלה ולהיות בטוח שהיא במזרק ולא בחיווט או בסליל, אני מחליף את מזרקים 1 ו 4.
אחרי כמה ימים התופעה חוזרת, ואני בשיטה של פעם, בזמן שמנוע עובד ורועד, מנתק את הקונקטור של מזרק מספר 4, והמנוע מתחיל לזייף יותר קשה. אני מחזיר את הקונקטור למקום והמנוע חוזר לזיוף הקודם, מנתק את הקונקטור של מזרק מספר 1, וכלום לא קורה.
ליתר בטחון, אני מאפס תקלות, מניע, ושוב יש רעידות. המחשב עכשיו אומר תקלה במזרק מספר 1.
מזרק חדש עולה 500 ש"ח בדיוק כולל המע"מ, שזה טיפה פחות ממה שהוא עולה לפני משלוח באירופה.
הפירוק וההרכבה די פשוטים, אבל יש טריקים..

קודם כל - חשוב מאוד מאוד שהכל יהיה נקי בסביבת המנוע. לשטוף היטב ולייבש עם לחץ אוויר.

היכרות עם תא המנוע, והחלקים שאני הולך לכתוב עליהם. המנוע, אגב, הוא EW10 - מנוע ה16 שסתומים הנפוץ מאוד במשפחת פז'ו:
62114

מפרקים את מכסה הקישוט הכסוף, ומפרקים את הצינור שמפריע לעבודה - הצינור מהמפוח ל EGR אשר בקצה שלו בחיבור ל EGR יש חיבור בצבע כחול שלוחצים על החלק הצבעוני שלו כדי לשלוף אותו.
62120

אחרי זה פורקים לחץ מהחליל, על ידי פתיחת המכסה ולחיצה על הונטיל. אם הייתי בנאדם רציני הייתי מחבר צינורית מיוחדת ובעזרתה נפטר מהדלק העודף. אבל אני לא, אז אני משפריץ את הדלק על סמרטוט שיספוג אותו.

62118

אחרי זה אפשר אבל לא חייבים לפרק את צינור הזנת הדלק לחליל - אפשר לזהות אותו על ידי הנעילה בצבע צהוב שעליה לוחצים ואז אפשר למשוך אותו. לא להשתמש בכוח! יש שם אורינג עדין.
62119

מנתקים את המחברים של ארבעת המזרקים

62121

ובעזרת בוקסה אלן ומאריך בינוני משחררים את שני הברגים המחזיקים את החליל למקומו

62122

עכשיו שולפים את החליל עם המזרקים מתוך הסעפת. בזהירות!!! חשוב להוציא הת הכל ישר, כדי לא להרוס את האורינגים של המזרקים אשר אוטמים אותם בתוך הסעפת. להוציא הכל ישר ולא בזווית!
62123

המזרק תפוס לחליל עם פחית שתפוסה על מגרעת בגוף המזרק. מוציאים אותה - שוב בעדינות - על ידי משיכה הצידה. ושולפים את המזרק מהחליל, ושוב -להיזהר על האורינג שיש גם בצד הזה. שימו לב - בשלב זה יצא עוד דלק מהחליל, אפשר לאסוף אותו לכלי קיבול.

6212462126621166212562127

על המזרק החדש מלבישים את הפחית מראש, ודוחפים אותו בכוח לתוך החליל עד שהפחית נתפסת (זה אמור לקרות בו זמנית עם האורינג שמתיישב במקומו).

בשלב הזה אני לוקח מנקה אוזניים וספריי ניקוי, ויחד עם שואב אבק שלוקח את הלכלוך החופשי, מנקה היטב את כל הקדחים של המזרקים בסעפת. מה שבטוח.

דוחפים ישר ובנחישות את החליל על ארבעת מזרקיו חזרה למקום - ושימו לב שהם באמת במקום וישר, מהדקים את שני האלנים, מחברים צינורות ומכסה קישוט.
6211762115

ועכשיו - כל מה שנשאר זה צילום בחניה ליד מלך האריות.

