PDA

צפייה בגרסה מלאה : פתיחת/חיתוך בלון אצטילן

AVI2000
07-08-12, 17:18
שלום לכולם ומקווה שזוהי הבמה הנכונה לשאלתי, מאחר וזוהי 'הופעתי' הראשונה באתר.

במשק ישן שחבר שלי קנה לא מכבר היו שני בלוני אצטילן ישנים בין שלל הגרוטאות שבמקום וכעת מצאו את דרכם אליי במחיר סמלי. (מי האינטיליגנט שזורק שני בלונים במצב טוב?)
הבלונים בצבע צהוב מלא ועל אחד אשר גובהו כמטר וחצי יש תאריך משנת 1979 ואילו השני אשר גובהו כמטר מופיעה שנת 1983. שניהם ריקים, כאשר לאחד מוברג עדיין הברז שכנראה קיבל מכה ולכן נראה מעט עקום, ואילו השני ללא ברז כלל ורק ישנה מעין רשת נירוסטה קטנה בתוך פתח ההברגה.
מאחר ואני מעוניין ליצור מהם אלמנט כלשהו לחצר וכן לטיולי שטח, אז ברצוני לפתוח אותם באמצעות דיסק או ברנר. שאלתי היא האם הדבר בטוח ואם יש דברים שעליי לדעת טרם שאבצע זאת. קראתי במקום כלשהו בחו'ל כי קיים חומר מסוים או סוג של אבן כלשהי בתוך הבלונים שלהם תפקיד בריאקציה המתבצעת בתוך הבלון, אך לא צויין שם באם הדבר גורף בכל המדינות או בשנים מסוימות.
אודה להתייחסות מהחברים המבינים.
אבי

lizard
07-08-12, 19:24
עדיף שלא תעשה זאת. מה גם שהם מאוד כבדים. אני בטוח שניתן להשיג את מה שאתה רוצה לעשות מהם, בצורה הרבה יותר בטוחה וטובה.

איציק - 4X6ZH
07-08-12, 19:25
אני לא הייתי מתקרב עם ברנר ולא עם דיסק
בתוך הבלון היה חומר דליק
זה כבר סיבה מספקת למה לא להתקרב עם אש / להבה / חימום
יש אין סוף מקרים על אסונות ותאונות עבודה

מאחר ומדברים על מיכלי גז
כדאי לזכור את הסכנה של שמן ובלון חמצן ( הבלון הירוק ) שמן + חמצן = פצצה

איך לחתוך את הבלון אני משאיר לדמיון שלך

איציק

zviki
07-08-12, 19:31
מלכודת מוות

קיד
07-08-12, 20:22
מיכל אצטילן ריק מגז, אינו ריק.
זה לא ג'ריקן. המיכן מכיל כוורת, בכוורת היה אצטון. גז האצטילן ממוס באצטון אשר מאוחסן בכוורת.
חפש מיכל של גז אחר.
קיד.

stavamrosi
07-08-12, 20:33
מה גם שלא הייתי משאיר אותם סתם במחסן זרוקים...
תעשה לעצמך טובה, ותמכור אותם לברזל או משהו...

הכוורת שקיד מתאר היא שעם או חומר דמויי שעם (פלם), תפקידו במקרה של "פיצוץ" למזער פגיעות.
בנוסף, אציטלן ידוע כחומר מאוד לא יציב עקב צורת המולקולה ממנה הוא בנוי (triple bond) וכתוצאה מכך הוא יודע ליצצר טמפ גבוהה מאוד ביחד עם חמצן.
שאריות של אציטלן ימצאו גם במיכל ריק לאחר 30 שנה. וחיתוך, כניראה יממש את מה שהחברים מעלי כתבו... כמו "מלכודת מוות לפנים" בתרתי משמע.

בכול מקרה, אני מקווה שירדת מהפרוייקט הזה...
בהצלחה :)

AVI2000
07-08-12, 23:07
תודה לכל המגיבים ולאזהרות, אכן היה כדאי להתאזר בסבלנות לפני תחילת העבודה וכמובן שירדתי מהעניין. נראה לי שאצבע אותם ואעשה מהם סטנד לעציצים בגינה...
ערב טוב

אפיז
07-08-12, 23:13
מחזק את קודמי
למה להתעסק עם נבלה במישקל טנק ?
תחפש בלוני אלומיניום ישנים (צוללנים ) או בלוני פלדה קלים במיוחד מיועדים ל-200 אט' בשימוש בטוח ורגיל בזמנו קראנו להם ''סיגנלאור '' אורכם כ-1 מטר
היו משתמשים בהם לחמצן ומישקלם 1/4 מרגיל תכולת בלון כזה ב-200 אט' שווה לתכולת בלון גדול ב-150 אט' ואין בעיה לסחוב ביד אחת

lizard
07-08-12, 23:29
מה זאת אומרת סטנד לעציצים בגינה? אני לא הייתי משתמש בהם לכלום אלא מוכר לברזל.

