PDA

צפייה בגרסה מלאה : דו"ח חניה מפני 3 שנים - יש מה לעשות?

asypeer
31-07-12, 09:38
בוקר טוב,
הבוקר קיבלתי דרישה לתשלום לפני עיקול מעיריית חדרה על דו"ח חניה מנובמבר 09.
הדו"ח המקורי היה 100 ש"ח ועכשיו עם כל הכפלים וההוצאות הוא עומד על 260 ש"ח.
אני מודה שאני זוכר את הדו"ח המקורי והוא אכן הגיע לי. אבל הכלל הראשון בדו"חות חניה הוא שאתה מחכה לדרישת השלום בדואר ורק אז מוציא את הארנק - וזה מעולם לא קרה...
חיכיתי כמעט 3 שנים ולא הגיע כלום בדואר, לכן הנחתי שאולי ניצלתי והדו"ח אולי נאבד או נשכח מסיבות טכניות (יש אגדה שזה קורה לעיתים..)
מסתבר שלא...
דיברתי עם אגף האכיפה בטלפון והם אמרו לי שהם שלחו 3 פעמים הודעות בדואר, כל פעם זה נשלח לכתובת שאכן הייתה שלי (למרות שעברתי 3 דירות בתקופה הנ"ל, הקפדתי תמיד לעדכן את הכתובת במשרד הפנים יום אחרי המעבר) והם טוענים שבכל הפעמים הדואר חזר כלא-נדרש.
לא נראה לי הגיוני ש-3 פעמים דואר מהם נשלח אלי ובכל הפעמים לא ראיתי שום מכתב או פתק (בשעה שכל מכתב אחר שנשלח אלי מהרשויות כמו חידוש רשיון רכב או מילואים בתקופה האמורה כן הצליח להגיע אלי..)

הם אומרים שאני צריך להוכיח שלא קיבלתי את ההתראות ושהם יכולים להוכיח שהם שלחו לי את המכתבים בתאריכים הנ"ל.
שווה להיכנס לסיפור הזה בשביל 160 שקל???

מישהו? משהו?

תודה!
אסף

shmil
31-07-12, 10:11
אם מה שהם אומרים נכון - שלם ותגיד תודה ש-160 ש"ח זה כל הפער.
אם מה שהם אומרים לא נכון - 160 ש"ח שווה לך בלבולי מוח שאחריהם יכול להיות שתשלם יותר?

idor
31-07-12, 10:52
אם יש לך כח להתעסק עם זה תבקש מהם הוכחת משלוח בדואר שלא באמצעות פלט מחשב

ראה
http://www.news1.co.il/Archive/001-D-218064-00.html

מירון רביץ
31-07-12, 11:26
עצה לי אליך, שלם ושכח המערכת עובדת באופן אוטומט ככה שאין פיספוסים.
חובת ההוכחה אליך עם אתה טוען שלא קיבלת דואר אתה צריך לפנות לדואר ולברר מה בדיוק קרה שם.
אתה יכול לבקש מרשות החניה את מספרי הדואר הרשום יקל אליך בחיפוש הבעיה בדואר.
אבל שוב אני אומר שלם ושכח (מכיר את מערכות רשות החניה על בוריה) כל הזמן שאתה תתעסק עם הדואר בינתיים המחיר של הדוח יעלה.
דרך אגב גם כל שיחה איתם מיד מתועדת לדוח שאליו דובר כך שאתה לא יכול לומר לא דיברתי איתם וכו'.
ולעתיד חבל למשוך דוחות עם מגיע לך את הדוח פשוט הורד את הראש וגש לשלם אין מה לעשות ברוב המקרים אנחנו יודעים שאנחנו עושים עבירה ופשוט לוקחים ריזיקה לגבי קבלת דוח פעם מצליח לנו ופעם לא. אך עם קיבלת דוח שלא מגיע לך אני אומר תילחם אך תבוא מוכן לבית המשפט.

asypeer
31-07-12, 12:10
שילמתי. אין לי כל להילחם במערכת בשביל 160 שקל.
מתנחם בזה שלפחות מול עיריית תל אביב הצלחתי לבטל דו"ח של 475 ש"ח שבוע שעבר..
you win some - you lose some

מידבר
31-07-12, 12:25
חובת ההוכחה אליך עם אתה טוען שלא קיבלת דואר אתה צריך לפנות לדואר ולברר מה בדיוק קרה שם.
אבל שוב אני אומר שלם ושכח (מכיר את מערכות רשות החניה על בוריה) כל הזמן שאתה תתעסק עם הדואר בינתיים המחיר של הדוח יעלה.
דרך אגב גם כל שיחה איתם מיד מתועדת לדוח שאליו דובר כך שאתה לא יכול לומר לא דיברתי איתם וכו'.
ולעתיד חבל למשוך דוחות עם מגיע לך את הדוח פשוט הורד את הראש וגש לשלם אין מה לעשות ברוב המקרים אנחנו יודעים שאנחנו עושים עבירה ופשוט לוקחים ריזיקה לגבי קבלת דוח פעם מצליח לנו ופעם לא. אך עם קיבלת דוח שלא מגיע לך אני אומר תילחם אך תבוא מוכן לבית המשפט.

להלן הסיפור:
לפני כשבועיים נדהמתי לגלות כי הוטל עיקול על החשבון. לא התראות, לא בקשות תשלום ולא בטיח. עיקול ככה פתאום. התקשרתי לבנק ומסרו כי העיריה הטילה העיקול. התקשרתי לעיריה ו3 פקידות נפרדות מסרו כי אין שום חובות, לא על חניה ולא על ארנונה אבל מה "אי אפשר להוציא אישור על העדר חוב משום שלא מנפיקים אישור על משהו שאינו קיים". מזה שנתיים לא הגענו לעיר הנ'ל ולכן לא יתכן שמדובר בחובות חדשים שטרם הוזנו למערכת. אישורי תשלומים ישנים קיימים אבל זה לא מענין את הבנק שטוען שרק העיריה יכולה להוציא הנחיה לביטול העיקול.
צא ולמד: מדינת חלם. אין "שלם ושכח" יש "שלם וצפה פגיעה לכל אורך חייך ואולי גם אחר כך".

טלסקופ
27-08-12, 20:33
מתלבש על השרשור:
האם בודאות חלה חובה על העריה / רשות מקומית לשלוח בדואר רשום את הודעת הקנס?
(ומכאן שלעולם לא כדאי לשלם את הקנס מיד לאחר הדבקתו על החלון ותמיד כדאי להמתין לדואר רשום)?
מבקש תשובה מוסמכת.

יובי

boaz avrahami
27-08-12, 21:15

כל כך אוטומטי היא עובדת שאני ביטלתי לפני כמה שנים מעל 20 אלף שקל שעירית ת"א דרשו ממני.
ביקשתי הוכחות משלוח בדואר ותוך כמה ימים חזרו אלי ביוזמתם, אמרו סליחה וביטלו את הקנסות.
בסכומים קטנים לפעמים לא כדאי להתעסק במיוחד אם אתה יודע שאתה לא צודק.
מצד שני אם אתה צודק לך עם זה לפעמים רק בשביל הנשמה זה שווה.
פעם יצא לי שעירערתי וקיבלתי שני צ'קים זיכוי מאותה עיריה בגין ערעור על אותו הקנס כך שלפעמים הם גם מתבלבלים לטובתנו... אם לא תנסו איך תדעו?

-->