PDA

צפייה בגרסה מלאה : הוספת מצבר נוסף אחורי, מערכת ניהול טעינה בלק סנייק וארון צרכנים למקרר ממיר וכו טרופר.

דיננוזאור שטח
06-08-12, 00:33
הכל התחיל שנתקלתי בשרשור הזה על הוספת מצבר נוסף אחורי ומערכת לצרכנים בלנד קרוזר
http://myswag.org/forum/index.php?topic=4749.0

מאחר ואני מאוד אוהב בירה אבל שרוט אוהב אותה קרה מאוד
החלטתי להוסיף לגיפ לקראת העונה הבאה מצבר אחורי נוסף, המצבר יספק חשמל לצרכים הבאים
מקרר
ממיר מתח 220V
קומפרסור קבוע
תאורה ברכב ומחוצה לו
מקלחת שדה חשמלית
מערכת הסאונד עם סאב וופר
שקעי מצית למטענים וציוד נוסף בחלק האחורי של הטרופר
בנוסף ישמש המצבר הנוסף לגיבוי לצורך הנעת הרכב במקרה של מצבר קידמי עיקרי מת
וכן לצורך עזרה בעת הפעלת כננת

ניתקלתי גם באתר שמוכר צמות ומוכנות מראש וכל החומרה להתקנה של מערכת כמו שאני רוצה
מערכת מצבר כפול מושלמת ללאנדקרוזר

http://www.sidewinder.com.au/page190.html

חבל שאין לגאקרו שזה טרופר שמיוצר באוסטרליה היה יותר קל ואלגנטי

ללאנקרוזר יש מאחור תא ששם אפשר להתקין את האבזרים אצלנו בטרופר אין

האתר הזה מוכר את כל מה שצריך למערכות חשמל לגיפים ולשטח כולל לוח חשמל מוכן עם נתיכים אוטומטיים צמות מתגים מחברים הכל

הוא אפילו מייצר ללאנדקרוזר מאין פיוז שמגביר את מתח הטעינה של האלטרנטור המקורי של לאנדקוזר ב-0.5 V כדי לאפשר טעינה אופטימלית למצברים כמו אופטימה שדורשים מתח טעינה גבוה ממצבר עופרת חומצה רגיל.

הבעיה היחידה הוא לא מוכר מחוץ לאוסטרליה ככה שהייתי צריך לבנות לי לוח לבד

אני הרכבתי את הכל בארון מתכת

אצלו מותקנים שני שקעי HELLA לזרם 15A ושקע מצית אחד 10A

אצלי מותקנים 3 שקעי מצית ואחד HELLA

בוסף קניתי לוח מתגים שהגיע עם פיוזים והחלטתי להחליף את הפיוזים בנתיכים חצי אוטומטיים כמו בלוח של האוסטרלי

שני מצברים זקוקים למערכת הפרדה אז עשיתי סקר באינטרנט

אז התחלתי לקרוא על מערכות כאלו לרכבי 4X4 וחיפשתי מערכת שגם יהיה גם אפשרות להפעלה אוטומטית וגם הפעלה וניתוק ידניים כלומר שליטה מלאה... בנוסף רציתי מערכת שנותנת מידע על מצבו של כל מצבר מה מתח הטעינה שהוא מקבל וכמה הוא טעון.
בנוסף רציתי שתהייה אפשרות לטעון מצברים וגם לספק לגיפ 12V כשיש שקע חשמל בסביבה באתרי קמפינג חניונים מסודרים ובבית
אז קראתי על הוספת מצבר נוסף לרכב שטח בפורומים ובאתרים אוסטרליים ואמריקאים
http://www.australiandirect.com.au/
http://www.projecta.com.au/
ויש גיפאים משוגעים שמייצרים את מה שצריך ורבים בפורומים השונים של מי יותר טובה...
http://www.sidewinder.com.au/index.html
http://www.traxide.com.au/Traxide.html
http://www.blacksnakesystems.com (http://www.blacksnakesystems.com/)

ומהר מאוד מצאתי מערכת שעושה את כל זה שנחשבת הטופ שבטופ אבל יקרה אש לא יכולתי להרשות לעצמי לרכוש אותה למרות ההמלצות החמות
http://ibs-tech.ch/en/products/dual-batter...with-uproc.html (http://ibs-tech.ch/en/products/dual-battery-system/ibs-dbs-with-uproc.html)
יקר יקר מדי... :)

בסוף בחרתי את המערכת של בלליקסנייק שמכילה כל מה שרק אפשר לרצות ממערכת מצברים כמובן שאם מצב האוטומט לא יעבוד טוב תמיד אפשר להפעיל את המערכת ידנית מתא הנהג בנוחות

http://www.blacksnakesystems.com (http://www.blacksnakesystems.com/)

מהר מאוד גיליתי שהחברה האוסטרלים חושבים שמה שמחוץ לאוסטרליה מעניין להם את הפילטר שמן והם לא שמחים בכלל לשלוח לארץ ככה שבסופו של דבר נאלצתי לאלתר ולהתפשר בחלק מהחלקים

אז החלקים הגיעו ונרכש ארון מתכת לזווד אותם מחר אני חותך את הדלת להתאים את האבזרים עד אז אני צריך להחליט מה מורכב בדיוק כי אני עדיין לא סגור על הקומבינציה

המצבר הנבחר הינו אופטימה צהוב

מקריאה למדתי שהאלטנטור איננו מסוגל לטעון ביעלות לגמרי מצבר אופטימה לכן יש לטעון מדי פעם רצוי לפני יציאה לטיול בעזרת מטען מתאים

המטענים ספקים שנבחרו שלשה מטעני CTEK שניים 8 שלבים עם מוד למצברי גל 7 ו 5A אמפר שעה ומטען ספק אחד 5 שלבי טעינה 25 אמפר שעה לכל המטענים יש גם תכנות לצורך טיפול במצבר שהתרוקן ובמצבר שזקוק לריענון

דיננוזאור שטח
06-08-12, 00:51
המשך בנייית ארון הצרכנים

דיננוזאור שטח
06-08-12, 00:55
התקנה בטרופר

omri_t
06-08-12, 01:04
חתיכת השקעה...!!!
כל הכבוד על המחקר המעמיק.
המערכת ניראת חכמה ובהחלט שימושית.
הביצוע מהתמונות גם הוא סופר רציני.
מקווה שישאר לך מקום מאחורה למקרר בסוף...

סחטיין!!

raanan
06-08-12, 22:02
אבי,
שאפו !
מערכת מדהימה בתכנון וההשקעה במימוש.
צריך שבוע לקרוא ולהבין את כול הלינקים ....
אבי, אולי תתן תאור של כול המצבים של המערכת ?

