PDA

צפייה בגרסה מלאה : שינוי עקומת המומנט במנוע סופה

זאביק
02-01-03, 21:55
כידוע, מנוע סופה מקבל שיא מומנט וכ"ס בסל"ד גבוה מידי (לטעמי).
פתרון אפשרי הוא שינוי עקומת המומנט ע"י שינוי גל זיזים (מה שנקרא בסלג "קמשפט קר")
לא מצאתי לינקים לנושא (עשיתי חיפוש די בינוני).
מישהו ניסה את זה ? מכיר ?

נ.ב. פתרון נוסף יכול להיות המוצר של אמיר (לרדו) . . .

נמרוד
02-01-03, 22:00
עוד פתרון הוא להחליף איתי מנועים. זה גם יתרום לדו קיום והאחווה בין פורום CJ ופורום הסופות.

polar bear
02-01-03, 22:56
לעידו "טורנאדו" יש קמשפט קר באוטו, אבל אצלו יש גם גיר אבטומאטי עם ממיר מונט מותאם לקמשפט {ככה זה עם גיר אבטומאט }.

אבל אל תדריד אותו עכשיו - הוא מחכה לילד.

asafk
03-01-03, 12:04
אומרים שTBS (ספייסר בית מצערת) עושה את העבודה באחוזים מסויימים, אבל עוד לא ראיתי נתונים. נתונים זה בדיקה על דינמומטר שלדה לפני ואחרי.
אגב- אני מוכן לנדב את הסופה שלי למען המדע, אם מישהו ינדב דינמומטר לניסוי ומישהו אחר ישאיל לחצי שעה את הTBS שלו (זה הזמן הרכבה שרשום בפרוספקטים... וגם את זה אפשר לבדוק...)

אסף.

LAREDO
03-01-03, 15:02
אתה מאוד נחמד אסף.
אני יציע לך את מה שאני מציע לכולם - תרכיב ותנסה טוב קנית. לא טוב לא קנית.
פשוט מאוד. בלי התחייבות ובלי זיוני שכל.
אם מישהו ינדב לנו דינמומטר זה יהיה נחמד מאוד.
היה לי לקוח שהעמיד את רכבו בדינמומטר ושיא מומנט ירד 3960 ל3300 אבל את גרף עקומת המומנט המכשיר לא ידע להוציא.
לרדו

asafk
03-01-03, 19:07
אמיר,
דבר ראשון- אני מאד מעריך את מה שאתה עושה. משמח אותי באמת ובתמים שיש מישהו בארץ שמפתח ומייצר מוצרים חכמים בתחום הרכב. וזה בלי שום ציניות.
מה שכן- לא כל אחד יכול להרשות לעצמו, בנוסף להוצאה על השיפור לרכב גם לקחת את הרכב לדינמומטר ולהוציא גרפים בשביל להחליט אם טוב לו או לא, מעבר לתחושה. נראה לי הגיוני ונכון שמי שמשווק מוצר שאמור לתת שיפור יספק נתונים. כמותיים. וזה לא אמור רק לגביך.
אין לי שום כוונה להתערב לך בשיווק, ואני גם לא מבין בזה כלום. מה שכן, בתור לקוח ששוקל לרכוש TBS ההתלבטות שלי היתה נסגרת ברגע שהייתי רואה גרפים של לפני ואחרי. יכול להיות שהייתי אומר שהשיפור לא מספיק טוב בשביל הכסף, יכול להיות שהייתי מחליט שכן. להרכיב, ולהחליט אם טוב או לא- זה דבר שהרבה אנשים לא אוהבים לעשות. אני יודע שאין התחייבות, ואני סומך ב100% על היושר שלך, אבל בכל זאת... (מה עוד שאתה לא היחיד, אז בשביל להחליט מה אני רוצה להרכיב, אני צריך להרכיב ולפרק יותר ממוצר אחד.... נו...)
כי באמת, מה אכפת לך לקחת סופה (לא משנה של מי- לקוח שמשאיר אצלו את האביזר, או מישהו שירכיב ויפרק אח"כ) ולהוציא גרפים של לפני ואחרי? אני מוכן לעזור לך למצוא דינמומטר שיודע להוציא גרפים, בלי שום התחייבות של אף אחד, אם זאת הבעיה. יודע מה? יותר טוב- הבדיקה עלי...
ושוב, אמיר, שלא אובן לא נכון- אני באמת מעריך את מה שאתה עושה.

