PDA

צפייה בגרסה מלאה : סמוראי 98'- החלפת מערכת מתלים

kfir_shap
02-08-12, 17:25
אהלן,
יש לי סמוראי 98' בעל קפיצי סלילים.
וואלק הקפיצים כבר עייפים, והבולמים גם כן (לדעתי בולמים מקוריים שלא הוחלפו מעולם)
התחלתי קצת לברר,
כדי להתקין בולמי FOX מתכווננים אני צריך לעשות תושבות חדשות ברכב- דבר שלא הכי בא לי להיכנס אליו.

הרכב כנראה ישאר אצלי לעוד שנים רבות, כך שאני מעוניין להשקיע בו את הכסף.
אשמח לעזרה בנושא-
1. איזה מערכת מתלים מומלצת? כמה אינץ' ושל איזה חברה?
2. מי מייבא?
3. מה המחירים בגדול?
4. ואם כבר צריך לעשות תושבות חדשות, האם יש עוד משהו שצריך לשנות ברכב? (מוט הגה וכו')
תודה

ishc
02-08-12, 17:32
אם כבר אתה משקיע ואם האוטו מתוכנן להישאר אצלך הרבה שנים למה לא להכנס לייצור תושבות חדשות?

foty
02-08-12, 17:35
אהלן ,
כבעל סמוראי 96 סלילים , אין לך הרבה אופציות ...
אתה יכול לרתך תושבת לבולם בשביל הקפיץ (ככה זה אצלי כרגע)
או שאתה יכול לשנות תושבות (סגנון של ג'ימיני יתאים בול)

סמי

zahi madhala
02-08-12, 23:07
יש אופצה נוספת קצת יותר יקרה להשתמש בבולם קואל אובר עם שינויים קלים

omri_t
02-08-12, 23:34
יש על זה חומר באתר, ממליץ לך בחום לקרוא.
בכל מקרה, בולמי פוקס על סמוראי?!? זה בולם מאוד יקר, רביעייה תעלה לך % רציני משווי הרכב.
מה שאני רוצה לומר- שעדיף להשקיע בבניית תושבות שיפתרו אותך מהבולם המעפן שמגיע בדגם הזה.

ishc
02-08-12, 23:41
אין שום חומר באתר לגבי מסולסלים. יש פה מעט מאוד חברים שלקחו את הנושא ברצינות. יש אופציות טובות והן יקרות, ושועלים על סמוראי זה יקר אבל אחרי התנסות, זה נוסע לא פחות ממדהים!!!

misha_k
03-08-12, 00:44
חחח צחי נראה לי אתה עדיין מזיל ריר עוד מהטיול ברגע שאתה נזכר בשועליייםםם

ואין ספק שזה יקר!! אבל הכל במכוניות האלה זה רק עניין של כמה כסף אתה יכול להוציא על האוטו עד שמתקשרים מהבנק :))

kfir_shap
03-08-12, 13:06
אז אילו עוד חברות יש חוץ מ-FOX?
ואם בכל מקרה צריך לעשות תושבות חדשות, לא משנה לאיזה סוג מתלים, אז זה כבר לא באמת משנה..

דרך אגב, חיפשתי חומר באתר על מתלי ספירלה, לא מצאתי דבר

GodsFather
04-08-12, 08:05
יש פה כמה שעשו עבודה מאד מעמיקה ובזאת הכוונה לחיפוש באתר. יש פרטים, בין כאלה שעשו שינוי תושבת ובין החלפת מערכות מתלה לכל מיני מוטציות מרכבים אחרים.

כשחושבים על פוקסים זה אכן הכי בר התאמה ויש גם להם מתחרים כמו קינג-ספרינג או בילשטיין. הכוונה בכל אלה היא שיש סדנא מסודרת בארץ וידע בשביל להתקין בולם ולקנפג אותו בהתאם למשקל הרכב ואופי הנהיגה הרצוי, דבר שאין במוצרי מדף. שווה או לא ? תלוי בגב ובכיס שלכם. להתאים בול לתושבות הקיימות אני לא חושב שאפשר בכל מקרה.

כמדומני EPITOM הוא אחד היוזרים פה שיש לו ספירלה ועשה עבודה מעמיקה ויש עוד כמה. לא צריך לקחת הכל כדברי אלוהים חיים ותמיד אפשר לפתוח מחקר חדש אבל זו נקודת התחלה מסוימת.

סולי
04-08-12, 18:10
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=54744

מאז יש עוד עידכונים.. אני צריך לשבת ולעשות סדר לפני שאני מעלה הכל מסודר, אבל בקצרה זו הקונפיגורציה הכי טובה שהגעתי אליה וגם היא לא מושלמת.

קדימה: קפיץ TJM 2" + בולם קוני לג'ימיני קידמי (46ס"מ פתוח לעומת 41ס"מ במקור) + ריתוך של הכובע מהבולם המקורי לאוזן התחתונה של הבולם ב-1.5ס"מ יותר גבוה מהמקור = 2.5"הגבהה + בולם איכותי הניתן לכיול של רמת הקשיחות.

אחורה - קפיץ סטנדרטי של גרנד ויטרה ארוכה (רמת קושי מתאימה לרכב עמוס אבל עדיין לא ארוך מספיק ויש לקבע את הקפיץ ) + בולם קוני אחורי של סמוראי עלים (45ס"מ פתוח לעומת 43ס"מ במקור) = 3" הגבהה.

תוספות : צינור בלם אחורי של סוזוקי בלנו (ארוך מהמקור ועולה 50ש"ח מתאים בול), בושינגים לתיקון זוויות הקאסטר לדעתי חובה, ההיגוי הרבה פחות תזזיתי ומעייף.

סה"כ -
הרכב עובד מאוד יפה בשבילים מהירים וגם בשטח קשה הרכב מאוד מרוסן ואני מרוצה מאוד מהשיפור הזעיר במהלך מתלה.
בכביש הוא על הצד הנוקשה לעומת המונרו שהיו על הרכב בניסיון הקודם, אך התחושות משתפרות ככל שקצב התנועה עולה.
הרבה מפגעים שבעבר היו עוברים ישר למרכב נעלמו לחלוטין, גם בפניות מהירות הבולמים מתמודדים עם השיבושים והבורות של כבישי ארצנו והרכב נותר נטוע במקומו כמו קטר.

הייתי מעדיף לשמור על גובה של 2", יותר מזה מעמיס את המוטות רדיוס ופוגה בהיגוי ומעלה את מרכז הכובד וזוויות הגלגול של הרכב.

יש פה גם מישהו שכבר נוסע על האופצייה היקרה יותר.. אולי הוא יוכל גם להעיד על התוצאה.

kfir_shap
05-08-12, 00:32
תודה רבה על העזרה!!
חלק מהדברים עדיין ג'יבריש בשבילי, אבל מתחיל להיות כיוון..

-->