PDA

צפייה בגרסה מלאה : 2/8/12 - קבוצת טיול לילה למשל"ט 21 - התייעצות פומבית

raanan
01-08-12, 00:14
שלום לכולם,
ע"מ לא להעמיס את השרשור המקורי, פתחתי שרשור נפרד להתייעצות.
בעקרון מיועד לרשימת המשתתפים (רענן, אפיז,drobo , פומפוי, אבי (דינוזאור שטח), ARIKSK. כוכב כחול), אבל כול אחד מוזמן לייעץ ולחוות את דעתו.

אז כך,
היום אני ואפי תכננו להכין מסלול ממשל"ט 21 לנקודת המפגש עם הקבוצה השנייה.
התכנון המקורי היה לעלות בדרך בורמה הפשוטה למשל"ט ומשם להכין את המסלול.
איך שנכנסנו לפארק הציע אפי לטפס למשל"ט 21 בדרך הקשה.
לא אמור להיות מסובך מדיי לזוג טרופרים בנזין מוגבהים/ממוגנים ובעלי נעילה קידמית (בנוסף למוגבל ההחלקה המצויין שמאחור).
את הטיפוס עד הסוף לא השלמנו עקב תקלה טכנית אצלי (מנוע לא סוחב בכלל) שגרמה לנו לסוב על עקבותינו.
לצערי גם את התכנון המקורי לא יכולנו לבצע (הטרופר רצה רק ירידות ...). אבל את הקטעים שעברנו לא בקלות (לפני התקלה)
זהינו שהורעו משמעותית ! (חפירות של רכבים וגם פודרה בגלל העונה)

הערכה שלי, לא יהיה פשוט לטפס בלילה ויקח המון זמן להשלים את הטיפוס ל 6 או 7 (אם שלי יהיה כשיר) רכבים.
בנוסף (לזמן הרב שיקח לטפס), ומכיוון שלא בניתי ציר התחברות לקבוצה השנייה, רצוי שההתחברות לקבוצה השנייה תהיה בדרך הפשוטה ביותר
(חזרה על דרך בורמה לכיוון הפארק, עלייה לכביש 38 לכיוון דרום וכניסה קלה לשטח לנקודת המפגש).

האופציות שאני רואה (אין חשיבות לסדר) :
א. טיפוס למשל"ט 21 ואח"כ נוסעים בדרך הפשוטה והקצרה ביותר לנקודת המפגש עם הקבוצה השנייה.
(במידה והטרופר שלי לא יהיה כשיר עד אז, אני מצטרף למישהו).
ב. טיפוס למשל"ט 21 ובונים ציר תוך כדי התקדמות לנקודת המפגש . מה שנקרא "ניסוי וטעייה" (כנראה יהיה הרבה טעייה ..).
ג. לוותר ולהתאחד כקבוצה אחת גדולה בהובלת בועז/בוזי .

נא התייחסותכם ודעתכם . אם יש עוד אופציות, נא להציף.
הערה- בכול מקרה אם מטפסים למשל"ט 21, בבקשה נא לא להביא חברים עם ג'יפים נוספים מעבר לרשימה (תביאו אותם בתוך הג'יפ שלכם) .

רענן

shmulikbg
01-08-12, 00:48
רענו, זיהית את התקלה אצלך?

raanan
01-08-12, 01:00
רענו, זיהית את התקלה אצלך?
הספקנו לבדוק עם TECH2 , לא נרשמה תקלה, כול החיישנים והפרמטרים נראים בסדר.
חושד בדלק מזוהם (תדלקתי כ 55 ליטר בפז תנובות לפני הירידה למחלף ניצני עוז בכביש 6)
או, משאבת דלק שלא בונה לחץ מספק.

