PDA

צפייה בגרסה מלאה : עזרה בנעילה אחורית כי אני כבר נשברתי!

leo portner
10-08-12, 17:14
במשך כחצי שנה אני מרכיב ומפרק את הדיפרנציאל אצלי (ספורטאז 1996)
הסיבה?
לפני חצי שנה החלטתי שאני נועל את הקאיה מאחורה למרות שכולם אמרו לי שאין נעילות לשנתון שלי חיפשתי וחיפשתי ולבסוף מצאתי נעילה לשנתון 98+ מה ההבדל?? השינים בציריה הציריות בשנתון הנמוך יותר (שלי) 26 spline לעומת בשנתון החדיש יותר 98+ 28 spline קניתי את הנעילה בידיעה שהיא לא מתאימה ומשם התחיל מסע ההתאמות! ציריות של 98 לא מתאימות בסרן שלי מבחינת עובי המיסב והפלטה שמאבטחת את הציריה במקום ולכן החלפת ציריות לא אפשרית הציריה נשלחה לחבר בעל גישה למכונות cnc ולמגוון רתכות משוכללות אחרי כ יומים שלושה חזרה אלי הנעילה עם 26 שינים! איך אתם שואלים?
מחקר קטן כילה שהציריה מקדימה היא גם בעלת 26 שינים וזוג לוקרים ידניים שבורים שהיו לי בבית היו מאוד שמחים לוותר על הבוקסה הפנימית שלהם (בוקסה עם כניסה ל 26 שינים) את הבוקסה שתלנו לתוך הנעילה - כלומר לחלק בנעילה שבו יש כניסה לציריה והרכבנו את הנעילה לרכב הכל עובד מצוין מרצ'טת כמו שצריך ננעלת ומשתחררת בסיבובים הכל טוב אני מחייך מאוזן לאוזן אבל! כשבוע אחרי ההרכבה ירדתי לבור לבדוק את הנעילה הצלבה ראשונה ופתאום חבר צועק לי ליאו את לא נעול אחורה! נסיעה מוזרה הביתה אימתה את הדבר הרכב פשוט נוסע על גלגל אחד למחרת ירדה הנעילה הוחזר המוגבל החלקה המקורי והסתבר ש"השתלה" בחום וחיסום וענינים לא החזיקה! הוחזרה הנעילה לחבר יחד עם פרצוף זועף וחמוץ ולאחר עוד 3 ימים טלפון... בוא תיקח את הנעילה שלך!
מה נעשה הפעם הכי פשוט הושתלה שוב הבוקסה והפעם הוסף ריתוך אוטוגן אגרסיבי מעל מתחת ועל כל הסיפור... לא צריך לספר לכם אבל 3 שעות ישבתי עם פצירה כדי להעיף את שאריות הריתוך מהמסילות של הציריה! הורכב ושוב הכל עובד פצצה שבוע אחרי סופ"ש ושוב אנחנו בבור ואני הרי ברחתי עם הזנב בין הרגלים חייב להראות להם שהכל תקין נכנס שוב לאותה עליה ושוב צועקים לי שאני לא נעול אותו סיפור ושוב הנעילה בחוץ הפעם לקח ל"חבר" הזה 3 שבועות להחזיר לי את הנעילה ומה נעשה הפעם? נקדחו 4 חורים מתוך הבוקסה אל תוך הנעילה ובחורים הושחלו 4 פינים לאבטחה בנוסף לריתוך נוסף מעין קילים כאלה.
אתמול אחה"צ הורכבה שוב הנעילה והפעם הציריות נכנסו ממש בלחץ אני משער שזה בגלל הפינים הללו שהפריעו לציריה להכנס הענין הוא שבגלל שהציריה נכנסה בלחץ אני חושב שהיא לוחצת את כל מנגנון השחרור של הנעילה מכיוון שגם בנסיעה ישרה אם אני מאיץ פתאומית יש שחרור אגרסיבי מאוד של הנעילה! שלא נדבר על סיבובים!
בקיצור בראשון הנעילה תרד מהרכב ותוחזר לשולחן העבודה האם יש מישהו שיכול לעזור לי השקעתי כבר המון כסף על החרא הזה אני מתחיל להתיאש בבקשה מישהו מהוותיקים פה תנו לי רעיון כל שהו!

asafk
10-08-12, 17:30
ראשית, אולי היה יותר פשוט להחליף את הסרן...??

