PDA

צפייה בגרסה מלאה : התלבטות איזה SIDE BY SIDE

tomer s
31-07-12, 22:38
אני צריך כלי תחבורה מקבוצת הכלים של הSBS,
הדרישות:
רישוי טרקטור, כלי שיהיה עמיד ונורמלי לנסיעות של כ40 ק"מ ביום,
רובם שבילים, שלא יישבר /ייהרס /ייפתח תקלות כל שבוע,
זה כלי תחבורה ולא לאקסטרים, אבל יצטרך לספק גם רמה של טיולים נורמליים על הדרך, שוב לא אקסטרים ולא צליחת דיונות.
ושייסע לא ייזחל (מיול ושות')
בין המועמדים-
RZR חסרונות - גניב מאוד, פרונט שאוהב חופש, יקר לתחזוקה וזולל דלק, יתרונות-כיפי! ונעילה אחורית
תומקאר חסרונות -רועש מאוד, ספרטני, אין 4X4, יחסית עצלן ואיטי כל מיני תקלות מעצבנות (מתחמם וכו) יתרונות-מסיבי מאוד, פשוט לתחזוקה, מגהץ, נעילה אחורית.
פרולר 700- שמעתי המלצות טובות, חזק, עמיד, ונעילות כפולות. שבוע הבא עושה נסיעת מבחן.. מישהו מכיר מנסיון את הכלי?

ויש את כל קבוצת הבאגי'ס הסיניים.. שהם סיניים.
רעיונות?
הצעות?
אזהרות?
טיפים?

אשמח ואודה..

asafk
31-07-12, 22:49
כיוון שזה הולך להיות "טרקטור" שייסע כל יום, כלי עבודה שצריך להיות אמין, ומן הסתם תרצה גם לתחזק בעצמך - לתומקאר יש הרבה יתרונות בשימוש יומיומי כזה. הפולאריס הוא יותר רכב פאן, שלא חי טוב עם שימוש יומיומי אינטנסיבי - למרות שעם תחזוקה אינטנסיבית הוא יסתדר, השאלה אם אתה תסתדר (תברות הטיולים הבודדות שמפעילות כאלו מסתדרות). 40 ק"מ ביום זה הרבה.
תומקאר רועש? אטמי אזניים פותרים כמעט כל בעיה ברכב פתוח בשטח.

על הסינים אין מה לדבר בהקשר הזה לדעתי.

אסף.

nir.samo
31-07-12, 22:51
פולריס ריינג'ר

רמי גלבוע
31-07-12, 22:58
להרבות בלבול, CAN AM משיקה השבוע (בארץ) את הקומנדר, שנחשב (בארה"ב) למתחרה של ה-RZR.

נמרוד
31-07-12, 23:00
למה RZR ולמה טומקאר? אתה מדבר על כלי עבודה, לא פאן. ריינג'ר (http://www.jeepolog.com/forums/content.php?r=1869)זה ברירת המחדל, הכלי הנפוץ ביותר, סובארו של הSBS במושבים בארץ. ויש לך גם מיול (http://www.jeepolog.com/forums/content.php?r=1878), ויש ריינג'ר דיזל סופר-חסכוני היום, ויש ויש...

asafk
31-07-12, 23:16
נמרוד, פיספסת את הקטע של 40 ק"מ ביום בשטח.
עם מיול זה עונש - הדבר הזה לא זז במהירויות שבהן אפשר לכנות אותו "כלי תחבורה" אלא רק "כלי עבודה". ואם אני מבין נכון את תומר, הוא מחפש בעיקר את הראשון ולא השני.

