PDA

צפייה בגרסה מלאה : מקרר מומלץ (לבית לא לגיפ)

nirs
31-07-12, 15:51
צריך לקנות חדש.
עדיפות ל- 2 דלתות (או 3 - מקפיא תחתון),
מעל 700 ליטר.
קוריאני (סמסונג או LG) או אמריקאי (אמנה או ווסטינגהוס)?
המלצות יתקבלו בברכה.
תודה
ניר

bizon
01-08-12, 00:22
אצלנו יש את ה LG מקפיא תחתון כבר כמה שנים ואנחנו ממש מרוצים ממנו הוא בנוי חכם בדרך כלל בר המים ומכונת הקרח נמצאים בדלת השמאלית ותופסים חצי מתא ההקפאה. במקרר הזה מכונת הקרח נמצאת בתא התחתון בצד שמאל בדופן העליונה מה שאומר ניצול מקסימאלי של מקום קח בחשבון שהחלפת 2 גומיות לדלתות עולה 1500 שח פלוס מינוס מקווה שעזרתי :)

מור

boaz avrahami
01-08-12, 01:05
יש את המבצע סבסוד של המדינה. אם יש לך מקרר תקין בן שבע ומעלה מעל 300 ליטר כדאי לך לבדוק.
אני החלפתי החודש למקרר שתי דלתות פלוס מקפיא תחתון של LG במחיר של 5400 שח'.
גם הקודם היה של אותו היצרן ועשה עבודתו ללא דופי וללא תלונה (10 שנים).

מוקדם מדי להמליץ על החדש אז אני ממליץ כרגע על הסבסוד של המדינה...

tzagi
01-08-12, 01:35
קוריאני (סמסונג או LG) או אמריקאי (אמנה או ווסטינגהוס)?

ניר

אין כזה דבר "אמריקאי"(יותר) במקרה הטוב הם מיוצרים במקסיקו מחלקים תוצרת סין
בשיא הרצינות, תתרכז יותר על האחריות ופחות על השם או איפה זה מיוצר.

boaz avrahami
01-08-12, 02:01
אפרופו אחריות.
במבצע של משרד התשתיות היבואנים נותנים 3 שנים כוללות על המקרר - ייתרון ברור על האחריות הרגילה בשוק.

נמרוד
01-08-12, 08:17
לנו יש סמסונג עם מקפיא תחתון. הגדול ביותר שהיה בשוק (לפני שנתיים). מרוצים מאד. בין הסמסונג לLG לא ראיתי הבדלים משמעותיים כלשהם, דומים אחד לשני כמו... שני קוריאנים ;)

היה באותו זמן מבצע של מקררי אמנה, הם היו יקרים יותר לאותו נפח ולא ראיתי, לא במפרט ולא בעין שום יתרון.

יוני5
01-08-12, 09:32
אבא שלי קנה מקרר וסטינגהאוס לפני כשבוע, מיוצר באוסטרליה - לתשומת לבך ג'ו.
דהיינו: האמריקאים מייצרים סחורה מצויינת ומוכרים אותה לשאר העולם, אבל back home, הם מוכרים זבל מקסיקני או סיני - תמיד דופקים את השחורים.

אנחנו בנינו בית לפני שנה וקנינו מקרר, ועל פי החלטתה של הבוסית הגדולה נקנה מקרר ליבהר, side by side בילט אין, ימבה כסף. בפועל מורכב משני מקררים שונים: מימין מקרר ומשמאל מקפיא.
מעבר לעובדה שהוא נוזל ויש קרח על הדפנות, העובדה שהמקרר מאוד צר (וגם המקפיא שלידו), זה הדבר הכי לא נוח בעולם. אתה חוזר מהסופר עם הקניות ומתחיל לשחק טטריס: מכניס את העוף, בא להכניס את החלב, אין מקום! מוציא את העוף והעגבניות, מכניס את המילקי, מזיז את העוף ימינה - אופס, צריך להוציא את החסה ולהעביר למטה... בקיצור, העיקר שהוא יפה.

והאמת, מכיוון שאני הבעתי את התנגדותי לבחירה מראש, שכמובן נדחתה על הסף, הדבר היחיד הטוב שיצא לי מהמקרר הזה הוא שאני יכול פעמיים בשבוע להגיד: "אמרתי לך!".

בקיצור, אם אתה הולך על מקרר side by side תדאג שלא תהיה הפרדה בין שני חלקי המקרר והמקפיא יהיה תחתון.