שנית, בזמנו היתה נעילה של TF משני הסוגים. שווה לחפש.

נשמע לי שהציריות דוחפות את חלקי הנעילה פנימה. אתה צריך להשחיז את החלק הפנימי איפה שהפינים בולטים.

אסף.

ishc
10-08-12, 17:35
נשמע לי שהפיתרון הראשון של אסף + נעילה מתאימה יעשה את העניין הרבה יותר פשוט

leo portner
10-08-12, 18:15
אסף - אכן היו נעילות שיוצרו ל26 שינים, נגמרו! אזלו! כל המחסנים בקוריאה מחזיקים מלאי מצומצם מאוד ובעיקר את הנעילות לסוג השני.
צחי - לגבי החלפת סרן אין סרן שמתאים באורכים! הסרן של השנתון החדיש יותר בספורטאז ארוך יותר ויוצר בעייתיות בנוסף ישנה בעיית יחסי העברה שמשתנה ואם מוחלף סרן אחורי קשה מאוד למצוא סרן עם יחסי העברה דומים.

hadtomer
11-08-12, 12:12
ועוד לא הבנת שזה לא ילך? או שתשיג נעילה שמיועדת למודל 95-97, או שתחליף רכב.

עתיד
11-08-12, 17:56
החלפת סרן אחורי לא תעזור הריי הנעילה של ליאו כבר לא 28 שיניים היא עכשיו 26 שיניים יש לך 3 אפשרויות בלבד
א.לפרק שוב לראות מה בולט איפה להשחיז להרכיב חזרה ולקוות לטוב
ב.לקנות נעילה 26 אחורית יש כזאת במלאי העלות שלה ידועה לך אם אתה רוצה יותר פרטים דבר איתי
ג.לוותר על נעילה אחורה ולרתך קדימה - העלות מינימאלית (עבודה לבד) ההיגוי נהיה קצת קשה אבל הרכב יותר עביר מרכב שנעול רק אחורה

leo portner
11-08-12, 18:42
קדימה ירוכך במהלך הבוע יחד עם ההנמכה של הדיפרנציאל
הפיתרון שאני מצליח לחשוב עליו כרגע זה לחרוט את בציריה לצורת ריבוע או מחומש ולחרוט צורה כזו גם בנעילה כי הרי משהו שהוא לא עגול לא יכול להחליק סביב עצמו!

kobiarava
11-08-12, 21:02
העצה של מר "עתיד" היא עצה גרועה מאוד, עצת אחיתופל אם תרצה. לרתך דיפ' קדמי ברכב כמו ספורטאז' לצורך העניין, או בכל רכב אחר שלא משמש ל-100% שטח\תחרויות זה רעיון מטופש, עם פוטנציאל נפיץ מבחינה בטיחותית ומבחינת נזק למכלולים.

קובי

leo portner
11-08-12, 21:45
בואו נעזוב את ענין הקדמי כי יש לוקרים ישנים ורק בשטח הוא בעצם יהיה נעול קבוע.
עכשיו לענין היותר חשוב הדיפ האחורי

נמרוד
11-08-12, 23:12
אתה יכול להמשיך לשחק. נעילה אמינה לא תצא לך מזה. הרעיון של לצמצם את שטח המגע לרבוע או משושה הוא גרוע, אולי הוא יגרום לשבר של הציריה לפני הנעילה אבל מה זה משנה.