62128

אסף.

asafk
27-07-12, 15:58
ניקוי מצערת

במשך השנים, כל פעם שהופיעה תקלה, במוסך עשו "איפוס מצערת". במסגרת יישור הקו, החלפתי צינורות בתא המנוע, צינורות סדוקים שבמוסך התעלמו מהם. עולים כמה עשרות שקלים, אז לא נחליף? אחד מהם הוא הצינור מהפילטר אוויר למצערת. כשהחלפתי אותו ראיתי שהמצערת מלאה ג'יפה. אבל ברמה של כמה מילימטרים של לכלוך מתחת לפרפר. כלומר - במשך כמה שנים, במקום לנקות את הליכלוך, איפסו את נקודת העבודה של פרפר + לכלוך.

הפירוק וההרכבה פשוטים - ברך יניקת אוויר, כל מיני צינורות, והקונקטור של המצערת החשמלית - כולם לפרק.
אחרי זה שלושה ברגים עם ראש אלן, והמצערת בידינו.

ניקיתי, הרבה ניקיתי. הרבה ליכלוך, ובסוף המצערת מבריקה.

המחשב שיש לי יודע רק להוריד תקלות ולא לאפס מצערת, אז נתתי לזמן לעשות את שלו (זה עובד במכוניות האלו) והמחשב של המנוע למד לבד תוך יומיים את מצב האפס החדש של המצערת.

התוצאה? המנוע עובד שקט וחלק יותר. אין דרמות גדולות, אבל זה נשמע יותר טוב.

אסף.

6213062129

Saar
27-07-12, 17:06
שיחקת אותה אסף.
אולי מהיום אתחיל לטפל ב 307 בעצמי (:
תודה,
סער

ofiredri
27-07-12, 17:28
שלום אסף, יש לנו רכב כזה במשפחה, שנת 2002 , מנוע 2000, יד 1, 100,000 ק"מ .גם אצלנו הרכב סובל משטיקים מעצבנים כדוגמת משאבת השפריצרים.
האם חווית תקתוקי מתלים / היגוי וכו' מהחלק הקדמי של הרכב בתחילת נסיעה ? החלפת המוט המייצב שיפרה את המצב אך נשארו רעשים מסויימים.
אשמח לקיצור דרך מה להחליף ועלויות ...

אופיר .

nir.samo
27-07-12, 17:43
גם אני חתכתי את הגומי בשפריצר..

asafk
27-07-12, 18:05
שלום אסף, יש לנו רכב כזה במשפחה, שנת 2002 , מנוע 2000, יד 1, 100,000 ק"מ .גם אצלנו הרכב סובל משטיקים מעצבנים כדוגמת משאבת השפריצרים.
האם חווית תקתוקי מתלים / היגוי וכו' מהחלק הקדמי של הרכב בתחילת נסיעה ? החלפת המוט המייצב שיפרה את המצב אך נשארו רעשים מסויימים.
אשמח לקיצור דרך מה להחליף ועלויות ...

אופיר .

לא, לא נתקלתי בזה. למען האמת מערכת המתלים של ה SW בגרסתו החזקה מחוזקת משאר הגרסאות מה שנותן התנהגות ספורטיבית ותחושת קשיחות - אבל גם תורם כנראה לעמידות. עד היום נדרשנו פעם אחת לכיוון פרונט אחרי מכה חזקה מבור בכביש שעיקמה את האפרייט הקדמי (פרונטאקס, עלה הכל כולל הכל באזור ה500 ש"ח).
מה שכן, תבדוק את תושבות הגיר והמנוע כולן - התושבת התחתונה (שמחוברת לגיר) עלולה לגרום לתופעות כאלו..

אסף.

ניר ל
01-08-12, 23:30
גם אני קיבלתי כמה תזכורות ממוסכים לאחרונה , למה בכלל נכנסתי לטיפול עצמי ברכב לפני יותר מ 15 שנים. אם זה ממוטורוני שהחליפו לי סט תושבות מנוע וגיר מקוריות לפאג׳רו, הון כסף, הבעיה שבגללה נכנסתי לחלוטין לא נפתרה , על פלטות מגיני החום הם וויתרו ,מעכו לי את אגני השמן של המנוע ושל הגיר. אמנם רכב שנת 98 אבל עדיין מאד מרגיז. גם בטויוטה התחלתי לאחרונה לטפל לבד , אחרי שכל חייה טופלה במורשה . *