הנהלה, ממליץ "לנעוץ" את השרשור. יש קישורים עם חומר טכני רב בנושא.

רענן

sos4u
06-08-12, 22:15
אכן עבודה מושקעת להפליא.
שאלה בעניין התיכנון - למה החלטת למקם את המצבר מאחור ? מצבר נטען פולט גזים. לא ידידותיים בלשון המעטה.
ולמיטב זכרוני ב LC יש מקום מוכן מראש למצבר נוסף בתא המנוע ...

raanan
06-08-12, 22:56
אכן עבודה מושקעת להפליא.
שאלה בעניין התיכנון - למה החלטת למקם את המצבר מאחור ? מצבר נטען פולט גזים. לא ידידותיים בלשון המעטה.
אומנם אני לא אבי. אבל,
למיטב ידעתי מצברי אופטימה (ג'ל) לא פולטים גזים.

רענן

boaz avrahami
06-08-12, 23:32
אבי שלום,

עשית משהו יפה שמסקרן אותי ואני מניח עוד רבים וטובים בפורום.
מצד שני, צורת ההגשה של הפוסט הזה אינה מוצלחת בלשון המעטה.
לו מישהו ירצה לבצע פרוייקט כזה הוא יצטרך ללמוד את כל העסק מבראשית.

מאוד הייתי מעוניין לקרוא כתבה מסכמת על מה עושה המערכת, מאיזה חלקים היא בנויה ומה היו השיקולים.

אגב,
יש לי לוח מתגים דומה עם חיבורי שקעי מצית מוארים של יאכטות.
א. מה זה שקעי HELLA ?
ב. היכן רכשת פיוזים חצי אוטומטיים?

תודה
בועז

asafk
07-08-12, 00:30
עבודה יפה ומושקעת.
(אגב - מאוד דומה למערכת שיש לי בקמפר חוץ מה ISOLATOR שאצלי הרבה הרבה יותר פשוט... באמת הלכת כאן על מוצר ברמה גבוהה)

שקעי הלה - אתה מתכוון לשקעי DIN ? (בקוטר 15 מ"מ) ? למה זה טוב? למה לא להסתפק בשקעי מצית (מהסוג הימי עם נעילה ברבע סיבוב) ?
פיוזים חצי אוטומטים או אוטומטיים ( Circuit breakers ) - יש איפה להשיג בארץ אם תרצה, בעז (שלח לי ה"פ). אצלי ה CBים ממתגים את הצרכנים, כך שלא צריך גם מתגים וגם CBים. זה חוסך מקום וחוסך חיווט.

אני כן ממליץ לעשות את החיווט קצת יותר רובוסטי - לתפוס את החוטים שלא יזוזו עם טלטלות הדרך - זה מהדברים שיכולים להרוס לך את העבודה ואתה לא יודע מאיפה זה בא לך...

אסף.

yes1952
07-08-12, 06:53
עבודה מדהימה ומושקעת כל הכבוד
מצטרף לבקשתו של בועז
ויהיה עוד יותר נחמד באם מישהו גם יתן פרטים היכן אפשר לרכוש את החלקים
תודה
יוסי

דיננוזאור שטח
07-08-12, 08:42
אכן עבודה מושקעת להפליא.

ההתקנה מאחור נובעת מהעדר מקום בתא המנוע ניתן להתקין מצבר בטרופר בנזין רק אם מוותרים על תיבת הפילטר אויר והשנורקל ועוברים לפילטר פתוח מה שלא רציתי לעשות..

מצברי אופטימה מאושרים (על ידי כל הגופים כולל אלו הוסקים בתחרויות) להתקנה בתוך הקוקפיט...
משתי סיבות
אין פליטה של גזים קורוזיביים (מימן תמיד ניפלט מכל מצבר במקרה של טעינת יתר)
במקרה של תאונה ושבירת מיכל המצבר לא יהיה שפך של חומצה כנל גם במקרה של התהפכות

אופטימה מקובל כמצבר המוביל מסוגו ויש שלשה סוגים

אדום - מצבר התנעה (פריקה עמוקה חלקית) מיועד להחליף את המצבר העיקרי הרגיל ברכב
צהוב - פשרה גם מצבר המסוגל לתת זרם הנעה וגם פריקה עמוקה מתאים כמצבר נוסף להפעלת צרכנים וגם כגיבוי
כחול - מצבר ימי פריקה עמוקה מאוד אינו מאפשר זרם הנעה (מיועד לבנקים של מצברים ביכטות)

raanan
07-08-12, 08:45
אני אנסה לתאר מה תפקידי המערכת עפ"י הבנתי מהקישורים ומשיחה עם אבי.

מטרה עיקרית, חיבור צרכנים קבועים למצבר פריקה עמוקה בבידוד מהמצבר הראשי של הרכב.
כלומר, ניתן להפעיל את התאורה (קמפינג), קומפרסור, מע' סאונד, מקרר ושאר צרכנים שמחוברים לממיר ללא חשש שבבוקר לא ניתן יהיה להניע את הרכב.

למטרה כזאת אין צורך במע' המורכבת שייצר. אבל,
החוכמה איך מנהלים את טעינת המצברים כשהמנוע עובד. על כן תוכננה ונבנתה המערכת.

המערכת למעשה מבוקרת מיקרופרוססור שמנתב טעינת כול מצבר בנפרד לאלטרנטור (אני מניח שקודם יש עדיפות לטעינת המצבר הראשי של המנוע).
בנוסף המע' מציגה מידע חזותי לנהג על רמת הטעינה בכול מצבר.
אני חושב (וגם אם לא, אפשר לתכנת המערכת) כשהמערכת מזהה רמה נמוכה של אנרגיה במצבר המשני (הצרכנים), היא ממתגת את המצבר הראשי לצרכנים
עד לרמת מתח סף של 11.5V (של המצבר הראשי כמובן). בכך משאירה לו מספיק אנרגיה להנעת המנוע.
ניתן בפקודה למחשב לחבר זוג המצברים במקביל לצורך אספקת אנרגיה גבוהה - הפעלת כננת. או,
במקרה והמצבר הראשי לא תקין, לנתב את המצבר המשני להנעת הרכב ואספקת אנרגיה למערכות הרכב.

שלושת המטענים של CTEK תפקידם,
מטען CTEK7 - להטעין המצבר הראשי כשהרכב בחנייה בבית ליד מקור מתח 220V
מטען CTEK5 - להטעין המצבר המשני כשהרכב בחנייה בבית ליד מקור מתח 220V
מטען CTEK25 - משמש כספק מתח 12V בזרם עד 25A לכול מערכת הצרכנים כשהרכב באתר קמפינג ויש מקור מתח חיצוני של 220V.
כך עוקפים ולא מעמיסים את המצבר המשני.