בברכה,
יוני5

יקיר גרין
01-08-12, 13:19
יש לנו שארפ 4 דלתות (מקפיא תחתון), כבר שנתיים, ואנחנו מאושרים ממנו ... המקרר ענק, והמקפיא מחולק למגרות, ומאוד נוח.
אין באר מים (ממילא יש תמי 4) ואין מכונה לקוביות קרח, אבל לנו הוא מתאים מעולה!

יוני5
01-08-12, 13:54
יש לנו שארפ 4 דלתות (מקפיא תחתון), כבר שנתיים, ואנחנו מאושרים ממנו ... המקרר ענק, והמקפיא מחולק למגרות, ומאוד נוח.
אין באר מים (ממילא יש תמי 4) ואין מכונה לקוביות קרח, אבל לנו הוא מתאים מעולה!

בדיוק מה שהמלצתי לבוסית אבל היא השתיקה אותי.
אכפת לך להזמין אותנו לקפה, ע"מ שאני אראה לה איך אנשים לא סובלים מהמקרר שלהם? (היא עלולה לחטוף קריזה ולהעיף צלחות, אז אנא, את העוגה והתחתיות של הקפה תביא בחד פעמי או בקורנינג, שלפחות לא ישבר וישאר לכם לנקות רק את שאריות העוגה / קפה מהשטיחים והקירות).

בברכה,
יוני5

מירי פוקס
01-08-12, 14:21
white westinghouse-
דגם WSPE28V9
740 ליטר
side by side- אבל חלוקה פנימית מעולה יחסית לסוג הזה, (side by side), שבד"כ יש בו בזבוז מקום. שקט, יחסית חסכוני, עיצוב יפה מאוד (בעיני)-קצת חללי-נירוסטה מוברשת ולא צביעה. (צריך להצטייד במקביל לקנייה בחומר ניקוי...)-: ). קיוסק עם קוביות קרח בצורת בננות קטנות שעושות הרבה רעש - crush קרח שאפשר לעשות ממנו "ברד"- חגיגה לילדים !!!
(צריך לדאוג לנקודת מים מאחור כמובן...).
מה שתבחרו...תהנו...

nirs
01-08-12, 14:56
תודה לכל המגיבים.
כרגע מתלבט בין GRB259 LG ואמנה 5GFF25PRYA (תוצרת ארה״ב לפי המפרט)
שניהם 3 דלתות ומקפיא תחתון.
אם למישהו יש את אחד מהשניים, אשמח לשמוע חוות דעת.

BlackStar
01-08-12, 16:01
הלווו...... מה בדבר ציונות ?
מה עם פרנסה למסכנים בפרפריה ???
למה לפרנס יבואנים עשירים מקסריה \ סביון \ צהלה וכו
תקנה אמקור מייד אין חיזראל ( מקווה שהוא לא מיוצר בסין כי אז אני יוצא טמבל )
אצלנו עבד אמקור כמה שנים טובות ועכשיו החלפנו לאמקור חדש קצת מכוער אבל מפרנסים יהודים זה כבר טוב
ואחלה מקרר מומלץ בחום

shmil
01-08-12, 16:59
הלווו...... מה בדבר ציונות ?
מה עם פרנסה למסכנים בפרפריה ???
למה לפרנס יבואנים עשירים מקסריה \ סביון \ צהלה וכו
תקנה אמקור מייד אין חיזראל ( מקווה שהוא לא מיוצר בסין כי אז אני יוצא טמבל )
אצלנו עבד אמקור כמה שנים טובות ועכשיו החלפנו לאמקור חדש קצת מכוער אבל מפרנסים יהודים זה כבר טוב
ואחלה מקרר מומלץ בחום
אז זהו, שגם אצקור כבר לא מעט שנים זו רק מדבקה של מותג ישראלי, שמיוצר - היכן אם לא בסין?
אז גם יצאת Xמבל, וגם פירנסת בדיוק את אילו שלא רצית.

asypeer
01-08-12, 17:12
אנחנו אכלנו מרורים עם אמנה SBS מקפיא תחתון. ממש לא האמינות של פעם.

יוש
01-08-12, 17:25
הי ניר.

מצטרף להמלצה על שארפ.
בנוי טוב, חסכוני בחשמל ולמיטב זכרוני (קנינו לפני שנתיים) כלל גם אחריות ארוכת טווח.