Saar
11-08-12, 22:08
אסף,
יצא לך במקרה להחליף טיימינג/משאבת מים?
תודה,
סער

asafk
18-08-12, 23:20
אהלן סער,

טיימניג במנוע הזה לא עשיתי. בשמנו עשיתי גם במנוע TU וגם ב XU. בשניהם זה היה די פשוט - כאשר המילכוד היה מתיחה נכונה של הרצועה עם מדיד מיוחד. אז אילתרתי משהו, אבל אולי כבר יש בשוק מדידים תואמים למקורי (הוא למעשה תופס את הרצועה ומודד מומנט).
אני מניח שבEW זה יותר מורכב , בגלל ה16 שסתומים.
אצלך זה 2 ליטר? אם כן - שים לב שיש הנחיה של היצרן להחליף את הכוסיות של המרימים ההידראוליים לשל 1800, והזמן הכי טוב לעשות זאת זה כשעושים טיימניג. למרבה הצער בפעמיים שעשינו טיימינג במרום הצמרת הם בחרו להתעלם מההנחיה הזו (שעד לאחרונה לא ידעתי עליה בכלל, כמו רוב הלקוחות).

אסף.

asafk
17-02-13, 21:41
מזמן לא ביקרתי..

הלביאה מתקרבת לטיפול השנתי וכאילו כדי להזכיר את קיומה מתחילה לדרוש תשומת לב.
יש לה כבר כמעט 130 אלף קילומטרים, וידענו שמתישהו הגיר יתחיל לזייף. באחת הנסיעות האחרונות שלי בשעת בוקר מוקדמת (מדי), מכה מהגיר שעבר למוד חרום, ונדלקת תקלת ממסרת בצג.
אחרי זה זה חזר על עצמו עוד כמה פעמים.
טלפונים למומחים וכולם עם אותה תשובה - אם כבר יש 130 אלף, זה שיפוץ גיר. תבוא, נפתח, נראה, בין 5000 ל 9000 שקל תלוי מה נמצא כשנפתח. אתם מבינים? הרי "כולם יודעים" שהגיר הזה הוא מחלה והוא הולך ב 130 אלף. אז אפשר לקבוע טלפונית שצריך לשפץ אותו.
חקרתי קצת, והמחשבה שלי היתה שלפי הסימפטומים כנראה החלפת שמן וכמעט בטוח גם סולנואיד של השסתום לחץ יפתרו את הבעיה וגם ירחיקו את שיפוץ הגיר הבלתי נמנע לפחות לעוד 100 אלף קילומטר. מי שבסוף באמת שובר את הגיר מתעלם מסימנים מקדימים במשך הרבה זמן - כי במחיר כזה של שיפוץ עדיף למשוך כמה שיותר, ואף אחד לא עוצר לחשוב שאולי זה לא שיפוץ ואפשר לתת לגיר חיים ארוכים בפחות כסף..
שיחה עם חבר שמכיר את הנבלות האלו איששה את מה שחשבתי, והוא המליץ על מכון גירים שדורש נסיעה לא קצרה, אבל שווה את זה.
בשישי בבוקר התייצבנו, אני והלביאה ב "אביר הגיר" ברמת השופט, אחרי שקבענו תור ל"קודם נחבר למחשב ונראה מה צריך. לא נשמע לי שצריך שיפוץ".
כצפוי, המחשב סיפר לנו ששסתום הלחץ סובל ממיחושים, וחוץ מזה הכל בסדר. החלפת סולנואיד של שסתום הלחץ + נוזל ממסרת חדש, ואיפוס כל התקלות שנבעו מזה, ויצאנו לדרך, בנסיעה שקטה ורגועה מתמיד. גם הנזק הכספי היה חלק קטן ממה שכל מכוני הגירים במרכז הבטיחו לי, אז אני מרוצה וממליץ.
הסבר קצר - יש בחלק החיצוני של המוח שני סולנואידים. אחד מהם אחראי על לחץ תקין. הוא עובד כל החיים של הרכב - ומתעייף. חוץ מזה השסתום שהוא מפעיל לאט לאט מתמלא בזיהום שיש בשמן, וזה מקשה על הסולנואיד עוד יותר את החיים. אז הטמפרטורה מתחילה לעלות, וסולנואידים לא עובדים טוב כשחם להם... וההמשך ידוע. בקיצור - החלפה שלו בזמן מונעת הרבה בעיות נגזרות, ויחד עם שמן חדש וניקוי מרחיקה את שיפוץ הגיר להרבה הרבה קילומטרים.
משם המשכתי עם חבר למוסך שיש בו מחשב שיודע הכל, מערכת של TEXA שמאפשרת לחפור לתוך כל המחשבים של הרכב. מחברים לשקע דיאגנוסטיקה פלאג בלוטות' ויושבים בסבבה ליד השולחן עם המחשב הנייד. מתחילים להריץ בדיקה אחרי בדיקה ולראות מה לא תקין. אחרי שסידרתי את בעיות ההזרקה, שלא היו מורכבות מדי, עדיין צריכת הדלק גבוהה מדי והיה לי ברור שבלי מחשב דיאגנוסטיקה אמיתי - במקרה הזה TEXA אבל גם המחשב המקורי של פז'ו יעשה את העבודה - לא נוכל לאתר את התקלה.
אחרי כמה דקות של עבודה נמצא (כנראה) האשם. מתג אור בלם, שיש בו מיקרוסוויץ' כפול - מצד אחד NO ומצד שני NC - והצד של ה NC כל הזמן פתוח. הצד של ה NO מתפקד וזה מה שמדליק את הפנסים, ואת הסולנואיד של ההוצאה מP בגיר, אז קשה לשים לזה לב. המשמעות - ממיר מומנט לא ננעל אף פעם, וזה גם גורם לבלאי וגם לטמפרטורות גבוהות ובעיקר לצריכת דלק גבוהה.
"הכל בגלל מפסק קטן" אומר השיר, הוא לא עולה הרבה (המפסק, לא השיר), ואני אקנה ואחליף במשך השבוע.

