PDA

צפייה בגרסה מלאה : סופה דיזל הכצעקתה?

ishc
04-08-12, 18:04
כחלק מהתחביב הבלתי שפוי שלנו נהיה לי הרגל בלתי שפוי של שיטוט ביד 2 ונבירה איזה רכבים עומדים למכירה בשוק
היום נתקלתי במודעה מעניינת, סופה ארוכה ופתוחה 1998, דיזל, יד2 ב-25K.
אני מכיר לא מעט שירשורי עבר שקוטלים את מנוע הדיזל האיטלקי שהותקן בסופה, אבל האם מדובר בנבלה כל כך סרוחה? כוח המנוע פחות מעניין אותי, אני שמורגל ב-1300cc ו-64 כ"ס שחלק מהם כבר מזמן ברחו ממכסה המנוע רגיל להיות במצב של UNDERPOWER, אבל הנה, ג'יפ אמיתי, פתוח, ארוך עם צמיגי 31 ויכולת עבירות טובה כסטוק (רק שים לוק-רייט מאחור) במחיר הגיוני ועם צריכת דלק הגיונית (אמור לעשות 1 ל-10 עם רגל רגועה?).
אז השאלה היא כזו, האם מישהו פה החזיק פעם סופה דיזל ומניסיון אישי יכול לתת חוות דעת אמיתית ואובייקטיבית? ושוב וזה מיועד קודם כל לדרור... אני יודע שכל הקטע בסופה זה המנוע 4.0 שלה, הלוואי והיה לי כסף לדלק של אחת כזו וגם אני הייתי נהנה ללחוץ על הגז ולעוף :)

six 4 life
04-08-12, 18:08
בעיית כח המנוע שולית לעומת בעיות האמינות ומחסור החלפים למנוע הזה ואלו בעיקר הסיבות למה לא.

yes1952
04-08-12, 18:16
קנה ג'ימי של ג'י אם סי ב 17k
ותהנה לשנים הבאות
:p
יוסי

omri_t
04-08-12, 18:26
טיילתי יומיים לפני כשנה ומשהו עם בחור שיש לו סופה כזו.
הרבה סיפורי זוועה שמענו ממנו, אבל הוא מבסוט מהאוטו מאוד. (רק על בירה בלילה הוא פלט שמפנטז על החלפת מנוע לבנזין)
אנסה למצוא את הטלפון שלו ולחבר בניכם.

למיטב זכרוני לטענתו-
חלקים קצת קשה למצוא, כי אין.
הרכב שותה יותר מ 1:10
הרכב מתחמם
היתרון המובנה הוא ייחסי העברה נמוכים מדגמי הבנזין (משפיע על צריכת הדלק לרעה..)
אני גם זוכר שהוא נישאר על 235 בגלל צריכת הדלק.
למיטב ידיעתי זו הכלאה שנעשתה בארץ בלבד ונמכרו יחידות בודדות והן נדירות.

היתרון במנוע הבנזין של הסופה אינו רק בעוצמה שלו- אלא מדובר במנוע אמין, פשוט, זול וקל לתחזוקה. (הרבה יותר ידידותי אפילו מהמנוע של הסמוראי)
צריכת הדלק לא כל כך גרועה. גם בהשוואה למה שכותבים בפורום בעלי הסמוראים עם קרבורטור
ואפשר לעשות הרבה לשפר אותה אם זה קריטי לך (הפחתת משקל, גודל גלגלים, תחזוקה, ונהיגה חסכנית).

אני חושב שסביב המחיר שציינת ניתן למצוא סופות בנזין סטנדרטיות משנתונים קצת יותר ישנים.
ומהכרותי השיטחית איתך- אין לך ממה לחשוש (פרט לגנבים, מהם צריך מאוד לחשוש!!!! )

מילה אישית: זה עולם אחר לחלוטין, רק אחרי שעוברים מבינים עד כמה לפני הסופה לא היינו באמת מרוצים.
אני חושב ששנינו עוברים את אותה "אבולוציה-ג'יפאית" בדרכים שונות (נקודת ההתחלה שלנו זהה :) )
כשמזג האוויר ירגע קצת, ואסיים את מקצה השיפוצים הקטן שאני עושה- אתה מוזמן לבוא לסיבוב בשקט ולהבין.

ishc
04-08-12, 18:44
עומרי למען האמת הדבר היחיד שכרגע הגיוני שיחליף את הסמוראי זה קטנוע 125 כל דבר אחר זה להיכנס ליישור קו והכרה אינטימית עם האוטו שכרגע אין לי כוח, זמן או כסף אליו.
את הסמוראי אני מכיר כמו את שתי כפות ידי, הוא לא מושלם וה-TO DO LIST לעולם לא נגמרת ותמיד מתארכת, לא כי יש לו בעיה אלא כי זה טבע התחביב והשריטה.
האבולוציה הטבעית כנראה תהיה סיקס/סופה ארוכה או דיפנדר ארוך, למה? כי אני רוצה רק פתוח וארוך ואלו האופציות (או שעד שאני יעבור הלאה הרוביקונים יהיו מספיק זולים).

דרור ברלי
04-08-12, 19:03
10 ק"מ ליטר?.... יותר בכיוון של 7-8, אם אתה רגוע. אני ראיתי גם 5-6 לליטר כשלוחצים (וצריך ללחוץ, כדי שזה ייסע)
מנוע הדיזל הזה באמת לא מהמוצלחים ביותר. באירופה אפשר למצוא אותו בדגמים ישנים של הצ'רוקי XJ, אבל שם זה מנוע שהגיע מקורי מהיצרן, אז הוא פחות בעייתי.

בסופה סימן 1 מדובר באלתור של תע"ר. המון בעיות (התחממות, ראשים, טורבו וכו) קשה למצוא חלפים. הביצועים לא משהו... בקיצור - נבלה. הבנזין 4.0 כל כך הרבה יותר טוב וכייפי, כל כך הרבה יותר חזק, כל כך הרבה-הרבה-הרבה יותר אמין, שאופצית הדיזל בכלל לא ראויה לשיקול.

מודל 98 הגיעו בהתחלה עם יחסי העברה רגילים 3:54. אחר כך הוסבו ל-4.10.

היתרון היחיד - מחיר קניה זול, ואופציה רשמית וחוקית להסבה למנוע הבנזין. ללא קומבינות. אם זו התוכנית - לך על זה.

ishc
04-08-12, 19:07
סתם תהייה, אין תוכנית. קיבלתי, כרגע נשאר עם שלי :)

omri_t
04-08-12, 19:48
אנחנו עוד נתפוס אותך..... :)

-->