לידיעת חובבי אמקור, המכשיר מאופיןן בד"כ בדירוג אנרגטי מחפיר.

tzagi
01-08-12, 17:35
יוני,
10 שנים עבדתי אצל יצרן אמריקאי, במשך השנים דברים השתנו.
חלקי חילוף שהיו אכותיים פעם הוחלפו בחלקים תוצרת המזרח ואיתם תדירות ההחלפה,הקש ששבר את גב הגמל היה העברת המפעל למקסיקו, הציוד התחיל להגיע ברמות הרכבה מזעזעות, חלקים חסרים, ציוד שלא עובד בכלל מהקופסה וכולו.
ולאף אחד לא אכפט...
אז מה, נתחיל לחפש בצציות המקרר אחרי ארץ היצור? נקבע שאם זה מיוצר באוסטרליה זה טוב ובמקסיקו זה חרא?
הרי האדם הממוצע לא יתחיל לפרק את המקרר לחפש מדבקת ארץ יצור, הוא כמעט תמיד יסמוך על המוכר להגיד לו שזה מיוצר ב"גרמניה"
בגלל זה אמרתי, אין כול ערך או חשיבות לשם המוצר, בניגוד יש הרבה ערך לאחריות ושרות אם תצתרך..
יש לי מקרר קטן של סניו שקיבלתי אי שם בסוף שנות ה80, עובד עד היום כמו שעון, לעולם לא נגעו בו או טיפלו בו והוא לפחות בן 25
אז מה, אפשר מזה להגיע למסקנה שסניו זה שם על במקררים?

שלמי
01-08-12, 17:49
אנחנו אכלנו מרורים עם אמנה SBS מקפיא תחתון. ממש לא האמינות של פעם.

גם אנחנו אכלנו קש בכפיות מאמנה מקפיא תחתון.
$#& של מקרר ועוד יותר @%& של שירות.
הפתרון האלגנטי שלהם לבעיה שהקור לא עולה למעלה (בניגוד לכל חוקי הפיזיקה והכבידה)
היה להוסיף מאוורר חשמלי (!) שיאלץ את הקור לעלות (במקרר חדש).
כמה ששמחתי להיפטר ממנו.
לדעתי, דרעק אמיתי, אל תתקרב.

BlackStar
01-08-12, 20:01
אז זהו, שגם אצקור כבר לא מעט שנים זו רק מדבקה של מותג ישראלי, שמיוצר - היכן אם לא בסין?
אז גם יצאת Xמבל, וגם פירנסת בדיוק את אילו שלא רצית.

חיפוש קצר בגוגל מעלה את זה

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3852842,00.html

מיוצר בארץ הקודש :)

לא רק זה גם חשתי טמבל אז הלכתי למאחורה של המקרר איפה שהאבק והג'וקים ושם מצאתי את זה :
62238

בהצלחה

boaz avrahami
02-08-12, 06:29
הייתי בטוח שהמפעל נסגר ועבר לסין.
עכשיו נשארה הדילמה אם לפרנס פועל משיבלי או מקוריאה.

דילמה.
(פחות קשה מאז הורידו את מיסי ההגנה)

boozy
02-08-12, 09:35
אמנה טובים- מכיר שני חבר'ה עם דלת-ליד-דלת ופריזר תחתון שקנו יחסית לא מזמן ומרוצים. כמובן שגם זה לא בטוח שמיוצר בארה"ב.
אמקור, בכל אופן, מיוצרים היום גם בחיזראל, אבל חלק מהדגמים בטורקיה או בקוריאה. נראה לי שעדיף לקנות ייצור קוריאני... יותר יסודיים מאיתנו!:D

asypeer
03-08-12, 21:37
אצלנו האמנה דלת ליד דלת ומקפיא תחתון עשה הרבה צרות.. איך שנגמרה האחריות אגב.

nirs
09-01-22, 10:07
מחדש את השרשור…
אחרי קצת פחות מ 10 שנים עם מקרר LG (3 דלתות, מקפיא תחתון) המקפיא הפסיק להקפיא. הלבשת ברז על הצנרת ומילוי גז (המדחס תקין) לא עזרה (חזר לסורו תוך פחות מחודשיים, כנראה שיש דליפה בקו).
כנראה שאין ברירה, אלא להחליף…
מחיפושים ושוטטות במרשתת, ראיתי שיש המלצה גורפת על שארפ.
מה דעתכם? ואם באמת שארפ, איזה דגם מומלץ / למה לשים לב?
האם שווה להשקיע במקררים באיכות גבוהה יותר (sub zero וכו׳)?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Asaf-a
09-01-22, 13:50
אני יכול להמליץ לך לא להתקרב לסמסונג, שעלה לא מעט ומאכזב, עד כדי כך שיש קבוצת פייסבוק שלמה שמחכה לתוצאת תביעה יצוגית, כאשר יש מקרר אחד בבית שמקרטע ודורש הפשרות פעם בכמה חודשים בבית זו כלבת, לתזמן השבתה שנתית של מפעל ייצור יותר קל …

מה כן לקנות זו שאלה מצויינת.
אישית הייתי קונה שני מקררים רגילים קטנים צרים ולא יקרים , מרכיב אותם צמוד באופן סימטרי שיראו כמו מקרר sbs ותהיה יתירות, אבל המנהלת שלי לא מסכימה…והנישא במטבח גבולית.