הערה - השימוש בכול מטען בנפרד לטעינת המצברים נובע בגלל הבדלי מתח הטעינה בין מצבר רגיל למצבר ג'ל.
במידה והיה מטעין עם מטען אחד בלבד, היה חייב להגדיר המטען לטעינת מצברים רגילה (כדי לא לפגוע במצבר הראשי).
במקרה כזה, מצבר הג'ל היה נטען רק ל 80% מהקיבולת שלו.

מקווה שלא החסרתי עוד תכונות מהמערכת, מכסימום אבי ישלים.
שוב שאפו !
רענן

דיננוזאור שטח
07-08-12, 08:51
אבי שלום,

עשית משהו יפה שמסקרן אותי ואני מניח עוד רבים וטובים בפורום.
מצד שני, צורת ההגשה של הפוסט הזה אינה מוצלחת בלשון המעטה.
לו מישהו ירצה לבצע פרוייקט כזה הוא יצטרך ללמוד את כל העסק מבראשית.

מאוד הייתי מעוניין לקרוא כתבה מסכמת על מה עושה המערכת, מאיזה חלקים היא בנויה ומה היו השיקולים.

אגב,
יש לי לוח מתגים דומה עם חיבורי שקעי מצית מוארים של יאכטות.
א. מה זה שקעי HELLA ?
ב. היכן רכשת פיוזים חצי אוטומטיים?

תודה
בועז

מסכים לחלוטין לגבי זה שצורת ההגשה איננה מוצלחת אם תרצו אני אכתוב באריכות על כל קומפוננט כולל סקירה של האפשרויות בשוק יתרונות חסרנות מחיר ומקורות לרכישה וסכמות בכל מקום שיהיה צורך?

זה באמת לרדת לפרטים הטכניים בפורום אחר של גיפאים סקלו אותי גלגלו אותי בזפת ונוצות אחרי זה האכילו אותי דגים באושים וסלקו אותי מהפורום חחחחח

רק תבקשו והפרה תניק ... חחחח

raanan
07-08-12, 08:57
מסכים לחלוטין לגבי זה שצורת ההגשה איננה מוצלחת אם תרצו אני אכתוב באריכות על כל קומפוננט כולל סקירה של האפשרויות בשוק יתרונות חסרנות מחיר ומקורות לרכישה וסכמות בכל מקום שיהיה צורך?

זה באמת לרדת לפרטים הטכניים בפורום אחר של גיפאים סקלו אותי גלגלו אותי בזפת ונוצות אחרי זה האכילו אותי דגים באושים וסלקו אותי מהפורום חחחחח

רק תבקשו והפרה תניק ... חחחח
ראשית, מבקשים ! פה רוצים לדעת ולהבין כמה שיותר ברמה הטכנית.
לי חשוב מכלול השיקולים בבחירת רכיב מול רכיב אחר (כמובן שהעלות היה חלק מהשיקולים).
אגב,
השלם, תקן, הער, האר, אשש את מה שכתבתי בתגובה 12 .

תודה
רענן

yes1952
07-08-12, 08:58
דינו
מה מעניין אותנו פורומים אחרים?
לרצות אפשר הכל
פה מבקשים
ואם אפשר חלקנו בטח ישמח באם תפרט כולל הכל-ואם יסקלו אותך אני אעמוד לפניך כמגן אנושי
אזי בבקשה--פרסם===
יוסי

zviki
07-08-12, 09:01
מושקע, רציני, מקצועי ויפה. כל הכבוד, בכנות.
אבל אני לא הייתי הולך על הפרוייקט הזה ואין שום קשר לעלותו -שזה שלכשעצמו פקטור רציני. .
חסר לי, לנו ,תקלות אשר נובעות מהוספת מערכות מסובכות מעבר למה שהיצרן מציע? ביחוד חשמליות?כל שני וחמישי נשרף לנו איזה נתיך דרדרה שמשגע אותנו. ממסר שמקצר לנו את החיים.. אפולו 16 כבר אמרנו?
אני בטוח שאני כאן בדעת מיעוט, יחד עם זאת נאמן להשקפתי- מינימום תוספות. משהו בנוסח הסיקס.

דיננוזאור שטח
07-08-12, 09:02
עבודה יפה ומושקעת.
(אגב - מאוד דומה למערכת שיש לי בקמפר חוץ מה ISOLATOR שאצלי הרבה הרבה יותר פשוט... באמת הלכת כאן על מוצר ברמה גבוהה)

שקעי הלה - אתה מתכוון לשקעי DIN ? (בקוטר 15 מ"מ) ? למה זה טוב? למה לא להסתפק בשקעי מצית (מהסוג הימי עם נעילה ברבע סיבוב) ?
פיוזים חצי אוטומטים או אוטומטיים ( Circuit breakers ) - יש איפה להשיג בארץ אם תרצה, בעז (שלח לי ה"פ). אצלי ה CBים ממתגים את הצרכנים, כך שלא צריך גם מתגים וגם CBים. זה חוסך מקום וחוסך חיווט.

אני כן ממליץ לעשות את החיווט קצת יותר רובוסטי - לתפוס את החוטים שלא יזוזו עם טלטלות הדרך - זה מהדברים שיכולים להרוס לך את העבודה ואתה לא יודע מאיפה זה בא לך...

אסף.

צודק אסף שקע HELLA הם שקעים בסטנדרט DIN ההבדל הוא בזרם הנומינלי שבדין הוא 15A ובשקע מצית 10A שקע דין יותר רובסטי אלקטרודת הפלוס עשויה ממוט נחושת ולא מפח ומתאימה לצרכנים יותר כבדים ויש תקן מסודר לשקע מצית אין תקן וכל סיני הישר בעיניו יעשה...

מה שנכון גם שיש שקע מצית ימי עם נעילה (בסיבוב) ואטימה (במידה ומשתמשים בתקע ימי) שהוא יותר רובסטי ועמיד בטילטול

בארון שלי מותקנים שקע דין אחד נתיך 20A
שקע מצית ימי נתיך 15A
שני שקעי מצית ימיים נתיך ומתג משותף 15A

דיננוזאור שטח
07-08-12, 09:08
רוצה להתחיל עם סקר קצר של צרכי חברים המעונינים להתקין או שהתקינו מצבר נוסף (הכוונה בנוסף למצבר נוסף למצברים שהרכב הגיע איתם אפשר ללמוד מהפתרונות גם על שיפור מערכת החשמל ברכבים בעלי שני מצברים כמו הדיזל)

1. האם תרצה אפשרות להתניע מהמצבר המישני במקרה שהראשי מת?
2.האם תרצה להניע משני המצברים תמידכלומר בכל התנעה (דיזל)
3. האם זקוק למצבר המשני לצורך תמיכה בכננת ובפנסי שטח רבי עוצמה?
4. האם מעונין במצב 24V לצורך ריתוך בשטח?
5. במידה וסעיף 1 זה כן אז מה רמת האמינות הדרושה להתנעה מהמצבר המישני?
א. מוחלטת (כולל מענה לתא מקצראחד או יותר במצבר המרכזי)
ב. מעולה
ג. סבירה
ד. לא חשובה (תמיד יהיו חברים עם רכב נוסף לסייע)

6. האם אתה מעוניין לדעת בכל זמן נתון את מצב הטעינה של שני המצברים?
7. האם אתה מעוניין באופציה של טעינה סולארית של המצבר המישני?