אבל אם כבר אתה מפרק ומרתך ואין לך באמת מה להפסיד - למה אתה לא מרתך את הדיפרנציאל המקורי, Lincoln locker ושלום על ישראל? ההשפעה של סרן אחורי נעול על התנהגות הכביש קיימת אבל היא צפויה ובטוחה ואפשר בהחלט לחיות איתה.

http://i30.photobucket.com/albums/c307/1996cc/Jeep/construction/DSC04095.jpg

עתיד
12-08-12, 00:02
העצה של מר "עתיד" היא עצה גרועה מאוד, עצת אחיתופל אם תרצה. לרתך דיפ' קדמי ברכב כמו ספורטאז' לצורך העניין, או בכל רכב אחר שלא משמש ל-100% שטח\תחרויות זה רעיון מטופש, עם פוטנציאל נפיץ מבחינה בטיחותית ומבחינת נזק למכלולים.

קובי
אני מבין שיש לך ניסיון רב עם ספורטג מרותכת קדימה ?
לספורטג יש לוקרים ולכן על הכביש יש 0 השפעה כי רכבת הכח לא מחוברת
בשטח אפשר לחלוטין לחיות עם זה בתמרונים צפופים ההיגוי קשה אבל מעבר לזה הכל בסדר
מסתובבות בארץ לא מעט ספורטגים נעולים קדימה חלקם כבר שנתיים נוסעים ככה והכל בסדר

חבל לצאת בהצהרות גרנדיוזיות ומפוצצות גרועה אחיתופל שמחיתופל

leo portner
12-08-12, 00:08
אפשר לחזור לנושא העיקרי כל התשובות בסגנון זרוק לפח וקנה חדש תשמרו לעצמכם אני מושקע מעל 3k על הנעילה הזו אז בואו נהיה ריאלים כסף לא גדל על הציריות!

hadtomer
12-08-12, 07:30
אפשר לחזור לנושא העיקרי כל התשובות בסגנון זרוק לפח וקנה חדש תשמרו לעצמכם אני מושקע מעל 3k על הנעילה הזו אז בואו נהיה ריאלים כסף לא גדל על הציריות!
אבל אתה זה שבחר להיכנס לזה, לא אנחנו. כל פעם אתה בא ואומר "עכשיו הבאתי פיתרון סוף הדרך שיחזיק מעמד"-ושובר משהו. אם לא הבנת עד עכשיו, זה לא ילך. אז עכשיו תיקח את הנעילה ותחרוט ציריות מתומנות עם חיזוקי ארגון ואבטחות קריפטונייט מגולוון, וזה ישבר. אז בשביל מה?!? בא בן אדם-אומר לך שיש נעילות-ואתה מעדיף להמשיך ולהתעקש ולשבור ולשבור ולשבור - כפי שכתבת-אתה כבר חצי שנה מתעסק עם פתרונות שעד עכשיו לא עבדו ומתאכזב כל פעם. רק זה כבר שווה יותר מה3000 שקל ששמת.אתה סתם מתעקש על כלום.

ishc
12-08-12, 09:09
לא עדיף לנסות למצוא נעילה כאן: http://www.china4x4extreme.com/productList.asp?classId=37&big=37 ולקחת את הסיכון לגבי איכות המוצר. לפי דעתי הנעילה שלך כבר אבודה. כל השיוניים, ריתוכים וכו' כבר חירבו את הטיפול הטרמי שחלקי הנעילה עוברים. כבר פגעתי בחוזק של החומרים א כנראה העצה של זרוק לפח ועבור הלאה היא כנראה העצה הכי טובה שתקבל פה.
עוד משהו, הבחור שהתעסק פה בצורה הכי רצינית עם ספורטאז' הוא תומר אז הייתי שוקל את דבריו די ברצינות.
תאמין לי שאף אחד לא מנסה לבאס אותך סתם, כולנו באותו צד אבל אתה כרגע נמצא במצב של TUNNEL VISION