זה גם זמן ההוצאות - טיפול ועוד מעט טסט, והגיע הזמן להחליף צמיגים (זה הולך לכאוב, ונראה לי שהפעם אני לא ארכיב סט סיני זול) וכמו שזה נראה גם את כל הדיסקים והרפידות.
העבודה שעשו על הפנסים הקדמיים לפני שנתייים ב"מרום הצמרת" כל כך גרועה שכבר בשנה שעברה זה היה גבולי בטסט, ואם הם יעברו השנה זה יהיה נס (שמו אחרי הליטוש שכבה של לכה כל כך עבה שזה נראה כמו צבע). בעלת הרכב מצאה בינתיים אצל ההוא מהמסגר שמוכר פנסים מפירוק סט ב450 שקל (את הדגם המיוחד עם פנסי הערפל בתוך הפנס הראשי, די נדיר כי יש אותו רק ברמת הגימור הגבוהה), כך שיש פתרון אם וכאשר יפסלו את הפנסים בטסט.
מצאתי גם שתושבת המנוע התחתונה גמורה, והחלפה שלה זה סרט (צריך לפרק ציריה, ובכלל יש שם גישה גרועה מאוד). כבר השלמתי עם זה שאת המשימה הזו נפיל על מוסך ונשלם בהתאם, אבל החלטתי לחפור עוד קצת. מתברר שיש להשיג רק את הבושינג, מפוליאוריטן, ובשביל להרכיב אותו לא צריך לפרק את התושבת מהרכב. נראה לי פתרון פצצה ובשביל כמה שהוא עולה הזמנתי ואני אנסה להחליף לבד. במאמר מוסגר - הבושינג הזה לא מיועד למכונית הזו במקור, אבל הוא מתאים מבחינת המידות ומבחינת הקשיחות. מבטיח לדווח - זה פתרון מעולה להרבה מאוד רכבים מהמשפחה שהחלפת התושבת הזו בשבילם אומרת להשאיר הרבה מאוד כסף במוסך על חלק (תושבת קומפלט) ועבודה (המון עבודה).

נעדכן...

אסף.

BackDoorMan
17-02-13, 22:13
קודם כל, כל הכבוד.
אני בדברים הקטנים מאבד לעיתים סבלנות ומוותר, נשאר עם התקלה או מחליף הכל.
לגבי התקלה במזרקים, למה לא לקחת אותם לבדיקה במכון כמו משה זר ?
יש מצב שהמזרק היה סתום, ועם מכשיר האולטרה סאונד אפשר היה לפתור את הבעיה.

אם עשית טיימינג ב XU מה הבעיה ב EW, עזוב אותך מהקשקוש הזה של מכשיר מדידת מתיחה,
חפרתי בנושא הזה בעצמי בארץ ובחו"ל לפני שנים, השיטה הידנית עובדת היטב.

asafk
17-02-13, 22:20
לגבי המזרק - התקלה היתה חשמלית (בדקתי את הסליל).