שיקולים נוספים
האם הפרוטה מצויה בכיסך?
האם בכוונתך לרכוש מצבר פריקה עמוקה (היכן למקם ראשי או מישני)
מה יהיה הקיבולת של המצבר המישני לעומת הראשון
סקר צרכנים שיחוברו למערכת וזמן תמיכה דרוש

כשכל זה ברור אפשר לבנות או לקנות מערכת מתאימה ולפזר את הצרכנים בהתאם

אשמח באם חברים יכתבו את הצרכים שלהם כדי שאוכל לסקור את הפתרונות הרלוונטיים אחרת אפשר לטבוע בים של אפשרויות

yes1952
07-08-12, 09:19
1. האם תרצה אפשרות להתניע מהמצבר המישני במקרה שהראשי מת?חיובי
מוחלטת (כולל מענה לתא מקצראחד או יותר במצבר המרכזי)
האם אתה מעוניין לדעת בכל זמן נתון את מצב הטעינה של שני המצברים?חיובי
האם הפרוטה מצויה בכיסך?כן ולא רק באשמתי
האם בכוונתך לרכוש מצבר פריקה עמוקה (היכן למקם ראשי או מישני)רק אם זה חשוב
סקר צרכנים שיחוברו למערכת וזמן תמיכה דרוש=======מקרר-כננת עזר קטנה-תאורת שטח(לדים?)ממיר ל 220-טלויזיה ניידת קטנה-פוז'קטור אחורי
-זה בנתיים-(הרכב-סופה ארוכה)
תודה
יוסי

דיננוזאור שטח
07-08-12, 09:20
אבל אני לא הייתי הולך על הפרוייקט הזה ואין שום קשר לעלותו -שזה שלכשעצמו פקטור רציני. .
חסר לי, לנו ,תקלות אשר נובעות מהוספת מערכות מסובכות מעבר למה שהיצרן מציע? ביחוד חשמליות?כל שני וחמישי נשרף לנו איזה נתיך דרדרה שמשגע אותנו. ממסר שמקצר לנו את החיים.. אפולו 16 כבר אמרנו?
אני בטוח שאני כאן בדעת מיעוט, יחד עם זאת נאמן להשקפתי- מינימום תוספות. משהו בנוסח הסיקס.

אתה צודק לחלוטין...

כל מה שאתה אומר נלקח בחשבון

כלל ברזל שהצבתי לעצמי בתחילת הדרך אין לעשות שינוי במערכת החשמל המקורית של הגיפ

מערכת ההפרדה שנבחרה היא NORMALY OPEN כך שבמקרה של כשל מקסימוום חמות (ונקנה קרח) קרות ואין תאורה ומקלחת חחחחח

החלק היחיד שמרגיש את המערת שנוספה ממערכת החשמל של הגיפ הוא האלטרנטור וולכן בחרתי מערכת שדואגת לא להעמיס את האלטרנטור וטוענת את המצברים כשהם ריקים בדרוג

החיבור בין המערכת הנוספת (וגם הניתוק ) פשוט כבל אחד שמתחבר על הפלוס של המצבר המקורי

לא נעשו שןפ שינויים במערכת החשמל המקורית של הגיפ אין פשרות לגבי האמינות של הגיפ ומערכות החשמל המקוריות שלו

דיננוזאור שטח
07-08-12, 09:22
אני אנסה לתאר מה תפקידי המערכת עפ"י הבנתי מהקישורים ומשיחה עם אבי.

מטרה עיקרית, חיבור צרכנים קבועים למצבר פריקה עמוקה בבידוד מהמצבר הראשי של הרכב.
כלומר, ניתן להפעיל את התאורה (קמפינג), קומפרסור, מע' סאונד, מקרר ושאר צרכנים שמחוברים לממיר ללא חשש שבבוקר לא ניתן יהיה להניע את הרכב.

למטרה כזאת אין צורך במע' המורכבת שייצר. אבל,
החוכמה איך מנהלים את טעינת המצברים כשהמנוע עובד. על כן תוכננה ונבנתה המערכת.

המערכת למעשה מבוקרת מיקרופרוססור שמנתב טעינת כול מצבר בנפרד לאלטרנטור (אני מניח שקודם יש עדיפות לטעינת המצבר הראשי של המנוע).
בנוסף המע' מציגה מידע חזותי לנהג על רמת הטעינה בכול מצבר.
אני חושב (וגם אם לא, אפשר לתכנת המערכת) כשהמערכת מזהה רמה נמוכה של אנרגיה במצבר המשני (הצרכנים), היא ממתגת את המצבר הראשי לצרכנים
עד לרמת מתח סף של 11.5V (של המצבר הראשי כמובן). בכך משאירה לו מספיק אנרגיה להנעת המנוע.
ניתן בפקודה למחשב לחבר זוג המצברים במקביל לצורך אספקת אנרגיה גבוהה - הפעלת כננת. או,
במקרה והמצבר הראשי לא תקין, לנתב את המצבר המשני להנעת הרכב ואספקת אנרגיה למערכות הרכב.

שלושת המטענים של CTEK תפקידם,
מטען CTEK7 - להטעין המצבר הראשי כשהרכב בחנייה בבית ליד מקור מתח 220V
מטען CTEK5 - להטעין המצבר המשני כשהרכב בחנייה בבית ליד מקור מתח 220V
מטען CTEK25 - משמש כספק מתח 12V בזרם עד 25A לכול מערכת הצרכנים כשהרכב באתר קמפינג ויש מקור מתח חיצוני של 220V.
כך עוקפים ולא מעמיסים את המצבר המשני.

הערה - השימוש בכול מטען בנפרד לטעינת המצברים נובע בגלל הבדלי מתח הטעינה בין מצבר רגיל למצבר ג'ל.
במידה והיה מטעין עם מטען אחד בלבד, היה חייב להגדיר המטען לטעינת מצברים רגילה (כדי לא לפגוע במצבר הראשי).
במקרה כזה, מצבר הג'ל היה נטען רק ל 80% מהקיבולת שלו.