נמרוד
12-08-12, 09:12
מה שאתה מנסה לעשות לאו מאד בעייתי. אתה מתעסק עם ריתוכים/חיבורים/פינים ברדיוס קטן מאד - בקוטר של הצירייה. הכוחות שם אדירים בגלל זרוע המומנט הקצרה, ואין סיכוי ראלי לאלתורים לשרוד. גם הצוואר המקורי של לוקרייט הוא נקודת תורפה. ככל שאתה מתרחק מציר הסיבוב הכוחות קטנים - למשל כשמרתכים את הסטליטים בדיפרנציאל, עובדים על רדיוס גדול פי 2, 3 מהרדיוס שבו עובדות השיניים (splines) ובהתאם הכוחות קטנים באותו יחס. ההבדל הוא עצום. מנקודת מבט של מהנדס מכונות, אין לך סיכוי ראלי להצליח כל עוד אתה עובד ברדיוס הקטן. הנסיון הבא שכתבת עליו הוא להתעסק עם הצירייה עצמה - לרדת עוד יותר ברדיוס - זה בכלל נדון לכשלון.

62828 62826

בעיני, הפתרון לרכב שאין לו שום נעילת מדף הוא אחד - ריתוך יסודי של הסטליטים לבית הדיפרנציאל ונסיעה עם ספול מלא - נעילת "זיקה" או "לינקולן". גם אז אי אפשר להבטיח נגד כשל, כי למרות שהכוחות שעובדים על הסטליטים המרותכים קטנים בסדרי גודל מאשר באזור הצירייה, עדיין הם משמעותיים והריתוך צריך להיות יסודי, מלא, הומוגני לגמרי - ממש לרתך את הדיפרנציאל לחטיבה אחת של פלדה, כי אם יש כיסים בלתי מרותכים הם הופכים לנקודות ריכוז מאמצים שמהם יתחילו להתפתח סדקים.

דוגמאות מהרשת של נעילות "זיקה":

62829 62830

leo portner
12-08-12, 23:36
הפתרון שהכי נראה לי כרגע הוא פשוט למצוא בית מלאכה או מישהו שמתעסק בעיבוד שבבי לצערי צחי כבר מחוץ לענין..
ולייצר את 2 הקצוות של הנעילה מ0!! כלומר ליצר אותם מחדש עם 26 שינים מחתיכה אחת! זה יצא יקר אבל לא כמו לרכוש נעילה נוספת!

עתיד
12-08-12, 23:49
אין דרך לייצר את השיניים האלו בעיבוד שבבי - זה נעשה בלחץ ע״י שבלונה מיוחדת ויקרה מאוד מאוד ליצ׳ור

leo portner
12-08-12, 23:51
שבלונה?? עשית הסבת מקצוע לחרש ברזל ולא ידעתי?

eysham
13-08-12, 09:58
יש דרך לעשות ספליינים. טכנית זו לא בעיה גדולה אם יש את המיכשור המתאים.
הבעיה היא שזה יעלה לך יותר מנעילה חדשה, (אולי יותר קרוב לספורטאג' חדש...)
ולעשות טיפול תרמי אח"כ

<iframe width="420" height="315" src="http://www.youtube.com/embed/8gC4nbVB1-8" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

<iframe width="420" height="315" src="http://www.youtube.com/embed/ucGMDjZXHB4" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

דרור ברלי
13-08-12, 12:23
לאו לאו, כמה אנשים עוד צריכים להגיד לך שאתה שיכור כדי שתלך לישון?
מתי תפנים שהנעילה הזו אבודה?... שילמת מחיר כדי ללמוד ולדעת כמה דברים. ביידיש קוראים לזה "ראבע געלט" - שכר לימוד. מחיר לא זול אולי, אבל גם לא כזה יקר. בדברים כאלה או שהחלק מתאים, או שלא. כל נסיונות האילתור שנועדו לאנוס את הנעילה לעבוד בתנאים שהיא לא תוכננה להם, יביאו בסופו של דבר לשברי מתכת מנופצים ותו לא.
האילתור היחידי שבא בחשבון ושייתן לך סרן נעול בעלות אפסית הוא ריתוך הסטליטים. אם לא מתאים לך ואתה רוצה נעילה אמיתית שמשתחררת וננעלת - תחפש ותמצא אחת שמתאימה לדגם הרכב שלך, תשלם (את שכר הלימוד כבר שילמת, עכשיו אתה יודע מה אתה צריך לקנות) וסוף-סוף תהנה מהאוטו במקום לפרק ולהרכיב אותו כל הזמן.

