PDA

צפייה בגרסה מלאה : תוספת אחיזה לסרן אחורי

אלון_ק
16-06-03, 21:30
ידיד העלה לי רעיון, במסגרת דיון על ריכוך מתלה אחורי.

לוקחים פרופיל ח', מחברים עם שני U bolts לשאסי. מה-ח' מוציאים קפיץ עלה אחד, הפוך, אל המאיה, כאשר בתוך ה-ח' שמים גובלים ע"מ לקבע את הזווית של העלה ההפוך.

הרעיון: הן ריכוך מסויים של מכות חזקות (ולהפך, לדעתי (?) עם קלות), הן תוספת לאחיזה של הסרן האחורי כשהוא פתוח, דהיינו רחוק מגוף הרכב, וזאת עקב לחץ מוגבר על הסרן כלפי מטה.

שמועה אומרת שהרעיון בוצע בעבר.

מצ"ב שרטוט.

השאלות:

1. ההשפעה האמיתית על האחיזה, משמעותית? להזכירכם, לסמוראי אין עודף משקל ללחוץ על הסרן האחורי גם כך.
2. השפעה על התנהגות כביש, אם בכלל?
3. צורך בחיזוק כלשהוא למערכת ההגבלה של הבולמים האחוריים, ע"מ למנוע מצב של יציאת הסרן ממקומו?
4. נדרשת החלפת בולמים לאחר שיפור כזה, לאור ההגבהה הבלתי נמנעת {ועם זאת, קטנה מאוד (??)}?
5. חוקיות?

עצות, רעיונות, נסיון עבר עם מערכות כאלו וכיוב' יתקבלו בברכה.

אלון.

נמרוד
16-06-03, 21:36
השרטוט?

חנן-ג'יפולוג
16-06-03, 21:49
לא צריך שרטוט. שכח מהרעיון.
סמוראי עם משקל של , נגיד, טון, לא יכול להפעיל על הקרקע משקל שהוא שונה מ...תתכונן...אתה הולך ליפול מהכיסא.... בדיוק טון אחד!

אלון_ק
16-06-03, 22:10
חנן, ברור לי. פיסיקה פשוטה. אבל סמוראי בעליית מדרגה, כשהסרן האחורי ב-90 מעלות, ילחץ את הסרן אל המדרגה טוב יותר עם השיפור הזה מאשר בלי.

השרטוט יגיע עוד רגע, עמכם הסליחה (קובץ bmp)

אלון_ק
16-06-03, 22:41
http://imgsrv.pic4u.co.il/04232ab4a9c4d5b8ff4f028121e66460020000.a spx

נמרוד
17-06-03, 10:01
http://imgsrv.pic4u.co.il/04232ab4a9c4d5b8ff4f028121e66460020000.a spx

האם העלה הנוסף מחובר לברזל ה"ח" או שהוא מחליק בתוכו? ומה הם הגובלים (המשולשים השחורים)?

אלון_ק
17-06-03, 13:32
שאלה טובה. לדעתי, יהיה צורך לקבוע גובל בתוך ה-ח' כדי למנוע מהקפיץ הנוסף להחליק לאחור, ובכך לבטל את קיומו בסגירת המתלה.
עולה לי עוד שאלה לראש, לדעתך יהיה צורך לקבע את הקפיץ כנגד החלקה קדימה גם כן? בכוונתי להשאיר מספיק עודף ממנו ע"מ למנוע יציאה שלו מתחום הגובלים גם בפתיחה מלאה של הסרן.

מטרת הגובלים היא לקבע את זווית הקפיץ בתוך ה-ח'.

דעתך?

נמרוד
17-06-03, 14:46
קודם כל אני לא מבין למה אתה מצלם את המסך במקום לשלוח את התמונה שאתה מצייר במחשב...

אם אני מבין נכון, ואני בספק, מה שאתה מתאר לא עובד. שתי אפשרויות - אם העלה הנוסף מחליק על המאיה, לא מחובר אליה, אז זה לא עושה כלום. פשוט כלום. אם העלה הנוסף מחובר איכשהו למאיה (לא ברור מהציור שלך) והוא מקובע לשלדה, אזי ביטלת את הקפיץ כולו, לחלוטין. אם העלה מחובר למאיה אבל מחליק על השלדה, שוב פעם לא עשית כלום.

המשהו הדומה ששמעת עליו הוא כנראה מה שנקרא קפיץ 3/4 אליפטי, שבו העלה הנוסף מחובר לשלדה ומחובר לצד העליון של השאקל. בעצם מדובר בתושבת שאקל ארוכה וקפיצית. הנושא הזה מוכר ועלה לדיון מספר פעמים בפורום הזה, תערוך חיפוש.

כל הדיון הזה הוא תיאורטי, אחיזה זה לא יוסיף כמו שחנן כתב. נסה להבין לעומק למה הוא מתכוון.

-->