yes1952
07-08-12, 23:58
אבי היקר
ראשית ברוך בואכה לפורום-בפינה יש קפה-לי עם שני סוכר בבקשה
ולעצם העיניין-
גם לא עציצים בגינה
הבלונים ישנים מאוד ויש להניח שנשאר בהם מעט חומר,לחשוף אותם לשמש-ולחורף-ושוב לשמש-ויום אחד -חלילה בווווווווום-
תמכור אותם לברזל כמה שיותר מהר
יוסי

razzamataz
08-08-12, 00:35
עכשיו שאלה לא קשורה
נגיד המיכלים הולכים לברזך....מה בדיוק עושים איתם אם אי אפשר לחתוך אותם? או לזרוק אותם לאש?

AVI2000
08-08-12, 00:40
בהחלט. נראה לי שקלטתי את עיקרון ההרחקה מהבית ומאחר והינם תקינים לשימוש למעט החלפת הברז, אמכור אותם למסגרייה כלשהי.
תודה לכולם

lizard
08-08-12, 07:29
עכשיו שאלה לא קשורה
נגיד המיכלים הולכים לברזך....מה בדיוק עושים איתם אם אי אפשר לחתוך אותם? או לזרוק אותם לאש?

יש הבדל בין בנאדם פרטי שלא יודע להתעסק עם זה לבין מפעל התכה עם כורים אדירים שיודעים להתעסק עם כל מיני סוגי פסולת.

lior_b.s
08-08-12, 10:06
פה בדיוק הטעות שלך מיכה.. אתה מוכר ברזל לסוחר הקרוב לביתך לא ישירות למפעל מתכת, הם פשוט זורקים הכל בערימה מאותו סוג מתכת וזהו, הסיכוי היותר גבוה הוא שהמיכל הזה יעמוד בצד וימכר כמיכל לפי משקל ברזל.. את המיכל לקומפרסור שלי קניתי ככה.. ואז לך תדע מה יהיה עם הפצצה הזו שהטסט האחרון שלה היה בבניית גשר המכבייה אולי..

ליאור

moshik999
08-08-12, 10:42
לפני שנה נהרג בחור בפראדיס כשניסה לחתוך בלון גז.

huski360
08-08-12, 11:03
לפני שנה נהרג בחור בפראדיס כשניסה לחתוך בלון גז.

לפי מה שאנ הבנתי (ממכור ראשון) הוא חתך חבית של חומרים דליקים!
לא אותו דבר.

lizard
08-08-12, 12:17
מה אתה חושה שהסןחר עושה עם הברזל? הוא מוכר אותו למפעל

lior_b.s
08-08-12, 18:51
מיכה מה אני חושב שהסוחר עושה זה לא משנה.. מה אני רואה שהסוחר עושה זה מה שמשנה, ברגע שנופל להם לידיים משהו שאפשר למכור ולא כגרוטאה הם שמים בצד..
אני קניתי מיכל 80 ליטר לקומפרסור לפי משקל.. אם יבוא מישהו שצריך בלון אציטילן ויראה בלון זרוק בערימה , אותו סוחר ברזל ימכור לו אותו בלי לשאול בשביל מה...אולי ההסתברות נמוכה אבל היא קיימת, והבלון הזה עלול להגיע למישהו אחר... לא כל מה שאתה מוכר מגיע למפעל ברזל, הסוחרים כבר לא זורקים הכל בערימות וזהו, הם ממיינים ומוציאים דברים שאפשר למכור, פעם אחרונה שהייתי במגרש ראיתי היי-ליפט ליד המשרד כשבאתי לקחת כסף , ביקשו עליו 150 שקל, הוא היה תקוע אז ויתרתי, לא התחשק לי להתעסק איתו..חבר קנה ראש מנוע לקטנוע ב-100 שקל.. בקיצור הם לא סוחרים רק בברזל כברזל..

אני בטוח שיש מקום שמוציא את הבלונים האלו מכלל שימוש בצורה בטוחה..

ליאור

lizard
08-08-12, 19:15
עדיין לא ממש הבנתי מה הבעיה. ברור שסוחר שנופל לו לידיים משהו ששווה יותר מאשר את משקלו ימכור אותו.
אם מישהו מספיק מטומטם לקנות מיכל ללא אישורים וללא תוקף אז מה אתה בדיוק רוצה שאני אעשה בנידון?

-->