מחר יום חדש ...
רענן

אפיז
01-08-12, 01:05
אין שום תקלות רשומות בסריקה
כל הסיכויים לפי התגובות , הוא מילא דלק ומיד התחילו הבעיות ניראה גם לפי התגובות מים בדלק במישור הרכב סוחב ונוסע טוב רק בנידנודים ושיפוע התקלה מופיעה
אופייני למים בתחתית המיכל (מים שוקעים דלק צף )

לגבי המישלט , זה לא ניראה חשוב אפשר להצטרף לשאר המיפגש ומה שהולך ולהשרף (וכמובן יהיו חומרי כיבוי ....) זה הכוונה
ליל ירח צריך לחגוג ( ליפני שביבי וחבורתו יקחו גם את זה .....)

hadtomer
01-08-12, 06:32
1. בטרופרים יש בורג ריקון לדלק? אם לא מים-יש לך שעון לחץ דלק? אם לא, אשמח להשאיל לך-תתקין לפני ווסת הלחץ במסילת המזרקים ותראה מה קורה.
2. שמתם אותי במסלול הקל. בשביל זה, חבל לי על הדלק של להגיע עד בית שמש.....

talilim
01-08-12, 08:08
הספקנו לבדוק עם TECH2 , לא נרשמה תקלה, כול החיישנים והפרמטרים נראים בסדר.
חושד בדלק מזוהם (תדלקתי כ 55 ליטר בפז תנובות לפני הירידה למחלף ניצני עוז בכביש 6)
או, משאבת דלק שלא בונה לחץ מספק.

מחר יום חדש ...
רענן

אוי ואבוי....
זאת התחנה שלי....ליד הבית......
תודיע אם החשד שלך התאמת....המפקד....

שגיא S
01-08-12, 10:13
רענן אני מצטרף ויש לך מקום בסמוראי מתי שרק תצטרך...אפילו יש תושבת מוכנה לארמור ;)

בקשר לאפשרויות - לי לא משנה. אבל א' נראה הכי מתאים

דרור ברלי
01-08-12, 13:19
שלום לכולם,

לא אמור להיות מסובך מדיי לזוג טרופרים בנזין מוגבהים/ממוגנים ובעלי נעילה קידמית (בנוסף למוגבל ההחלקה המצויין שמאחור).
את הטיפוס עד הסוף לא השלמנו עקב תקלה טכנית אצלי (מנוע לא סוחב בכלל) שגרמה לנו לסוב על עקבותינו.
לצערי גם את התכנון המקורי לא יכולנו לבצע (הטרופר רצה רק ירידות ...). אבל את הקטעים שעברנו לא בקלות (לפני התקלה)

הערכה שלי, לא יהיה פשוט לטפס בלילה ויקח המון זמן להשלים את הטיפוס ל 6 או 7 (אם שלי יהיה כשיר) רכבים.

רענן

קודם כל, זה מצוין שיצאתם לבצע בדיקה מקדימה של הציר - זה תפקיד מחלקת הסיור.... כנראה שבכל זאת לשנים שאנחנו מבלים בצבא יש כמה יתרונות....

טוב, אז ככה.
"בדרך הקשה" - האם זה הטיפוס הרגיל למשלט שאנחנו מכירים, או הנתיב שזרקו הציע, שאף פעם לא ניסיתי ואין לי מושג לגביו?

כבר כמה חודשים לא הטרחתי את הג'יפ לבקר במשלט - האם הטיפוס הרגיל השתנה לרעה? (זה הציר שבינינו, אף פעם לא היה באמת כזה פשוט וקלי-קלות לכל רכב עם הילוך כוח כמו שכמה אנשים כאן מתפארים לעתים מזומנות, וזה רק כי פעם, לפני שנתיים, הם הצליחו לעלות) אני לא אתפלא אם כן. פעם, לפני שלוש וחצי שנים, בעזרת שימוש בכמה וכמה כריות פילוטראק העלינו שם יונדאי טוסון. אז להגיד שזה קל ועביר? מה פתאום.