מקווה שלא החסרתי עוד תכונות מהמערכת, מכסימום אבי ישלים.
שוב שאפו !
רענן

ההסבר מדויק ומושלם

sos4u
07-08-12, 09:51

אני לא חושב שאתה בדעת מיעוט. הפרוייקט מדהים בהשקעה, מרהיב הייתי אומר, אחרי קריאה מעמיקה יותר של הפרטים, אבל, [ ופה נכנס עניין הנוחות והנכונות שלנו להשקיע ולשלם עבור משהו, אחד מוכן להשקיע היכן שהאחר לא רוצה או לא יכול ... ] אובר קיל ב 20 רמות מעל כל סיכוי למצות אפילו חלק קטן מיכולותיו.

ושוב, מבלי לגרוע מיופיו / יכולותיו ואיכותו של הפתרון.
אני חושב שיהיו בודדים שבאמת יזדקקו לפתרון בקנ"מ כזה, ועוד פחות שגם יוכלו לממן ולבצע.
מצד שני, דינו כהרגלו עשה עבודה יסודית במחקר, ומשם אפשר [ וגם אני למדתי דבר או שניים ] ללמוד ולהפיק הרבה תועלת לכל מי שרוצה ומתכוון להוסיף מצבר נוסף, [ פעולה ברוכה כשלעצמה, שמחזירה את עלותה מהר מאד ] ....

דיננוזאור שטח
07-08-12, 12:01
אז איזה אפשרוויות יש לביצוע הפרדה של מצברים

נתחיל מהפשוט ביותר ועד המתוחכם

מפסק ידני

יתרונות
זול!!!!!!!
פשוט
קל להתקנה
אין שינוי במערכת החשמל של הרכב
נותן גיבוי למקרה של מצבר ראשי ריק להנעה
תמיכה בהפעלת כננת

חסרונות
ידני לחלוטין שכחת להפעיל ולטעון בזמן הנסיעה אכלת אותה
דורש התעסקות
אין אפשר טעינה של כל אחד לחוד וגם של שני המצברים ביחד
אינו נותן פיתרון כשהמצבר הראשי התרוקן לחלוטין או תקול

החיבור למערכת פשוט אך דורש שימוש בכבלים עבים כמו של כננת או רתכת לפחות

דיננוזאור שטח
07-08-12, 12:09
מפסק ידני לשני מצברים

יתרונות
פשוט
קל להתקנה
מאפשר הפעלה גמישה מצבר ראשי לחוד משני לחוד והפעלה ביחד מאפשר תמייכה של המשני בהתנעה כננת ופני סטח בשליטה ידנית
כל הצרכנים בגיפ יכולים להיות מחוברים למערכת הראשית וניתן גם להפריד צרכנים ולחלק אותם בין המצברים
אפשר טעינה של כל אחד לחוד וגם של שני המצברים ביחד
נותן פיתרון מלא גם כשהמצבר הראשי התרוקן לחלוטין או תקול
זול!!!!!!!

חסרונות
ידני לחלוטין שכחת להפעיל ולטעון בזמן הנסיעה אכלת אותה דורש התעסקות
סכנת ניתוק בידי המפעיל של כל המצברים מהאלטנרטנטור בזמן שהמנוע מונע ושריפת דיודות באלטרנטור
ישנם לשם כך מפסיקים עם ניתוק שדה באלטרנטור אך התקנה מסובכת ולא מומלצת כי צריך להוציא חוטים מתוך ווסת המתח של האלטרנטור שבטרופר הוא מותקן בתוך האלטרנטור.

http://bluesea.com/files/images/products/thumbs182/9002e200_182x182.jpg

החיבור למערכת פשוט ודורש שימוש בכבלים עבים כמו של כננת או רתכת לפחות

דיננוזאור שטח
07-08-12, 12:15
שימוש בממסר בפיקוד ידני

היתרונות כל ההפעלה נעשת מעמדת הנהג בהרמת מתג

הייתרונות והחסרונות דומים למתג הידני

נוסף כאן חיסרון נוסף שאם המצבר הראשי מת לא יהיה לכם מספיק מתח להפעיל את הממסר ואם המצבר מקצר תאים יתכן שגם אם יפעל הממסר לא תוכלו להניע כי הממסר מחבר אותם במקביל ואין הפעלה ניפרדת של המצבר המשני מול הסטרטר

http://www.fjcruiserforums.com/forums/attachments/4x4-off-road-tech/28256d1231714562-dual-batt-wiring-diagram-right-dual_battery.jpg

דיננוזאור שטח
07-08-12, 12:30
שימוש בממסר בפיקוד אוטמטי

סכמת החיבור דומה מאוד לאופציה עם המתג הידני רק שהפיקוד לממסר מגיע מנורת הטעינה או מנורת הלחץ שמן שמבטיחה שהמצברים מחוברים בעת שהמנוע עובד והאלטרנטור דומם ברגע שמדוממים את המנוע המצברים נפרדים

באופציה האוטמטית אין אפשרות להשתמש במצבר השני לעזרה בהנעה או בכננת

http://www.jeepolog.com/UserFiles/Image/without_watermark/camper_battery/electrical%20diagram.jpg

ניתן להוסיף פיקוד ידני כולל נורות חיווי עם מתג תלת מצבי על רגל 85 שמאפשר עבודה באוטומט או הפעלה ידנית לחיבור שני המצברים לסיוע להתנעה או כננת במקרה זה יש להשתמש בממסר המתאים לזרמי הנעה

דיננוזאור שטח
07-08-12, 12:37
שמשו בספרטור מצברים דיודות

יתרונות

אוטמטי לחלוטין שגר ושכח
זול יחסית

חסרונות
אין גיבוי הנעה או עזרה בכננת מיועד להספקת חשמל לצרכני בית בלבד!!!!
משבש את יכולת האלטרנטור לקרוא את מתח המצברים שניטענים כי הדיודות מנתקות אותו מהמצברים
מוריד 0.5V מהמתח של האלרנטור
יש להתאים את האיזולטור לאלטרנטור
מתחמם ורגיש לחום רב
צרכן אנרגיה בזמן טעינה

http://www.jeepolog.com/UserFiles/Image/without_watermark/camper_battery/dual battery diagram.jpg

תתעלמו מכניסת ה-220V והמטען זה אופציה להוספת שקע כניסה לקמפינג שיש בו
אפשרות לחיבור 220

http://www.pplmotorhomes.com/parts/rv-converters/sure-power-120a-isolator.jpg

boaz avrahami
07-08-12, 12:42
כהגנה יש גם את ה battery brain
פתרון ישראלי לא רע שאני משתמש בו כבר כשנה.