Asaf-a
אסף.א

boaz avrahami
09-01-22, 13:55
שארפ כנראה המלצה טובה.

יש תלונות די קשות בפייס על ברימאג ( LG) ועל סמסונג.
אני כבר כמעט עשור עם LG 3 דלתות ( צרפתי) שבנתיים עובד. רק הווי פלסטיק לסגירת הדלתות העליונות נשברו. חיים בלי זה. ממתין שימות אבל עד כה מפגין עמידות טובה.
קראתי זוועות על החדשים.

nirs
09-01-22, 13:55
אסף ובועז, תודה.
שמעתי סיפורי זוועה על סמסונג ואין לי כוונה לנסות.
למישהו יש ניסיון עם בוש (כדוגמא kgn36)?

omri_t
10-01-22, 07:31
יש לי שארפ
קלאסי 4 דלתות.
בן 9 בערך
וואלה עובד אחלה לא מרעיש לא מתקלקל.

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

dorbh
10-01-22, 09:14
שארפ 4 דלתות בין שנה וחצי.
מדי פעם שומעים אותו בצורה מאוד מעצבנת (סוג של צקצוק) בווליום שמגיע לסלון.
זה עובר אחרי 20 דקות אבל מרגיז.

טכנאי הגיע לבדוק וכמובן שלא מצא כלום.

הדסופה
10-01-22, 09:31
שארפ דלת אחת 560 ליטר פשוט
עובד 16 שנים, פרט לפעם אחת הוחלף גוף קרור

מצד שני … דגם בן 16 לא אינדיקציה למהי האיכות עכשיו

הד

dudu
10-01-22, 09:40
אני עם בקו(שני) ושירות של ברימאג.
המוצר הכי גרוע שרכשתי אי פעם.
הראשון הרעיש המון ובסוף הלך מדחס, הוחלפו 4!!! מדחסים עם אין סוף ביקורי טכנאים וטכנאים "בכירים".
בסוף בתמימותי הסכמתי להחליף למקרר חדש מהדגם הבא, זה עלה לי עוד 1000 ש"ח והאחריות קוצרה מ9 שנים לשנה.
כמובן שגם המקרר הזה הרעיש אפילו יותר, התברר שיש ריקול על מאוורר כלשהו והוא הוחלף. רעשים נוספים הופיעו.
כעבור שנתיים הרעש המקורי מהמאוורר חזר באקסטרים.
בקיצור אני מקווה שהוא ימות בקרוב.
אני לא רוכש שוב מוצרים של ברימאג.
לא מעוניין לפרט את כל התלאות שעברתי איתם, אבל לי זה ברור - אני מתרחק מהם.
יכול להיות שמוצרים אחרים שלהם כמו LG הם טובים אבל לא מתחשק לי לנסות.

יאיר_א
10-01-22, 17:36
לא ממליץ על מקרר של LG !

מדפי הפלסטיק נשברו בשימוש סביר
כפתורי ההפעלה של בר המים הקרים וקוביות הקרח התפרקו ללא אפשרות תיקון

כשל תכנוני במנגנון ההפשרה והניקוז של הסוללה במקפיא גורם להצטברות קרח. בסוף נמצא hack שפותר את הבעייה אבל זה ממש לא לעניין במקרר של 10,000₪.

יאיר

grand
10-01-22, 19:56
ניר, לי יש שני מקררים צרים של בוש שמחוברים יחד ובנויים לעבוד סייד ביי סייד, עובדים כ 3 שנים ללא בעיות מיוחדות, אישית חושב שזה מוצר מדבקה ולא בוש באמת מייצר אותו, החליף אמנה שעבד כ 10 שנים ללא דופי.

Sent from my SM-A528B using Tapatalk

Asaf-a
10-01-22, 20:19
ניר, לי יש שני מקררים צרים של בוש שמחוברים יחד ובנויים לעבוד סייד ביי סייד, עובדים כ 3 שנים ללא בעיות מיוחדות, אישית חושב שזה מוצר מדבקה ולא בוש באמת מייצר אותו, החליף אמנה שעבד כ 10 שנים ללא דופי.