אסף.

tomer s
31-07-12, 23:31
נתחיל מהסוף..
נמרוד- לא צריך לסבול בעבודה, ואחריה. צריך להנות. ככה שמיול לא עלה על הפרק, והריינג'ר עם כל חסרונות הפולריס שלא מוסיפים לו. לא בעל שום יתרון מול הפרולר.
רמי- הקומנדר אמור להתחרות בו, אמור, ולמה רק אמור? כי הוא הרבה יותר יקר, כי החבר'ה בקאן אם לא מכוונים אותו מול הRZR ובנוסף יש סרטון של מבחן השואתי ביו טיוב שמי שיראה אותו לא יישקול אפילו להעלות את הקומנדר להשואה..
אסף- הטרקטור הזה ייסע לא מעט אבל תחזוקה אינטנסיבית תעלה גם בהתאם.. ותהפך למטרד.
הבעיה עם האטמים שזה שהם יישארו באוזניים במהלך כל היום :-)

אגב אני לא שולל כלי חדש או משומש.
צריך ולא ציינתי לעיל, שב"קטעי קישור" ה"טרקטור" ייסע..80-90.
הפרולר מקבל אחריות מלאה שנתיים ללא שום הגבלת שעות,
הRZR עד 400 שעות,
הקומנדר 500 שעות,
מה שאומר שנה שנה ורבע גג!

tomer s
31-07-12, 23:32
נמרוד, פיספסת את הקטע של 40 ק"מ ביום בשטח.
עם מיול זה עונש - הדבר הזה לא זז במהירויות שבהן אפשר לכנות אותו "כלי תחבורה" אלא רק "כלי עבודה". ואם אני מבין נכון את תומר, הוא מחפש בעיקר את הראשון ולא השני.

אסף.

הבנת נכון!
אתה יודע מה אני אאאאאומר!

אייל
01-08-12, 00:02
ריינג'ר.

boaz avrahami
01-08-12, 02:08
גם לדעתי הרינג'ר יהיה הפונקציונלי ביותר אבל אם אתה מוסיף למשוואה כיף ומקדם דאווין אז הוא יורד ברשימה ואתה כבר יכול להשתעשע עם כל אחד אחר שעושה לך את זה.
לדעתי ההמלצה שלנו היא רק סוג של עלה תאנה להחלטה שכבר קיבלת בינך לבין עצמך.

sportman
01-08-12, 05:41
הרינגר יעשה יופי את העבודה,40 קמ לא ממש מזיזים לו,אני עובד עם רינגר דיזל ,מגיע לבערך 55 קמש
נוח,חזק,נחשב לכלי חקלאי {אין לו פוזה..נכון} ,נוסע ביום כ50- קמ בלי שום בעיה

עידו לוריה
01-08-12, 07:37
סובארו DL , ואני לא צוחק .
כל הרכבים שאתם מדברים עליהם עלות החזקה מטורפת ( אני עובד עם מוסכים בסביבה ומכיר את עלויות התיקון / החלפה ברכבים אלו ) , נוחות נסיעה לרובם זה לא בדיוק הגדרה שהם מוצלחים בה , וכו' .
אצלנו במושב חקלאי שהיו לו שלושה רינג'רים החליף כבר שנים מתוכם לסובארו DL סטישן ( בהמלצתי הראשון הוחלף ) , עלות החזקה שנתית בערך שמינית, נוחות נסיעה בכול מקום גבוהה רישיון לעלות על כביש ,5 נכנסים בתוכה , באגז' הרבה יותר גדול + גגון = יכולת העמסה עצמית הרבה יותר גדולה .
בקיצור תומר נראה שפתחת שרשור שנגיד לך לקנות RZR אז קדימה למה את מחכה זה כלי נפלא :D עם כל המשתמע מזה שהוא תוצרת פולריס .
זה מסוג הדברים שאנו רוצים , ולא באמת שיכול להכנס לשיכול של כדאיות .

עידו

tomer s
01-08-12, 13:07
לוריה זה לא רצון, זה צורך.האמן לי.
חשבתי בהתחלה על RZR אבל לאור כל החסרונות שרשמתי לעיל,
הכלי הזה ירד מהפרק,
למרות שהוא תענוג של דבר.
סובארו לא רלוונטי
צריך משהו עם סיווג רשיון טרקטור...