הנחת העבודה שלי שלחנייה של לילה המצבר יסחוב את המקרר פלוס מעט תאורה
ואם לא אז הוא ינתק עצמו מהמערכת ויותיר לי מספיק לסטרטר או שלושה בכדי להתניע.

הבעיה מתחילה כשרוצים תאורת מחנה וצורכים הרבה חשמל.
האלטרנטיבה היא עוד מצבר או גנרטור.

עוד מצבר זה טכנולוגי ומגניב ואפילו שקט.
מצד שני זה עודף סרבול ותחזוקה יקרה של מצבר.
גם העלות הראשונית אינה זולה.

גנרטור מעט רועש אבל זול ואמין ולא תוםס מקום ברכב כשלא זקוקים לו.

חלק במספר הפעמים בשנה שבה אני אזדקק לפתרון הזה ותגיע למסקנה חד משמעית לדעתי.

יום אחד אני כנראה אעשה לי מערכת כזו אבל רק בגלל שהיא מגניבה ולא הצלחתי להתאפק.
לא שום סיבה פרקטית כנראה...
כנראה שזה יהיה ברכב שבו מקום יעודי למצבר נוסף כי אני אוהב סדר.

בכל מקרה אני מת מקנאה ;-)

דיננוזאור שטח
07-08-12, 13:05
בגלל שגשר הדיודות מבזבז הרבה חשמל ופולט חום רב

ובנוסף מפיל את המתח יצאו מוצרים יקרים בהרבה שאין להם את החסרונות הללו והמבוססים על MOSFET

כל שאר היתרונות והחסרונות זהים לגשר דיודות רגיל

דיננוזאור שטח
07-08-12, 13:18
כהגנה יש גם את ה battery brain
פתרון ישראלי לא רע שאני משתמש בו כבר כשנה.

הנחת העבודה שלי שלחנייה של לילה המצבר יסחוב את המקרר פלוס מעט תאורה
ואם לא אז הוא ינתק עצמו מהמערכת ויותיר לי מספיק לסטרטר או שלושה בכדי להתניע.

הבעיה מתחילה כשרוצים תאורת מחנה וצורכים הרבה חשמל.
האלטרנטיבה היא עוד מצבר או גנרטור.

עוד מצבר זה טכנולוגי ומגניב ואפילו שקט.
מצד שני זה עודף סרבול ותחזוקה יקרה של מצבר.
גם העלות הראשונית אינה זולה.

גנרטור מעט רועש אבל זול ואמין ולא תוםס מקום ברכב כשלא זקוקים לו.

חלק במספר הפעמים בשנה שבה אני אזדקק לפתרון הזה ותגיע למסקנה חד משמעית לדעתי.

יום אחד אני כנראה אעשה לי מערכת כזו אבל רק בגלל שהיא מגניבה ולא הצלחתי להתאפק.
לא שום סיבה פרקטית כנראה...
כנראה שזה יהיה ברכב שבו מקום יעודי למצבר נוסף כי אני אוהב סדר.

בכל מקרה אני מת מקנאה ;-)

בועז יקירי

באטרי בריין מותקן אצלי כבר שלש שנים ואני ממש מבסוט ממנו מאוד עד כדי כך שקניתי אחד למדף

מאחר ובין השאר אני חובב מוזיקה קצת לא חלשה ומותקנת אצלי מערכת סאונד זה די מבאס שהבטרי בריין מחליט שנגמר ועושה חושך ושקט באמצע המסיבה

המצבר הקדמי לא הספיק לי ואני מאוד אוהב לילות בשטח

לכן המצבר הנוסף

amirk
07-08-12, 13:59
מפסק ידני לשני מצברים

יתרונות
פשוט
קל להתקנה
מאפשר הפעלה גמישה מצבר ראשי לחוד משני לחוד והפעלה ביחד מאפשר תמייכה של המשני בהתנעה כננת ופני סטח בשליטה ידנית
כל הצרכנים בגיפ יכולים להיות מחוברים למערכת הראשית וניתן גם להפריד צרכנים ולחלק אותם בין המצברים
אפשר טעינה של כל אחד לחוד וגם של שני המצברים ביחד
נותן פיתרון מלא גם כשהמצבר הראשי התרוקן לחלוטין או תקול
זול!!!!!!!

חסרונות
ידני לחלוטין שכחת להפעיל ולטעון בזמן הנסיעה אכלת אותה דורש התעסקות
סכנת ניתוק בידי המפעיל של כל המצברים מהאלטנרטנטור בזמן שהמנוע מונע ושריפת דיודות באלטרנטור
ישנם לשם כך מפסיקים עם ניתוק שדה באלטרנטור אך התקנה מסובכת ולא מומלצת כי צריך להוציא חוטים מתוך ווסת המתח של האלטרנטור שבטרופר הוא מותקן בתוך האלטרנטור.

החיבור למערכת פשוט ודורש שימוש בכבלים עבים כמו של כננת או רתכת לפחות

פרוייקט יפה.

החלק שהדגשת באדום לא מדוייק, אצלי מותקן מפסק כזה כבר בשני רכבים ואני לא רואה כיצד מנתקים את כל המצברים מהטעינה.
יש 4 מצבים:
0 - קו צרכים מנותק, טעינת מצבר 1
1 - קו צרכנים מחובר למצבר 1 + טעינת מצבר 1
2 - קו צרכנים מחובר למצבר 2 + טעינת מצבר 1
1+2 קו צרכנים מחובר למצבר 1 ולמצבר 2 + טעינת מצבר 1 וטעינת מצבר 2

דיננוזאור שטח
07-08-12, 14:00
איזולטור מבוקר מיקרו פרוססור אוטמטי ישנם עשרות יצרנים של מוצרים דומים בחרתי במוצר אחד הנפוצים והאמינים ביותר

המוצר האוסטרטלי שפותח במיוחד בעבור גיפים באוסטרליה מנתק במתח 12.7V כלומר מצבר טעון לגמרי ומתחבר ב13.2V שיש רק כשהאלטרנטור עובד והמנוע מונע

http://www.redarc.com.au/products/category/4wd-caravan-and-motorhome/

זה המוצר מוקשח נפוץ מאוד באוסטרליה את כל הפתרונות כולל עבודה אוטמטית בדרך כלל ומחירו כ-120$

חסרונו העדר מערכת לפיקוד בקרה ומדידה ואינדיקציה

יש אפשרות להוסיף מתגים ונורית לפיקוד ואינדיקציה

http://www.isuzu.org.il/isuzu/upnew/63c85d8fea3a65f4a0888e30607c53a771351221 36.jpg

http://www.isuzu.org.il/isuzu/upnew/75fbb7f751dcbed3164815928ce3021051201271 42.jpg

boaz avrahami
07-08-12, 14:01
ואם היית מגדיל את הקיבולת של המצבר הראשי בכשלושים אחוז לא היית מסתדר?