הפודרה כמו שכתבת - עניין רגיל שברגילים בקיץ. השביל טחון, מה לעשות. (בחורף זה הופך לעיסת בוץ ואז הטיפוס הופך למסוכן. עדיף לטפס בקיץ, באמת).
חפירות של רכבים - כנ"ל. בכל שנה זה מאתגר יותר. יש קטע אחד מלא בחפירות ובהצלבות שממש לא טריוויאלי לאלה שלא נעולים לפחות מאחור. מיד אחריו - מדרגת סלע שמאתגרת כלים (גם נעולים) עם מרווח גחון לא מספיק....
תוציא המון אוויר כדי לשפר אחיזה - זה מצוין, אבל אז איבדת סנטימטרים יקרים של מרווח גחון...

בלילה הכל משתנה לרעה וגם זה טבעי. פשוט כי לא רואים טוב וקשה לאמוד מרחקים, זוויות וכיוונים. צריך הכוונה מדויקת מבחוץ בהמון נקודות. בעיקר לקראת הסוף, בקטע עם מדרגות הסלעים. קל מדי להפיל גלגלים לתוך בורות ואפילו להיקלע למצבים לא נעימים.

מה שאני מציע זה שמי שלא מכיר את המקום ולא משוכנע לגמרי שהאוטו שלו מוכן לזה, לא ממש בטוח ואולי גם קצת חושש - סבבה. יש לכם ספק - סימן שאין ספק. תצטרפו לקבוצה העיקרית שבאה בעיקר לשבת סביב סטייקים ועוגות. גם זה כיף, וממילא זה העיקר הפעם.

itayt
01-08-12, 13:28
אני הייתי במשל"ט ביום חמישי שעבר, אמנם מצב העליה הכללי הורע אבל העליות "הבעייתיות" נשארו אותו הדבר, אין בעיה לעלות, ממש לא מהווה בעיה. הבעיה היחידה היא כמובן שיש הרבה רכבים ואז ההסתברות שמישהו יעכב גדלה. לגבי הרכבים, אני עם דיפנדר, היה איתנו גם סיקס וגם סמוראי לא נעול עם צמיגי כביש, באמת שאין בעיות מיוחדות. לפנינו היתה קבוצה די גדולה שעלתה, הרוב נראו די סטנדרטיים, פרדו, פג'רו וכו' ומלבד פראדו אחד שטיפה התקשה איפה שהו, כולם עלו בלי דרמות.
כמו שרשמו לפני, לדעתי בטיול לילה באזור, הדבר הכי חשוב זה מכוון טוב וכמובן מכוון אחד בלבד ולא 3 שצועקים כל אחד משהו שונה.

Ariksk
01-08-12, 21:45
ערב טוב
אז מה בסוף יש טיול מחר או לא?
אני אשמח לעלות למשלט 21 ואם נצטרך למשוך מישהו סבבה גם חלק מהכיף. ;)

raanan
01-08-12, 22:28
ערב טוב
אז מה בסוף יש טיול מחר או לא?

יש טיול !
מכיוון שמחר יש עוד קבוצה גדולה שרוצה לטפס למשל"ט, אנחנו נקדים ונשתדל להיות ראשונים !
20:00 - מפגש בפז מסילת ציון (ירידה מכביש 1 במחלף שער הגיא לכביש 38 כיוון בית שמש , תחנת הדלק כ 500 מטר מצד ימין)
20:30 - תזוזה !!

רשימת משתתפים סופית

1 רענן/שגיא (אני מגיע עם שגיא עקב השבתת הטרופר)
2 אפיז
3 drobo
4 פומפוי
5 אבי (דינוזאור שטח) -
6 ARIKSK
7. כוכב כחול

דגשים:
בבקשה נא לא להביא חברים עם ג'יפים נוספים מעבר לרשימה (תביאו אותם בתוך הג'יפ שלכם) .
נא לא לשכוח להביא פנסים, מים, ציוד חילוץ, קשר (למי שיש), אלתוש