שגיא S
13-08-12, 17:57
זו פשוט דוגמא קלאסית לזה שלפעמים אין כסף לקנות בזול.

ליאו - עזוב את הקומבינות. או שתסתדר עם אוטו בלי נעילה, או שתעשה מה שדרור הציע לך

בדרך שאתה הולך בה - רק יעלה לך יותר כסף ותסכול, וכל שבת תשכב מתחת לאוטו במקום לטייל איתו(שזה בסדר, רק אל תבכיין על זה)

ishc
13-08-12, 18:10
ליאו שום שתילה, עם ריתוף או בלעדיו לא תחזיק במומנטים האלו. אתה יכול לייצר בעצם חצי מהנעילה מחדש עפ"י הדוגמא שלך עם כניסה של 26 שיניים, הייתי עושה את זה רק ב-CNC כי זה צריך להיות מאוד מדוייק ולייצר את זה בעיבוד שבבי קונבנציונלי (חריטה + כירסום) יצא פחות מדוייק וסביר להניח שיעלה גם יותר כסף.
אם מצאת מישהו שמוכר לייצר לך את החלקים אני לא אתפלא אם תגיע לחשבון של 3000 ש"ח לפני מע"מ (והייתי עדין) על ייצור זוג חלקים כאלו.
הייתי במקומך מנסה לברר מאיזו פלדה מיוצרת הנעילה במקור ומה סוג הטיפול הטרמי שהיא עוברת (אני מהמר על פלדת 4140 או 4340 + חיסום) ונסה לחקות את אותם חומרים.
אבל עדיין העצה של דרור היא כנראה הכי מוצלחת פה, לך תרתך את הדיפ' וזהו

עתיד
15-08-12, 22:26
שבלונה?? עשית הסבת מקצוע לחרש ברזל ולא ידעתי?
ליאו אני מבין את התיסכול שלך אבל זאת המציאות, אתה תמשיך לרסק חלקים שוב ושוב וכבר שנה שהרכב שלך ״תחת בניה״ ולא רואה שום דבר מלבד הכביש לעבודה
אז אם זה הכיוון סבבה אם לא כבר ששי הציע לך עזרה מכובדת בדמות דיפרנציאל קומפלט קח אותו תרתך וזהו

asafk
16-08-12, 01:12
הייתי במקומך מנסה לברר מאיזו פלדה מיוצרת הנעילה במקור ומה סוג הטיפול הטרמי שהיא עוברת (אני מהמר על פלדת 4140 או 4340 + חיסום) ונסה לחקות את אותם חומרים.

רק כהערת אגב - בד"כ את החלקים הללו מייצרים מפלדות רכות יותר עם חיסום די עמוק. כך החלק נשאר עמיד יותר לנגיפה - והשיניים הרי כל הזמן חוטפות, בהתחלה מעט וכשהחופשים גדלים עם הזמן - יותר ויותר. את הציריות המשופרות לעומת זאת מייצרים באמת מפלדות "יקרות" כי יש לציריה אורך גדול ולכן היא יכולה להתפתל לפני עיבור פלסטי.

אסף.

ishc
16-08-12, 03:15
רק כהערת אגב - בד"כ את החלקים הללו מייצרים מפלדות רכות יותר עם חיסום די עמוק. כך החלק נשאר עמיד יותר לנגיפה - והשיניים הרי כל הזמן חוטפות, בהתחלה מעט וכשהחופשים גדלים עם הזמן - יותר ויותר. את הציריות המשופרות לעומת זאת מייצרים באמת מפלדות "יקרות" כי יש לציריה אורך גדול ולכן היא יכולה להתפתל לפני עיבור פלסטי.

אסף.

קיבלתי, חשבתי שדווקא הציריות הן נק' הכשל

-->