PDA

צפייה בגרסה מלאה : המלצה: שעור טיס

tzagi
29-07-12, 07:48
זוגתי שתחייה, קנתה לי שעור טייס כבר מזמן והיום נסעתי להשתמש בו, ובפעם הראשונה בחיים, ניווטתי מטוס
חייב להגיד, מומלץ מאד ומאד חינוכי, וגם כיף לא נורמלי.
לומדים הרבה, הטיסה מעל למים הרבה יותר נעימה, בטיסה מעל לאזור בנוי גורמת למטוס לעלות,רוח הכי קלה זה מכה ובכלל שטיסה זה עבודה קשה, בניגוד לנהיגה יש פי 4 פרמטרים לפקח,
החלקים היותר קשים הם הטאקסי והתיקונים האין סופיים לשמור על הגובה הדרוש, קשה להסביר.

בקיצור, למי שיש הזדמנות לעשות את זה, מומלץ מאד.

http://i1125.photobucket.com/albums/l593/tzagi1/IMAG1443.jpg

http://i1125.photobucket.com/albums/l593/tzagi1/IMAG1444.jpg

http://i1125.photobucket.com/albums/l593/tzagi1/IMAG1445.jpg

500 מעפ"ש
29-07-12, 08:45
שמח שנהנית, בהחלט מומלץ.
אני חי מזה (מהירים וגדולים יותר) ובינתיים זה עוד לא נמאס.

BackDoorMan
29-07-12, 10:04
מטוס קל יותר קשה להטיס לעומת אייר ליינר, הבדלי גבהים.

אמיר ב.א
29-07-12, 13:05
גם ממליץ מכל הלב.......(אומנם התנסתי בהטסה רק במסגרת צהל - אבל אכן חוויה)

GodsFather
29-07-12, 13:13
+1 בהחלט

סופת המדבר
29-07-12, 18:15
כמה עולה התענוג הזה?

אמיר ב.א
30-07-12, 00:11
לא זול בכלל :

http://www.skymarket.co.il/Index.asp?CategoryID=82

סתם דוגמא מחיפוש ...

מונטי 10
30-07-12, 01:25
זה ממש נשמע טוב,כל הכבוד לאשתך.

tzagi
30-07-12, 02:16
לא שזה משנה, אבל לידיעתי הוציאה את זה בפחות מ$50 (מחיר מיוחד להכרות בלבד)
ורק כדי להשוות,
המחירים סבירים מאד בהשוואה לצריחת הדלק,
המטוסים הקטנים(4 מושבים) אוכלים כ10 גלון לשעה ומחיר הדלק (נכון לארה'ב) הוא כ$5-6 לגלון

GodsFather
30-07-12, 07:22
שעת טיסה לבעל רשיון במנחת בהרצליה עולה בערך 200 שקל. תפסו דיבור עם טייס מתחיל ובקשו לעשות שיעור איתו בתמורה לתשלום על כך. כך הוא מרוויח שעות טיסה ואתם את ההנאה שבלהטיס את חתיכת הפח הזו (זה ממש לא מתקרב לרמה של מה שג'ו הטיס למי שמכיר את הגרוטאות בהרצליה - זה כמו להטיס סמוראי או ניבה).

אם נתפסתם לעניין ואתם רוצים להפוך את זה לרשמי - תכינו 50+ אלף שקל בשביל להטיס את אותה חתיכת פח בעצמכם, לא כולל אגרות הטסה בכל פעם שאתם רוצים לשכור את אותה חתיכת פח אחרי שהוצאתם את הרשיון.

yes1952
30-07-12, 07:52
אכן זה מלבב לראות את העולם מלמעלה
אך כמי שאפילו לא מצליח להטיס מטוס בסימולטור-אני מוותר על התענוג
אני נהנה לנהוג 80 קמ"ש מתל אביב ליבנה ולהרגיש את הרוח סביבי
אך אני מודה שאני מוקסם מנחיתות והמראות של מטוסים בבן גוריון
איך שהמפלצות הללו נשלטות בידי טייסים

500 מעפ"ש
30-07-12, 08:01
שעת טיסה לבעל רשיון במנחת בהרצליה עולה בערך 200 שקל. תפסו דיבור עם טייס מתחיל ובקשו לעשות שיעור איתו בתמורה לתשלום על כך. כך הוא מרוויח שעות טיסה ואתם את ההנאה שבלהטיס את חתיכת הפח הזו (זה ממש לא מתקרב לרמה של מה שג'ו הטיס למי שמכיר את הגרוטאות בהרצליה - זה כמו להטיס סמוראי או ניבה).