להתראות בשעה 20:00 בתחנת הדלק
רענן
נייד - 0522315464

yes1952
01-08-12, 23:42
הז'רבו בתנור
הפתעה בשרית במרינדה במקרר
בירת פירות במקרר
וויסקי מחכה להפתח(טעימות ולחיים לכבוד הסופה החדשה שלא תבוא איתנו הפעם)
מה שכחתי שאני לא זוכר?
יוסי

boaz avrahami
02-08-12, 00:33
יוסי
שלא תתבלבל בקבוצה ותגיע למשלט בלי כוונה.
תרגע - אני דואג לקינוק שאתה מביא :-)

yes1952
02-08-12, 00:45
מגיע לך תמורת הזכויות יוצרים:p
יוסי

six-86
02-08-12, 09:15
רענן החלק הכי בעייתי במשלט זה הקטע המסולע לפני "הרחבה" שלהפניה שמאלה לחלק השני של השלט ,
אם יש למישהו ספק לגבי המעלה דעתי שהוא לא יעלה כי באמת מצב המשלט החמיר לאחרונה .....
לגבי "ניסוי וטעייה" אין יותר מדיי באזור .... אם תתחילו עם זה אז תפגשו עם הקבוצה השניה ב 07:00 בבוקר !!!!!!
כמו שציינתי בהודעות הקודמות אני גר באזור ואהיה עם הקבוצה השניה אם תצטרכו עזרה בכיף ....
ראיד

שלום לכולם,
ע"מ לא להעמיס את השרשור המקורי, פתחתי שרשור נפרד להתייעצות.
בעקרון מיועד לרשימת המשתתפים (רענן, אפיז,drobo , פומפוי, אבי (דינוזאור שטח), ARIKSK. כוכב כחול), אבל כול אחד מוזמן לייעץ ולחוות את דעתו.

אז כך,
היום אני ואפי תכננו להכין מסלול ממשל"ט 21 לנקודת המפגש עם הקבוצה השנייה.
התכנון המקורי היה לעלות בדרך בורמה הפשוטה למשל"ט ומשם להכין את המסלול.

בנוסף (לזמן הרב שיקח לטפס), ומכיוון שלא בניתי ציר התחברות לקבוצה השנייה, רצוי שההתחברות לקבוצה השנייה תהיה בדרך הפשוטה ביותר
(חזרה על דרך בורמה לכיוון הפארק, עלייה לכביש 38 לכיוון דרום וכניסה קלה לשטח לנקודת המפגש).

האופציות שאני רואה (אין חשיבות לסדר) :
א. טיפוס למשל"ט 21 ואח"כ נוסעים בדרך הפשוטה והקצרה ביותר לנקודת המפגש עם הקבוצה השנייה.
(במידה והטרופר שלי לא יהיה כשיר עד אז, אני מצטרף למישהו).
ב. טיפוס למשל"ט 21 ובונים ציר תוך כדי התקדמות לנקודת המפגש . מה שנקרא "ניסוי וטעייה" (כנראה יהיה הרבה טעייה ..).
ג. לוותר ולהתאחד כקבוצה אחת גדולה בהובלת בועז/בוזי .

נא התייחסותכם ודעתכם . אם יש עוד אופציות, נא להציף.
הערה- בכול מקרה אם מטפסים למשל"ט 21, בבקשה נא לא להביא חברים עם ג'יפים נוספים מעבר לרשימה (תביאו אותם בתוך הג'יפ שלכם) .

רענן

drorbo
03-08-12, 00:06
רק רציתי להודות שוב לרענן ראיד וכולם
וסליחה על העיכוב
כנראה שמי שנוהג כמו מטומטם בליל חמישי
ישלם למוסך בשישי בבוקר
אכן נשברו שתיי צריות ימניות קידמית ואחורית.
מזל שיש נעילות אחרת רק גרר היה מחזיר אותי הביתה.
שוב תודה לכולם מקווה שתזמינו אותי שוב לטיולים הבאים (אשתדל לא לשבור לעצמי את הרכב)
דרור

Sent from my iPhone using Tapatalk

boaz avrahami
03-08-12, 03:49
אל תחמיר עם עצמך כל כך.
הכול חלק מהחוויה ורק חבל שלא זכית להגיע לאוכל.
פעם הבאה יהיה יותר מוצלי בשבילך, אני בטוח.