כשאני אומר שמי שמציע מוצר צריך להוכיח לי שהוא טוב בשביל שאני אקנה, זה אמור לגבי כולם, ממשווקי הכבלי הצתה המשופרים, ועד למוכרי ההדרס, מרוכלי הסופרצ'יפס ועד לחנווני הפילטרים. וכמובן שברור לי שלא על כל מנוע תהיה אותה תוצאה בדיוק, אבל שיפור של 10% פה יהיה בין 8% ל12% שם, וזה לא יהיה יותר מדי רחוק, אז זה מספק מבחינת הדיוק.

ולג'יפולוגים- הנה כפפה להרים... בחינת מוצרים ושיפורים, כמותית, עם גרפים והכל, ולא איכותית בסגנון "הרכבנו את ה"Master-o-power" על הג'יפ והרגשנו שיפור בעקומת המומנט, במיוחד בין 1235 ל2452 סל"ד...", כי בלי נתונים כמותיים זה שווה לתחת...

אסף.

LAREDO
03-01-03, 19:42
קיבלתי.
תביא דינמומטר ונעשה בדיקות מסודרות ואח"כ נפרסם אותן.
אני מתחייב לפרסם את הבדיקה ללא קשר לתוצאותיה.
בקשר לספרים (זה מהודעה אחרת) אתה קצת טועה שם כי עקרונות פעולת מתלה נכונה זהים ללא קשר למהלך. כאשר אתה בונה רכב בעל מהלכים גדולים יש צורך לשימת לב לדברים נוספים (היגוי אחורי למשל) בכל מקרה אתה מוזמן .
ספרים מומלצים להבנת מתלים אמיתית :
Car suspension at work - jeffrey daniels
Fundamentals of vehicle dynamics - thomas jillespie
לרדו

דרור ברלי
05-01-03, 01:30
אסף, אתה צודק לגבי הנתונים שאתה רוצה לקבל, ואז להחליט אם מתאים לך לנסות או לא.
אני החלטתי לנסות את המוצרים הנ"ל בלי בדיקה על דינמומטר - ממש כפי שתיארת, "להרגיש בעצמי אם שווה לי או לא". בדיקה מסודרת שכזו יכולה להראות שיפור עצום, או מינורי לגמרי. מה שמשנה זה איך א-נ-י מרגיש את הג'יפ אחרי השיפור, בהשוואה למה שהיה לפני כן.
מבחינתי, גם עם דף בדיקה שהיה מראה הבדלים של שמיים וארץ, אם א-נ-י לא הייתי מרגיש תוצאה שהיתה מספקת אותי, לא הייתי קונה את החלקים הללו.

בלי קשר לזה שאמיר חבר שלי ושל רבים מאיתנו פה, אני יכול להעיד שזה עובד. עובד טוב אפילו. אין לי מושג מתי מתקבל עכשיו שיא המומנט. מה שבטוח זה שיש עכשיו הרבה יותר מומנט בסל"ד הרבה יותר נמוך. זה דבר שאתה יכול להרגיש כשאתה מכיר את האוטו שלך. טוב ליהודים? טוב מאוד אפילו.
התוצאה אצלי מתייחסת לבית מצערת משופר + מתאם הליקלי. אני ממשיך להשתמש במסנן האוויר המקורי של הסופה.

אסף
11-01-03, 17:19
זאביק אהלן

אני נוסע עם האדפטור לבית מצערת כבר שנה, ישנו שינוי בתחושת התאוצה ובעיקר בס"לד נמוך שזה קורה. קראתי פה על שינוי של 8 10 12 אחוזים??? לא יודע לומר במדוייק אבל זה מורגש.
אני אישית מאד ממליץ על זה בעיקר לבעלי סופות שרוצים לזחול אבל אין להם את המומנט המתאים, זה לא שפתאום הכל ישתנה אבל כחלק ממכלול שינויים אני ממליץ על האדפטור.
אגב ישנו חסרון קטן ודי שולי, בזמן תאוצת המנוע (בסל"ד נמוך) ישנו רעש מלווה של "שריקה" לא משהו מרגיז ואולי אפילו נעים לחלקנו, כמו כן בנסיעה רצופה בסל"ד נמוך.

לסיכום- הכל הרי שיקול של תועלת מול מחיר ולמי שזה מתאים שירכיב, רע לא יכול לקרות מזה.

אסף

-->