PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלות בנושא הקלאץ

benb
30-07-12, 18:31
בשעה טובה הלך הקלאץ
כבר תקופה שיש לי רעש של חיכוך בזמן עמידה והפרדה או בניוטרל (מין רשע של חיכוך קבוע)
אתמול הרעש הקליל הפך לשריקה מעצבנת כמו של רצועה
להערכתי המיסב לחץ נפח את נישמתו
האוטו נוסע אבל יש רעידות חזקות עד הילוך שלישי
שאלה: האם כדאי\שווה להזמין סט מחו"ל ולהתקין לבד או שמא להתקין במוסך.
אם במוסך אז יש למישהו המלצה על מקצוען אמיתי שיהיה אמין וייתן אינדיקציה טובה לגבי מצב המשאבות (סופה 94 עם משאבה פנימית).
ואם לאו אז איזה חברה ודגם כדאי להזמין מחו"ל?
כמובן אשמח לשמוע מאחרים שהחליפו במוסך את העלויות ולמה צריך לשים לב.
תודה
בן

kobiarava
30-07-12, 19:18
אהלן בן
ראשית קצת סדר לגבי מיסב הלחץ והמשאבות, בסופות בהן המשאבה היא פנימית, מיסב הלחץ והמשאבה התחתונה הם מכלול אחד, ולכן אין לך מה לבדוק, מחליפים קומפלט כי אין אופציה אחרת.
דבר שני, אפשר להביא קלאצ' מחו"ל, אבל אל תשכח שמדובר במכלול די גדול, שיעלה לא מעט בקניה ובמשלוח, וסביר להניח שגם יעורר את הביורוקרטיה באגף המכס, בסופו של יום קשה לי להאמין שתסגור את הסיפור בהפרש מהותי ממחיר הקניה בארץ, שאמור להיות כ-1200-1500 שקלים. לזה תוסיף את עלות משאבה חדשה, באיזור ה-600 שקלים (אולי אותה כן שווה להביא מחו"ל), וכמה גרושים על לטוש גלגל התנופה (לא לוותר על זה) וחשוב מאוד-מיסב מרכוז (הילוך ישיר) חדש. בסה"כ במכלולים חדשים אתה מתקרב ל-2500 שקל, ומפה אתה בוחר אם לבצע במוסך (אלפיה בערך על עבודה), או לבד, עם המורכבויות הנלוות לפירוק והרכבה של גיר.
באותה ההזדמנות, שווה לבדוק ולהחליף במידת הצורך, תושבת גיר, צלבים בשני הדרייב-שאפטים, מחזירי שמן בגיר ובטרנספר ובטח שכחתי משהו...
לסיום, אם תצטרך או תרצה, יש לי קלאץ משומש ותקין (מפירוק) במחיר בדיחה, רפידה ו"שמש", וגם תושבת גיר חדשה ויפה מפוליאוריטן, אם תראה צורך בהם נמשיך את ההתקשרות בפרטי.

בהצלחה-קובי

benb
30-07-12, 19:25
קובי תודה על התשובה המהירה
משום מה הייתה לי הרגשה שאלו המחירים אבל התייעצתי כבר עם 2 מוסכים שנתנו לי מחיר שנע בין 1400-1500 כולל עבודה
ללא משאבה שעלותה בערך 500 ש"ח ואמרו שגם ניתן לשפץ במידה והיא בעייתית
כמובן שלא אוותר על חריטה שעולה בערך 100 ש"ח (שזה כלול במחיר דרך אגב) אחד דיבר על חברת אלרו או משהו כזה והשני על צייס נראה לי שככה קוראים לזה
יש סיבה לחשוש?
לגבי תושבת גיר וצלבים הוחלפו לפני כחודשיים כחלק מטיפול גדול