אם נתפסתם לעניין ואתם רוצים להפוך את זה לרשמי - תכינו 50+ אלף שקל בשביל להטיס את אותה חתיכת פח בעצמכם, לא כולל אגרות הטסה בכל פעם שאתם רוצים לשכור את אותה חתיכת פח אחרי שהוצאתם את הרשיון.

שעת מטוס קל בהרצליה עולה כ- 200 דולר, לא שקל.

GodsFather
30-07-12, 08:02
יוסי, להטיס מטוס ססנה אמיתי יותר קל מלהטיס בסימולטור או על שלט.

לגבי אלה הגדולים - הטייסים נמצאים שם רק בשביל ללחוץ על ON, את כל השאר עושה המחשב.

והנה בדיחה שרצה בקרב מהנדסי/מתכנני/בוני מטוסים גדולים -

בעתיד בתא הטייס יהיו רק 2 בעלי תפקידים -
1. כלב
2. אדם

האדם בשביל שיהיה מי שיאכיל את הכלב. הכלב בשביל לשמור שהאדם לא יגע בשום דבר.

GodsFather
30-07-12, 08:04
שעת מטוס קל בהרצליה עולה כ- 200 דולר, לא שקל.

אתה מדבר על להשכיר את המטוס עצמו, אני לא.

tzagi
30-07-12, 08:06
זה לא מדע טילים
המדריך שהיה איתי צחק שהתלוננתי שזה עבודה קשה, והוא בן 20 ושייבה
ולראות אותו מפעיל את כול הגשעפט היה מפחיד, נוחת וממריא ביותר קלילות ראש ומחשבה משאתה ואני מעבירים מP לD
בכלל לא מסתכל מה הוא עושה, כמו טבע שני

רק זה בלבד נותן לך פרספקטיב שונה לגמרה ממה שאתה חושב
אני הייתי זהיר מאד עם הייוק, הוא טופס מושך ולוחץ כאילו מנסה לקרוע אותו מהדאש, פשוט מדהים ומפחיד, הזכיר לי סרטים של מריו אנדרטי בנהיגה משנות המזמן.

אל תתעצל ותעיף את הדעות הקדומות, לך ותעשה, אתה תודה לי.

yes1952
30-07-12, 10:16
ג'ו ידידי היקר
אני איש ים שכחת?
דאיתי עם גלשן רוח ,מצנח רחיפה,אולטרה לייט,--לא עשה לי את זה
מה כן?
לרדת בלילה ל3 מטר עם מסיכה שנורקל רובה ופנס ולהביא הביתה ארוחת ערב טריה מהים-
אני לא טס לחו"ל מהפחד שהמטוס יפול(פחדים מיום כיפור ההוא שהיינו טסים לפאיד וחזרה לחופשות וההרקולס היה עושה כל מיני תימרונים-באאאאאאאאאאאא)
יוסי

tzagi
30-07-12, 10:34
מים, אויר זה הנו הך, הכול נמדד באותם מיילים נאוטיים, או איך שתקרא לזה.
הזדמנות מעולה לעבור את הפחדים
אהיה כנה,
הנייר ישב אצלי על השולחן מעל ל6 חודש לפני שהתקשרתי לקבוע תור, סתם, לא בגלל פחדים כן?
וגם אני הייתי נוסע במטוסים קטנים וקלים, והתענוג היה מפוקפק, אפילו מאד
אבל מה
כשאתה בשליטה...זה שונה לגמרה, זה יציב, זה ...בטוח, ממש קשה להסביר, הדרך היחידה...Its priceless
,תאר לעצמך, כמו לאכול במסעדה מזרחית עם מלצר מנומס וחומוס נטול חצץ, ממש ככה.

Pilon
30-07-12, 18:26

נתת עיצה לא טובה.
ראשית, על פי חוק, על בעל הרשיון להיות טייס מסחרי כדי שיוכל לקבל תשלום עבור הטיסה.
שנית, כדי להדריך , "להעביר פיקוד" המטוס לידי מישהו אחר, עליו להיות בעל רשיון מדריך.
שלישית, מי שסיים רשיון טייס פרטי, שווה ערך לנהג חדש מבחינת יכולת, והדבר האחרון שהוא צריך לעשות (אם הוא איש אחראי)
זה לתת את הפיקוד למישהו אחר שאינו בעל רשיון. תאונות קרו בהרצליה גם כשמדובר במדריכים \ טייסים מנוסים מאוד. לא משחקים
עם הדברים האלה.