שבת שלום
בועז

אפיז
03-08-12, 05:00
וסליחה על העיכוב
ישלם למוסך בשישי בבוקר
שוב תודה לכולם מקווה שתזמינו אותי שוב לטיולים הבאים (אשתדל לא לשבור לעצמי את הרכב)
דרור

לא נורא לכל אחד יש עקומת למידה ועל זה נאמר ''כשנהנים לא סופרים ''
רק רכב שנוסע בחניה לא שובר
יכולת להמשיך איתנו ,אבל תמיד יש עוד פעם
להתראות בפעם הבאה קח בקלות

שגיא S
03-08-12, 10:01
וסליחה על העיכוב
ישלם למוסך בשישי בבוקר
דרור

דרור אל תתבאס!
גם הדרך שעשינו היית כיפית ואני מקווה שנהנית..

בכל מקרה לכל החבורה היה נחמד מאוד, הכרתי אנשים טובים מאוד!!

raanan
03-08-12, 12:56
בוקר טוב לכול החברים (כן עכשיו התעוררתי),

היה אחלה טיול. ויותר חשוב, אחלה חברה !
כיף להכיר את האנשים האמיתיים מבעד לכינוי.

רוצה להודות (אין סדר חשיבות),
לבועז על המוטבציה והפקת הארוע הכולל.
לשגיא שאירח אותי בסמוראי (חוויה של רוח המעיפה את הבולרית שאיננה כבר ..., אינטמיות של טו באב ... )
לראיד המדהים שלא התפתה לקיצורי דרך ואישש את המסלול שבניתי במחשב בלבד (הסיור המקדים כשל בגלל הטרופר המושבת שלי).
באותה הזדמנות להודות לארמור ששרד את הקפיצות של הסמוראי. לתוכנת טונאב שמאפשרת תכנון מסלול מיטבי בעיקר בזכות איכות המפה הלבנה.
לכול החבורה המדהימה (אריק, דרור, מוטי, דניאל, שגיא, אפי, ראיד ) שעמדה בזמנים להגעה ותזוזה (אפילו הקדמנו בזכות זה את התזוזה ב 10 דקות).
לאפי ואילונה על הארוחה הטעימה והמפוצצת .... (בפעם הבאה אני מגיע לאחר צום של יומיים )
לאשתי היקרה "שדחפה" לי פיצוחים שכנראה נשארו לה באיזה מגירה מפסח ...
לאנגלים ששוב נשברו מארץ ישראל. פעם ראשונה בשנת 48 כשפינו הארץ, פעם שנייה כשהתקשו לטפס למשל"ט ונגזרו זוג ציריות בדיפנדר
(דרור קח את זה ברוח קלילה, לדעתי הנזק נגרם בגלל שמראש הודעת שאתה לא בא לחלק העיקרי - הארוחה !)
אחרון חביב, לטרופר המבריזן שלי. אגב זה כנראה משהו שקשור "לקללת המובילים", הבנתי שגם בוזי היה טרמפיסט ....
כמובן צריך להודות לבוזי על תכנון המסלול שלכם ועמידה במיקום והזמנים.

שורה סופית, משאיר טעם של עוד !
צפונים, דרומיים, יאללה תדחפו לטיול/מפגש כזה אצלכם.

שבת שלום
רענן

yes1952
04-08-12, 06:48
משהו אישי בלבד
את שצריך כתבתי בשרשור ה"חנונים"דהיינו הקבוצה השניה
רענן=היה נחמד מאוד להכיר את האיש מאחורי המיקלדת בגודל טבעי ולא מאחורי מסך

יוסי

raanan
04-08-12, 09:12
רענן=היה נחמד מאוד להכיר את האיש מאחורי המיקלדת בגודל טבעי ולא מאחורי מסך
תודה תודה !
גם אותך ואת שאר החברה היה כיף לחבר הכינוי לאדם האמיתי.

שבת שלום
רענן

-->