kobiarava
30-07-12, 19:55
יש מה לחשוש? כן. אם אתה יכול להגיע למקום, לוודא שמחליפים לך את כל החלקים בחדשים, ולא סינים למיניהם, עושים את כל העבודה כמו שצריך, משתמשים בשמנים איכותיים וכו'-אפשר להיות רגוע. אבל אם לא, הייתי חושש מעבודה קומפלט שמתומחרת במחיר שלא מכסה את עלות החלקים. תכל'ס, פירוק והרכבה של גיר וקלאץ' זו עבודה מסריחה, בטח כשאין תנאים מתאימים עם אמצעים כמו ליפט וג'ק גירים (ולצערי עשיתי אותה יותר מדי פעמים), אם אפשר להעביר אותה הלאה למישהו שיעשה אותה בתשלום הוגן טוב לפחות באותה המידה כמוך, שווה לוותר עליה ולהגיע ולצפות מהצד, אבל בעלי מקצוע אמינים הם נדירים, ואלה שאפשר לסמוך עליהם באיכות העבודה גם יודעים לתמחר אותה בהתאם.
דבר אחרון-לא משפצים משאבה תחתונה פנימית. מדובר על מכלול מצ'וקמק שרובו עשוי מפלסטיק, וכדי להחליף אותו צריך לפרק חצי עולם. מחליפים לחדש ולא מהמרים בכאלה סכומים פעוטים כשהסיכון שממול הוא שוב לשבור את הראש, מה גם שכשמשאבה כזו דולפת השמן מאכל את רפידת הקלאצ' ושוב אתה חוזר לאותה סיטואציה, בקיצור-עזוב אותך מאילתורים באחריות "עד פתח הדלת"...

קובי

benb
30-07-12, 20:08
תודה על התשובה
לקחתי לתשומת ליבי

omri_t
30-07-12, 23:09
קלאצ' לא הולך לעיתים קרובות, ולכן עם כמה שזה כואב- תעשה הכל באותה ההזדמנות ותעשה כמו שצריך.
נצל את העובדה שמפרקים את הגיר, החלף כל מה שיש בדרך ועלול להזדקק לתיקון בתקופה הקרובה- מחזשים, תושבות וכו'
לדעתי שווה גם להשקיע ולהוציא את המשאבות קלאצ' החוצה (דורש עוד כמה חלקים כדי שיתאים למשאבות חיצוניות).

לדעתי האישית-
אם אין לך ליפט או רמפה וג'ק לגירים או אמצעי נוח לעבודה- עדיף לגשת לבעל מקצוע.
הטיפול בסופה די פשוט, אין קסמים ואין סיבוכים- אבל לזמן ולאנרגיה שלנו גם יש מחיר.
בכל מקרה לא הייתי הולך למוסך "כללי" אלא למוסך שמכיר ועובד עם ג'יפים ובהם סופות.
יש לא מעט בעלי מקצוע טובים ורובם עם האף בקרקע (לשמחתנו בסופה לא נידרשים גורואים...)
והייתי נישאר במוסך ללמוד ולראות מה קורה בקרביים של הג'יפ. (ועל הדרך פוקח עין)

בהצלחה!

benb
31-07-12, 09:11
יש לך המלצה למוסך אמין וכהגדרתך עם האף בקרקע באיזור המרכז?

yoav21
31-07-12, 09:26
כן
1.מוחמד ביפו, 0547635146
2.אודי מזרחי רחובות 08-9410839
3.היטק מוטורס רעננה, יניב- 0503573348
4.אורן מערכות, כפר הנגיד 0544565641

במידה ואתה הולך על האופציה של לבד, גם זה לא בשמיים היתה כתבה נהדרת של גתאי על החלפת גיר ועל הדרך הוא החליף גם את מכלולי הקלאצ (לא מוצא אותה במדור הטכני).
יואב

ishc
31-07-12, 10:11
רמי רמוראי - 054-6225782 יושב בבני ברק ומולץ בחום

savyon
31-07-12, 15:43
כמה כתבות שמצאתי ויכולות לעזור:

שיפוץ גיר סופה
(http://www.jeepolog.com/forums/content.php?r=1651)
החלפת מצמד בסמוראי
(http://www.jeepolog.com/forums/content.php?r=1199-jeepolog-archive)
החלפת גיר וקלאצ' בסופה (http://www.jeepolog.com/forums/content.php?r=1412)

תודה לגולשים שהשקיעו ושהתוכן שהם כתבו עדיין רלוונטי ומשרת בנאמנות כל הזמן, כל מי שנדרש.
בדיוק בשביל זה הוקם אתר ג'יפולוג לפני אי אלו שנים...