מעבר לכך, להטיס סימולטור פשוט יותר מלהטיס ססנה 152\172 ? מוזר מאוד מה שכתבת.
מה עם התמודדות עם רוח צולבת בנחיתה, WIND SHEAR אנכי בנחיתה על מסלול 11, התמודדות עם עומסי ג'י בפניות 60+, מצבי חירום, חשמל, מנוע, שריפה, קשר וכו וכו ??
במציאות אין כפתור RESET .

GodsFather
30-07-12, 18:36
לקחת את זה רחוק מידי מר פילון.

אבל בוא נשאיר את השרשור הזה נקי.

Pilon
30-07-12, 20:03
נשמע כאילו נפגעת מדברי, וזו לא הייתה כוונתי.

כתבתי את הדברים מתוך ידע, נסיון וקריאת תחקירי תאונות \ כמעט תאונות.
אנחנו אנשים בוגרים. שכל אחד יחליט מה נכון ולא נכון לעשות ושלא על סמך גחמה רגעית למעט אדרנלין.

בידידיות
פילון.

GodsFather
30-07-12, 20:17
לא נפגעתי, אל חשש. פשוט לא מחפש להתנצח בשרשור, זה לא מוסיף לכלום.

כמו שרשמת - כל אחד יעשה כראות עיניו. כשם שהדיסקליימר בתחתית האתר אומר.

lior_b.s
30-07-12, 20:21
אני חייב להודות אמיר..
עשיתי את זה בחיפה , בטכני עם חבר טייס, והדבר הראשון שאמרתי לו.. "תשמע זה מניע , ונוסע/טס כמו הניבה שלי" ..אפילו היה צריך למשוך את הצ'וק לאותו מרחק...

אבל זה כיף לא נורמלי :)

GodsFather
30-07-12, 20:25
לפחות אחד מבין אותי :)

500 מעפ"ש
30-07-12, 23:09
לגבי אלה הגדולים - הטייסים נמצאים שם רק בשביל ללחוץ על ON, את כל השאר עושה המחשב.

.

הרשה לי רק להאיר, בידידות כמובן, כי ההנחה הזו רחוקה מהמציאות עד מאד.

shmil
31-07-12, 00:11
צר לי אמיר, אבל במקרה הזה גם אני חושב שהגזמת קצת בהנחות שלך לגבי טיסה, כמו גם לגבי המחירים בארץ.
בהמקרה, גם בזה יש לי קצת נסיון (200 שעות).

GodsFather
31-07-12, 07:09
שמיל, תשים לב למה שרשמתי. ואם אתה רוצה, אני אחבר בינך לבין חבר שלי לגבי המחיר. לא אמרתי כלום על השכרת הכלי עצמו. אין לי בעיה עם זה שלפני שנתיים היה מחיר X והיום הוא יותר, אבל לא על פערים שבין 200 דולר ל200 שקל.

לגבי ההנחות שלי לגבי טיסה, או שנפלתי על יום ממש טוב או שהחזקתי "סטיק דמה" ולמעשה הטייס שלידי עשה את הכל עם הגבות שלו בלי שאני אראה (את הקטע עם העננים דווקא הבנתי די מהר, זה בהחלט לא נעים לטוס בניבה כשענן משפיע על היציבות שלך).
נכון שזה לא 200 שעות אלא כולה שעה, אבל בחייאת, לא דיברתי על להוציא רשיון.

תעשו נשימות חברים, לקחתם את זה יותר מידי כבד.

500 מעפ"ש - גם כאן, קצת פרופורציה לתיאור שלי (קראת את הבדיחה בסוף ההודעה?). ברור שזה באמת רק מתג אחד גדול אבל עדיין הטכנולוגיה היום עשתה את החיים הרבה הרבה יותר קלים.

500 מעפ"ש
01-08-12, 13:32
אל דאגה, לא לקחתי קשה.
אם זה מעניין, "הטכנולוגיה בתעופה לאן" זה דיון פילוסופי מתמשך, בעיקר איפה מניחים את הגבול.
היא מורידה עומס במקום אחד ומוסיפה אתגרים במקום אחר.
אבך זה כבר למקום אחר.

-->