בעניין הטיימינג - הפעמיים של הטיימינג היו לפני שהחלטתי שאני משקיע זמן בעבודה עצמית במקום לזרוק כסף למוסכים. המכונית הזו לא היתה אמורה להצטרף למכוניות שעומדות על קרשים בחצר המשפחה בסופי שבוע. זו היתה אמורה להיות מכונית חדישה שאני עושה לה טיפולים שוטפים ופשוטים וכל השאר במוסך. אבל זה לא עבד, ולא בגלל הצד שלי בתוכנית...

אסף.

BackDoorMan
17-02-13, 23:06
או.קיי אם תצטרך עזרה עם הטיימינג אני זמין,
לגבי תושבת המנוע התחתונה, בניתי פעם כלי כזה להוצאה והכנסה ללא פירוק ההאוזינג.
http://i223.photobucket.com/albums/dd162/zx16v/Home/MY%20ZX%20Reflex/Lower%20Engine%20Mount/P1000916.jpg
http://i223.photobucket.com/albums/dd162/zx16v/Home/MY%20ZX%20Reflex/Lower%20Engine%20Mount/P1000922.jpg
http://i223.photobucket.com/albums/dd162/zx16v/Home/MY%20ZX%20Reflex/Lower%20Engine%20Mount/P1000924.jpg

asafk
17-02-13, 23:12
חביב מאוד החולץ. אני מאמין שההוצאה לא תהיה הבעיה (הבית בנוי שונה למרות שהגודל של הבושינג זהה בכל הדגמים, מסתבר)
אני אנסה להכניס במקום המקורי את הבושינג הזה (שייכנס עם קצת חומר סיכה - בקלות):

70182

אסף.

asafk
17-02-13, 23:14
אגב, עוד מחשבה שאני משתעשע בה - בגלל ששוב המצערת מלאה טינופת - אולי אני ארכיב Oil catch ??

אסף.

BackDoorMan
17-02-13, 23:23
ההחדרה של התושבת הצהובה זה משחק ילדים, היא בנויה הרי מ 2 חצאים.
אין לי מושג עד כמה היא תהיה יעילה, אני השתמשתי פעם בתושבת גומי גרופ N בZX16V שקניתי מפיז'ו ספורט באנגליה, וזה היה
בלתי נסבל, ויברציות בסרק ובכלל כשהמזגן עבד בניוטרל, הקקפוניה בתא הנוסעים השתוללה,
מצד שני הריסון של תנועת המנוע נשלט יותר, והתושבת עמידה לפחות פי 4 זמן מתושבת מקורית.

BackDoorMan
17-02-13, 23:27
אגב, עוד מחשבה שאני משתעשע בה - בגלל ששוב המצערת מלאה טינופת - אולי אני ארכיב Oil catch ??

אסף.

עדיף מפריד שמן אויר (http://www.autospeed.com/cms/article.html?&A=110826).
http://us1.webpublications.com.au/static/images/articles/i1108/110826_21mg.jpg
http://us1.webpublications.com.au/static/images/articles/i1108/110826_19mg.jpg

asafk
20-02-13, 22:51
חזרה למציאות..

הלכתי להחליף צמיגים. מצאתי צמיגים סופר ספורטיביים שהם חלום מבחינת התנהגות וסיוט מבחינת אורך חיים, בדיוק במידה שצריך, במחיר ממש נמוך (הכל יחסי), וכבר הזמנתי והלכתי והגעתי ואז העובד של הפנצ'ריה מסתכל עלי, מסתכל על הלביאה, ומסתכל על הצמיגים, ואומר לי "אתה יודע מה זה הצמיגים האלה? "? כן... אמרתי לו. אבל במחיר שהם עולים, אני לא יכול להתאפק.
בסוף התאפקתי וקניתי צמיגים שמוגדרים "צמיגי ביצועים למכוניות סלון"... נו, שיהיה. פשרה. אחרי הפעם הקודמת שקניתי צמיגים של נהגי מוניות שכל מה שמעניין אותם זה לעשות 120 אלף קילומטר על סט בלי קשר לביצועים, הפעם זה ממש לא היה הכיוון אבל אולי באמת ה R1R היו קצת הגזמה.
תוך כדי החלפת הצמיגים הורדתי וניסיתי להרים חזרה את הגלגל ספייר שנמצא מתחת לתא המטען, ואולי בגלל שבגדול לא השתמשו בכננת הזו אף פעם, מצאתי שהיא די תקועה. הצלחתי לאחר מאמצים להוריד את הספייר, אבל לא להעלות אותו חזרה. הכבל מבולגן בתוך הבית של הכננת, והנה עוד משהו לפרק, לשפץ, ולהחזיר.
משם המשכתי לפרונטאקס ומוטי כיוון את הפרונט, משהו רגיל של פעם בשנה למכונית שגרה באזור 1... כשחזרתי הביתה אמרתי לג'ינג'ית שמספיק להתנפל על מדרכות. לחנות לאט לאט. צמיגים חדשים רכים ועדינים, פרונט מכוון, אפשר כדאי ורצוי להיזהר.