זה מעניין,
מה הכוונה בנויים לעבוד סייד בי סייד? האם מבחינה עיצובית שצמודים ונראה כמו מקרר סייד ביי סייד רגיל או גם מבחינה טכנית? אפשר לכבות אחד ולהפעיל את השני?

תוכל בבקשה לצרף תמונה?
מה הרוחב שלהם ביחד?

Asaf-a
אסף.א

grand
10-01-22, 20:48
המקררים מגיעים עם קיט חיבור ביניהם, ועם היפוך צירי הדלתות, כל אחד מחובר לחשמל בנפרד ועובד עצמאי, יותר רחב ממקרר סטנדרטי עם דלתות כפולות, וגם יקר משמעותיתhttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20220110/f02d33d3221605cc01e0046903510c12.jpg

mugi8675
10-01-22, 22:27
גם עומדים לפני החלפה. כרגע יש אמנה, אבל לדעתי לא מייבאים אותם יותר. ביררנו ביחס ל`SAMSUNG ונאמר לנו (וזה גם מופיע בדיוחים ע המשפט) שהמקררים הבעייתיים הם מיבוא מקביל. לבן שני יש צמד של שארפ עם קיט חיבור והם מאוד מרוצים. בקיצור, איזה מקרר שתי דלתות, מקפיא תחתון עם אפשרות להפוך חלק ממנו למקרר, מומלץ?

ofer_b
10-01-22, 22:48
לנו יש מקרר LG, נקנה מתצוגה באוגוסט 17 ואנחנו מרוצים מאוד. אין בעיות, עושה קוביות קרח, הכל טוב
זה הדגם
https://www.machsaney-hasharon.co.il/product/%D7%9E%D7%A7%D7%A8%D7%A8-3-%D7%93%D7%9C%D7%AA%D7%95%D7%AA-715-%D7%9C%D7%99%D7%98%D7%A8-lg-%D7%90%D7%9C-%D7%92%D7%99-%D7%93%D7%92%D7%9D-grb264maj

Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

ofer_b
10-01-22, 23:52
לנו יש מקרר LG, נקנה מתצוגה באוגוסט 17 ואנחנו מרוצים מאוד. אין בעיות, עושה קוביות קרח, הכל טוב
זה הדגם
https://www.machsaney-hasharon.co.il/product/%D7%9E%D7%A7%D7%A8%D7%A8-3-%D7%93%D7%9C%D7%AA%D7%95%D7%AA-715-%D7%9C%D7%99%D7%98%D7%A8-lg-%D7%90%D7%9C-%D7%92%D7%99-%D7%93%D7%92%D7%9D-grb264maj

Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalkאה, ויש גם הנחה יפה היום ואני מניח שגם ב 10 לחודש הבא, למחזיקי מסטרקארד, הנחה של 10% בחנויות כמו KSP,lastprice ועוד שגם מוכרות מקררים גם ככה במחירים זולים
חפש Mastercard day

Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

איל מ
11-01-22, 08:55
אני עם lg הכי פשוט שיש. לא קוביות קרח, ולא מים ולא כל השיט הזה שמתקלקל (אצל כל המותגים. פשוט ככל שהמותג יוקרתי יותר, התיקון יקר יותר). גם האופציות לשלוט על טמפרטורה זה יותר מדי טכנולוגיה בשבילי, אבל זה בנתיים מפגין אמינות. כבר כמה שנים טובות.

Asaf-a
11-01-22, 09:23
הבעיות מים בסמסונגים בכלל לא קשורות לקיוסק ומתקן הקוביות קרח אלא לקפיאת צינור ניקוז העיבוי.

Asaf-a
אסף.א

איל מ
11-01-22, 09:26
הבעיות מים בסמסונגים בכלל לא קשורות לקיוסק ומתקן הקוביות קרח אלא לקפיאת צינור ניקוז העיבוי.

Asaf-a
אסף.א

לא אמרתי שקשור. פשוט אצל כל השכנים זה הדבר הראשון שהולך. המשקיענים מתקנים שוב ושוב. השאר פשוט מפסיקים להשתמש (אלא אם זה עושה להם שלוליות במטבח).

יאיר_א
11-01-22, 12:47
זה בדיוק ה hack שדיברתי עליו.
סוללים חוט נחושת ללא בידוד מגוף החימום ליד הסוללה לתוך צינור הניקוז.
החוט מתחמם ומונע קפיאה של המים בצינור.

יש סרטונים ביוטיוב שמראים מה לעשות.

אצלי ב LG זה פתר את הבעייה.

יאיר

-->