סביון

benb
31-07-12, 17:05
סביון תודה רבה על הקישורים
בין השורות אני מבין שאתה מציע לי להחליף לבד?
אין לי בעיה טכנית להחליף לבד פשוט בגלל עצלנות ורצון להתפנק החלטתי לברר מחירים וגם לבצע במוסך אם ישתלם כמובן .
כמה פוסטים למעלה רשמתי שהמחירים הם מאוד דינמיים וקובי טען שלא הגיוני שאלו המחירים .
אז החלטתי לבדוק את הנושא לעומק
המחירים של הסט נעים בין 1000-1200 ש"ח
כל השאר נלקח על עבודה או אחריות
כל מי שבררתי אצלו משמתש באותו הסט שינוביץ מוכר של saches
אז אני לא מבין אנשים חזרים או שהם מעריכים את עצמם יותר מידי ?
והכי גרוע זה שכל אחד מלכלך על השני כאילו אין מחר עד שזה כבר ניהיה מגעיל
את האמת עוד לא החלטתי מה לעשות וכרגע זה אפילו זה ניהיה יותר קשה
באמת שחיפשתי את ה"קאץ" אצל הבחור שהציע לי ב 1500 ולא מצאתי (כל השאר הציעו 2000 וצפונה).
תעזרו לי לקבל החלטה בבקשה
למרות שנראה לי שבסוף אני עולה על ב' ונשכב מתחת לגלגליה הסקסיות של המלכה האם ונותן בה עבודה (קצת לחוץ כלכלית)

yoav21
31-07-12, 18:58
בסופו של דבר זה שיקול שלך אם לבצע לבד או לא, 500 ש"ח לעבודה זה לא הרבה !. מי בעל המקצוע שהציע ב 1500 ?

צריך לזכור שבבית לא ניתן להוריד ולהחזיר גיר לבד (צריך עוד זוג ידיים) .

יואב

yes1952
31-07-12, 19:26
אני אישית לא הייתי ממליץ על מספר 3 אבל זה רק אני
יוסי

benb
31-07-12, 19:29
הבנתי את זה מבין השורות בשישור השני שהגבת בו
גם לי היה סיפור לא נחמד שם אבל לא משהו מיקצועי יותר לגבי כסף

אני אישית לא הייתי ממליץ על מספר 3 אבל זה רק אני
יוסי

savyon
31-07-12, 19:48
לגבי המכונאים,
לכל אחד יש עדת מאמינים שטוענים שהוא הכי טוב ולהיפך.
לגבי עבודה עצמית, יש בזה אתגר וסיפוק אדיר.
לגבי הסט, תרים טלפון לאאוטבק טכנולוגיות ותבדוק כמה עולה אצליהם סט- כנראה פי 2 / 3 אבל שווה פי 6,
על הסופת מרוצים הורכב סט שרכשתי מהם, אחרי שלוש שנים של מרוצים שיפצתי גיר, רכשתי סט סטנדרטי חדש ולבסוף החלטתי שאני נשאר עם הישן מאחר (של אאוטבק) כי מצבו כמשומש טוב יותר מהחדש שרכשתי...

סביון

benb
01-08-12, 19:41
ראשית תודה לכולם על ההמלצות והדגשים ובמיוחד לקובי (ערבה)
היום נפל הפור והחלטתי להחליף את הקלאץ בעצמי (בעיקר מתוך רצון "לנתח" את האוטו ולהכנס לו לקרביים אבל גם עקב המחירים שמוצעים ע"י המוסכים)
אז מבטיח לעדכן בהמשך אם אתם מעוניינים (ייקח לפחות שבוע עד שאוכל לפרק)
וגם תמונות יועלו
תודה רבה רבה לכולם
בן

benb
12-08-12, 17:54
628566285762858אז ככה...
בסופ"ש האחרון הוחלף הקלאץ , הכל עבר בהצלחה ודי חלק
למען האמת מאוד נהנתי מהעבודה ( הקשה) הסיפוק היה אדיר
ניתן לראות בתמונות שהמיסב לחץ התפרק לגמרי מצאתי כדוריות מפוזרות בהאוזינג.
גם המיסב הילוך ישיר לא רצה לצאת כל כך בקלות אבל מול פטיש ואיזמל אין לו הרבה סיכוי (היה קשה בטירוף).
תודה לכל המגיבים ושוב תודה ענקית לקובי (ערבה).

-->