ספורטמן- 55 קמ"ש זה למות. לאט...

בועז- הכיף חשוב, דאווין הפסיק להיות שיקול בהחלטות ברגע שעברתי את גיל 20.

אני טיפה אחדד את הצורך.
כלי שחייב רשיון טרקטור,
אך לא הולך לעבוד כטרקטור אלה ככלי תחבורה.
מכאן חשוב שהכלי ייסע, בנוחיות ומהירות עד כמה שניתן, לא אני לא מדבר על דיסקברי4..
אבל לא משהו שאקלל את עצמי ב40 ק"מ המשותפים שלנו.
בכל יום!

ובנוסף חשוב שיהיה ניתן לטייל ולהנות ממנו.

זה לא טרקטור או כלי עבודה נטו.
ולא כלי לפאן נטו.
משהו באמצע .

tomer s
01-08-12, 13:12
רמי- הקומנדר אמור להתחרות בו, אמור, ולמה רק אמור? כי הוא הרבה יותר יקר, כי החבר'ה בקאן אם לא מכוונים אותו מול הRZR ובנוסף יש סרטון של מבחן השואתי ביו טיוב שמי שיראה אותו לא יישקול אפילו להעלות את הקומנדר להשואה..

http://www.youtube.com/watch?v=-9jdwMH5bcQ

tomer s
14-08-12, 17:50
דו"ח מצב...
נסיעת מבחן על רייזר, כצפוי תענוג צרוף, פרט לבעיית האגזוזים.
שצורחים לך באוזן כמו שני ערסים נווו תן. תן. תן!!

פרולר 700 דגם HDX (גדול יותר ממה שאני מחפש) לא היה כיף או קרוב לזה.
נציג החברה (אושיה בתחום הרכיבה בארץ) אמר שיש הבדל בין שני הדגמים, ואני צריך להגיע למרכז לנסיעה על הדגם שמראש חיפשתי, אההה ויש שם גם 1000 סמ"ק אז תנסה גם אותו...

תומקאר- לא רועש כמו שחשבתי (כלי בן 1800 ק"מ) אומנם לא רייזר אבל גם רחוק מהגדרה עצלן, (קיימת אופציה לוריאטור משופר שמשדרגת משמעותית את התאוצות) לא בדיוק ספרטני, אבל משדר ברזליות מוצקה ואיכותית.
הבעלים של הכלי גם אישש את העובדה שבנסיעה ארוכה ורציפה על 90 הכלי נוטה ל95 מעלות, אך החלפת רדיאטור (אצל היצרן) פותרת את הבעיה.

הלב רייזר,
ההגיון תומקאר..

עדיין מתלבט. ולא אלו לא צרות של עשירים!

עידו לוריה
14-08-12, 19:50
תומר אלו לא צרות בכלל :) .
תשווה קצת בין עלויות של הכלים , טיפולים שוטפים , חלקי חילוף בעל בלאי גבוהה וכו' , זה בטוח יעזור לך לקבל החלטה .

עידו

tomer s
14-08-12, 20:38
התחלתי לנגוע בזה.. משם בא ההגיון..
רייזר יעשה בשנה מינימום 450שעות מנוע.
מה שאומר שהאחריות תתפוגג תוך פחות משנה...
ירידת ערך אופטימית מאוד 25,000בשנה.
טיפול כל 100שעות כ300שח.
ברקסים רצועה ושאר ירקות שתוך שנה חובה להחליף, 1000שח

שבטוטאל... יוצא הרבה מאוד.
וזה עוד לפני שדיברנו על הדברים שהולכים שניה אחרי שנגמרת האחריות...

אז למכור אחרי האחריות=להפסיד30 אלף...

יש למישהו נסיון או מושגים לגביי תומ(ר)קאר?

-->