אסף.

asafk
23-02-13, 13:17
פנסים.
הפנסים הראשיית, עברו לפני שנתיים ליטוש וציפוי במרום הצמרת. במקום למרוח שכבה מאוד עדינה של לכה, כנראה נתנו לטייח השכונתי לעשות את העבודה.
אחרי שנתיים כבר לא רואים כלום.
לא הייתי בטוח שאני אצליח לתקן את הנזק, אבל החלטתי לנסות, על פי מתכון שמסתובב באינטרנט.
ליטוש עם נייר מיים בין גס (התחלתי עם 600) לעדין (2000 לפחות), עם לפחות רמה אחת באמצע. ליטוש בקווים ישרים, נייר אחד אופקי, אחד אנכי, לסירוגין (ככה לימדו אותי שמלטשים פלסטיק ידנית), ואז ציפוי בשכבה דקה מאוד מאוד, עם מטלית עדינה, של לכה לעץ, מבריקה ושקופה, מדוללת מאוד בטרפנטין (לפחות 1:1 ).
לפני:
70288

אחרי:
7028970290

ההשתקפות של השמש עושה קצת עוול בתמונה, הפנסים ממש שקופים.
לא הצלחתי להוריד את כל הנזק מהפעם הקודמת, אבל את הרוב כן (אם הייתי עובד עוד שעה הייתי מצליח, אולי). הפנסים נראים הרבה יותר טוב.

אסף.

ofiredri
24-02-13, 00:50
היי אסף, האם החלפת חיישן חמצן ברכב ?

asafk
24-02-13, 01:00
לא החלפתי.
גם לפי ה torque וגם לפי ה TEXA שני החיישנים מנגנים יפה. האחד בסינוס בין 0.2 ל 0.7 ~ 0.8 וולט, השני קבוע פחות או יותר על 0.7 וולט.

אסף.

מושיקו ארביב
29-03-13, 16:11
אסף שלום
יש לי 307 XS 1600 ואצלי השעון חום תמיד עולה עד לקו אחד מעבר ל 90 ואז יורד חזרה הוא אף פעם לא עובר את הקו הנוסף אבל זה סתם מרגיז לראות אותו משחק ככה השאלה שלי היא האם זו הבעיה שהייתה לך שבגללה החלפת את החיישן חום ואם כן אז איך קוראים כדי שאני אדע מה לבקש בפיג'ו

תודה וחג שמח

tallevi
08-04-13, 00:47
אסף, אתה עוד עלול לגרום לאנשים תמימים לחשוב שהשד הוא לא כזה נורא. או שבדיוק ההפך...

שתי שאלות:
מה זה ה- com2000 ?
מהיכן אתה רוכש את החלפים לרכב ?

תודה,

טל.

asafk
08-04-13, 21:09
מושיקו..
מה שאתה מתאר הוא מצב תקין לחלוטין. התרמוסטט נפתח לחלוטין והמניפה מתחילה לעבוד במהירות גבוהה רק ב 98 מעלות. אז הטמפרטורה יורדת ל 90 ועולה חזרה וחוזר חלילה.

טל, השד ממש לא נורא. אותם ברזלים רק מדבקה אחרת.
COM2000 הוא ה"קומפלט" של ידיות האיתות אורות ומגבים, וכל מה שסביבן. הומור עצמי של בעלי צרפתיות טוען שזה השם שלו בגלל שככה הוא עולה בארץ... אבל האמת היא שככה זה עולה רק למי שמחליף במוסך. החלק עולה 800 שקל ולהחליף אותו זה עבודה של בערך 10 דקות. הבעיה היא לוודא שיש לך ביד את החלק המתאים - חייב להתאים בדיוק לרמת הגימור והתוספות של האוטו, כל חנות חלפים רצינית יכולה לבדוק לפי מספר השלדה. מה שמוביל אותי לשאלה הבאה, חלקים אני קונה אצל ג'אן בתל אביב. כל המחירים שבדקתי עד כה יותר זולים מקנייה אינטרנטית באירופה, וזה לפני משלוח ובילבולי ביצים של המכס.