דיננוזאור שטח
07-08-12, 14:32
פרוייקט יפה.

החלק שהדגשת באדום לא מדוייק, אצלי מותקן מפסק כזה כבר בשני רכבים ואני לא רואה כיצד מנתקים את כל המצברים מהטעינה.
יש 4 מצבים:
0 - קו צרכים מנותק, טעינת מצבר 1
1 - קו צרכנים מחובר למצבר 1 + טעינת מצבר 1
2 - קו צרכנים מחובר למצבר 2 + טעינת מצבר 1
1+2 קו צרכנים מחובר למצבר 1 ולמצבר 2 + טעינת מצבר 1 וטעינת מצבר 2

מי שכתב את זה זה היצרן של המוצר

אתה מוגן מהבעיה עם האלטרנטור כל עוד אתה לא מפעיל את הבורר בזמן שהרכב מונע

יש נקודה מתה בזמן סיבוב הבורר

דיננוזאור שטח
07-08-12, 14:35
ואם היית מגדיל את הקיבולת של המצבר הראשי בכשלושים אחוז לא היית מסתדר?

יתכן שעוד 30 אחוז יספיקו אבל עוד לא הגענו לדיון על מצברים כפי שתיראה פריקת מצבר עופרת רגיל אפשרית עד 70 או 80 אחוז מהקיבולת שלו יותר מזה מקצרת את חיו מאוד

דיננוזאור שטח
07-08-12, 14:44
and what is the best battery for a dual-battery system?
There are two main types of batteries. When you buy your vehicle from the manufacturer it will likely have a ‘shallow cycle’ single high-current discharge (HCD) battery. These HCD batteries or cranking batteries provide a brief high amp charge to start the engine.
Deep-cycle batteries are preferred as the ‘auxiliary’ battery for a dual-battery system as they provide sustained power over long periods of time and are designed for repeat charge and discharge. These deep-cycle batteries can be larger in size so the one you purchase will obviously need to fit somewhere whether it is in the vehicle engine bay or behind the seat in the vehicle cab. Deep cell batteries also cost more.
Starting batteries have thinner plates and will accept a greater amount of charge more quickly. Deep cycle batteries have thicker plates so they only accept a small amount of faster charging before the resistance of the plates begin to reduce the amount of charge uptake. So, different batteries reach full charge at different voltages and with a dual battery system you need to consider if your vehicle alternator and battery isolator are capable of charging both batteries.
There are wet cell and dry cell batteries. Wet cell batteries give off hydrogen gas which is an explosive vapour so you would not want to place this type of battery behind the seat inside a vehicle cab or near inverters, battery chargers or any source of a likely spark. Care should be taken when handling lead-acid batteries as any acid spill can cause serious burns

http://www.isuzu.org.il/isuzu/upnew/878c9e782057035b588100760539457740321271 51.jpg

יש המון סוגים וואריאציות אני משווה את שתי הקבוצות

מצבר רכב "רגיל"

יתרונות
זול זמין בכל פינה
זרמי הנעה אדירים לפרקי זמן קצרים
טעינה מהירה במלוא יכולת האלטרנטור
אין זיכרון ואין מוות קליני לפי תום חיי המצבר

חסרונות
אנרגיה זמינה לפני הגעה לפריקה עמוקה קטנים
פריקה עמוקה חוזרת מקצרת באופן משמעותי את חיי המצבר
חלקם משחררים גזים ותתכן בחלק מהדגמים גם שפיכה של חומצה מסוכן להתקנה בתוך הרכב במקרה תאונה

מצבר פריקה עמוקה גל טובולרי (אופטימה צהוב)

יתרונות
מאפשר מחזורים רבים ונשנים של פריקה עמוקה כלומר הפעלת צרכנים כשהמנוע
הרבה אנרגיה בנפח קטן זמינה מאפשר הזנת זרמי עבודה לספקים במשך זמן ארוך יותר ממצבר בעל מידות דומות
אטום לא משחרר גזים וחומצה
בטוח להתקנה בתוך תא הנוסעים

חסרונות
זרמי פיק לטווח קצר נמוכים יותר
מתח טעינה דרוש גדול יותר לא בכל המקרים יהיה אפשר לטעון אותו בנסיעה עד הסוף
זמן טעינה ארוך יותר
זיכרון הדורש פריקה מלאה וטעינה עד הסוף עם מטען יעודי בבית
מוות קליני בגלל הזיכרון דורש טעינה במכות מתח במטען היעודי
כמצבר ראשי עם הוא מת מוות קליני לא מאפשר התנעה עם כבלים

להלן הוראות הטענה למצברי אופטימה

Alternator: 13.65 to 15.0 volts
Battery Charger (Constant Voltage): 13.8 to 15.0 volts; 10 amps maximum; 6-12 hours approximate
Float Charge: 13.2 to 13.8 volts; 1 amp maximum; (indefinite time at lower voltages)
Rapid Recharge: Maximum voltage 15.6 volts. No current limit as long as battery
(Constant voltage charger) temperature remains below 125°F (51.7°C). Charge until
current drops below 1 amp.
Cyclic or Series String Applications: 14.7 volts. No current limit as long as battery temperature
remains below 125°F (51.7°C). When current falls below 1 amp,
finish with 3 amp constant current for 1 hour.
All limits must be strictly adhered to.Not fully charging a battery can result in poor performance and a reduction in capacity..

What is the difference between RedTop, YellowTop and BlueTop batteries?
RedTop: Use this for normal engine starting where an alternator immediately monitors the state of charge and provides energy to the battery whenever it is needed. This would describe most stock vehicles.

■Automotive and RV under-hood starting
■Heavy equipment where starting is the primary function
■Diesel powered vehicles with no aftermarket electronics
YellowTop: Use this when electrical loads are higher than average, or when the discharge cycle is more than typical engine starting, such as vehicles without alternators. This also includes vehicles with significant electrical loads that may exceed the average alternator output (for example aftermarket audio system, GPS, chargers, winch, snowplow, inverters, drag cars). This can also include vehicles that have a lot of electronics from the factory, such as a minivan with power sliding doors and a DVD player, especially if the DVD player is used when the engine isn’t running.

■Racing vehicles without a charging system (alternator or generator)
■Dedicated drag racing vehicles
■Diesel powered vehicles with aftermarket electronics
■Car audio/video applications exceeding 250 watts over the OE system
■Vehicles or heavy equipment with inverters, hydraulics, winches or other accessories
■Electric vehicles
BlueTop: The BlueTop starting battery (dark gray case) is to be used when a dedicated starting battery is required and it should never be used for cycling duty. The dual purpose BlueTop (light gray case) can be used for both starting and deep cycling; it is a true deep cycle battery with extremely high cranking power.

■Trolling motors, marine applications with heavy electrical accessories and RVs should use a dual purpose BlueTop (which is both a starting and deep cycle battery)
■Use a BlueTop starting battery for marine applications and RVs when the battery’s only function is engine starting
Note: The difference between BlueTop and YellowTop deep cycle batteries is that BlueTop batteries have both automotive (SAE) posts and threaded posts, while YellowTops (other than D31T) only have SAE posts.

If you ever get confused on the color tops just remember: if it has a dark gray case then it is a starting battery; if it has a light gray case then it is a deep cycle (dual purpose) battery

boaz avrahami
07-08-12, 14:45
יתכן שעוד 30 אחוז יספיקו אבל עוד לא הגענו לדיון על מצברים כפי שתיראה פריקת מצבר עופרת רגיל אפשרית עד 70 או 80 אחוז מהקיבולת שלו יותר מזה מקצרת את חיו מאוד

בגלל זה שמתי פריקה עמוקה וגם אז פעם בחודש טעינה מלאה והמצבר מנותק בחניה

דיננוזאור שטח
07-08-12, 18:24
מול כל אלו שטוענים את המצבר המשני ישירות מהאלטרנטור יש כאלו שלא מעונינים להעביר חוטים עבים לאורך האוטו
מעונינים בטעינה אופטימלית בהתאם לסוג המצבר שאלטרנטור לא יודע לתת אז הם בונים את המערכת סביב מטען DC TO DC

המערכות הפשוטת:

http://www.youtube.com/watch?v=sdxUbpssNX4&feature=player_embedded

המערכות המוקשחות כמו אלו של CTEK

או מערכות ה-DC-DC המתוחכמות

http://www.youtube.com/watch/?v=m_P6IiL1qnU

http://www.redarc.com.au/products/product/smart-start-bcdc/

או המערכות המתוחכמות והיקרות

http://www.youtube.com/watch/?v=4d09qMGJ96k

http://www.redarc.com.au/products/product/smart-start-bms/

מדובר במערכות שעולות מאות ולפעמים אלפי דולרים

והמינוס שלהם

אין גיבוי להנעה
אין העברת כוח קדימה לכננת

zviki
07-08-12, 19:19
אתה צודק לחלוטין...

כל מה שאתה אומר נלקח בחשבון

כלל ברזל שהצבתי לעצמי בתחילת הדרך אין לעשות שינוי במערכת החשמל המקורית של הגיפ

מערכת ההפרדה שנבחרה היא NORMALY OPEN כך שבמקרה של כשל מקסימוום חמות (ונקנה קרח) קרות ואין תאורה ומקלחת חחחחח

החלק היחיד שמרגיש את המערת שנוספה ממערכת החשמל של הגיפ הוא האלטרנטור וולכן בחרתי מערכת שדואגת לא להעמיס את האלטרנטור וטוענת את המצברים כשהם ריקים בדרוג

החיבור בין המערכת הנוספת (וגם הניתוק ) פשוט כבל אחד שמתחבר על הפלוס של המצבר המקורי

לא נעשו שןפ שינויים במערכת החשמל המקורית של הגיפ אין פשרות לגבי האמינות של הגיפ ומערכות החשמל המקוריות שלו

אני כל כך מכיר את זה.
מצאת החמה ועד לשקיעתה חופר ומנקר הארכימדס שבתוכנו - מה עוד אפשר להוסיף? ?לשפר? לשפצר? ואין ספק שזה גם מאתגר מקצועית,מלהיב ,ממלא. תורם לאיכות הכללית
ואם יש לך את הידע המקצועי,"ידיים טובות" ,אמונה, כשרון,סקרנות- זה כבר שילוב קטלני.
כנראה שאתה כבר בנקודת האל חזור. אין גם ספק שהמערכת תדרוש ממך תשומת לב והשגחה מרובה. למה? ככה. זה עוד ילד שהגיע בשעה טובה למשפחה.
מאחל לך את כל ההצלחה בהמשך הדרך עד לפינאלה.

דיננוזאור שטח
07-08-12, 20:03
מערכות אוטומטיות עם הפעלה ידנית ותצוגת טעינה מלאה

היקרה

http://ibs-tech.ch/en/products/dual-battery-system/ibs-dbs-with-uproc.html

המון אפשריות

מערכת נוספת אוסטרלית בלק סנייק

http://www.blacksnakesystems.com/dbcmk2.html

מחיר 240$ כולל המשלוח

יש בה הכל כולל שליטה מלאה וניתוק וחיבור ידני

asafk
07-08-12, 21:58
צודק אסף שקע HELLA הם שקעים בסטנדרט DIN ההבדל הוא בזרם הנומינלי שבדין הוא 15A ובשקע מצית 10A שקע דין יותר רובסטי אלקטרודת הפלוס עשויה ממוט נחושת ולא מפח ומתאימה לצרכנים יותר כבדים ויש תקן מסודר לשקע מצית אין תקן וכל סיני הישר בעיניו יעשה...

מה שנכון גם שיש שקע מצית ימי עם נעילה (בסיבוב) ואטימה (במידה ומשתמשים בתקע ימי) שהוא יותר רובסטי ועמיד בטילטול

בארון שלי מותקנים שקע דין אחד נתיך 20A
שקע מצית ימי נתיך 15A
שני שקעי מצית ימיים נתיך ומתג משותף 15A

רק לחדד - יש שקעי מצית של 20 אמפר, marine grade , ואם יודעים איפה להשיג אותם הם לא יקרים, אפילו בארץ (היה שרשור על זה לא מזמן).
אני פשוט חושב ששקעי DIN באופן כללי אינם שימושיים מספיק - רוב המכשירים בעלי תקע מצית... מה לעשות.

אסף.

asafk
07-08-12, 22:29
ועוד הערת אגב - לכל נושא הפרדת המצברים, שני מדריכים די ותיקים באתר -
http://www.jeepolog.com/forums/content.php?r=1530-jeepolog-archive
http://www.jeepolog.com/forums/content.php?r=1008

ונראה שעכשיו אספת מספיק חומר כדי להרים מדריך שלישי, על מערכת מושלמת, כולל כל ה"מסביב".
בקיצור - פרט ככל האפשר, ונהפוך את זה לכתבה.

אסף.

אסף.

-->