אסף.

מושיקו ארביב
08-04-13, 22:19
אסף תודה רבה
תגיד 800 ש"ח זה לידית מפירוק או חדשה?? ואם מפירוק איך אני ידע שהיא תקינה?? (אצלי הידית איתות לא חוזרת ובנוסף זה מקפיץ לי שגיאת כריות אויר)

שוב תודה

asafk
08-04-13, 23:46
חדשה, אבל צריך לחפש.
ידית מפירוק בדרך כלל לא תהיה תקינה. ובכל מקרה צריכה להיות מרכב "תאום" לשלך.
תקלת כרית אוויר? לא קשור. אם התקלה קשורה לכרית הנהג, פרק אותה ובדוק את המגעים בתוך ההגה.

באחד הפוסטים למעלה כתבתי איך מפרקים את הכרית. שים לב שהמצבר יהיה מנותק בזמן שאתה עושה את זה, ליתר בטחון.

אסף.

מושיקו ארביב
22-04-13, 08:35
את הצופר הוצאתי ובאמת אחרי זה הנירות כרית אויר ההתראה הכתובה בלוח נרגעו אבל אחרי עשר דקות זה חזר ומאז כרגיל קופץ כמניעים אבל עדיין לפעמים זה לוקח לו כמה דקות לפני שזה קופץ שוב

BackDoorMan
22-04-13, 11:15
הידית הזו ב 827 ש"ח וקצת מהניילונים אצל אורן (http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?t=475417).

asafk
22-04-13, 23:08
אני חייב עדכון, אבל אין לי תמונות (נמחקו לי חודשיים של תמונות מהטלפון, אז יש רק תמונות "לפני" שהם לא באמת מעניינות) - את התושבת של המנוע שהבטחתי שאני אחליף, אכן החלפתי בחלק החדש והמשופר. והוא גם צהוב ומגניב.
הפירוק של הבוקסה מתוך התושבת היה לא קל, אבל בסוף עם משחזת אצבע ועל ליפט (יותר קל מלשכב מתחת לאוטו) נשלפה הבוקסה המקורית מהתושבת, והחדשה, הצהובה, נכנסה ברגע.
וואוו. איזה שקט. כמה אין ויברציות. מכות גז? בלימות? שום דבר לא גורם למכות מכיוון יחידת ההנעה. ת ע נ ו ג !!
בינתיים זה מחזיק כבר חודשיםם שבהם אני נהנה לנהוג חזק כמה שאפשר עם המכונה הזו (עם הטויו החדשים - אני מהיר יותר ב 20 ~ 30 קמ"ש ואפילו יותר מזה לעומת הקלבר מצ'יינה שהיו מורכבים קודם) והתושבת לא זזה ולא נמעכת כמו שחששתי שאולי עלול לקרות (היא מיועדת ליחידת הנעה קלה יותר).

בקיצור - מומלץ.

אסף.

אמיר ב.א
25-04-13, 11:02
סחטיין אסף על התיעוד המפורט,
אני צריך גם להתחיל לעבוד על הפריבט שלנו מתישהו ,
כבר קניתי חיישן חמצן באיביי (אחוז קטן מהמחיר במוסך) ונישאר להרכיב...

סוזי המשתוללת
25-04-13, 13:21
עכשיו בואו נדבר על "מסמר קטן" במערכת הקירור.
בדגם הזה יש מניפה אחת לכל המערכת, של 400 וואט, בעלת שתי מהירויות. שמתי לב שלפעמים מחוג החום עולה גבוה יחסית לפני שהמניפה מתחילה להוריד את הטמפרטורה חזרה. עדיין אין התחממות או משהו בעייתי במיוחד, אבל זה לא נראה לי.
הסתכלתי בדיאגרמה החשמלית, וראיתי שיש נגד של המהירות הנמוכה. אמנם זה רכיב פסיבי, אבל אם הוא לא תקין, המניפה לא תעבוד במהירות הנמוכה, אלא רק בגבוהה - כלומר תתחיל לעבוד רק כשהטמפרטורה גבוהה יחסית.
חלק חדש - 47 ש"ח. מה יש להפסיד?
מהגריל, רואים את שני ברגי הטורקס שמהדקים את הנגד למקומו לפני הרדיאטור, מימין למניפה. פתיחה של שני הברגים.
הזזה של מכסה הפלסטיק העליון המקובע בעזרת ברגי פלסטיק גדולים, ואפשר לפתוח את הקונקטור ולשלוף את הנגד.
הרכבה של הנגד החדש, חיבור הקונקטור, ומלפנים דרך הגריל הידוק ברגים.
10 דקות עבודה.
וזהו, הכל עובד כמו שצריך.
6210762108621096211062111
אסף.

אסף
הבעייה של הנגד הזה היא שהמאווררים שמזדקנים צורכים יותר זרם ממה שהנגד יכול להתמודד איתו ואז הוא נשרף
עצה שלי קח את היציאה של הנגד לריליי לטובת פיקוד בלבד ואת הזרם להפעלת המאוורר העבר מהמצבר דרך הריליי ישירות למאוורר
עבד בפונטו מעולה

BackDoorMan
25-04-13, 13:45
אסף
הבעייה של הנגד הזה היא שהמאווררים שמזדקנים צורכים יותר זרם ממה שהנגד יכול להתמודד איתו ואז הוא נשרף
עצה שלי קח את היציאה של הנגד לריליי לטובת פיקוד בלבד ואת הזרם להפעלת המאוורר העבר מהמצבר דרך הריליי ישירות למאוורר
עבד בפונטו מעולה
אפשר הסבר יותר מפורט לביצוע ? איך, מה, מו ?

oferg22
25-04-13, 14:04
רק עכשיו ראיתי את השרשור המעניין הזה.
אז אני מוסיף משהו קטן בהקשר של הגיר (זהו גיר מאוד מפורסם ודי ידוע לשמצה. AL4).
צירפתי קישור לפורום שכן העוסק בהחלפה עצמית של השסתומים, כפי שציינת אסף כמה הודעות אחורה בשרשור.
http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?t=455457

לידיעתכם.
עופר

יקיר גרין
25-04-13, 14:12
אסף
עבד בפונטו מעולה

סוזי, אבל אז אתה מאבד את המהירות הנמוכה ...

motorica.net
25-04-13, 14:32
R1R ב-307SW אוט' זה משהו שצריך לצלם :)
זה צמיג שתוכנן לעבודה קשה ואחרי מספר קטן יחסית של heat cycles הגומי מתקשה ורמות האחיזה יורדות דרסטית גם אם הצמיג נראה חדש.
מה שכן הוא נראה בן #@$ ! ורחב יותר בפועל מהמידה המוצהרת שלו וקשה לעמוד בפיתוי..
האחיזה שלו ברטוב הפתיעה אותי לטובה , ציפיתי שיהיה ממש גרוע אבל הוא בסדר.
הוא דורש זמן התחממות , הוא לא פרוגרסיבי ועל המגבלות צריך להזהר איתו כי ניתוק האחיזה הוא פתאומי.

asafk
05-01-14, 21:39
אחרית דבר..
אחרי 7 שנים של שירות נאמן, הלביאה הלכה למקום שאליו מכוניות כמוה הולכות כדי למות, לפתח תקווה.

זה התחיל בחתך לא גדול, אבל עמוק. תוצאה של קרב קצר אך עיקש עם עמוד מדרכה עירוני.
החתך נראה קל במבט ראשון, אבל הוא היה עמוק ממה שנראה, מחייב החלפה של כל הסף הימני, מכנף לכנף, והיא לא יכלה אלא לוותר. טובי המכונאים לא הצליחו להציל אותה ממלתעות הטוטאל-לוס, והיא כבר לא איתנו.

נוחי בשלום במגרש הפירוקים. תודה לך על שנים של עבודה נאמנה בתנאים קשים. נתגעגע.

אסף.

asafpeleg
05-01-14, 23:22
וואו איזו תפנית בעלילה!! אני חושב על קניית רכב משומש, וכל השרשור הזה חשבתי "וואלה, סביר...". כמה אפשר ללמוד. וכמה אני מעריך את הסיקס בלי הסולונוידים ובלי ה com2000 הזה... העיקר שכולם בריאים. נהנתי לקרוא

-->